ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବେଆଇନ ପଥର ଫୁଟା ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ବେଆଇନ ପଥର ଫୁଟା ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ବୁଗୁଡ଼ା,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ତହସିଲର ବିଭିନ୍ନ ପାହାଡ଼ରେ ବେଆଇନ ପଥର ଫୁଟା ଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ରୋକିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ସକ୍ଷମ ହେଉନାହିଁ। ଏ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। କରଚୁଲି ନିକଟ ପାହାଡ଼ରେ ବେଆଇନ ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଗୁରୁବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ତହସିଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୁଣ୍ଡାଖାଇ ପାହାଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟବହାର କରି ପଥର ଫୁଟାଯାଉଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ କାନସୁକା, ଗୁଡ଼ିପଲ୍ଲୀ ଓ କୁଞ୍ଜବନ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବାରମ୍ବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ପଥର ଫୁଟାକୁ ବିରୋଧ କରି ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉନାହିଁ। କରଚୁଲି ଅଞ୍ଚଳର ଗହନପଲ୍ଲୀ ଓ ଭାବସର ପାହାଡ଼ରେ ପଥର ଫୁଟା ଯାଉଥିବାରୁ ଧନଜୀବନ ଓ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ଆଶଙ୍କା ଲାଗି ରହୁଛି। ଏ ନେଇ ୭ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଗଲାନି। ତେଣୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ତହସିଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲାପାଳ, ଏସପି, ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲାପାଳ, ଏସଡିପିଓ, ବୁଗୁଡା ତସହିଲଦାର, ଥାନାଧିକାରୀ ଓ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡ ସଚିବ, ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ନ ଗଲେ ଧାରଣା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର

୨ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ୩ ଆହତ

୨ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ୩ ଆହତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁର କଲେଜ ଛକ ନିକଟସ୍ଥ ଜାତୀୟ ରାଜପଥଠାରେ ରବିବାର ଏକ କାର ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ପାଟପୁର ଗାଁର ମୁକୁନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ବରାଡ, ସୁକାନ୍ତ ବରାଡ ଏବଂ ଛତ୍ରପୁରର ରଘୁନାଥ ପ୍ରସାଦ। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଛତ୍ରପୁର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।

ଡିଜେଲ ଚୋରାଚାଲାଣ ମାମଲା, ୨ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗୋପାଳପୁର ପୋର୍ଟ ପରିସରରୁ ଗାଡି ଗୁଡିକରୁ ଡିଜେଲ ଚୋରି କରି ଚାଲାଣ କରିବା ମାମଲାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆର୍ଯ୍ୟପଲ୍ଲୀ ମେରାଇନ ଥାନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଚାଳକ ତଥା ନୋଳିଆନୂଆଗାଁର ବାବୁଲା ସାହୁ ଓ ଡଙ୍ଗା ଚାଳକ ତଥା ବଡଆର୍ଯ୍ୟପଲ୍ଲୀ ଗାଁର ଏ. କାମରାଜୁ।

ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ: ଯୁବକଙ୍କୁ କାବୁ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା କୁଶଢିପା ଗ୍ରାମରେ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମବେଳେ ଜନୈକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଧରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଯୋଗେ ୬ଜଣିଆ ଦଳ ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ।

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:ନୋଳିଆ ନୂଆଗାଁ ବିଜୟୀ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:ନୋଳିଆ ନୂଆଗାଁ ବିଜୟୀ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଐତିହାସିକ ପୋତାଗଡ଼ ନିକଟସ୍ଥ ଗଣତି ପଡ଼ିଆରେ ଜୟବୀର ହନୁମାନ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ସୁମଣ୍ଡଳ ପଞ୍ଚାୟତର ରବିଘୋଷ ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ରବିବାର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସି: ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଦଳ ଛାଡ଼ିଲେ ୨ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସି: ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଦଳ ଛାଡ଼ିଲେ ୨ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସିର ୨ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏନ୍‌ଏସିର ପୂର୍ବତନ ଉପନଗରପାଳ ବିଘ୍ନରାଜ ପାଢ଼ୀ ଓ ପୂର୍ବତନ ନଗର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅଶୋକ କୁମାର ସାମନ୍ତରା ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୫୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ନେଇ ରବିବାର କନକା ଠାକୁରାଣୀ ପୀଠ ନିକଟରେ ଏକ ବନ୍ଧୁମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ।

ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ

ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳିଙ୍ଗପଦରଠାରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଟିମ୍ବରଖଣି ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ବାରିକ(୧୫)।

ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଘଣ୍ଟପିଟା ଶେଭାଯାତ୍ରା: ସାମିଲ ହେଲେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌, ଜନପ୍ରତିନିଧି

ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଘଣ୍ଟପିଟା ଶେଭାଯାତ୍ରା: ସାମିଲ ହେଲେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌, ଜନପ୍ରତିନିଧି

ବାଲିପଡ଼ା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣରୁ ଜୀବଜଗତକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କିଛି ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ଏବଂ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଘଣ୍ଟପିଟି ଶେଭାଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମୀଣ ଖାଉଟିକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଗ୍ରାମୀଣ ଖାଉଟିକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଗୌଡ଼ ଗାଁରେ ରବିବାର ଗ୍ରାମୀଣ ଖାଉଟିକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ସରପଞ୍ଚ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ରାମଚଣ୍ଡୀ ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ ପଡ଼ିଲା ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି

ରାମଚଣ୍ଡୀ ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ ପଡ଼ିଲା ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି

ଶେରଗଡ଼,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ରେ ବହୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀ ଯାତ୍ରା ଜୁନ ୨୮ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏ ନେଇ ରବିବାର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସକାଳ ୯ଟାରେ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି।

ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଗଣା ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ପ୍ରଦାନ

ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଗଣା ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୫: ଶ୍ରୀ ଚୌଡେଶ୍ୱର ଦେବାଙ୍ଗ ସଙ୍ଘ ଶିକ୍ଷା କମିଟି ତରଫରୁ ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରବିବାର ମାଗଣାରେ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ଏବଂ ଉପକରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ମାର୍ଥାପେଟା ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଙ୍ଘର ସଭାପତି କେ. ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରାଓ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋ ଖୋ ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋ ଖୋ ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୫: ବ୍ରହ୍ମପୁରଠାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋ ଖୋ ତାଲିମ ଶିବିର ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଶିବିରରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରୁ ଶହେରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି।