ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣ

ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣ
ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗୁରୁବାର କଟକ ଜିଲା ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି ଥାନା ଅଧୀନ ବଡକ୍ଷୀର ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋପପୁର ଗ୍ରାମର ୨୪ନଂ ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନର ଭାଜପା ସଭାପତି ତ୍ରିବିକ୍ରମ ସ୍ବାଇଁ (୫୫) , ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରଞ୍ଜିତା(୪୨) ଓ ପୁଅ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର (୧୮)ଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି । ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ୪ ଜଣ ସଂପର୍କୀୟ ଭାଇ ଭୁଜାଲି ଓ ଖଣ୍ଡାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ତ୍ରିବିକ୍ରମଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରଥମେ ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ କଟକ ବଡଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବିଶ୍ୱନାଥ ଦେବ କ୍ରିକେଟ: ଧାନଚାଙ୍ଗଡ଼ା ସେମିରେ

ଭାପୁର,୧୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ବାଉଁଶବାଟୀ ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ୱନାଥ ଦେବ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୫ମ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି।  ଗୁରୁବାର ଖେଳରେ ଧାନଚାଙ୍ଗଡ଼ା ଦଳ ୨ ରନ୍‌ରେ ଚକ୍ରଧର ପ୍ରସାଦକୁ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

 ୨ ବିଦେଶୀ ମୃତ ପକ୍ଷୀ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

୨ ବିଦେଶୀ ମୃତ ପକ୍ଷୀ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଟାଙ୍ଗୀ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁବାର ଭୋର ସମୟରେ ଚିଲିକା ଉପକୂଳ ଅଭିମାନପୁର ରିଂ ବନ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨ ବିଦେଶୀ ମୃତ ପକ୍ଷୀ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ପାଗଳ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମୁକ୍ତ କାଣ୍ଡ : ଠେଙ୍ଗା, ପଥର ମାଡରେ ଦୁଇ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ପାଗଳ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମୁକ୍ତ କାଣ୍ଡ : ଠେଙ୍ଗା, ପଥର ମାଡରେ ଦୁଇ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ଓଡ଼ଗାଁ, ୧୭।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ ବଜାରରେ ପାଗଳର ଠେଙ୍ଗା, ପଥର ମାଡରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇବେଳେ ଦୁଇଜଣ ଗୁରତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ନୟାଗଡ ଓ ପରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ା 

ଚିଲିକାରେ ଡଲ୍‌ଫିନ୍‌ ଗଣନା ଆଜି

ଚିଲିକାରେ ଡଲ୍‌ଫିନ୍‌ ଗଣନା ଆଜି

ବାଲୁଗାଁ/ବ୍ରହ୍ମଗିରି,୧୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲୁଗଁା ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଡିଭିଜନ ଓ ଚିଲିକା ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚିଲିକାରେ ବିରଳ ଇରାୱାଡ଼ି ପ୍ରଜାତିର ଡଲ୍‌ଫିନ୍‌ ଗଣନା କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁରୁବାର କରାଯିବ। 

ନଦୀକୂଳ ଡମ୍ପିଂ ପ୍ୟାକିଂ ଖସୁଛି, କଣ୍ଟିଲୋ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବ:ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ

ନଦୀକୂଳ ଡମ୍ପିଂ ପ୍ୟାକିଂ ଖସୁଛି, କଣ୍ଟିଲୋ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବ:ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୭ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ମହାନଦୀ ଦକ୍ଷିଣପାର୍ଶ୍ୱ ମାଳବନ୍ଧର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ପଥର ପ୍ୟାକିଂ ଓ ଡମ୍ପିଂ ବନ୍ୟା ସମୟରେ ଭୁଷୁଡି ପଡୁଥିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା 

କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ଭିଡ଼

କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ଭିଡ଼

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୭ା୧-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାରେ କାଳିଆ ( କୃଷକ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଫର ଲାଇଭ୍‌ଲିହୁଡ଼ ଆଣ୍ଡ ଇନ୍‌କମ୍‌ ଅଗ୍‌ମେଣ୍ଟେଶନ)ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଚାଷୀମାନେ ୧୯୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭିଡ଼ ଲଗାଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଆଲୋକ ଗିରଫ :୨୨ ଆପରାଧିକ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ

ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଆଲୋକ ଗିରଫ :୨୨ ଆପରାଧିକ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ସମେତ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ତାଲିକାରେ ଥିବା ଆଲୋକ ସାହୁ(୨୨)ଙ୍କୁ ଓଡଗଁା ଥାନା ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରିଛି । 

କାମ ସରିବା ପରେ ବି ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବକେୟା ବିଲ୍‌: ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶିଥିଳତା

କାମ ସରିବା ପରେ ବି ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବକେୟା ବିଲ୍‌: ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶିଥିଳତା

ନୂଆଗାଁ,୧୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଠିକାଦାରକୁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସରିବା ପରେ ବି ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଅନୁଦାନ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ଆଶାତୀତ ବିଳମ୍ବ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

ଗୋଳାପୋଖରୀ-ଖୁଣ୍ଟୁପଡ଼ା ରାସ୍ତା ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଗୋଳାପୋଖରୀ-ଖୁଣ୍ଟୁପଡ଼ା ରାସ୍ତା ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଭାପୁର,୧୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଗୋଳାପୋଖରୀ ବଜାରଠାରୁ ଚକ୍ରଧର ପ୍ରସାଦ ଓ ନିମାଣୀ ଦେଇ ଖୁଣ୍ଟୁପଡା ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ୭୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟଭୁକ୍ତ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବିଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନିରାକାରପୁର,୧୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ନନପଡା ଗହୀର ବିଲ ମଧ୍ୟରୁ ବୁଧବାର ରାତି ୮ ଟାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ନିରାକାରପୁର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ା

ଭାଗବତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଭାଗବତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବୋଲଗଡ଼,୧୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଠଣାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ମା’ସିଂହବାହିନୀ କାଳିକା ଭାଗବତ ମଣ୍ଡଳୀ ସୌଜନ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭାଗବତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ଭାଗବତ ମଣ୍ଡଳୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଅଧିକ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ବୋଟ୍‌କୁ ନେଇ ଅଡୁଆ

ଅଧିକ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ବୋଟ୍‌କୁ ନେଇ ଅଡୁଆ

ପାରାଦୀପ,୧୭ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ବୋଟ୍‌ର ଇଞ୍ଜିନ କେତେ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ହେବା ଦରକାର, ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବିତର୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କାରଣ ସମୁଦ୍ରରେ ଏବେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅଧିକ କ୍ଷମତା (ହର୍ସ ପାଓ୍ବାର) ବିଶିଷ୍ଟ ଇଞ୍ଜିନ ଥିବା ବୋଟ୍‌ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବାରୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି।