ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଯୁବକ ନିଖୋଜ

ଯୁବକ ନିଖୋଜ

ବଅଁରପାଳ,୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ଦା ଗ୍ରାମରେ ଭଡ଼ାରେ ରହୁଥିବା ଅନିଲ ପ୍ରଧାନ ଗତ ୬ ଦିନ ହେଲା ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଗଲାବେଳେ ସେ ଭୂଷଣ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଘରେ କହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫେରି ନାହାଁନ୍ତି। ଏ ନେଇ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବଅଁରପାଳ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ଧାନ ପାଇ ନ ଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୨।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧନ ଦେଇପାରିବିନି, ଜିଇଥିବା ଯାଏ ସେବା ଦେଉଥିବି

ଧନ ଦେଇପାରିବିନି, ଜିଇଥିବା ଯାଏ ସେବା ଦେଉଥିବି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୨ା୫ପାଠ ନ ପଢ଼ି ବି ସେ ଶିକ୍ଷିତ, ସଚେତନ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ନ ହୋଇ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା। ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ନ ଥିଲେ ବି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ପାଇଛନ୍ତି ଦକ୍ଷ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧି ପୁରସ୍କାର। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଏପରି ଆଦର୍ଶ ଓ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ପାଲଟିଛନ୍ତି ଭୁବନ ବ୍ଲକ ବାରୁଆଁ(ବି) ପଞ୍ଚାୟତ ମାଳୁଆଗୋଡା ଗ୍ରାମର ନୟନା ପାତ୍ର(୫୦)। ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣର ସୁଫଳ କ’ଣ ତାହା ତାଙ୍କଠାରୁ ପାଉଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ମାନବ ସେବାକୁ ବ୍ରତ କରିଥିବା ନୟନା ଗ୍ରାମର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଗ୍ରାମର ସାମାଜିକ, ଅର୍ଥନୈତିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସଜାଡିବା, ନିଃସହାୟଙ୍କ ସେବା କରିବା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରଧାନ କର୍ମ ପାଲଟିଯାଇଛି। ମାଳୁଆଗୋଡା ଗ୍ରାମର ନୟନ ନୟନା କୁହନ୍ତି, କାହାକୁ ଧନ ସିନା ଦେଇପାରିବିନି, ହେଲେ ଜିଇଁଥିବା ଯାଏ ସେବା ଦେଉଥିବି।

ଥଇଥାନ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଉଚ୍ଛେଦ

ଥଇଥାନ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଉଚ୍ଛେଦ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୨ା୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.)ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟିକ ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ବଇଣ୍ଡା ଛକରୁ ଘରଦ୍ୱାର, ଦୋକାନ ବଜାର ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ନିଶ୍ଚିହ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୪ ଲେନ୍‌ କରାଯିବାକୁ ଏହି ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ତଥା ସେମାନଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରା ନ ଯାଇଥିବା ନେଇ ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ଛକରେ ଦୋକାନ କରି ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ କରୁଥିବା ପ୍ରାୟ ୩ ଶହ ବ୍ୟବସାୟୀ ରୋଜଗାର ହରାଇ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ସେପଟେ ଠିକାସଂସ୍ଥା ଓ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ ଏନ୍‌ଜେନ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଜୁଲମ କରୁଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୨ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)ପାନୀଳ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ କୁମୁସି ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ସାହି ବାସିନ୍ଦା ସୋମବାର ଭାଲୁମୁଣ୍ଡା-ଆଲୁଅଝରଣ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। କୁମୁସି ଗ୍ରାମରେ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାମର ରଞ୍ଜିତନଗର, ଦୁର୍ଗାପୁର, ଦେଶିରଗଡ଼ି ସାହିର ଲୋକମାନେ ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସାହିର ମହିଳାମାନେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଗରା, ମାଠିଆ ରଖି ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।

ଇଏସ୍‌ଆଇ ହସ୍ପିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଇଏସ୍‌ଆଇ ହସ୍ପିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ବଅଁରପାଳ, ୨୨ା୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ବଅଁରପାଳଠାରେ ଥିବା ଇଏସ୍‌ଆଇ ହସ୍‌ପିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ସୋମବାର ନାଲ୍‌କୋ ଠିକାମଜ୍‌ଦୁର ସଂଘ ତରଫରୁ ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଡମ୍ବରୁଧର ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବହୁ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏହି ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

ଘରେ ପଶି ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗ

ଘରେ ପଶି ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୨ା୫ ଅନୁଗୋଳ କୋର୍ଟ ପରିସର ହାଜତରୁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ୪ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଝସକେତନ ରାଉତଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ୪ ଦିନ ପରେ ବି ପୋଲିସ ସଫଳ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଫଳରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ପରିବାର ଓ ସାକ୍ଷୀମାନେ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇବା ପରେ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୧।୫- ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ମେଡିକାଲ ଏଷ୍ଟାବ୍ଲିଶମେଣ୍ଟ ଫୋରମ। ସୋମବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଫୋରମ ସଭାପତି ଡାକ୍ତର ମାନସ ରଞ୍ଜନ ରଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାରମ୍ବାର ଆଲୋଚନା ପରେ ବି ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ପ୍ରତି କର୍ଣ୍ଣପାତ କରିନାହାନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖରେ ଜିଲାରେ ଥିବା ୫୮ଟି ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ ଏବଂ ନର୍ସିଂହୋମ ସହ ଡାଏଗ୍ନୋଷ୍ଟିକ୍‌ ସେଣ୍ଟର, ରେଡିଓଥେରାପି, ଫିଜିଓଥେରାପି, ପାଥୋଲୋଜି ଆଦିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ବନ୍ଦ କରାଯିବ। ଯଦି ସରକାର ଦାବି ପୂରଣ ନ କରନ୍ତି ତେବେ ମାସକ ପରେ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଧାରଣା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ନିଅଁା ଲଗାଇ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଜଣେ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମୁନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଶ୍ରୁବାହାଳ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ରାତିରେ ବିଭୂତି ପ୍ରଧାନ(୫୫) ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ କୁମର ପ୍ରଧାନ(୨୦)ଙ୍କୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ପୀତବାସ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ସୋମବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ ୭୪/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୀତବାସଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଚାଲିଛି କାମଚଳା ଚିକିତ୍ସା

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଚାଲିଛି କାମଚଳା ଚିକିତ୍ସା

ବନ୍ତଳା, ୨୧।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ସମସ୍ୟା ଏବେ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି। ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଉପଖଣ୍ଡ ଓ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଯାଏ ସବୁଠି ଖାଲି ପଡ଼ିଛି ମାଳ ମାଳ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଅଧାରୁ କମ୍‌ ଡାକ୍ତରରେ ଜିଲାରେ ଏକପ୍ରକାର କାମଚଳା ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲେ ବି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏଥିପ୍ରତି ଆଦୌ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ।

ଯୁବ ସମାଜସେବୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ

ଯୁବ ସମାଜସେବୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡ଼ା ଥାନା ତୁକୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଓଡକପାଳ ଗ୍ରାମଠାରେ ସୋମବାର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସ୍ବର୍ଗତ ଅଲେଖ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ ଏବଂ ନବ ନିର୍ମିତ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଯଥାବିଧି ପୂଜାନୀତି, ହୋମଯଜ୍ଞ, ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଏନ୍‌ଏସି ୧୪ ନଂ. ଓର୍ଡ଼ର କାଳନ୍ଦି ମଲ୍ଲିକ(୫୪) ସୋମବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଲା ଆମ୍ବ ଗଛ:  ତଳେ ଜଗି ରହିଲେ ହାତୀପଲ

ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଲା ଆମ୍ବ ଗଛ: ତଳେ ଜଗି ରହିଲେ ହାତୀପଲ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆମ୍ବ ଗୋଟାଇବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଦୁଇ ଯୁବକ। ହେଲେ ଏହି ସମୟରେ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ିଗଲେ ହାତୀପଲ। ପରେ ହାତୀପଲ ଗୋଡ଼ାଇବାରୁ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇ ଚଢିଗଲେ ଏକ ଆମ୍ବଗଛ ଉପରେ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆମ୍ବ ଗଛ ଉପରେ ରହିବା ପରେ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ହାତୀଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇ ଉଭୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।