ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର
ଧର୍ମଶାଳା , ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୩ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉଡ଼ଙ୍ଗା ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ବୟସ ପ୍ରାୟ ୫୫ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ସେ ଗୋଲାପି ରଙ୍ଗର ଏକ ଶାଢି ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ହୋଇଥାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ପୋଲିସ ଅନୁମାନ କରୁଛି। ମଦ୍ୟପାନ କରି ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ନୟନଯୋରିରେ ଗୋଡ଼ ଖସିଯିବାରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି। ଖବର ପାଇ ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଉମାକାନ୍ତ ନାୟକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବଡ଼ଚଣା ପଠାଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ନିଶା ନିବାରଣ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ନିଶା ନିବାରଣ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ମହାକାଳପଡା, ୧୭।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକର ବରକନ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତର ଛେଡାକଣୀସ୍ଥିତ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଓ ମହାକାଳପଡା ଯୁବ ଗ୍ରୁପ ପକ୍ଷରୁ ଚୋରା ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ବିକ୍ରି ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ନୂତନ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଅଟଳ

ନୂତନ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଅଟଳ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ, ୧୭।୮: ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସହରର ଗୋକୁଳ ଚନ୍ଦ୍ର ସଂଗୀତ ସଦନରେ ଜିଲା ବିକାଶ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଷଣ୍ଢ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ଆହତ

ଷଣ୍ଢ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ଆହତ

ଗଣିଆ,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ବିଜୟନଗର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଷଣ୍ଢ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଲେ ଧ୍ରୁବଚରଣ ସାହୁ(୮୨), ସନ୍ୟାସୀ ଚିନରା(୪୬), ଲିଙ୍ଗରାଜ ମଲ୍ଲିକ(୩୮), ମାୟାଧର ବେହେରା(୨୪) ଓ ଚନ୍ଦନ ଚିନାରା(୪୭)। 

ମହାକାଳପଡାରେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

ମହାକାଳପଡାରେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

ମହାକାଳପଡା,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଭାରତରତ୍ନ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ରାମନଗରସ୍ଥିତ ମା ରାମଚଣ୍ଡୀ ପୀଠ ନିକଟ ବାସୁଦେବ ପୀଠ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶୋକସଭା

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶୋକସଭା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା  ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ଗୋପବନ୍ଧୁ କ୍ଳବରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦେଶର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଭାରତରତ୍ନ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶୋକସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଜନଗର ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରେଡ୍‌ କଲେ

ରାଜନଗର ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରେଡ୍‌ କଲେ

ରାଜନଗର,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ  ଘଡଘଡି ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା  ହେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ  ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର ଖାଇଯିବା ଘଟଣା: ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର ଖାଇଯିବା ଘଟଣା: ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ରାଜନଗର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ରାଜନଗର ଅଞ୍ଚଳର ନବମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ସେଠୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଗୁରୁବାର ରାଜନଗର ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ  ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

ରଗଡ଼ି,୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କୋରେଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତଳଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୦ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦୀ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଛକ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ବାଇକ୍‌-ସାଇକେଲ ମୁହଁାମୁହଁି ଧକ୍କାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଯୁବକଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି: ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ


ସିଂହପୁର,୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନାଉବାଙ୍କ ଗ୍ରାମର ଦେବାଷିଶ ନାୟକ(୨୫) ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ନେଇ ବୁଧବାର କଟକସ୍ଥିତ ମଙ୍ଗଳବାଗ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରି ହଷ୍ଟେଲରୁ ବିଦାହେଲେ ଛାତ୍ରୀ


ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁରର ସର୍ବପୁରାତନ ନରସିଂହ ଚୌଧୁରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବି୍ୟାଳୟର ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରିବାରୁ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଛି । ଗତ ୧୪ ତାରିଖ ରାତିରେ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ରୋଷେଇ ହେଉଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନେଇ ବିସିଏର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଯୁକ୍ତ ୩ ଶେଷବର୍ଷ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାକି ଗଣ୍ଡଗୋଳର ରୂପ ନେଇଥିବା । ବିସିଏର ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ସିନିୟର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସୌଜନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ମାରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ।

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାାଘାଇ ବ୍ଲକ ଗୋପବନ୍ଧୁ କ୍ଲବରେ ଶୋକସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କଣ୍ଟିଲୋ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଆରୋଗ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କଣ୍ଟିଲୋ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଆରୋଗ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୭ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ କଣ୍ଟିଲୋ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର(ନୂତନ)ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଆରୋଗ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି।