ମେଟ୍ରୋ |

ଏସ୍‌ସିବି କାଜୁଆଲଟିରୁ ଗାଏବ ହୋଇଯାଉଛି ଶବ

ଏସ୍‌ସିବି କାଜୁଆଲଟିରୁ ଗାଏବ ହୋଇଯାଉଛି ଶବ

କଟକ ଅଫିସ, ୭।୨-ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ଚାପିଦେବା ନିମନ୍ତେ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ହେଉଛି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର। ଏଥିପାଇଁ କାଜୁଆଲଟିରୁ ଶବ ଗାଏବ ହୋଇଯାଉଛି। ତା’ ପୂର୍ବରୁ ମୃତକ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କ ସହ ମୂଲଚାଲ କରି ପୋଲିସ ହେଉଛି ଲାଭବାନ। ଏନେଇ ଡାକ୍ତର ଓ ପୋଲିସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି। କେତେଜଣ ଡାକ୍ତର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମେଡିକାଲ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। ବିବାଦଟି ଉପୁଜିଛି ଏକ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ। ସୋମବାର ରାତିରେ ବାଦାମବାଡି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ୫୫ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଏସସିବି କାଜୁଆଲିଟିକୁ ନେଇଥିଲେ। କାଜୁଆଲଟିରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ନିୟମ ମୁତାବକ ଏହା ଏକ ଏମ୍‌ଏଲସି (ମେଡିକୋ ଲିଗାଲ କମ୍ପ୍ଲିକେସି) କେସ୍‌ ହୋଇଥିବାରୁ ଡାକ୍ତର ତୁରନ୍ତ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ପୋଲିସ କାଜୁଆଲଟିକୁ ଆସି ଶବକୁ ଜବତ କରି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଇବା କଥା। ହେଲେ ତାହା ହୋଇ ନ ଥିଲା। ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିରୁ କୌଣସି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନ ଆସିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଶବକୁ ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ। କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଅନେକ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ କାଜୁଆଲଟିରୁ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବେ ଶବ ଗାଏବ ହୋଇଯାଉଛି। ବିନା ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦରେ ଶବଗୁଡିକ ପାର ହୋଇଯିବା ପଛରେ କାରଣ ହେଉଛି ପୋଲିସର ଲାଭଜନକ କାରବାର। କାରଣ ପରିବାର ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଧରାଧରି କରି ଶବକୁ ଖସାଇ ନେଉଥିବା ଭଳି ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଡାକ୍ତରମାନେ କରିଛନ୍ତି। ଖାସ୍‌ କରି ସୋମବାର ରାତିର ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡି ଡେଥ୍‌ ମେମୋ ରଖି ନ ଥିବା କାଜୁଆଲଟି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସିଏମ୍‌ଓ(କାଜୁଆଲଟି ମେଡିକାଲ ଅଫିସର) ଡା. ଜେ.ପି. ବିଶ୍ୱାଳ କହିଛନ୍ତି। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଡାକ୍ତର ବିଶ୍ୱାଳ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଅରୁଣ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ, କାଜୁଆଲଟି ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଡା. ଅତନୁ ମହାନ୍ତି ଓ ଅଧୀକ୍ଷକ ପ୍ରଫେସର ଶ୍ୟାମା କାନୁନ୍‌ଗୋଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଅରୁଣ କୁମାର ସ୍ବାଇଁଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କୋରାପୁଟରେ ଥିବା କହିଥିଲେ। ମେଡିକାଲ ଅଧୀକ୍ଷକ ପ୍ରଫେସର କାନୁନ୍‌ଗୋଙ୍କୁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିବାରୁ କାଜୁଆଲଟି ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ।
ସୂଚନାଥାଉକି, କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ନୁହେଁ ବିଗତ ଦିନଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସାଧାରଣରେ ଉଠିଛି। ଯଥା ଅପରିଚିତ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଘରୋଇ ଲୋକମାନଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଶ୍ମଶାନକୁ ଦାହ ପାଇଁ ନେବାକୁ ନେଇ କେତେଜଣ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଥିଲେ। କାରଣ ଶବ ଶ୍ମଶାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଉଛି କି ନାହିଁ ତାହାର ଖୋଜଖବର ପୋଲିସ ପାଖରେ ରହୁ ନ ଥିବା ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଅଚ୍ୟୁତ କୁମାର ସାହୁ ମେଡିକାଲ ଅଧୀକ୍ଷକ ଓ ଡିସିପିଙ୍କ ନିକଟରେ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ସାହୁ ଅଭିଯୋଗରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ଯେ, ମେଡିକାଲ ଭିତରେ କଙ୍କାଳ ଚାଲାଣ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରିୟ ଅଛି। ବାହାର ରାଜ୍ୟ ସହିତ ରାଜ୍ୟର କେତେକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲକୁ କଙ୍କାଳ ଯୋଗାଣ କରି କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ବେଶ୍‌ ଲାଭବାନ୍‌ ହେଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୃତଦେହଗୁଡିକୁ ପୋଲିସ ଯେପରି ନିଜ ହେପାଜତରେ ରଖିବା କଥା ସେଥିରେ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛି। କିଛିଦିନ ତଳେ ମେଡିକାଲର ଶବଗୃହରୁ ଏକ ଶବର ଆଖି ନଥିବା ନେଇ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା। ମୂଷା ଶବର ଆଖି ତାଡି ନେଇଥିବା ସେ ସମୟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ବାସ୍ତବରେ ମେଡିକାଲ ଭିତରେ ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ବାଟରେ ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଛି।
ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ଡାକ୍ତର ଡେଥ୍‌ ମେମୋ ଥାନାକୁ ପଠାଇଥିବେ ଓ ପୋଲିସ ତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିବ ତାହାହେଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖରେ ଯଦି ଏ ସମ୍ପର୍କିତ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଅଛି ମୋତେ ଦେଲେ ମୁଁ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ମେଟ୍ରୋ |

ଟାଙ୍ଗୀ ଗଲା ୩ ରଥ ଚକ

ଟାଙ୍ଗୀ ଗଲା ୩ ରଥ ଚକ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪ା୫: ବଡ଼ଠାକୁର ବଳଭଦ୍ର, ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରା ଏବଂ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ବିରାଜିତ ତିନିରଥର ତିନୋଟି ଚକ ଗୁରୁବାର କଟକ ଜିଲା ଟାଙ୍ଗୀର ନିମାଇସାପୁର ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇଛି। ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନିମାଇସାପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ରଥ ଚକକୁ ସାଥୀରେ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଉଡାଇଦେବାକୁ ଟେଲିଫୋନରେ ଧମକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଉଡାଇଦେବାକୁ ଟେଲିଫୋନରେ ଧମକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ମିଷ୍ଟର ପରିଡା ନାମକ ଖଣ୍ଡଗିରି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୭୮୭୩୬୦୫୯୩୩ ନମ୍ବର ଟେଲିଫୋନରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି। ସେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇବେ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ଏୟାରଫିଲ୍‌ଡ଼ ଥାନା ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ଛାତ୍ର

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ମଧୁସୂଦନ ଆଇନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କରିବା ପାଇଁ ନିକଟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଆଇଜୀବୀମାନଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଣ୍ଠିନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ।

ପାଣି ପାଇଁ ମହାନଦୀରେ ବନ୍ଧ ବାନ୍ଧିଲେ ଲୋକେ

ପାଣି ପାଇଁ ମହାନଦୀରେ ବନ୍ଧ ବାନ୍ଧିଲେ ଲୋକେ

ରଘୁନାଥପୁର, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାରଙ୍କ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରତି ଅନ୍ୟାୟ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଚିରସ୍ରୋତା ମହାନଦୀର ଜଳପ୍ରବାହକୁ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୨୨ଟି ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ କରି ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ତଳମୁଣ୍ଡରେ ପାଣିଟୋପାଏ ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିବାର ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନରେ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସାମିଲ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନରେ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସାମିଲ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ଜନସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତେଣୁ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା(ଏନ୍‌ଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଏ)ର ହିତାଧିକାରୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ୩୪.୪୪ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀ ଅନୁମୋଦନ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖି ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ହାଟଡିହି ବିଇଓ ଅଫିସ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣି

ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ହାଟଡିହି ବିଇଓ ଅଫିସ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣି

ହାଟଡିହି, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ କିରାଣି ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସାହୁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି।

ପୁରୀ ଜିଲାର ୪୮୬ ସ୍କୁଲରେ ନାହିଁ କିଚେନ୍‌ ସେଟ୍‌

ପୁରୀ ଜିଲାର ୪୮୬ ସ୍କୁଲରେ ନାହିଁ କିଚେନ୍‌ ସେଟ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪।୫: ପୁରୀ ଜିଲାର ୪୮୬ ସ୍କୁଲରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ରୋଷେଇ ଲାଗି କିଚେନ୍‌ ସେଟ୍‌ ନ ଥିବା ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ତଥ୍ୟରୁ ଜଣାପଡିଛି। ଜିଲାରେ ୧୨୮୮ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ୮୨୦ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ୩୫୬ ହାଇସ୍କୁଲ ରହିଛି।

ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ସାବତପୁଅ

ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ସାବତପୁଅ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୫: ଠାକୁର ହେଉଛନ୍ତି ନାବାଳକ। ମଠ, ମନ୍ଦିର ଆଦି ହିନ୍ଦୁ ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତଥା ଠାକୁରଙ୍କ ସ୍ଥାବର, ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ସୁରକ୍ଷା, ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଓ ପରିଚାଳନା ଲାଗି ରହିଛି ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ। ଏହି ବିଭାଗରେ ୧୯୦ ପଦବୀ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧୬ଟି ଖାଲି ପଡିଛି। ନିଜସ୍ବ ୱେବ୍‌ସାଇଟ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। କର୍ମଚାରୀ ଓ ଉପଯୁକ୍ତ ଭିତ୍ତିଭୂମିର ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଖୋଜୁଛି। ଆଇନ ବିଭାଗ ଅଧୀନସ୍ଥ ଏହି ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସାବତପୁଅ ପାଲଟିଛି।

ଜଗମୋହନରେ ସିସିଟିଭି ପ୍ରସଙ୍ଗ ସେବାୟତ-ପ୍ରଶାସନ ଆଲୋଚନା ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଲାଗିବ ୨ ସିସିଟିଭି

ଜଗମୋହନରେ ସିସିଟିଭି ପ୍ରସଙ୍ଗ ସେବାୟତ-ପ୍ରଶାସନ ଆଲୋଚନା ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଲାଗିବ ୨ ସିସିଟିଭି

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୫: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଜଗମୋହନରେ ସିସିଟିଭି ଲଗାଇବା ନେଇ ବୁଧବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଭିତର ସେବାୟତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ତଥା ଜିଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ସିସିଟିଭି ଲଗାଯିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସବିଶେଷ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି।

ଦେଶର ୨ ସହର ପାଇଁ ଯୋଜନା ସୌରଶକ୍ତିରେ ଆଲୋକିତ ହେବ କୋଣାର୍କ

ଦେଶର ୨ ସହର ପାଇଁ ଯୋଜନା ସୌରଶକ୍ତିରେ ଆଲୋକିତ ହେବ କୋଣାର୍କ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୫: ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଛି ଓଡ଼ିଶାର କୋଣାର୍କ ଏବଂ ଗୁଜରାଟର ମଧେରା। ଏହି ଦୁଇ ସହରକୁ ସୌରଶକ୍ତିରେ ଆଲୋକିତ କରିବା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର। ଏ ନେଇ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ସୋମବାର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ ଏବଂ ନବୀକରଣଯୋଗ୍ୟ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବାସୁଙ୍ଗାପାଟ ମାନ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଦଇତା

ବାସୁଙ୍ଗାପାଟ ମାନ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଦଇତା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪ା୫: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ରୀତିନୀତି ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ୁଥିବା ବାସୁଙ୍ଗାପାଟର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ଦଇତାପତି ସେବକ। ବୁଧବାର ୧୦ ଜଣ ଦଇତାପତିଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରାୟ ୧୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ କଟକ ତିଗିରିଆର ନୂଆପାଟଣା ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ବାସୁଙ୍ଗାପାଟର ମାନ ଯାଞ୍ଚ କରି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁରୀ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି।

ରଥଖଳାରୁ... ରଥଖଳାକୁ ଭିଜାଇଲା ବର୍ଷା

ରଥଖଳାରୁ... ରଥଖଳାକୁ ଭିଜାଇଲା ବର୍ଷା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪ା୫: ଶ୍ରୀନଅର ସମ୍ମୁଖ ରଥଖଳାରେ ତିନିରଥ ନିର୍ମାଣ ଚାଲିଛି। ବୁଧବାର ରଥ କାମ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ରଥଖଳାକୁ ବର୍ଷା ଭିଜାଇ ଦେଇଥିଲା। ମହାରଣା ଏବଂ ଭୋଇ ସେବକ ରଥଖଳାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା ବର୍ଷା। ଫଳରେ ରଥ ନିର୍ମାଣରେ ନିୟୋଜିତ ସେବକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯାଇ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲେ।