ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅଭିନବ ଢଙ୍ଗରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନତା ନିୟମଖିଲାପକାରୀଙ୍କୁ ଗୋଲାପ

ଅଭିନବ ଢଙ୍ଗରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନତା ନିୟମଖିଲାପକାରୀଙ୍କୁ ଗୋଲାପ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭।୨ - ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଖିଲାପକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯିବା ବଦଳରେ ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଓ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଲେଖା ଥିବା କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଅଭିନବ ଢଙ୍ଗରେ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏହି ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା। ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଟ୍ରାଫିକ ଛକରେ ନିୟୋଜିତ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୋଲିସ ହେଲ୍‌ମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଏବଂ ସିଟ୍‌ ବେଲ୍ଟ ବାନ୍ଧି ନ ଥିବା କାର୍‌ ଚାଳକମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଜରିମାନା ଅର୍ଥ ଆଦାୟ କରାଯିବା ବଦଳରେ ଗୋଟିଏ ଲେଖଁାଏ ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଓ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଲେଖାଥିବା କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା। ଏପରି କରାଯିବା ଦ୍ୱାରା ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ମାନିବା ପାଇଁ ଗାଡି ଚାଳକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ଟ୍ରାଫିକ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ପୋଲିସ ନୀରୋଦ ପଲେଇ କହିଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଖଲ୍ଲିକୋଟ କଲେଜ ଛକ, କୋର୍ଟପେଟା ଛକ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜନଗହଳି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛକମାନଙ୍କରେ ପୋଲିସ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଖିଲାପକାରୀମାନଙ୍କୁ ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଓ କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଶାନ୍ତନୁ ଦାସ, ଟାଉନ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତରାୟ, ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗଁା ଥାନାଧିକାରୀ କୁଳମଣି ସେଠୀ, ବଡବଜାର ଥାନାଧିକାରୀ ସୁରେଶ ତ୍ରିପାଠୀ, ଟାଉନ ଥାନାଧିକାରୀ ନୀହାର ରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ଟ୍ରାଫିକ ଥାନାଧିକାରୀ ସୁମନ୍ତ କିଶାନ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଗାଡି ଚାଳକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:ନୋଳିଆ ନୂଆଗାଁ ବିଜୟୀ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:ନୋଳିଆ ନୂଆଗାଁ ବିଜୟୀ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଐତିହାସିକ ପୋତାଗଡ଼ ନିକଟସ୍ଥ ଗଣତି ପଡ଼ିଆରେ ଜୟବୀର ହନୁମାନ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ସୁମଣ୍ଡଳ ପଞ୍ଚାୟତର ରବିଘୋଷ ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ରବିବାର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସି: ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଦଳ ଛାଡ଼ିଲେ ୨ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସି: ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଦଳ ଛାଡ଼ିଲେ ୨ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସିର ୨ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏନ୍‌ଏସିର ପୂର୍ବତନ ଉପନଗରପାଳ ବିଘ୍ନରାଜ ପାଢ଼ୀ ଓ ପୂର୍ବତନ ନଗର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅଶୋକ କୁମାର ସାମନ୍ତରା ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୫୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ନେଇ ରବିବାର କନକା ଠାକୁରାଣୀ ପୀଠ ନିକଟରେ ଏକ ବନ୍ଧୁମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ।

ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ

ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳିଙ୍ଗପଦରଠାରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଟିମ୍ବରଖଣି ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ବାରିକ(୧୫)।

ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଘଣ୍ଟପିଟା ଶେଭାଯାତ୍ରା: ସାମିଲ ହେଲେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌, ଜନପ୍ରତିନିଧି

ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଘଣ୍ଟପିଟା ଶେଭାଯାତ୍ରା: ସାମିଲ ହେଲେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌, ଜନପ୍ରତିନିଧି

ବାଲିପଡ଼ା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣରୁ ଜୀବଜଗତକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କିଛି ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ଏବଂ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଘଣ୍ଟପିଟି ଶେଭାଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମୀଣ ଖାଉଟିକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଗ୍ରାମୀଣ ଖାଉଟିକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଗୌଡ଼ ଗାଁରେ ରବିବାର ଗ୍ରାମୀଣ ଖାଉଟିକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ସରପଞ୍ଚ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ରାମଚଣ୍ଡୀ ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ ପଡ଼ିଲା ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି

ରାମଚଣ୍ଡୀ ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ ପଡ଼ିଲା ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି

ଶେରଗଡ଼,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ରେ ବହୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀ ଯାତ୍ରା ଜୁନ ୨୮ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏ ନେଇ ରବିବାର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସକାଳ ୯ଟାରେ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି।

ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଗଣା ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ପ୍ରଦାନ

ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଗଣା ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୫: ଶ୍ରୀ ଚୌଡେଶ୍ୱର ଦେବାଙ୍ଗ ସଙ୍ଘ ଶିକ୍ଷା କମିଟି ତରଫରୁ ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରବିବାର ମାଗଣାରେ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ଏବଂ ଉପକରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ମାର୍ଥାପେଟା ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଙ୍ଘର ସଭାପତି କେ. ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରାଓ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋ ଖୋ ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋ ଖୋ ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୫: ବ୍ରହ୍ମପୁରଠାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋ ଖୋ ତାଲିମ ଶିବିର ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଶିବିରରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରୁ ଶହେରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି।

ଫୁଲବାଣୀ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଫୁଲବାଣୀ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୨୭।୫: ଫୁଲବାଣୀ କରୋନେଶନ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଦିବାରାତ୍ର ଫୁଲବାଣୀ କପ୍‌-୨୦୧୮ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ୍‌ ଟାଇବ୍ରେକରରେ ରାଉରକେଲାକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୫: କେସି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, କେସି ଟାଉନ୍‌ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, କେସି ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ସଂସ୍କାରବାଦୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ବାସଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍‌: ଚାଳକ ମୃତ

ପୋଲକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍‌: ଚାଳକ ମୃତ

ଶେରଗଡ଼,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁବଳୟାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ଛକରେ ଥିବା ପୋଲରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଟିଭିଏସ୍‌ ଏକ୍ସ ଏଲ୍‌ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଶିକିରି ଗ୍ରାମର ଶଙ୍କର ପ୍ରଧାନ।