ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପୋତାଗଡ଼ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ

ପୋତାଗଡ଼ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ
ଗଞ୍ଜାମ,୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମସ୍ଥିତ ଐତିହାସିକ ପୋତାଗଡ଼କୁ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ଉନ୍ନତୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଇଣ୍ଟାକ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମଲିକା ମିତ୍ର, ପ୍ରତ୍ନତତ୍ତ୍ବ ବିଭାଗ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ସଂଘମିତ୍ରା ଶତପଥୀ, ଗଞ୍ଜାମ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ (ଏଡିଏମ) କେ.କେ. ସାହୁ, ଆର୍କୋଓଲୋଜିକାଲ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସରୋଜ କୁମାର ନନ୍ଦ, ପିଡବ୍ଲୁଡି ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ-୨ (ବ୍ରହ୍ମପୁର) ଅବନୀକାନ୍ତ ସାହୁ, ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଏଚଆର ମୁଖ୍ୟ କେ.ଜି. ଗେନେରୱାଲ, ସିନିୟର ଭାଇସ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଏ.କେ. ସିଂ, ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ପଣ୍ଡା, ପିଡବ୍ଲୁଡି ଏସଡିଓ ନାରାୟଣ ପାଢ଼ୀ, ଗଞ୍ଜାମ ଥାନାଧିକାରୀ ଅନିଲ କୁମାର ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପୋତାଗଡ଼ର ଉନ୍ନତିକରଣ ନେଇ ଆଇସିଜେଡଏମପି ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ୮୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଧିମା ଚାଲିଥିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବା ପାଇଁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିସହ ପୋତାଗଡ଼ଠାରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ, ଶୌଚାଳୟ, ପାନୀୟ ଜଳ, ହାଇମାଷ୍ଟ, ଡିସପ୍ଲେ ବୋର୍ଡ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ପଣ୍ଡା ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ୧୬ ନଂ.ଜାତୀୟ ରାଜପଥଠାରୁ ପୋତାଗଡ଼ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ଏସପି ଆଶିଷ କୁମାର ସିଂଙ୍କୁ ଭେଟି ସମସ୍ୟା ଓ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେଲେ ପୋତାଗଡ଼କୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଇଣ୍ଟାକ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମିତ୍ରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଚୋରି ଅଟୋ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ଚୋରି ଅଟୋ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୬ା୧୧-ଏକ ପାସେଞ୍ଜର ଅଟୋ ଚୋରି ମାମଲାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି| 

ଭାଲିଆଗୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଥ୍ୟା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭାଲିଆଗୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଥ୍ୟା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସିଙ୍କ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥ ଅଫିସ ଆଗରେ ଗୁରୁବାର ମିଥ୍ୟା ମକଦ୍ଦମା ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଗଣ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ପ୍ରତିବାଦ ସମାବେଶ ହୋଇଥିଲା।

ପଲିଥିନ ଧରପଗଡ: ୧୩ ହଜାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ପଲିଥିନ ଧରପଗଡ: ୧୩ ହଜାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରକୁ ପଲିଥନ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସହରରେ ପରିଣତ କରାଯିବା ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି|

ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ, ସିଏସ୍‌ଆଇଆର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ

ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ, ସିଏସ୍‌ଆଇଆର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ   ଓ ସିଏସ୍‌ଆଇଆର ଫୋର ପାରାଡାଇନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏକ ଏମ୍‌ଓୟୁ ଗୁରୁବାର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦା ମୃତ, ପୁତୁରା ଗୁରୁତର: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦା ମୃତ, ପୁତୁରା ଗୁରୁତର: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଥାନା ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ପୁତୁରା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସର ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ବଦଳିଲେ ଥାନାଧିକାରୀ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଭିତରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଗୁରୁବାର ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାଧିକାରୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇ ଜିଲା ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ପୋଡ଼ି ଧ୍ୱଂସ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ପୋଡ଼ି ଧ୍ୱଂସ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ଜଣଙ୍କ ୬ ବଖରା ପୋଡି ଯାଇଛି। କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ ହେଲେ ଯୋଗିରାମ ସାହୁ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ବାନାମ୍ବର ବରାଡ଼ ଓ କୁନ୍ତି ବରାଡ଼। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏରେ ହଠାତ୍‌ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ସହ କୋଦଳା ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। କୋଦଳା ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କେ.ବରିଡ଼ା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ମିନକେତନ ଶବର ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ କରି କୋଦଳା ତହସିଲଦାର ପ୍ରଭାତ କୁମାର ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

୧୦ ଫୁଟର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

୧୦ ଫୁଟର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ସୋରଡା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଲାଇନ ନିକଟରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ୧୦ ଫୁଟିଆ ଅଜଗରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ରାତିରେ ଜନୈକ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘରେ ଅଜଗର ସାପକୁ ଦେଖି ପରିବାର ଲୋକେ ପାଟି କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅଜଗରକୁ ଧରିଥିଲେ। ଖୁଣ୍ଟେଶ୍ୱର ପାହାଡକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ପୋଲିସ ଲାଇନ କ୍ୱାର୍ଟରଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ପରିବାର ସହ ରହୁଛନ୍ତି। ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ସାପ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସରୀସୃପ ଘର ଭିତରକୁ ପଶି ଆସୁଛନ୍ତି।

ଆସିକାରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଆସିକାରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଆସିକା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ କୁଳମଣି ମିଶ୍ର ଗୁରୁବାର ଆସିକା ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟାରେ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭାଙ୍ଗି ରୁଜି ଯାଇଥିବା ବାସଗୃହ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହ ବିଡିଓ ଗାୟତ୍ରୀଦତ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ବ୍ଲକରେ ୮୯ ବାସଗୃହ ଅଧିକ ଓ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଆଉ ୨୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଏହି ତାଲିକା ପରିସରକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଘରର ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାଗଜପତ୍ର ତୁରନ୍ତ ବିଭାଗ ନିକଟରେ ଦାଖଲ କରି ୨/୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯେଭଳି ସେମାନଙ୍କୁ ଘର ଦିଆଯାଇପାରିବ ସେଥିଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ନିମନ୍ତେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ମିଶ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ଘର ଅନୁଧ୍ୟାନ ଓ ତଦନ୍ତ ପରେ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ହୋଇଛି।

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ

ଛତ୍ରପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମାସ୍କଟ ଓଲି ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହାକୁ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ, ଡିଆରଡିଏ ପିଡି ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ, ଜିଲା ସହରାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସବ୍ୟସାଚୀ ହୋତା, ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ୍‌. ଧନଞ୍ଜୟ ରେଡ୍ଡୀ, ବିଡିଓ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ନାୟକ, ଜିଲା କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଓ ଜନସାଧାରଣ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ପରେ ଓଲି ଛତ୍ରପୁରରେ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। ପରେ ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫ୍ଲଡ୍‌ ଲାଇଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସ୍ଥଳକୁ ଓଲିକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଯାଇଥିଲା।

ଥାନା ଘେରିଲା ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ

ଥାନା ଘେରିଲା ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଥାନା ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ଚାଷୀମାନେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଅଟକାଇ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲା।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଗୌତମୀ ଗ୍ରାମ ବଡ଼ସାହିର ଏନ. ସନ୍ତୋଷ ରେଡ୍ଡୀ। ଜ୍ୱର ହୋଇଥିବାରୁ ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋକେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ସେତବେଳେ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଉପସ୍ଥିତ ନ ଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ବିଳମ୍ବରେ ଡାକ୍ତର ଆସି ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।