ବ୍ରହ୍ମପୁର

୨ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୩ଜଣଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

୨ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୩ଜଣଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ
ଛତ୍ରପୁର,୭।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରମ୍ଭା ଥାନା ଲୁଙ୍ଘୁରି ଗଁାର ଏକ ପରିବାରର ୩ ଜଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଲୁଙ୍ଘୁରି ଗଁ।ର ଶବର ସାହୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ୮ବର୍ଷର ପୁଅ ଶୋହନ ଓ ୬ବର୍ଷର ଝିଅ କାବେରୀ। ଏମାନେ ଏକ ଭୋଜି ଖାଇ ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାବେଳେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଲୁଙ୍ଘୁରି ଗଁ। କେନାଲ ହୁଡାରେ ୪ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଖଣ୍ଡା କାତିରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ପରେ ଶବରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟଣା ଓଟରା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଶବର, ଶୋହନ ଓ କାବେରୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଛତ୍ରପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ସେହି ଗଁ।ର ୪ଜଣ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଶବରଙ୍କ ପତ୍ନୀ କଳ୍ପନା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇ ରମ୍ଭା ପୋଲିସ ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ୨ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ଅଟକ ରଖିଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପୋଡ଼ମପେଟା, ଗୋଖରକୁଦାରେ ନଡ଼ିଆ ଚାରାରୋପଣ

ପୋଡ଼ମପେଟା, ଗୋଖରକୁଦାରେ ନଡ଼ିଆ ଚାରାରୋପଣ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ପାଳିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତର ପୋଡ଼ମପେଟା ଏବଂ ଗୋଖରକୁଦା ଗ୍ରାମ ଓଡିଆର୍‌ପି କଲୋନିରେ ଶନିବାର ୫୩୬ଟି ନଡ଼ିଆ ଚାରାରୋପଣ କରାଯାଇଛି। ଚାରା ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଡିଓ ଜ୍ୟୋତି ଶଙ୍କର ରାଏ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ, ପାଳିବନ୍ଧ ସରପଞ୍ଚ ଦିଲିପ ଛଟରାଏ, ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଟି. ଲୋକେଶ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ପାନୀୟ ଜଳ  ସମସ୍ୟାନେଇ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟାନେଇ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଞ୍ଚଳର  କେତୋଟି ସ୍ଥାନରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଶିବସେନା ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଯାଇଛି। 

୫ ଦିନ ଧରି ଗଜପତି ଜିଲାର ୮୦ ଗ୍ରାମ ଅନ୍ଧାରରେ: ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ

୫ ଦିନ ଧରି ଗଜପତି ଜିଲାର ୮୦ ଗ୍ରାମ ଅନ୍ଧାରରେ: ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୧୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ସମେତ ଗଜପତି ଜିଲାର ୮୦ ଗ୍ରାମ ଗତ ୫ଦିନ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛି। ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁଠାରେ ରହିଥିବା ୧.୬ କେଭିଏ( କିଲୋ ଭୋଲ୍ଟ ଏମ୍ପିୟର)ପାୱାର ଟ୍ରାନ୍ସଫରମର ଅଚଳ ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବିରୋଧରେ ସଚେତନତା: କପଡ଼ା ବ୍ୟାଗ ବାଣ୍ଟିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବିରୋଧରେ ସଚେତନତା: କପଡ଼ା ବ୍ୟାଗ ବାଣ୍ଟିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସକାଳେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟବହାର ବିରୋଧରେ ଜନ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ସ୍କୁଲ ପରିସରରୁ ବାହାରି ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ପରେ ସ୍କୁଲରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲା। 

ପିସିସି କମିଟିରେ ଭଞ୍ଜନଗରକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ପିସିସି କମିଟିରେ ଭଞ୍ଜନଗରକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ପିସିସି)ର ନୂତନ ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। 

ଅତିରିକ୍ତ ଶ୍ରମ କମିଶନରଙ୍କୁ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) 
ଗଞ୍ଜାମ ଏନଏସିସ୍ଥିତ ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଶ୍ରମିକ ୟୁନିୟନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଚାଲିଛି ା 

ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା: ଗୁଣି ସନ୍ଦେହରେ ଜଣଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୧୮ା୮(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ବ୍ଲକ ଦୁର୍ବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ଜଣ ମହିଳା ଓ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଗ୍ରାମର କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଘରେ ପଶି  ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାକୁ ଆସିଲା ଇଭିଏମ୍‌

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାକୁ ଆସିଲା ଇଭିଏମ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୮୨୦୧୯ରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଇଲୋକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍‌ ଭୋଟିଂ ମେଶିନ(ଇଭିଏମ୍‌) ଆସିଛି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ,  ୪ ଦିନ ତଳେ କଣ୍ଟେନର ଯୋଗେ ଏହା ବାଲେଶ୍ୱରରେ ରହିଥିଲା ା

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୮- ବର୍ଷେ କି ଦୁଇ ବର୍ଷ ନୁହଁ । ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ବଧିରଙ୍କୁ ଶ୍ରବଣ ଯନ୍ତ୍ର, ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଆଶା ବାଡ଼ି ଦେଉଛନ୍ତି । ଯାହାଙ୍କ ହାତ କିମ୍ବା ଗୋଡ଼ ନାହିଁ, ତାଙ୍କୁ ଦେଉଛନ୍ତି କୃତ୍ରିମ ଅଙ୍ଗ । 

୧୯ରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବେ ୫୦ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ

୧୯ରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବେ ୫୦ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୮ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ସରକାରଙ୍କ ନୁହେଁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟ ।  ପ୍ରତ୍ୟେକେ ରାଜ୍ୟ ବିକାଶରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ 

୮ ଚାଳକଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କଲା ପୋଲିସ

୮ ଚାଳକଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କଲା ପୋଲିସ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ଲକିଂ କରି ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଗାଡ଼ି କାଗଜପତ୍ର, ହେଲମେଟ, ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଯାଞ୍ଚ ସହ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇବା ବେଳେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିବା ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଗାଡ଼ି ଚଳାଉଥିବା ଚାଳକଙ୍କୁ  ଅଟକାଯାଇ ମୋଟ ୫ ହଜାର ୭ଶହ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କଯାଇଛି। ଏଥିସହ ୮ଜଣଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସକୁ ରଦ୍ଦ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଖମାରୀ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ମଦ୍ୟପାନ କରି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚଳାଉଥିବା, ଗାଡି ଚଳାଇବା ବେଳେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ କଥା ହେଉଥିବା ଚାଳକଙ୍କୁ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି। ପୋଲିସର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନିର୍ଯାତିତା

ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନିର୍ଯାତିତା

ଛତ୍ରପୁର,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଅଧୀନ କେଶପୁର (ମୋହନପୁର)ର ଶୁଭଶ୍ରୀ ନାହାକଙ୍କୁ  ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ପୂର୍ବରୁ ଥାନା ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ହେଲେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆ ନ ଯିବାରୁ ଶୁଭଶ୍ରୀ ଛତ୍ରପୁର ଆସି ଗଞ୍ଜାମ ଏସପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରଏଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଭେଟି ସ୍କାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।