ରାୟଗଡା

କୋଠା ଠିଆ ହୋଇ ୨ ବର୍ଷ ବିତିଲା: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

କୋଠା ଠିଆ ହୋଇ ୨ ବର୍ଷ ବିତିଲା: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଜୟପୁର,୭।୨(ନି.ପ୍ର.)- ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ଜୟପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ନୂତନ ଭାବେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା କୋଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନାହିଁ। ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ପ୍ରାୟ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ କୋଠାଟି ଏବେ ବ୍ୟବହାର ନ ହୋଇ ଭୁତକୋଠିରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ବସିଛି। ଜିଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ କିନ୍ତୁ ଏଥିପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ନଦେବା ଅନେକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।
ଜୟପୁର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ରହିଥିବା ସଦର ପୋଲିସ ଥାନା, ମହିଳା ପୋଲିସ ଥାନା ଏବଂ ଏସଡିପିଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ସହର ବାହାରେ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ା ସହର ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିକୁ ନେଇ ତତ୍କାଳୀନ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏହି ୩ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲା। ଜୟପୁର ନୂତନ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଏଥିପାଇଁ ଜମି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସଦର ଥାନା ନିର୍ମିତ ହୋଇ ଜୟପୁର ସହର ମଧ୍ୟରୁ ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ନିକଟରେ ମହିଳା ଥାନା ମଧ୍ୟ ନୂଆ କୋଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇସାରିଛି । ସେହିପରି ସଦର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଏସଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୋଲିସ ହାଉସିଂ ଆଣ୍ଡ ଓ୍ବେଲଫେୟାର କର୍ପୋରେସନ ଲିମିଡେଟ ଦ୍ୱାରା ଆନୁମାନିକ ୪୦ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚକରି ନୂଆ କୋଠା ଠିଆ କରିଛି । ଏହି କୋଠାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ୨ ବର୍ଷ ତଳୁ ସରିଥିବା ବେଳେ ବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏଠାରେ କାହିଁକି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ୨ ବର୍ଷ ହେବ ନୂତନ କୋଠାଟି ଅବ୍ୟବହୃତ ହୋଇ ପଡି ରହିଥିବାରୁ ଏହାର କବାଟ, ଝରକା ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ବସିଲାଣି। ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଏହି କୋଠାକୁ ସବଷ୍ଟେସନ ଲଗାଯାଇ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାରଗୁଡ଼ିକ ଚୋରି ହେବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ଜିଲା ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କଡ଼ ଏବଂ ସଦର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ରହିଥିବା ଏହି କୋଠାକୁ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହି ଜିଲା ପୋଲିସର ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ପ୍ରତି ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇବ । ଜୟପୁର ସଦର ବ୍ଲକ, କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଏବଂ ବୈପାରୀଗୁଡା ଅଧୀନରେ ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ପୋଲିସ ଥାନାକୁ ନେଇ ଜୟପୁର ପୋଲିସ ଉପଖଣ୍ଡ ଗଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗମନାଗମନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନୂତନ କୋଠାଟି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁହାଇବ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ନିଜ ସୁବିଧା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏହି କୋଠାକୁ ଖତ ଖୁଆଇବା ନେଇ ଯୋଜନା କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜୟପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଟି.ଜେ. ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପାଚେରି ନାହିଁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇ ନାହିଁ।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ରାୟଗଡା

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା ପାଇଁ ବିଜେଡିର ବୈଠକ

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା ପାଇଁ ବିଜେଡିର ବୈଠକ

ମାଲାକାନଗିରି,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ବିଜେଡି ତରଫରୁ ବିଧାୟକ ମାନସ ମାଡକାମିଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି କରି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥକୁ ବାରମ୍ବାର କୁଠାରଘାତ କରି ତୈଳ କମ୍ପାନୀକୁ ମୁନାଫା ଯୋଗାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ମାଲାକାନଗିରି ଜିଲା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମେ ୨୯ ଓ ୩୦ ତାରିଖରେ ଧାରଣା ଓ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଡିଓଙ୍କ ଜରିଆରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛ ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆଦିବାସୀ କ୍ରୀଡାରେ ଭାଗ ନେବେ ୬୬ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ମେ ୩୦ରୁ ଜୁନ ୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆଦିବାସୀ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରୁ ଚୟନ ହୋଇଥିବା ୬୬ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେବେ

୬ ଦିନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ, ଡାକସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

୬ ଦିନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ, ଡାକସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ କମଲେଶ ଚନ୍ଦ୍ରା ରିପୋର୍ଟକୁ ତୁରନ୍ତ ଲାଗୁ କରିବା ଦାବିରେ ଅଖିଳ ଭାରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘ ଡାକରାରେ ଗତ ୨୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଧର୍ମଘଟ ରବିବାର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଉପ ଡାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଡାକସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପଡିଛି।

ଦେଢକୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଦେଢକୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଏକ ଲୁଣ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାସିକକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ବାଲିମେଳା ଛକଠାରେ ଓର୍କେଲ ପୋଲିସ ଓ ନାର୍କୋଟିସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ମିଳିତ ଭାବେ ଚଢାଉ କରି ୧୫୯୮ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଦେଢ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନରୁ ୧୫୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ

ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନରୁ ୧୫୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ

ସେମିଳିଗୁଡା,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ପାତୁଆ ରେଲ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ବିଶାଖାପାଟଣାରୁ କେରେଣ୍ଡୁଳ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନରୁ ୧୫୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ବନବିଭାଗ ଜବତ କରିଛି। କୋରାପୁଟ ଡିଏଫଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ବାଲଡା ରେଞ୍ଜର ସିକୁନ ଗୁଣ୍ଠା ସଦଳବଳ ପାତୁଅ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତଲାସୀ କରିଥିଲେ। ମୋଟ ୯ଟି ପ୍ୟାକେଟରେ ୧୫୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ କରିଥିଲେ। ଚନ୍ଦନ କାଠ ମାଫିଆ ଧରା ପଡି ନଥିଲେ। ଏହି ଚନ୍ଦନ କାଠର ମୂଲ୍ୟ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ଅଗ୍ନି ଗଙ୍ଗମା’ଙ୍କ ଘଟଯାତ୍ରା

ଅଗ୍ନି ଗଙ୍ଗମା’ଙ୍କ ଘଟଯାତ୍ରା

ସେମିଳିଗୁଡା,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡାରେ ଅଗ୍ନି ଗଙ୍ଗା ମା’ଙ୍କ ଘଟଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପାରମ୍ପାରିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ଅଗ୍ନି ଗଙ୍ଗା ମା’ ପାଟିରେ କୁକୁଡା ଧରି ଓ ନିଆଁ ଉପରେ ଚାଲିଥିଲେ। ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଦିନକ ପାଇଁ ମା’ଙ୍କ ଘଟ ସେମିଳିଗୁଡା ଥାନାରେ ରହିବ। ସେଠାରେ ମା’ ପୂଜା ପାଇବେ। ସେମିଳିଗୁଡା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସମ୍ବିତ ବେହେରାଙ୍କ ସହ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମା’ଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରୁ ପାଛୋଟି ନେଇଥିଲେ। ଥାନାରେ ମା’ଙ୍କ ପାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ କୁଟୀର କରାଯାଇଛି। ସେଠାରୁ ବାହାରି ପୁଣି ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିବେ।

୩ ଲକ୍ଷ ୪ହଜାର ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ହେବ ଖରିଫ ଚାଷ

୩ ଲକ୍ଷ ୪ହଜାର ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ହେବ ଖରିଫ ଚାଷ

କୋରାପୁଟ,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଚଳିତ ଖରିଫଚାଷ ପାଇଁ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି କମିଟିର ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ସଦଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଚଳିତ ଖରିଫ ଋତୁରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ୩ ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ଜମିରେ ଚାଷ କରାଯିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତି ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେଥିରୁ ୮୪ ହଜାର ୧୫୦ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଧାନ ଚାଷ କରାଯିବ। ୩୯ ହଜାର ୯୭୦ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ତୈଳବୀଜ ଚାଷ, ୨ହଜାର ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ତନ୍ତୁଜାତୀୟ ଚାଷ, ୧୧ହଜାର ୬୦୦ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ପନିପରିବା, ୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରେ ମସଲା ଜାତୀୟ ଚାଷ, ୧୧୩୦ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଲେମନ ଘାସ ଚାଷ ହେବ ବୋଲି ବୈଠକରେ ଜଣାପଡିଛି।

ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଜମିପଟ୍ଟା ପାଇଁ ଡ୍ରୋନ୍‌ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ

ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଜମିପଟ୍ଟା ପାଇଁ ଡ୍ରୋନ୍‌ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ

କୋଟପାଡ଼,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): କୋଟପାଡ଼ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ବସ୍ତି ଓ ସହରର ଜନସଂଖ୍ୟା ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ କୋଟପାଡ଼ ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଓ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ୧, ୨, ୩ ଓ ୪ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଏହି ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି। କୋଟପାଡ଼ ଏନଏସିରେ ଏକମାସ ଧରି ସର୍ଭେ ଏହି କାମ ଚାଲିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଗଳ୍ପ ସଂକଳନ ‘ସ୍ମୃତିରୁ ଖିଏ’ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଗଳ୍ପ ସଂକଳନ ‘ସ୍ମୃତିରୁ ଖିଏ’ ଉନ୍ମୋଚିତ

କୁନ୍ଦୁରା,୨୭।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୁନ୍ଦୁରା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରରେ କବୟିତ୍ରୀ ନମିତା ବେହେରାଙ୍କ ଗଳ୍ପ ସଂକଳନ ‘ସ୍ମୃତିରୁ ଖିଏ’ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି। କବି ତଥା ଆଦିବାସୀ ଗବେଷଣା ମଞ୍ଚ ଆବାହକ ଡ. ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ପାଢ଼ୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର, ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦାଶ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ତପନ କିରଣ ତ୍ରିପାଠୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଅନନ୍ତ ବିଦ୍ୟାପୀଠରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ’

ଅନନ୍ତ ବିଦ୍ୟାପୀଠରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ’

କୁନ୍ଦୁରା,୨୭।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଏକଦା କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକରେ ପ୍ରାୟ ୭୦ଭାଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍ଥାନୀୟ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠ ସାରିବା ପରେ ଦୂରକୁ ଯାଇ ପାଠ ପଢ଼ିକୁ ମନ କରୁ ନ ଥିଲେ। ଧନିକ ଶ୍ରେଣୀର ପିଲା ପଡୋଶୀ ବ୍ଲକ କୋଟପାଡ କିମ୍ବା ଜୟପୁରରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିଲେ। ୧୯୯୧ରେ ସ୍ବର୍ଗତ ଅନନ୍ତ ଶତପଥୀଙ୍କ ନାମରେ କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଡଙ୍ଗରପାଉଁସୀରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଲା ଅନନ୍ତ ବିଦ୍ୟାପୀଠ।

ପାପଡାହାଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦଦରା ବେଡ୍‌

ପାପଡାହାଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦଦରା ବେଡ୍‌

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୭।୫(ବି.ପ୍ର.)- ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଭିତ୍ତି ଭୂମିର ବିକାଶ ଠାରୁ ମାଗଣା ନିଦାନ ସହ ନିରାୟମ ଯୋଜନାରେ ମାଗଣା ଔଷଧ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ରୋଗୀ ଶୋଇବା ପାଇଁ ଭଲ ବେଡ୍‌ ଖଣ୍ଡେ ମିଳୁ ନାହିଁ। ଭଙ୍ଗାଦଦରା ବେଡରେ ରୋଗୀମାନେ ଶୋଉଛନ୍ତି।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ବୈଠକ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ବୈଠକ

ଗୋଷାଣି,୨୭ ।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ଗୋଷାଣି ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଡିଓ ଅଭିମନ୍ୟୁ ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ଅଭିଯାନକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରିଥିଲେ।