ରାୟଗଡା

କୋଠା ଠିଆ ହୋଇ ୨ ବର୍ଷ ବିତିଲା: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

କୋଠା ଠିଆ ହୋଇ ୨ ବର୍ଷ ବିତିଲା: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଜୟପୁର,୭।୨(ନି.ପ୍ର.)- ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ଜୟପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ନୂତନ ଭାବେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା କୋଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନାହିଁ। ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ପ୍ରାୟ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ କୋଠାଟି ଏବେ ବ୍ୟବହାର ନ ହୋଇ ଭୁତକୋଠିରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ବସିଛି। ଜିଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ କିନ୍ତୁ ଏଥିପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ନଦେବା ଅନେକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଜୟପୁର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ରହିଥିବା ସଦର ପୋଲିସ ଥାନା, ମହିଳା ପୋଲିସ ଥାନା ଏବଂ ଏସଡିପିଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ସହର ବାହାରେ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ା ସହର ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିକୁ ନେଇ ତତ୍କାଳୀନ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏହି ୩ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲା। ଜୟପୁର ନୂତନ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଏଥିପାଇଁ ଜମି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସଦର ଥାନା ନିର୍ମିତ ହୋଇ ଜୟପୁର ସହର ମଧ୍ୟରୁ ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ନିକଟରେ ମହିଳା ଥାନା ମଧ୍ୟ ନୂଆ କୋଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇସାରିଛି । ସେହିପରି ସଦର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଏସଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୋଲିସ ହାଉସିଂ ଆଣ୍ଡ ଓ୍ବେଲଫେୟାର କର୍ପୋରେସନ ଲିମିଡେଟ ଦ୍ୱାରା ଆନୁମାନିକ ୪୦ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚକରି ନୂଆ କୋଠା ଠିଆ କରିଛି । ଏହି କୋଠାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ୨ ବର୍ଷ ତଳୁ ସରିଥିବା ବେଳେ ବିଭାଗକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏଠାରେ କାହିଁକି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ୨ ବର୍ଷ ହେବ ନୂତନ କୋଠାଟି ଅବ୍ୟବହୃତ ହୋଇ ପଡି ରହିଥିବାରୁ ଏହାର କବାଟ, ଝରକା ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ବସିଲାଣି। ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଏହି କୋଠାକୁ ସବଷ୍ଟେସନ ଲଗାଯାଇ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାରଗୁଡ଼ିକ ଚୋରି ହେବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ଜିଲା ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କଡ଼ ଏବଂ ସଦର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ରହିଥିବା ଏହି କୋଠାକୁ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହି ଜିଲା ପୋଲିସର ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ପ୍ରତି ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇବ । ଜୟପୁର ସଦର ବ୍ଲକ, କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଏବଂ ବୈପାରୀଗୁଡା ଅଧୀନରେ ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ପୋଲିସ ଥାନାକୁ ନେଇ ଜୟପୁର ପୋଲିସ ଉପଖଣ୍ଡ ଗଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗମନାଗମନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନୂତନ କୋଠାଟି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁହାଇବ। କିନ୍ତୁ କେତେକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ନିଜ ସୁବିଧା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏହି କୋଠାକୁ ଖତ ଖୁଆଇବା ନେଇ ଯୋଜନା କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜୟପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଟି.ଜେ. ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପାଚେରି ନାହିଁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇ ନାହିଁ।

All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଜୟପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି ସହ ଜୟପୁରରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା, ଜାଲ ଜମି ପଟ୍ଟାର ସିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆଦିି ୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଜୟପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। 

କୋରାପୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋରାପୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋରାପୁଟ,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବର୍ଷାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ

ବର୍ଷାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ

ମାଥିଲି , ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଗତ ୪ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ଏଥିରେ ଜନଜୀବନ ହସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ଏପରିସ୍ଥଳେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେମୃପାଲି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ମାଓବାଦୀମାନେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀର ଶାଖା ନଦୀର ବିପଦସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳ ପ୍ରବାହିତ

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀର ଶାଖା ନଦୀର ବିପଦସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳ ପ୍ରବାହିତ

ନନ୍ଦପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୋଟପାଡ଼  ବ୍ଲକ୍‌ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇଛି। ଏସବି ନୂଆଗଁା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ୪ଫୁଟ ବର୍ଷାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେବା ଫଳରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ବାସିନ୍ଦା ଜଳବନ୍ଦୀରେ ରହିଛନ୍ତି। 

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନନ୍ଦପୁର  ବେହାଲ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନନ୍ଦପୁର ବେହାଲ

ନନ୍ଦପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇଛି। 

ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌ଡ଼ିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ନାଗରିକ  ମଞ୍ଚ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌ଡ଼ିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ୍‌ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚର ଶତାଧିକ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ମଞ୍ଚ ସଭାପତି କୃଷ୍ଣ ସିଂହ ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌-ଡିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବା ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ୩ ଫୁଟ ପାଣି , ଜଳବନ୍ଦୀରେ ୫ ଶହ ଘର

ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ୩ ଫୁଟ ପାଣି , ଜଳବନ୍ଦୀରେ ୫ ଶହ ଘର

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ସହର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ-୨୬ରୁ ପେଟକଣା ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇଥିବା  ରାସ୍ତାର ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ୩ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ଉଚ୍ଚାରେ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। 

ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

 ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ,୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର)- ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପାଠଗାରରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଘୋଷଙ୍କ ୧୪୬ତମ ଜନ୍ମଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଛି। 

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ

କୋରାପୁଟ,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର): କୋରାପୁଟସ୍ଥିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦାଳୟ ସୁନାବେଡା କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ଠାରେ ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହେଇଯାଇଛି ।

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା,୧୫।୮: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଭିତରେ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ପଡିଆରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ତହସିଲଦାର ବି ଫାଲଗୁନି ମାଝି ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଦେଶଭକ୍ତି ପାଇଁ  ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା

ଦେଶଭକ୍ତି ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା

ମାଥିଲି ,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ବୁଧବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସତ୍ତ୍ବେ ମାଥିଲିରେ ସ୍ବାଧୀନତା  ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ବ୍ଲକ କଲୋନୀସ୍ଥିତ ଓମଫେଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସକାଳୁ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରବଳ  ବର୍ଷା ଏବଂ ପବନରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ତଳକୁ ଖସି ପଡିଥିବା ଦେଖି ଜୟପୁର ଭିଡି କଲେଜର ଛାତ୍ରୀ  ଅଭିଲିପ୍ସା ପ୍ରହରାଜଗୁରୁ ଏହାକୁ ଉପରକୁ ଟେକି ଯଥା ସ୍ଥାନରେ ରଖିଥିଲେ। ଛାତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କର ଏପରି ଦେଶଭକ୍ତି ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା  କରିଛନ୍ତି। 

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍