ସମ୍ବଲପୁର

ରେଳବାଇ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାକୁ କେନ୍ଦ୍ରର ଅଣଦେଖା: ସମ୍ବଲପୁରରେ ରାସେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ନେୃତ୍ୱରେ ରେଳରୋକୋ

ରେଳବାଇ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାକୁ କେନ୍ଦ୍ରର ଅଣଦେଖା: ସମ୍ବଲପୁରରେ ରାସେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ନେୃତ୍ୱରେ ରେଳରୋକୋ
ସମ୍ବଲପୁର, ୭।୨ (ବ୍ୟୁରୋ)-କେନ୍ଦ୍ର ବଜେଟ-୨୦୧୮ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାକୁ ଅଣଦେଖା ଓ ପ୍ରତାରଣା କରାଯାଇଛି । ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ରେଳପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁଡିକ ସକାଶେ ୫,୨୫୨କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟବରାଦ ହୋଇଥିବା ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରୁ ସୂଚୀତ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ପ୍ରତି ବୈମାତୃକ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ମାରଣ ନୀତି ବିରୋଧରେ ଜିଲା ବିଜେଡି ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ସମ୍ବଲପୁର ଷ୍ଟେଶନରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସକାଳ ୮ଟାରୁ ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ବାଙ୍ଗାଲୋର-ହାଟିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ଟ୍ରେନ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ୧ଘଣ୍ଟା ଧରି ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ବିଧାୟିକା ରାସେଶ୍ୱରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ବିଜେଡି ଜିଲା ସଭାପତି ପ୍ରମୋଦ ରଥ, ହୀରାକୁଦ ଟାଉନ ସଭାପତି ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ବଡପଣ୍ଡା, ସମ୍ବଲପୁର ଟାଉନ ସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ଦାଶ, ବୁର୍ଲା ଟାଉନ ସଭାପତି ଦେବାଶିଷ ନନ୍ଦ, ମହିଳା ଜିଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ରାଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରଧାନ, ଟାଉନ ମହିଳା ସଭାନେତ୍ରୀ ସଙ୍ଗୀତା ସ୍ବାଇଁ, ଜୀବନ ବିନ୍ଦୁ ଜିଲା ସଂଯୋଜିକା କବିତା ପୁରୋହିତ, ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସେଲ୍‌ ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ୍‌, ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ଜନତା ଦଳ ସମ୍ପାଦକ ଆର.ଏ. ଶିବକୁମାର, ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିହାରୀଲାଲ ପଂସାରି, ସତ୍ୟନ ଦାସ, ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର ମହାରଣା ପ୍ରମୁଖ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାବାସୀ ସମ୍ବଲପୁରରୁ ସିଧାସଳଖ ଆହ୍ଲାବାଦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ଦାବି କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ପ୍ରତ୍ୟେହ ସମ୍ବଲପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ଦେଇ ଚଳାଚଳ କରିବାକୁ ଦାବି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ପରିତାପର ବିଷୟ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏଥିପ୍ରତି କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁନାହାନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଜାମ୍ମୁ ତାଇ ଏବଂ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ସପ୍ତାହକୁ ଥରେ ସମ୍ବଲପୁର ସିଟି ଷ୍ଟେଶନ ଦେଇ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସମ୍ବଲପୁର-ଟିଟିଲାଗଡ ଏବଂ ସମ୍ବଲପୁର- ଅନୁଗୋଳ ରେଳ ପଥ ଦୋହରୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବିତ ହେଉଛି । ଯଦ୍ୱାରା ଏହି ରୁଟ୍‌ ଦେଇ ଅଧିକ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ କରିବା ସମ୍ଭବପର ହେଉନାହିଁ । ଫଳରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାବାସୀ ନାହିଁନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହାର ବିରୋଧରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ୧ଘଣ୍ଟା ରେଳ ରୋକ କରାଯାଇଥିବା ନେତୃବୃନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷେ ଏ ନେଇ ଆରପିଏଫ ଥାନାରେ ଦଫା ୧୭୪ (ଏ) ରେଲୱେ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବିଧାୟିକାଙ୍କ ସହ ୩୫ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା (ନଂ.୩୩୧/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବାଉରିଯୋରରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡିଲା: ବଞ୍ଚି ଗଲେ ୬ ଯାତ୍ରୀ

ବାଉରିଯୋରରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡିଲା: ବଞ୍ଚି ଗଲେ ୬ ଯାତ୍ରୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୭।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରକୁ ଛୁଇଁଥିବା ତେଲନଦୀରେ ପ୍ରଖର ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଫଳରେ ସୋନପୁରଠାରୁ ତଳକୁ ମହାନଦୀ ମଧ୍ୟ ଫୁଲି ଯାଇଛି । 

ରେଢାଖୋଲରେ ଅପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଜନନେତା ଅଟଳଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ରେଢାଖୋଲରେ ଅପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଜନନେତା ଅଟଳଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ରେଢାଖୋଲ,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଶିଷ୍ଟ ଜନନେତା, ଅପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ମଣିଷ ର୍ସ୍ବଗତ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପରଲୋକରେ ସାରା ଦେଶରେ ଶୋକର ଛାୟା। ଏହିକ୍ରମରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଢାଖୋଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଫଟୋଚିତ୍ରରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାସୁମନ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି। ରେଢାଖୋଲ କୋର୍ଟରେ ଓକିଲମାନେ ଶୋକସଭା କରିଛନ୍ତି। 

ପ୍ରେମିକ ଘର ଆଗରେ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପ୍ରେମିକ ଘର ଆଗରେ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୭।୮-ରାଉରକେଲା ମହାନଗର ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ଧମୁଣ୍ଡା ସେକ୍ଟର ‘ବି’ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପ୍ରେମିକ ଘର ଆଗରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ (୨୫) ଦେହରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଯୁବତୀ ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ଘର ନ୍ଧମୁଣ୍ଡା ସେକ୍ଟର ‘ବି’ଅଞ୍ଚଳରେ। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ମାତ୍ର ପ୍ରେମିକ ବିବାହ ପାଇଁ ମନା କରିବାରୁ ପ୍ରେମିକା ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବସିଥିଲେ। 

ଚିଠିର ଉତର କେହି ନାଇଁ ଫିରାଲେ: ଉଦାହରନ୍‌ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କଲେ ମହିଲା ସରପଁଚ୍‌

ଚିଠିର ଉତର କେହି ନାଇଁ ଫିରାଲେ: ଉଦାହରନ୍‌ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କଲେ ମହିଲା ସରପଁଚ୍‌

ପଡିଆବାହାଲ, ୧୭।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ)- 
ସେ ଖାଲି ଚିଠି ଲେଖି ଅଟ୍‌କି ନାଇଁଯାଇ। ନିଜର ଭାବ୍‌ନାକେ କାମ୍‌ରେ କରି ଦେଖେଇଛନ୍‌। ସେ ହେଉଛନ୍‌ ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକ୍‌ ମେଘପାଲ ପଁନ୍‌ଚେତ୍‌ର ମହିଲା ସରପଁଚ୍‌ ମମତା ପଧାନ। ସୁଆଧୀନତା ଦିବସ ଅବଛ୍‌ରରେ ସେ ପଁନ୍‌ଚେତ୍‌ର ମୋଟ୍‌ ୯ଟା ପ୍ରାଥମିକ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ର ପର୍‌ଥମ୍‌ ଶ୍ରେଣୀର ମୋଟ୍‌ ୫୨ ଝନ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକଁୁ ଗୁଟେ ଲେଖାନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ବେଗ, ଟିଫିନ ବକ୍ସ ଆର୍‌ ପାଏନ୍‌ ବୁତଲ ଦେଇ ବ୍ଲକ୍‌ ଆର୍‌ ଜିଲାରେ ଗୁଟେ ନୂଆଁ ଉଦାହରନ୍‌ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କରିଛନ୍‌। 

କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ହଷ୍ଟେଲ ଓ୍ବାଡେନ ନିଲମ୍ବିତ

କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ହଷ୍ଟେଲ ଓ୍ବାଡେନ ନିଲମ୍ବିତ

ତରଭା, ୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)
ତରଭା ବ୍ଲକ ଅତାସିଂହାସ୍ଥିତ କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ହଷ୍ଟେଲ ଓ୍ବାଡେନ ଜଗତ ଶିରୋମଣି ମେହେରଙ୍କୁଙ୍କୁ ଡିପିସି ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ମେହେରଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଯୁବକ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଆସି ରାତ୍ରୀଯାପନ କରିଥିଲେ। ଏକଥା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ହୋହାଲ୍ଲା କରିଥିଲେ। 

ଫୋନ କରି ଠକିନେଲେ ୬୪,୮୮୭ ଟଙ୍କା

ଫୋନ କରି ଠକିନେଲେ ୬୪,୮୮୭ ଟଙ୍କା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୭।୮- ଅତି କମ୍‌ ବେତନରେ ପରିବାର ପୋଷୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଠକମାନେ ନିଃସ୍ବ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ବହୁ ବର୍ଷର କଷ୍ଟୋପାର୍ଜିତ ଧନକୁ ଜମାଖାତାରୁ କ୍ଷଣିକ ମଧ୍ୟରେ ଉଡ଼ାଇ ନେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଭଳି ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ କେବଳ ଅକ୍ଷମତା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। 

୬୦ ବର୍ଷ ପରେ ହୀରାକୁଦ ବିସ୍ଥାପିତ ପାଇଲେ ପଟ୍ଟା

୬୦ ବର୍ଷ ପରେ ହୀରାକୁଦ ବିସ୍ଥାପିତ ପାଇଲେ ପଟ୍ଟା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୭।୮- ପ୍ରାୟ ୬୦ ବର୍ଷ ପରେ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କ ମୁହଁରେ ଫୁଟିଛି ହସ। ହୀରାକୁଦ ନଦୀବନ୍ଧ ଯୋଜନାରେ ଘରଦ୍ୱାର, ଜମିବାଡ଼ି ହରାଇ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବିସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲେ। ବର୍ଷ ପରେ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିପାରି ନ ଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ତଲବ ପରେ ଜିଲା ସ୍ତରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ତପତ୍ରତା। 

ମୂଳବାସୀ ଆଦିବାସୀ ମଞ୍ଚ ନେତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ: ସମ୍ବିଧାନକୁ ସରକାର ମାନୁନାହାନ୍ତି; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ଘେରାଉ ୨୧ରେ

ମୂଳବାସୀ ଆଦିବାସୀ ମଞ୍ଚ ନେତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ: ସମ୍ବିଧାନକୁ ସରକାର ମାନୁନାହାନ୍ତି; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ଘେରାଉ ୨୧ରେ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୭।୮- ସମ୍ବିଧାନକୁ ସରକାର ମାନୁନାହାନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ସଭା, ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଅଧିକାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉନି। ସମ୍ବିଧାନର ୫ମ ଅନୁସୂଚୀ ଅନୁସାରେ ଦେଶର ୧୦ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ନିଜସ୍ବ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଚଳନ କରାଯିବା ନିୟମ ରହିଛି। ଏହାକୁ ସରକାର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି। 

ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ଜଳସ୍ତର ୬୧୫.୭୭ ଫୁଟ: ୨ଟି ଗେଟ୍‌ ଖୋଲା

ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ଜଳସ୍ତର ୬୧୫.୭୭ ଫୁଟ: ୨ଟି ଗେଟ୍‌ ଖୋଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୭।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ ଜଳସ୍ତର ଗୁରୁବାର ରାତି ୯ଟା ସୁଦ୍ଧା ୬୧୫.୭୭ ଫୁଟ ରହିଛି। ଡ୍ୟାମର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା କମିଛି । ଜଳ ଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡରେ ୭୫,୪୭୪ କ୍ୟୁସେକ ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି। ତେଣୁ ଖୋଲାଥିବା ୫ଟି ସ୍ଳୁଇସ ଗେଟ୍‌ରୁ ୩ଟିକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱର ଗୋଟିଏ ଓ ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱର ଗୋଟିଏ ଗେଟ ଖୋଲା ରଖିଛନ୍ତି। 

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀରେ ସ୍କୁଲପିଲା :ବୃକ୍ଷରୋପଣରେ ଧରିଲେ ବ୍ୟାନର

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀରେ ସ୍କୁଲପିଲା :ବୃକ୍ଷରୋପଣରେ ଧରିଲେ ବ୍ୟାନର

ସମ୍ବଲପୁର,୧୭।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜୁବାହିନୀ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମରେ ସାମାଜିକ ଓ ଗ୍ରାମର ବିକାଶ ସହ ଲୋକମାନଙ୍କୁ  ବିଭିନ୍ନ ଦିଗରେ ସଚେତନତା କରାଇବା ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱ। ଏନେଇ ସରକାରୀ ରାଜ କୋଷରୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି । ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ଗଠନ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ  କଡା ନିୟମ ରହିଛି। ହେଲେ ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ଓ କର୍ମୀ ଏହାକୁ ପାଳନ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଘର ଭୁଶୁଡି ମହିଳା ଗୁରୁତର:  ୧ କି.ମି ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ ବୋହି ଆଣିଲେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ

ଘର ଭୁଶୁଡି ମହିଳା ଗୁରୁତର: ୧ କି.ମି ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ ବୋହି ଆଣିଲେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ

ଧମା,୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ଡକରା ପଞ୍ଚାୟତର ଦୁର୍ଗମ ତେଲିବେର୍ଣ୍ଣା ଗ୍ରାମ। ବର୍ଷାରେ ବୁଧବାରେ ରାତିରେ ଗ୍ରାମର ମଗଶିର ଖଡିଆଙ୍କ ମାଟି ଘର ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା। ଫଳରେ କାନ୍ଥ ତଳେ ମଗଶିରଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କିଲି ଖଡିଆ ଚାପି ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର ୧କି.ମି ପୂର୍ବରୁ ରାସ୍ତାରେ କାଦୁରେ ଭର୍ତ୍ତି  ହୋଇ ରହିଥିବାରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯାଇପାରି ନ ଥିଲା। 

ପୂର୍ବତନ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ଜିଏମ୍‌ୟୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ଜିଏମ୍‌ୟୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୭।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ସମ୍ବଲପୁର ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର(ଜିଏମ୍‌ୟୁ) ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜାଳି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଜିଏମ୍‌ୟୁ ପ୍ରଶାସନିକ କୋଠା ସମ୍ମୁଖରୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜାଳି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସିଥିଲେ।