ରାୟଗଡା

ପୃଥକ୍‌ସ୍ଥାନରୁ ୪୪୧ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ: ବାହାର ରାଜ୍ୟର ୪ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୭ ଗିରଫ

ପୃଥକ୍‌ସ୍ଥାନରୁ ୪୪୧ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ: ବାହାର ରାଜ୍ୟର ୪ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୭ ଗିରଫ




ମାଲକାନଗିରି, ୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.)-


ଦିନକୁ ଦିନ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାର ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଥିରେ ବାହାର ରାଜ୍ୟର ମହିଳାଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଘଟଣାକୁ ବେଶି ଗୁରୁତର କରୁଛି। ପୋଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଜିଲାର ପୃଥକ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୪୧କେଜି ଓ ପଦ୍ମଗିରି ଅଞ୍ଚଳରୁ ୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ୭ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବାହାର ରାଜ୍ୟର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।
ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ପୋଲିସ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୪ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଜଣେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଓ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣ ଦିଲ୍ଲୀର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସେମାନେ ଏକ ଅଟୋ ଯୋଗେ ବାଲିମେଳାକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ନେଇ ଯାଉଥିଲେ। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଜାନୀଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୁକୁନ୍ଦ ପାଙ୍ଗି, ଦିଲ୍ଲୀ ନାରେଲା ଥାନା ଅଧୀନ ସେଖ ହାଉସ ଅଞ୍ଚଳର ନୁର ଇସଲାମ ଶେଖ, ନଜମା ବିବି, ରୁବେୟା, ନୁରଜାହନ ବିବି, ନିସ୍ତରା ଖାତନ। ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୪୧ କେ.ଜି ୪୫୦ ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଟୋ ଯୋଗେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ବାଲିମେଳାକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଉକ୍ତ ଅଟୋଟିକୁ ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଥିଲା। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନାରେ କେଶ୍‌ ନଂ ୧୫/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ନିରୀକ୍ଷକ ଅଜିତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ମଙ୍ଗଳବାର ପଦ୍ମଗିରି ଅଞ୍ଚଳ ଏମ୍‌ଭି-୮୪ ଗ୍ରାମର ମହାଦେବ ବିଶ୍ୱାସଙ୍କ ଘରୁ ୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲା ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଅଶୋକ କୁମାର ସେଠ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମହାଦେବ ନିଜ ଘରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଚ୍ଛିତ ରଖି ଏହାକୁ ଚୋରାଚାଲାଣ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଥିବା ବିଭାଗ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇଥିଲା। ଗଞ୍ଜେଇର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ରାୟଗଡା

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ବୈଠକ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ବୈଠକ

କାଶୀନଗର,୨୪। ୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ଗୁରୁବାର ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ମାଝି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ ତ୍ରିପାଠୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଡିଓ ସୁଧିର କୁମାର ସିଂ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଚିତ୍ରି ସୀମାଦ୍ରି, ସିଡିପିଓ କନକଲତା ପୂଜାରୀ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକରେ ସ୍କୁଲର ଉନ୍ନତି, ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷାଦାନ, ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସହର ସଫେଇ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସହର ସଫେଇ

ମାଲକାନଗିରି,୨୪।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନରେ ଅଟୋ ଚାଳକ ସଂଘ ଓ ଖଲାସି ସଂଘ ସହଯୋଗରେ ବୁଧବାର ମାଲକାନଗିରି ସହର ସଫେଇ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଅଜୟ ସ୍ବାଇଁ, ଏସ୍‌ଆଇ ଶେଷଦେବ ବେହେରା, ଅଟୋ ସଂଘ ସଭାପତି ବାବୁଲା ପାଙ୍ଗି, ଜଗନ୍ନାଥ ନାଗ, ଖଲାସି ସଂଘ ସଭାପତି ଧନ ଖୋସଲାଙ୍କ ସମେତ ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ଯୁବକ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ସହରର ଆମ୍ବେଦକର ଛକଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଓ ବଜାର ସଫେଇ କରିଥିଲେ।

ଟିକିରିରେ ଭାଜପାର ବୈଠକ

ଟିକିରି ,୨୪।୫ - ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶିପୁର ବ୍ଲକ ଟିକିରି ପଞ୍ଚାୟତ ଉଷାପଡାଠାରେ ଭାଜପାର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ । ସେ କଟକ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡିଆରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କାଶୀପୁର ବ୍ଲକରୁ ୧ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେବା ନେଇ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା ।

ଖରାଛୁଟିରେ ୫ ପଞ୍ଚାୟତର ପିଲାଙ୍କୁ ପଢାଉଛନ୍ତି ଜନଜାତି ଯୁବକ

ଖରାଛୁଟିରେ ୫ ପଞ୍ଚାୟତର ପିଲାଙ୍କୁ ପଢାଉଛନ୍ତି ଜନଜାତି ଯୁବକ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରଭାବ ଯୋଗଁୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟର ପ୍ରାୟ ୧୦ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଛାତ୍ରାବାସରେ ରହି ପଢୁଥିବା ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତିର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ନିଜ ଗ୍ରାମକୁ ଛୁଟିରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ା ଗ୍ରାମ ପରିବେଶରେ ମଜ୍ଜି ଯାଇ ପତ୍ର ତୋଳିବା, ଚଢ଼େଇ ଶିକାର କରିବା, ବାଟି ଖେଳିବା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଜଳାଶ୍ରୟରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜଳକ୍ରୀଡ଼ାରେ ସମୟ ବିତାଇଥିଲେ। ଛୁଟି ସମୟରେ ସେମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ପାଠପଢା ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଘରେ ପଢ଼ାଇବା ସହ ଟ୍ୟୁସନ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ସହରାଞ୍ଚଳର ପିଲାମାନେ ଶ୍ରେଣୀରେ ଭଲ ପାଠ ପଢ଼ିବା ସହ ମେଧାବୀ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତି।

ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ବିଜେତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ବିଜେତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ମାଲକାନଗିରି,୨୪।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ସ୍ଥାନୀୟ ମାଲକାନଗିରି ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ମାଲକାନଗିରି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁବ ରେଡ଼କ୍ରସର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗୀତା ଦାସ ଚଳିତ ବର୍ଷର ରାଜିବ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସୂଚନା ଭବନଠାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ମାଲକାନଗିରି ମହାବଦ୍ୟାଳୟ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼ଃ.ରଞ୍ଜନ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ସମ୍ମାନ ପାଇଥିବାରୁ କଲେଜର ସମସ୍ତ ଅଧ୍ୟାପିକା ଅଧ୍ୟାପକ,ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ଉପଡ଼ାକ  ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ଉପଡ଼ାକ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୨୪।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଫିସ ନିକଟସ୍ଥ ଉପଡ଼ାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଅଖିଳ ଭାରତ ଡ଼ାକସେବା ସଂଘ ଏବଂ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡ଼ାକସେବା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି । ସରକାରଙ୍କ ୭ମ ବେତନ କମିଶନ ଲାଗୁ କରିବା, ସ୍ଥାୟୀ ନିଯୁକ୍ତି କରିବା ଆଦି ଦାବି ନେଇ ଏହି ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡ଼ାକସେବା ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଶୁକ୍ରବାର ହେବ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିର

ମାଲକାନଗିରି,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଶାଖା ତରଫରୁ ପେନସନ ଭୋଗୀ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ମାଗଣାରେ ଏକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଶିବିର ଓ ଋଣ ମେଳା ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପେନସନ ଟଙ୍କାରେ ପରିବାର ଚଳାଇଥାନ୍ତି । ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ପ୍ରତିମାସରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ପେନସନ ପାଇବା ପାଇଁ ସବୁପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଏହି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ତଦାରଖ କରିବା ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ନିହାରରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାଜପାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୧୧ ଯୁବକ

ଭାଜପାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୧୧ ଯୁବକ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି,୨୪।୫(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକର ଷୋରିଷଭଟା ଏବଂ ବାଣୁଆଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ୧୧ ଜଣ ଯୁବକ ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ କୁମାର ଜୈନଙ୍କ ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବାସଭବନରେ ଆସି ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଭାଜପାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ କ୍ଷିରୋଦ କୁମାର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ଦେବାଶିଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ନିଶିକାନ୍ତ ସାହୁ, ବଂଶୀଧର ଗୌଡ଼, କମଳଲୋଚନ ମାଝି, ଗଣପତି ମାଝି, ଲାଇବାନ ଗୌଡ଼, ପଦ୍ମଲାମ ଗୌଡ଼, ଲମ୍ବୁଧର ମାଝି, ଲଖି ଗୌଡ଼, କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗୌଡ଼ । ସେମାନେ ସମନ୍ତେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଭୋଇପଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ଦୂର ହେବ ସମସ୍ୟା

ଭୋଇପଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ଦୂର ହେବ ସମସ୍ୟା

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି,୨୪।୫(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ମୋହରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଜାରୀଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଭୋଇପଡ଼ାରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି,ଜନଜାତି, ପଛୁଆବର୍ଗ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶଚନ୍ଦ୍ର ମାଝି ଗୁରୁବାର ହଠାତ୍‌ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ । ସେଠାରେ ଭୋଇପଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ ା ପରେ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଦୂର ହେବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଇପଡ଼ାବାସୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାଝିଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ । ଭୋଇପଡ଼ାରେ ନଳକୂପଟିଏ ନ ଥିଲା ।

ମୋ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଭିଯାନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବୈଠକ

ମୁନିଗୁଡ଼ା,୨୪।୫(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ବେଣୁଧର ଜାଲିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମୋ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଭିଯାନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ କରୁଣାକର ସାମଲଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ନିଜ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଜାଲି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶରେ ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ସହଭାଗୀ ଭୂମିକା, କମିଟି ଗଠନ, ଜମାଖାତା ଖୋଲିବା ତଥା ଆୟବ୍ୟୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ । ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଯୋଗସୂତ୍ର ରକ୍ଷା କରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ବୈଠକ ଆହ୍ବାନ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ନେଇ ବୈଠକ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ନେଇ ବୈଠକ

ବିଷମକଟକ,୨୪।୫(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)- ବିଷମକଟକ ବ୍ଲକର ନୋଡାଲ ସ୍କୁଲରେ ଗତ ବୁଧବାର ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ନେଇ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ବୈଠକରେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଜୟଚନ୍ଦ୍ର ପାଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପରିଷଦ ଗଠନ ନେଇ ପଞ୍ଜୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଖସଡା ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇଥିଲା । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହାର ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର ଜରିଆରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସର୍ବାଙ୍ଗୀନ ଉନ୍ନତୀକରଣ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବୈଠକରେ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମେତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ,କର୍ମଚାରି ଏବଂ ସଭ୍ୟ ବୃନ୍ଦ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ବନବିଭାଗ ଡ଼ିପୋରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଲକାନଗିରି,୨୪।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାରଙ୍କ ବିକାଶଯାତ୍ରା ଓ ମହାରାଷ୍ଟ ଗଡ଼ଚେରଲ ଏନକାଉଣ୍ଟର ପ୍ରତିବାଦରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଭିଆଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ରାତିରେ ୧୦ ଜଣ ମାଓବାଦୀ କାଙ୍କେର ଜିଲା ଦୁଗୁକୈଦଲ ଥାନା ପୈଡ଼େ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ମୋବାଇଲ ଟାଓ୍ବାରକୁ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଡ଼ାଇଛନ୍ତି ।