ଖେଳ |

୩-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାରତ

କେପ୍‌ ଟାଉନ୍‌,୬ା୨(ପି.ଟି.)- ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଦିନିକିଆରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଚଳିତ ୬ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଦମ୍‌ଦାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଭ୍ରମଣକାରୀ ଭାରତ ବୁଧବାର ତୃତୀୟ ମୁକାବିଲାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଭେଟିବ। ସ୍ଥାନୀୟ ନ୍ୟୁଲାଣ୍ଡ୍ସ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଭାବେ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରୁଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମାଟିରେ ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ଆସିଛି। ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ଭାରତ ୩-୦ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହେବ ଓ ଅତିକମ୍‌ରେ ସିରିଜ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବ ନାହିଁ। ଫଳରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ଭାରତ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ଅପରପକ୍ଷରେ ଆଘାତ ସମସ୍ୟା ଜର୍ଜରିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିଜୟୀ ହୋଇ ସିରିଜକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିଛି। ଡର୍ବାନରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆକୁ ୬ ଉଇକେଟରେ ଓ ସେଞ୍ଚୁରିଅନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ୯ ଉଇକେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଘରୋଇ ଦଳ ଉପରେ ଆଧିପତ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରି ଖେଳିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଭାରତ ୧୯୯୨-୯୩ ଓ ୨୦୧୦-୧୧ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍‌ରେ ଦୁଇଟି ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସିରିଜରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥର ସେଭଳି ହେବା ଭଳି ଲାଗୁ ନାହିଁ। ଦୁଇ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏବି ଡି’ଭିଲର୍ସ ଓ ଅଧିନାୟକ ଫାଫ୍‌ ଡୁପ୍ଲେସିଙ୍କ ପରେ ଯୁବ ଉଇକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡି’କକ୍‌ ମଧ୍ୟ ବାକିଥିବା ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ଓ ଟି୨୦ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ତେବେ ଡି’ଭିଲର୍ସ ଚତୁର୍ଥ ଦିନିକିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଡି’କକ୍‌ଙ୍କ ବଦଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ କ୍ରିକେଟ ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ଘୋଷଣା କରି ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହେନରିଚ୍‌ କ୍ଲାସେନ୍‌ ଦିନିକିଆର ପଦାର୍ପଣ କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଘରୋଇ ଦିନିକିଆ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କ୍ଲାସେନ୍‌ ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ ଡି’କକ୍‌ ଦୁର୍ବଳ ଫର୍ମ ଦେଇ ଗତି କରୁଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟ ଓ ଦିନିକିଆରେ ଗତ ୮ଟି ଇନିଂସରେ ସେ ଥରେ ହେଲେ ବି ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରନ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ କ୍ଲାସେନଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କଲେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଇଁ ଲାଭଜନକ ହୋଇପାରେ। ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୧୩ଟି ଉଇକେଟ ହାସଲ କରିଥିବା ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ରିଷ୍ଟ ସ୍ପିନର ୟଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଓ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ବଲକୁ ବୁଝିବା କ୍ଲାସେନଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେବ। ଅଭିଜ୍ଞ ହାସିମ ଅମଲା, ଜେପି ଡୁମିନି, ଡେଭିଡ ମିଲର ଓ କାମଚଳା ଅଧିନାୟକ ତଥା ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏଡେନ ମାରକ୍ରାମଙ୍କୁ ଦମ୍‌ ଦେଖାଇବାକୁ ପଡିବ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିରିଜରେ କୌଣସି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିନାହାନ୍ତି। ଗତମ୍ୟାଚରେ ପଦାର୍ପଣରେ ଖାୟା ଜୋଣ୍ଡୋ ୪୫ ବଲରୁ ୨୫ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଡୁମିନି ମଧ୍ୟ ୨୫ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ରିଷ୍ଟ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ କିପରି ମୁକାବିଲା କରାଯିବ ସେ ନେଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଅବଶ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ଥିବ। ଦଳରେ ଦୁଇଜଣ ସ୍ପିନର ଇମ୍ରାନ ତାହିର ଓ ତାବ୍ରେଜ୍‌ ଶାମସି ରହିଛନ୍ତି। ଦ.ଆଫ୍ରିକା ଏହି ଦୁଇ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ଖେଳାଇବ କି ନା ତାହା ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପରେ ଜଣାପଡିବ।
ଅପରପକ୍ଷରେ ଭାରତ ବୋଲିଂ, ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ଫିଲ୍ଡିଂ ୩ଟି ବିଭାଗରେ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଫଳରେ ଦଳରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଥିବା ଭଳିି ଲାଗୁନାହିଁ। କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ମନେହେଉଛି। ଦ. ଆଫ୍ରିକା ମାଟିରେ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ କେବେବି ୩ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହୋଇନାହିଁ। ତେଣୁ ନ୍ୟୁଲାଣ୍ଡ୍ସରେ ସଫଳ ହେଲେ ଭାରତ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରେ ଭାରତ ୪ଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିଛି ଓ ଦୁଇଟିରେ ବିଜୟୀ ହେବା ସହ ଗୋଟିଏରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି।
ଇତିମଧ୍ୟରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ (ଆଇସିସି) ଦିନିକିଆ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଭାରତ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି। ତେଣୁ ବିଜୟୀ ହେଲେ ଭାରତ ତା’ର ଏହି ସ୍ଥାନ ଆହୁରି ଦୃଢ଼ କରିବ। ନ ହେଲେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିବ।
ଅନ୍ୟପଟେ ନ୍ୟୁଲାଣ୍ଡ୍ସରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ରେକର୍ଡ ଜବରଦସ୍ତ ରହିଛି। ଘରୋଇ ଦଳ ଏଠାରେ ୩୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ୨୮ଟିରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଗତ ୬ଟି ଦିନିକିଆରେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ହାରାହାରି ସ୍କୋର ୩୧୧ ରହିଛି। ପାରମ୍ପରିକ ଭାବେ ଏହି ପିଚ୍‌ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସୁହାଇ ଥାଏ। ତେଣୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏଠାରେ ଦମ୍‌ ଦେଖାଇବା ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଡୁମିନି ଓ ଅମଲା ଏହି ପିଚ୍‌ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଟସ୍‌ର ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ରୋମାଞ୍ଚକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଭାରତୀୟ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ, ଶ୍ରୋୟାସ ଆୟର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, କେଦାର ଯାଦବ, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍‌ରା, ମହମ୍ମଦ ସାମି ଓ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର।
ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ: ଏଡେନ ମାରକ୍ରାମ (ଅଧିନାୟକ), ହାସିମ ଅମଲା, ଜେପି ଡୁମିନି, ଇମ୍ରାନ ତାହିର, ଡେଭିଡ ମିଲର, ମର୍ନେ ମୋର୍କେଲ, କ୍ରିସ୍‌ ମୋରିସ୍‌, ଲୁଙ୍ଗିସାନି ଏନ୍‌ଗିଡି, ଆଣ୍ଡିଲ ଫେଲୁକ୍ୱାଓ, ଖାୟା ଜୋଣ୍ଡୋ, ଫରହାନ ବେହାର ଡିନ୍‌ ଓ ହେନରିଚ୍‌ କ୍ଲାସେନ।

ସମୟ: ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ୩୦।
ପ୍ରସାରଣ: ସୋନି ଟେନ୍‌।
ସ୍ଥାନ: କେପ୍‌ ଟାଉନ୍‌।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଇଂଲଣ୍ଡ ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ସାମ ବିଲିଙ୍ଗ୍‌ସ

ଇଂଲଣ୍ଡ ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ସାମ ବିଲିଙ୍ଗ୍‌ସ

ଲଣ୍ଡନ,୧୭।୭- ଇଂଲଣ୍ଡ ଓପନର ଜାସନ ରୟ ଆହତ ହେବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳରେ ପରିିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେଇଛି। ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଜେମ୍ସ ଭିନ୍ସିଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ପରେ ଏବେ ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭବେ ସାମ ବିଲିଙ୍ଗ୍‌ସଙ୍କୁ ସୋମବାର ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି।

ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ବବୁଲୁ

ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ବବୁଲୁ

ଯୋଡ଼ା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବ୍ରାଜିଲଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଶ୍ୱ ଉସୁ ଚାମ୍ପିୟନସିପରେ ଓଡ଼ିଆ ବାଳକ ବବୁଲୁ ମୁଣ୍ଡା ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିଣି ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି। ବ୍ରାଜିଲର ବ୍ରାସିଲିଆଠାରେ ଜୁଲାଇ ୧୦ରୁ ୧୬ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଶ୍ୱ ଉସୁ ଚାମ୍ପିୟନସିପରେ ୪୨ ବର୍ଷ ସବ ଜୁନିୟର ବିଭାଗରେ ସେ ଉକ୍ତ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି।

କୁକ୍‌ଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକ

କୁକ୍‌ଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକ

ଓ୍ବସେଷ୍ଟର, ୧୭।୭(ପି.ଟି.)- ଆସନ୍ତା ମାସରୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଆଲ୍‌ଷ୍ଟର କୁକ୍‌ ଶତକ ହାସଲ କରି ଫର୍ମରେ ଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜମାନଙ୍କ ଶତକ: ପାକିସ୍ତାନ ବିଜୟୀ

ଜମାନଙ୍କ ଶତକ: ପାକିସ୍ତାନ ବିଜୟୀ

ବୁଲାଓ୍ବାୟୋ, ୧୭।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଘରୋଇ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ବିପକ୍ଷରେ ସୋମବାର ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୨ୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ପାକିସ୍ତାନ ୯ ଉଇକେଟ୍‌ରେ ଜିତିନେଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଓପନର୍‌ ଫାଖର ଜମାନଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଘଟଣା ରହିଥିଲା।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋରେ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ସଫଳତା

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋରେ ଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ସଫଳତା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୭।୭- ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମାଲଦାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ କଟକ ଝିଅ ଜ୍ୟୋତି ସାଇ କର ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଜ୍ୟୋତି ବାଳିକା ୪୦କେଜି ବର୍ଗ ଉଭୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଓ ପୁମସେରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ ।

ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆନ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ସଫଳତା

ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆନ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ସଫଳତା

କଟକ ଅଫିସ,୧୭ା୭-ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁ ଠାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆନ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାରତ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ବର୍ଗର ସିଙ୍ଗିଲ୍ସ, ଡବଲ୍ସ ଓ ଟ୍ରିପଲ୍ସ ବିଭାଗରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି ।

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହଂକଂ

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହଂକଂ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭।୭(ପି.ଟି.)- ଜାକର୍ତ୍ତାରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏସିଆନ ଗେମ୍ସର ହକି ଇଭେଣ୍ଟ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ରେ ଶେଷ ହେବ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ହକି ଇଭେଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଲା

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଲା

ଫ୍ରାନ୍ସପ୍ୟାରିସ, ୧୭ା୭ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ପ୍ୟାରିସ ସହରର ୫ଟି ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେଶନର ସାମୟିକ ନାମକରଣ କରାଯାଇ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ଫ୍ରାନ୍ସ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଛି ସେମାନଙ୍କ ଦେଶ।

ନେମାରଙ୍କ ୫-ଏ-ସାଇଡ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌

ନେମାରଙ୍କ ୫-ଏ-ସାଇଡ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬।୭(ପି.ଟି.)- ବ୍ରାଜିଲ ତାରକା ନେମାର ଜୁନିୟରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ୫-ଏ-ସାଇଡ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୩ୟ ସଂସ୍କରଣରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜୋଗା ବୋନିଟୋ ଟିମ୍‌ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବ।

ଚାଣ୍ଡିମଲ୍‌, ହାତୁରସିଂଘେ ୪ଟି ଦିନିକିଆ, ୨ଟି ଟେଷ୍ଟରୁ ବାସନ୍ଦ

ଚାଣ୍ଡିମଲ୍‌, ହାତୁରସିଂଘେ ୪ଟି ଦିନିକିଆ, ୨ଟି ଟେଷ୍ଟରୁ ବାସନ୍ଦ

ଦୁବାଇ, ୧୬।୭(ପି.ଟି.)- ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ ଚାଣ୍ଡିମଲ, କୋଚ୍‌ ଚନ୍ଦ୍ରିକା ହାତୁରସିଂଘେ ଓ ମ୍ୟାନେଜର ଅସଙ୍କା ଗୁରୁସିହ୍ନାଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ୪ଟି ଦିନିକିଆ ଓ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାସନ୍ଦ କରାଯାଇଛି।

ଟପ୍‌ ୧୦କୁ ଫେରିିଲେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌

ଟପ୍‌ ୧୦କୁ ଫେରିିଲେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌

ପ୍ୟାଙ୍ଗଚାଙ୍ଗ(ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ), ୧୬।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କ ୪ର୍ଥ ଓ୍ବିମ୍ବେଲଡନ ଓପନ ଟାଇଟଲ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଏଟିପି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ର ଟପ୍‌ ୧୦ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ଆଣି ଦେଇଛି। ସଦ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ବିଆ ଖେଳାଳି ଏବେ ୧୦ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

କୋରିଆ ମୁଖ୍ୟ ମୁନ,କିମ୍‌ଙ୍କୁ ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସରୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ଜାକର୍ତ୍ତା,୧୬।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆସ୍ଥିତ ଜାକର୍ତ୍ତାଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ