ରାଜ୍ୟ |

ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା

ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା

କଟକ ଅଫିସ,୬।୨: ନବ ନିଯୁକ୍ତ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ନବ କିଶୋର ନାୟକଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରାଯାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଭାଜପା ନେତା ସମୀର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ମାମଲାରେ ଆବେଦନକାରୀ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ସଚିବ, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ସଚିବ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ସଚିବ, ପୌର ପ୍ରଶାସନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ନବ କିଶୋର ନାୟକଙ୍କୁ ପକ୍ଷଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ନବ ନିଯୁକ୍ତ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯିବା ସହ ଏକ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଆବେଦନକାରୀ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଝିଙ୍କିରିଆ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଘଟଣ: ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ବେଳେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଲା ସାପ

ଝିଙ୍କିରିଆ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଘଟଣ: ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ବେଳେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଲା ସାପ

ଖଇରା,୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଝିଙ୍କିରିଆ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ୭ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଶେଖ୍‌ ସାହିଲଙ୍କ ଜଙ୍ଘକୁ ଏକ ସାପ କାମୁଡ଼ି ଦେବାରୁ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ବିଜୟ କୁମାର ସୁତାରଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭଦ୍ରକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। 

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବର୍ଷା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବର୍ଷା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪ା୮(ବ୍ୟୁରୋ): ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ବୁଧବାର ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଆରଡ଼ି,୧୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ସୁନ୍ଦରପୁର ଦୋହରାପାଟଣା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆରଡ଼ି ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ବ୍ରଜ କିଶୋର ଦାସ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଛାତ୍ର ବିଜେଡିର ଧାରଣା: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନାରାବାଜି

ଛାତ୍ର ବିଜେଡିର ଧାରଣା: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନାରାବାଜି

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୪।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି କଲେଜରେ ଉପୁଜୁଥିବା ସମସ୍ୟା ପ୍ରତିବାଦରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ସୁଭଦ୍ରା ମହତାବ କଲେଜର ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଆଖିବୁଜିଲେ ଛାତ୍ର

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଆଖିବୁଜିଲେ ଛାତ୍ର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଅଧୀନ ଟେଣ୍ଟୁଲୋଇ କୋଡ଼ାସାହି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଗଗନ ଷଣ୍ଢଙ୍କ ପୁଅ ବାଦଲ(୧୨) ନିକଟସ୍ଥ ରୁଗୁଡି ବନ୍ଧକୁ ସକାଳେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ବିଡ଼ି ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ିହୋଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ବିଡ଼ି ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ିହୋଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ରାସୋଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବିଡ଼ି ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ମୋହନ ସାହୁ(୭୫)।

୩ ଶହ ବର୍ଷର ଗ୍ରାମ ହେଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ

୩ ଶହ ବର୍ଷର ଗ୍ରାମ ହେଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଦୁର୍ଗମ  କାଟିଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଗୁଡ୍ରିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି। ଏଥିଲାଗି ଗ୍ରାମବାସୀ ସୋମବାର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ।

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥ ଭଙ୍ଗା

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥ ଭଙ୍ଗା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ସିଂହଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖରେ ରହିଥିବା ତିନିରଥ ମଧ୍ୟରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ସାଢେ ୯ଟାରେ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ ଭଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ସୁରକ୍ଷା ନାଁରେ ସଫା ହେଉଛି ଜଙ୍ଗଲ

ସୁରକ୍ଷା ନାଁରେ ସଫା ହେଉଛି ଜଙ୍ଗଲ

ମାଥିଲି,୧୪।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁରକ୍ଷା ନାଁରେ ସଫା ହେଉଛି ଜଙ୍ଗଲ। ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ବେଧଡକ ଭାବେ ଜଙ୍ଗଲ କଟା ଚାଲିଛି। ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନରେ ଏଭଳିି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଗୋବିନ୍ଦପାଲି ବନବିଭାଗ ଅଧୀନ ସପ୍ତଧାରା ଟାଓ୍ବାର ଲାଇନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ କଟାଯାଉଛି ଅମୂଲ୍ୟ କାଠ।

ଖଣିରେ ବିସ୍ଫୋରଣବେଳେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଖଣିରେ ବିସ୍ଫୋରଣବେଳେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୪।୮: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ତହସିଲ ଛତ୍ରମା ମୌଜା କଳିଙ୍ଗ ଖଣିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ସମୟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ମଳିପଡାର ବାଙ୍ଗୁରୁ କଳସ। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି କର୍ମୀ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି କର୍ମୀ

ମହାକାଳପଡା,୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ନାଞ୍ଜୁରା ପଞ୍ଚାୟତର ଏକ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ଚାଲିଥିବା ନେଇ ସୋମବାର ବିଡିଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଜିଲା ବିଜେଡିରେ ବିଷ୍ଣୁ-ରାଜଶ୍ରୀ ବିବାଦ ବଢିଲା : ତିର୍ତ୍ତୋଲରେ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଖେଳ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ କାଳ

ଜିଲା ବିଜେଡିରେ ବିଷ୍ଣୁ-ରାଜଶ୍ରୀ ବିବାଦ ବଢିଲା : ତିର୍ତ୍ତୋଲରେ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଖେଳ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ କାଳ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୪।୮: ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ଦାସ ଓ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟିକା ତଥା ଜିଲା ମହିଳା ବିଜେଡି ସଭାପତି ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ବିବାଦ ପୁଣି ଥରେ ରାଜନୀତିକୁ ଉଷ୍ମ କରିଛି। କିଛିଦିନ ପୂର୍ବେ ରାଜଶ୍ରୀଙ୍କ ସୁପାରିଶକ୍ରମେ ଜିଲା ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲା। 

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍