ରାଜ୍ୟ |

ମିଳିବନି ବାଣୀବିହାର ଜମି

ମିଳିବନି ବାଣୀବିହାର ଜମି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୫।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ବାଣୀବିହାର) ଜମିରେ ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପସ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ନେଇ ଜାରି ରହିଛି ତୀବ୍ର ବିରୋଧ। କୁଳପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜମି ନ ଦେବା ଜିଦ୍‌ରେ ରହିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ଏପରିସ୍ଥଳେ ସୋମବାର କୁଳପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ମିଳିତ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। କୁଳପତି, କୁଳ ସଚିବ, ପିଜି କାଉନ୍‌ସିଲ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ତିନି ଛାତ୍ର ସଙ୍ଗଠନ, ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପ୍ରତିନିଧି ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଗତବର୍ଷ ଏ+ ଗ୍ରେଡ୍‌ ମିଳିଥିବାରୁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହା ପରିସରରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଖୋଲିବାର ଅଛି। ଦେଶର ଜଣାଶୁଣା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୫୦୦ ଏକରରୁ ଅଧିକ ଜମି ରହିଥିବାବେଳେ ବାଣୀବିହାର ପରିସରରେ ବହୁତ କମ୍‌ ଜାଗା ରହିଛି। ସେଥିରୁ ପୁଣି କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ରହିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ବାଣୀବିହାରରୁ ରମାଦେବୀ ପାଇଁ ଜମି ଦେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସଙ୍କ ସହ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ସରକାର ଏହାର ପୁନର୍ବିଚାର କରିବାକୁ କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।
ସୋମବାର ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଛାତ୍ର ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ପୁଣି କୁଳପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଉଭୟ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ। ଶେଷରେ କୁଳପତିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ଛାତ୍ରନେତାମାନେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରୁ ଇଞ୍ଚେ ଜାଗା ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ବୈଠକରେ ବସିଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରତିନିଧି। ସର୍ବସମ୍ମତି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ କୁଳପତି ସମ୍ମତ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ଶିକ୍ଷକ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରତିନିଧି ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ରନେତା ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର, ମନୋରଞ୍ଜନ ସ୍ବାଇଁ, ରତନ ଦିଗଲ, ସୁନିଲ ଖୁଣ୍ଟିଆ, ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଜେନା, ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ, ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ସଭାପତି ପ୍ରଫେସର ସନ୍ତୋଷ ତ୍ରିପାଠୀ, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କୁଞ୍ଜବିହାରୀ ପଣ୍ଡା, କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ସଭାପତି ଦେବୀପ୍ରସନ୍ନ ତିପାଠୀ, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବିଜୟ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
ବିକ୍ଷୋଭ ବେଳେ ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ
କୁଳପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏହାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଏପରିକି ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ହାତାହାତି ହୋଇଥିଲେ ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ। ପରେ କେତେଜଣ ଛାତ୍ର ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲା।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ରାଜ୍ୟ |

ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଜିଲା ହେବ ବାହ୍ୟ ମଳତ୍ୟାଗମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ

ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଜିଲା ହେବ ବାହ୍ୟ ମଳତ୍ୟାଗମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ଚଳିତବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲାକୁ ବାହ୍ୟ ମଳତ୍ୟାଗମୁକ୍ତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ଝାରସୁଗୁଡା ଏବଂ ଦେଓଗଡ଼କୁ ବର୍ତ୍ତମାନସୁଦ୍ଧା ବାହ୍ୟ ମଳତ୍ୟାଗ ମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ଭାଟ୍‌ କମାଇଲେ ତେଲ ଦର କମିବ: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ରାଜ୍ୟ ଭାଟ୍‌ କମାଇଲେ ତେଲ ଦର କମିବ: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଦୋଷାରୋପ କରୁଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଗୁରୁବାର ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଗୋଆ ସରକାର ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଉପରେ ୧୨% ଭାଟ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ୨୬% ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଭାଟ କମାଇଦେଲେ ତେଲ ଦର ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ମାଲକାନଗିରି ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ମାଲକାନଗିରି ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ମାଲକାନଗିରି,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ମାଲକାନଗିରି ଏସ.ପି ଜଗମୋହନ ମୀନାଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଜଣେ କୁଖ୍ୟାତ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ କାଲିମେଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପପୁଲୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଏରାବେଟି ଗ୍ରାମର କେ.ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଓରଫ ଶ୍ୱେତା ଓରଫ କୁମାରୀ।

ଟାଙ୍ଗୀ ଗଲା ୩ ରଥ ଚକ

ଟାଙ୍ଗୀ ଗଲା ୩ ରଥ ଚକ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪ା୫: ବଡ଼ଠାକୁର ବଳଭଦ୍ର, ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରା ଏବଂ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ବିରାଜିତ ତିନିରଥର ତିନୋଟି ଚକ ଗୁରୁବାର କଟକ ଜିଲା ଟାଙ୍ଗୀର ନିମାଇସାପୁର ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇଛି। ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନିମାଇସାପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ରଥ ଚକକୁ ସାଥୀରେ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ୍‌ ପ୍ରହସନ ପାଲଟିଲା

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ୍‌ ପ୍ରହସନ ପାଲଟିଲା

ଖଇରା,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଯୋଜନା ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଚାଲିଛି କି ନାହିଁ ସେଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଅର୍ଥ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ କରାଯିବାକୁ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗକୁ ଚିଠି ହୋଇଥିଲା। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଏହିି ଅଡିଟର ସ୍ବଚ୍ଛତାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଉଡାଇଦେବାକୁ ଟେଲିଫୋନରେ ଧମକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଉଡାଇଦେବାକୁ ଟେଲିଫୋନରେ ଧମକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ମିଷ୍ଟର ପରିଡା ନାମକ ଖଣ୍ଡଗିରି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୭୮୭୩୬୦୫୯୩୩ ନମ୍ବର ଟେଲିଫୋନରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି। ସେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇବେ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ଏୟାରଫିଲ୍‌ଡ଼ ଥାନା ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ଛାତ୍ର

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ମଧୁସୂଦନ ଆଇନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କରିବା ପାଇଁ ନିକଟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଆଇଜୀବୀମାନଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଣ୍ଠିନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ।

ପାଣି ପାଇଁ ମହାନଦୀରେ ବନ୍ଧ ବାନ୍ଧିଲେ ଲୋକେ

ପାଣି ପାଇଁ ମହାନଦୀରେ ବନ୍ଧ ବାନ୍ଧିଲେ ଲୋକେ

ରଘୁନାଥପୁର, ୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାରଙ୍କ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରତି ଅନ୍ୟାୟ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଚିରସ୍ରୋତା ମହାନଦୀର ଜଳପ୍ରବାହକୁ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୨୨ଟି ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ କରି ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ତଳମୁଣ୍ଡରେ ପାଣିଟୋପାଏ ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିବାର ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନରେ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସାମିଲ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନରେ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ସାମିଲ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚିଠି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ଜନସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତେଣୁ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା(ଏନ୍‌ଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଏ)ର ହିତାଧିକାରୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ୩୪.୪୪ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀ ଅନୁମୋଦନ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖି ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ।

ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ: ୪୦୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା, ୩.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ: ୪୦୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା, ୩.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୨୪।୫-ଏକ ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଛି ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସାଇଟ୍‌ ଥାନା ପୋଲିସ। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ୫ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ପାଟଣାକୁ ଟିକିରା ଗ୍ରୀଡ୍‌ରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ ଦାବି: ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ପାଟଣା ବନ୍ଦ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ

ପାଟଣାକୁ ଟିକିରା ଗ୍ରୀଡ୍‌ରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ ଦାବି: ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ପାଟଣା ବନ୍ଦ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ

ପାଟଣା,୨୪।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟସ୍ଥିତ ଷ୍ଟକ୍‌ଚରକୁ ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକର ଟିକିରା ଗ୍ରିଡ୍‌ରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ପାଟଣା ବିକାଶମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଫଳରେ ସରକାରୀ ତଥା ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ, ବଜାର ଓ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏହି ବନ୍ଦକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ତରଫରୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି।

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଅତାବିରା, ୨୪।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ ଜିଲା ଗୋଡଭଗା-ତୁରୁମ ୫୪ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଦେଶଭଟିଲି- ଦେଶପର୍ଥଲା ମଝିରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଭେଡେନ ଥାନା ତଥା ରୁଷୁଡା ଫାଣ୍ଡି ଅଧିନସ୍ଥ ଦେଶଭଟିଲି ଗ୍ରାମର ବିଷ୍ଣୁ ସେଣ (୪୦)।