ସମ୍ବଲପୁର

ବଣାଇଁରେ ନବ ନିର୍ମତ ବିଜୁ ପାର୍କ ଲୋକାର୍ପିତ

ବଣାଇଁରେ ନବ ନିର୍ମତ ବିଜୁ ପାର୍କ ଲୋକାର୍ପିତ

ବଣାଇଁ,୫।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇଁ ସହରର କାଠଯୋଡିଠାରେ ନବ ନିର୍ମିତ ବହୁମୂଖୀ ବିଜୁ ପାର୍କ ସୋମବାର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଭିନିତ ଭରଦ୍ୱାଜଙ୍କ କରକମଳରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ପାର୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶହେ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଖମ୍ବରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଧ୍ୱଜାରୋହଣ କରାଯାଇଛି। ବ୍ରାହ୍ମଣୀନଦୀ କୂଳରେସ୍ଥିତ ଏହି ନୂତନ ପାର୍କର ନାମ ଓଡ଼ିଶାର ବରପୁତ୍ର ପ୍ରବାଦ ପୁରୁଷ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି। ପାର୍କରେ ୧୧ଶହ ମିଟର ଲମ୍ବର ଜଗିଂ ଟ୍ରାକ, ସୋଲାର ଲାଇଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନଦୀର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ ରିଭର ଭିୟୁ, ପାର୍କର ମଧ୍ୟଭାଗ ସରୋବରରେ ଶିବଙ୍କର ବିରାଟ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ବଣାଇଁ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ଥିତ ବିଭିନ୍ନ ଖଣିସଂସ୍ଥାଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା, ବଣାଇଁବାସୀଙ୍କ ଜମିଦାନ ଓ ସହଯୋଗରେ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ପରିକଳ୍ପନା ସାକାର ହୋଇଛି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଅଧୁରା କାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି। ଏହାର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ, ସଞ୍ଚାଳନ ଦାୟିତ୍ୱ ବଣାଇଁଗଡ଼ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଉରକେଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଡକ୍ଟର ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ, ବଣାଇଁ ଖଣ୍ଡୀୟ ବନ ଅଧିକାରୀ ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର ଖରା, ବଣାଇଁର ପୂର୍ବତନ ଉପଜିଲାପାଳ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ଗ୍ରାମ ଜିଲା ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ, ବଣାଇଁ ଉପଜିଲାପାଳ ସ୍ବଧାଦେବ ସିଂହ, ବଣାଇଁ ବିଧାୟକ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ମୁଣ୍ଡା, ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଜିଲା ସଭାପତି ଆନନ୍ଦଚନ୍ଦ୍ର ମାହାନ୍ତି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଦାନ ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନୀର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଜଳ ଘେରରେ ୧୬ ଗାଁ, ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଦମକଳ ବାହିନୀ

ଜଳ ଘେରରେ ୧୬ ଗାଁ, ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଦମକଳ ବାହିନୀ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେତୁ ବ୍ଲକର ୧୬ଟି ଗ୍ରାମ ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇଛି। କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ଓ ମ.ରାମପୁର ଦମକଳ ପକ୍ଷରୁ ରିଞ୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତର ଦେଓଗଁାରେ ଜଳ ଘେରରେ ଥିବା ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ବୋଟ ସାହାଯ୍ୟରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ରିଞ୍ଜା ସରପଞ୍ଚ ଭୋଜବନ୍ତି ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଓଗଁା ୟୁପି ସ୍କୁଲରେ ରଖାଯାଇଛି।  

ବନ୍ୟା ପାଣିରେ ଫସିଛି ୧୭ ଜୀବନ

ବନ୍ୟା ପାଣିରେ ଫସିଛି ୧୭ ଜୀବନ

ଟିଟିଲାଗଡ,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ବ୍ଲକ୍‌ ବାଞ୍ଜିପଦର ନିକଟ ତେଲନଦୀର ଏକ ଟାପୁରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ବାଜି ଲାଗିଛି। ହଠାତ୍‌ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାପାଣି ପ୍ରବଳ ଜୋରରେ ମାଡି ଆସିବାରୁ ଏଭଳି ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। ସେଠାରେ ଏକ ପମ୍ପ ହାଉସ ରହିଛି। ଉକ୍ତ ପମ୍ପ ହାଉସରୁ ୧୦ କି.ମି. ଦୂର ଟିଟିଲାଗଡ଼ ସହରକୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ହୋଇଥାଏ। 

ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି, ରାସ୍ତା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି, ରାସ୍ତା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

କେସିଙ୍ଗା,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।  ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ଧୋଇଯିବା ସହ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଣି ଚାଲୁଛି। ଏଣୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। 

ସୁଶାସନ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ

ସୁଶାସନ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ସରକାରୀ କଟକଣା ଲାଗି ପିଲାମାନେ ପରେଡରେ ଭାଗ ନେଇ ପାରି ନ ଥିଲେ। କେବଳ ପୋଲିସ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ପରେଡରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳ ସୁବ୍ରତ ବେହେରା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ମହିଳା ଗୁରୁତର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଉରକେଲା ଆଇଡିଏଲ ନିକଟ ତଳ ବାଲିଯୋଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ମହିଳା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଜ ଦେହରେ ସେ କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। 

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମାଗଦାଲି କୋନଗାଡି ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ବିଡିଓ ପିୟୂଷ ଲୁହାର, ଏବିଡିଓ ଭବାନୀଶଙ୍କର ପାଢୀ, ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମନୋଜ କୁମାର ବଢେଇ, ପଦ୍ମପୁର ପିଇଓ ଦେବବ୍ରତ ଦାଶ, 

ଦେଶର ଏକତା, ଅଖଣ୍ଡତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଦେଶର ଏକତା, ଅଖଣ୍ଡତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଆହ୍ବାନ


ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୫।୮-ବଲାଙ୍ଗୀର ମନୋହରପୁରସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ପଡିଆରେ ୭୨ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପୂର୍ତ୍ତ, ଇସ୍ପାତ ଓ ଖଣିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାପାଳ ଅରିନ୍ଦମ ଡାକୁଆ ଓ ଏସ୍‌ପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି, ଉପଜିଲାପାଳ ଭୈରବ ସିଂ ପଟେଲଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ା ଭାରତର ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମରେ ଆତ୍ମ ବଳିଦାନ କରିଥିବା ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଓ ଆଦର୍ଶ ସମ୍ପର୍କରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଲ୍‌ଲିକ ଆଲୋକପାତ କରିବା ସହ ଭାରତବର୍ଷର ଏକତା ଓ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ନାଗରିକ ସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟିତ ରହିବା ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଲୋକାର୍ପିତ

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଲୋକାର୍ପିତ

ବିଜେପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଡା. ରାଧେଶ୍ୟାମ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଯୋଗ ଦେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୋଜନାରେ ପରିବାରର ୫ଜଣ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରତିବର୍ଷ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ। 

ଗଣ୍ଠିଆପାଲିରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଜୟନ୍ତୀ

ଗଣ୍ଠିଆପାଲିରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଜୟନ୍ତୀ

ବିଜେପୁର, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣ୍ଠିଆପାଲି ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମହାଯୋଗୀ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ୧୪୬ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ

ମହାଯୋଗୀ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ୧୪୬ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ

କେସିଙ୍ଗା,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ୍‌ ବାଲସିସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରରେ ବୁଧବାର ମହାଯୋଗୀ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ୧୪୬ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି।

ସୁନ୍ଦରଗଡରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ

ସୁନ୍ଦରଗଡରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୧୫।୮-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଭବାନୀ ଭବନ ପଡିଆରେ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୫।୮-ବରଗଡ଼ ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ‘ଧରିତ୍ରୀ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା’ ଆୟୋଜିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍କୁଲ ଅଫ ଫାଇନ ଆର୍ଟ (ସୋଫା)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିକନ୍ଦର ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍