ଜାତୀୟ |

ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ୧୪୬ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ

 ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ୧୪୬ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଶ୍ରୀନଗର, ୫।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ବାହାନାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ ୧୪୬ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରାଇବାର ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ମୁଖପାତ୍ର ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଆଇଏସ୍‌ଆଇ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ମିଳିତ ଭାବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାର ମାଛିଲ୍‌, ଉରି, ତଙ୍ଗଧାର, ପୁଞ୍ଚ୍‌, ଭିମ୍ବରଗଲି ଆଦି ସେକ୍ଟରରେ ଗୁଳିଗୋଳା ଓ ମୋର୍ଟାର ସେଲିଂ ମାଡ଼ର ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ମାଛିଲ୍‌, ରାମପୁର, ପୁଞ୍ଚ, ମେଣ୍ଢର୍‌, ବିମ୍ବର ଆଦି ସେକ୍ଟରରେ ଆଇଇଡି ପ୍ଲାଣ୍ଟ୍‌ କରାଯାଇ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବାର ଯୋଜନା ପାକିସ୍ତାନ କରୁଛି। ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାର ଏସବୁ ସେକ୍ଟରରେ ଗୁଳିଗୋଳା ମାଡ କରି ଏହି ସମୟରେ ଅପେକ୍ଷାରତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି। ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭିମ୍ବର ଗଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ୭୭ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଥିବାବେଳେ ନୌଶେରା ସେକ୍ଟରରରେ ୨୭ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ମେଣ୍ଢର ସେକ୍ଟର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାଠାରେ ୪୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପାକିସ୍ତାନ ଇଶାରାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୮୪ ସ୍କୁଲକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ସୀମାନନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶାସନ ସୂଚିତ କରିଛି।

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଶାହାଜାହାନପୁର ଗସ୍ତରେ ମୋଦି

ଶାହାଜାହାନପୁର ଗସ୍ତରେ ମୋଦି

ଶାହାଜାହାନପୁର,୨୧।୭: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଶାହାଜାହାନପୁରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶନିବାର ଏକ କୃଷକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ କୃଷକ ଓ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

୪୦ ବର୍ଷ ହେବ ମାଓବାଦୀ ନେତାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ୯ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ

୪୦ ବର୍ଷ ହେବ ମାଓବାଦୀ ନେତାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ୯ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ

ରାୟପୁର,୨୧।୭: ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଲାଲ ବାହିନୀର ମୁଖ୍ୟ ଗଣପତିଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ତଥା ୯ ରାଜ୍ୟର ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭଗ ପୋଲିସ ୪୦ ବର୍ଷ ହେବ ଖୋଜୁଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ। ଏମିତିକି ପୋଲିସ ପାଖରେ ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନର କୌଣସି ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସରେ ପ୍ରଥମଥର ଭାଗନେବ ଭାରତ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସରେ ପ୍ରଥମଥର ଭାଗନେବ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/କାନବେରା,୨୧।୭: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ବହୁରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବାୟୁସେନା ଅଭ୍ୟାସ ‘ପିଚ୍‌ ବ୍ଲାକ୍‌-୨୦୧୮’ରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଉଛି।

୩ବର୍ଷ ପରେ ବଦଳିଲା ବାଂଲାଦେଶ ବିମାନର ସ୍ଥାନ

୩ବର୍ଷ ପରେ ବଦଳିଲା ବାଂଲାଦେଶ ବିମାନର ସ୍ଥାନ

ରାୟପୁର,୨୧।୭: ରାୟପୁର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗତ ୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଅବତରଣ କରିଥିବା ବାଂଲାଦେଶ ବିମାନର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଛି। ବଦଳିଛି ଏହାର ସ୍ଥାନ।

ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ କପି କଲେ ରାହୁଲ

ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ କପି କଲେ ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୭: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶୁକ୍ରବାର ଲୋକ ସଭାରେ କୋଳାକୋଳି ହେବା ଯେତିକି ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ରାହୁଲଙ୍କ ଆଖିମରାକୁ ନେଇ।

ରାହୁଲ, ମୋଦି କୋଳାକୋଳି

ରାହୁଲ, ମୋଦି କୋଳାକୋଳି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୭: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କୋଳାକୋଳି ହେବା ଏବେ ଏକ ବଡ ଖବର ପାଲଟିଯାଇଛି। କେମିତି, କାହିଁକି ଓ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିଛନ୍ତି ତାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି।

ମନ୍ଦିରରେ ଲାଗିଲା କଲାମ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତିମା

ମନ୍ଦିରରେ ଲାଗିଲା କଲାମ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତିମା

ଚେନ୍ନାଇ,୨୦।୭: ଦେଶର ମିଜାଇଲ ମ୍ୟାନ୍‌ ଭାବେ ପରିଚିତ ତଥା ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏପିଜେ ଅବଦୁଲ କଲାମଙ୍କର ଏକ ପ୍ରତିମା ରାମେଶ୍ୱରର ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ପାର୍ଶ୍ୱ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ସହ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି।

ପାଞ୍ଚରୁ  ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇ ପାରିବେନି ହ୍ବାଟସ୍‌ ଆପ୍‌ ୟୁଜର୍ସ

ପାଞ୍ଚରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇ ପାରିବେନି ହ୍ବାଟସ୍‌ ଆପ୍‌ ୟୁଜର୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୭: ମେସେଜିଂ ଆପ୍‌ ହ୍ବାଟସ୍‌ ଆପ୍‌ ଭାରତରେ ଏହାର ୟୁଜର୍ସ ଏକାଥରେ ୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମେସେଜ୍‌ ଫରଓ୍ବାର୍ଡ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛି। ଏହାସହ ହ୍ବାଟସ୍‌ ଆପ୍‌ କୁଇକ୍‌ ଫରଓ୍ବାର୍ଡ ବଟନକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇ ଦେବ ବୋଲି କହିଛି, ଯାହା ମିଡିଆ ମେସେଜ୍‌ ପାଖରେ ରହିଛି।

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କଏଦୀ

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କଏଦୀ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୦।୭: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବାଇକୁଲ୍ଲା ଜେଲରେ ଥିବା ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କଏଦୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ମୁମ୍ବାଇର ଜେଜେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ମସଜିଦ୍‌ରେ କୋରାନ୍‌ ସହିତ ପଢ଼ାଯାଉଛି ବେଦ ଓ ବାଇବେଲ୍‌

ମସଜିଦ୍‌ରେ କୋରାନ୍‌ ସହିତ ପଢ଼ାଯାଉଛି ବେଦ ଓ ବାଇବେଲ୍‌

ସିିଲଚର୍‌,୨୦।୭: ଦେଶର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକତା ବିବାଦ ନେଇ ଅଶାନ୍ତି ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତେବେ ଆସାମରେ ଥିବା ଏକ ମସଜିଦ୍‌ ଦୀର୍ଘ ୭୦ ବର୍ଷ ଧରି ପାଲଟିଛି ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସଦ୍‌ଭାବର ଏକ ଅନନ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର।

ଗଡିଲାନି ୯୨ ଲକ୍ଷ ଟ୍ରକ୍‌

ଗଡିଲାନି ୯୨ ଲକ୍ଷ ଟ୍ରକ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୭: ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଓ ଡିଜେଲ ଦାମ୍‌ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୋଟର ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୪୨ଥର ବିଦେଶ ଗସ୍ତ: ୧,୪୮୪ କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୪୨ଥର ବିଦେଶ ଗସ୍ତ: ୧,୪୮୪ କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୭: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗତ ୪ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୪୨ଥର ବିଦେଶ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ୧,୪୮୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି। ଏସମ୍ପର୍କର ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭି.କେ. ସିଂ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

Model This Week

ରୂପେଶ