ଜାତୀୟ |

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ବିଫଳ ପ୍ରେମିକ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ବିଫଳ ପ୍ରେମିକ
ବାଲୁଗାଁ,୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ଏକତରଫା ପ୍ରେମର ଶିକାର ହୋଇ ପ୍ରେମିକ ଦ୍ୱାରା ବଳାତ୍କାର ଓ ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ନ ଲିଭୁଣୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ବାଲୁଗାଁ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ଅନୁରୂପ ଭାବେ ହତ୍ୟାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରି ବିଫଳ ହେବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଶେଷରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଛୁରାଘାତ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବାବେଳେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରବିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ବାଲୁଗାଁ ଗାନ୍ଧୀଛକଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ବାଲୁଗାଁସ୍ଥିତ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ନଗରରେ ରହୁଥିବା ଯୁବକ ଆର. ଗୋପୀ (୨୪) ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଏକତରଫା ପ୍ରେମ କରିଆସୁଥିଲେ। ଗୋପୀଙ୍କ ଘର ତାମିଲନାଡୁର ମଦୁରାଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏଠାରେ ୧୦ବର୍ଷ ହେଲା ରହିଆସୁଛନ୍ତି। ନାବାଳିକା ଏକ ବିଉଟିପାର୍ଲରରେ କାମ କରନ୍ତି। ସବୁଦିନ ପରି ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା୩୦ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ସେ ପାର୍ଲରରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ହଠାତ୍‌ ବିଜୁଳି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଥିବା ଗୋପୀ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସାହିନିକଟ ଏକ ନିକାଞ୍ଚନ ସ୍ଥାନରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟାଣି ନେଇ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ନାବାଳିକା ଜଣକ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବାରୁ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଗୋପୀ ପାଖରେ ରଖିଥିବା ଏକ ଛୁରିରେ ତାଙ୍କ ଛାତି, ପିଠି, ପେଟ ଓ ଗୋଡକୁ ବାରମ୍ବାର ଆଘାତ କରିଥିଲେ। ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳିକା ତଳେ ପଡ଼ିଯିବାରୁ ଗୋପୀ ସେଠାରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବାଲୁଗାଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଉକ୍ତ ରାତିରେ ଖବରପାଇ ବାଲୁଗାଁ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଘଟିକା ସମୟରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଗୋପୀଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ତଲାସୀ ବେଳେ ପୋଲିସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବହୃତ ରକ୍ତଲଗା ଛୁରି ଓ ପ୍ୟାଣ୍ଟଶାର୍ଟ ଜବତ କରିବା ସହ ଗୋପୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପ୍ରଘଟ ହେବାପରେ ରବିବାର ସକାଳେ ମୃତା ବାଳିକାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ସାହିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଘଟିକା ସମୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା। ପରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ବାଲୁଗାଁ ଗାନ୍ଧୀ ଛକଠାରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହ ଘଟଣାରେ ଉଚିତ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ, ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଆଦି ଦାବି କରିଥିଲେ। ରାସ୍ତାରୋକୋ ଖବର ପାଇ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସ୍‌ପି ଦୀପ୍ତିରଞ୍ଜନ ରାୟ, ବାଲୁଗାଁ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ଆଇଆଇସି ସଞ୍ଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଟାଙ୍ଗୀ ଓ ବାଣପୁର ଆଇଆଇସି ପ୍ରମୁଖ ପହଞ୍ଚତ୍ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିଥିଲେ। ପରେ ଚିଲିକା ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ପୃଥୀରାଜ ମଣ୍ଡଳ ଜିଲା ରେଡକ୍ରସ ଫଣ୍ଡରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସତ୍କାର ପାଇଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗ୍ରାମ ଶ୍ମଶାନରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ବାଲୁଗାଁ ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ୧୦/୧୮ରେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପୀ ପ୍ରେମ ନିବେଦନରେ ବିଫଳ ହୋଇ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିବା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଗୋପୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ପଥର ମାରି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ମାଙ୍କଡ଼

ପଥର ମାରି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ମାଙ୍କଡ଼

ମିରଟ,୨୦।୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବଗପାତର ଟିକରି ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ଏକ ମାଙ୍କଡ଼ ଦଳ ଜଣେ ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପଥର ମାରି ମାରି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ତିବ୍ବତରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ସତର୍କ ସୂଚନା

ତିବ୍ବତରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବନ୍ୟା ସତର୍କ ସୂଚନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ବେଜିଂ, ୨୦।୧୦: ତିବ୍ବତରେ ହୋଇଥିବା ଭୂସ୍ଖଳନ ଫଳରେ ଏକ ନଦୀର ଗତିପଥରେ ଅବରୋଧ ଉପୁଜିଛି। ଫଳରେ ଏକ କୃତ୍ରିମ ହ୍ରଦ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହା ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁତ୍ର ନଦୀର ଅବବାହିକାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। 

ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା: ରାବଣପୋଡ଼ି ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଲା

ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା: ରାବଣପୋଡ଼ି ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଲା

ଅମୃତସର,୨୦।୧୦: ବିଜୟା ଦଶମୀ ଅବସରରେ ରାବଣପୋଡ଼ି ସମୟରେ ରାବଣ ଦେହରୁ ନିଆଁ ଲିଭି ନ ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ୬୧ଟି ଜୀବନଦୀପ ଲିଭି ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଦୁଃଖଦ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚାଲିଛି ଆରୋପ ଦୋଷାରୋପ।

ଏକେଲା ହୋଇଗଲେ ରାବଣଙ୍କ ପରିବାର

ଏକେଲା ହୋଇଗଲେ ରାବଣଙ୍କ ପରିବାର

ଅମୃତସର,୨୦।୧୦: ବିଜୟା ଦଶମୀରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ରାମଲୀଳା ଉତ୍ସବ। ଏଥିରେ ରାବଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଅମୃତସରର ଦଲବୀର ସିଂ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସାଉଁଟିଥିଲେ ଅଜସ୍ର ପ୍ରଶଂସା। 

ଲୋକ ସଭା ଏମ୍‌ପି ଭୋଲା ସିଂଙ୍କ ପରଲୋକ

ଲୋକ ସଭା ଏମ୍‌ପି ଭୋଲା ସିଂଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୧୦: ବିହାର ବେଗୁସରାଇର ଲୋକ ସଭା ଏମ୍‌ପି ଭୋଲା ସିଂଙ୍କର ଶୁକ୍ରବାର ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ରାମ ମନୋହର ଲୋହିଆ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଅମୃତସର,୨୦।୧୦: ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ହୋଇଥିବା ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ପ୍ରାୟ ୮ଟି ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୫ଟିର ଗତିପଥରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି।

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୌର ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୌର ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ

ଶ୍ରୀନଗର.୨୦।୧୦: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ହୋଇଥିବା ପୌର ପାଳିକା ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ ଗଣତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। 

ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା: ରେଲଓ୍ବେ ପାଖରେ ନ ଥିଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କିତ ସୂଚନା

ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା: ରେଲଓ୍ବେ ପାଖରେ ନ ଥିଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କିତ ସୂଚନା

ଅମୃତସର,୨୦।୧୦: ପଞ୍ଜାବ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧ ଛୁଇଁଛି। ଆଗକୁ ଏହା ଆହୁରି ବଢିପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ରେଳ ଧାରଣାରେ ଠିଆ ହୋଇ କିଛି ଲୋକ ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବ ଦେଖୁଥିବା ସମୟରେ ହଠାତ୍‌ ଏକ ଟ୍ରେନ୍‌ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମାଡି ଯାଇଥିଲା।

ରାବଣ ପୋଡ଼ି ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମୃତ

ରାବଣ ପୋଡ଼ି ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମୃତ

ଅମୃତସର,୧୯ା୧୦-ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସର-ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ରେଳଧାରଣାରେ ଠିଆ ହୋଇ ରାବଣପୋଡ଼ି ଦେଖୁଥିବା ସମୟରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଢ଼ିଯିବାରୁ ୩୦ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।  

ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ଜଳିଲା ୨୧୦ ଫୁଟ୍‌ର ରାବଣ

ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ଜଳିଲା ୨୧୦ ଫୁଟ୍‌ର ରାବଣ

ହରିୟାଣା,୧୯।୧୦: ହରିୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ରାବଣ ପୋଡି ଅବସରରେ ୨୧୦ ଫୁଟର ଏକ ରାବଣ ପିତ୍ତୁଳା ପୋଡା ଯାଇଛି। ସେହିପରି ଶ୍ରୀ ନବଧାର୍ମିକ ଲିଳା କମିଟି ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂ, ଉପା ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଓ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ରାବଣରେ ଅଗ୍ନି ସଂଯୋଗ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ରାବଣରେ ଅଗ୍ନି ସଂଯୋଗ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୦: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଲାଲକିଲ୍ଲା ମୈଦାନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରାବଣ ପିତୁଳାରେ ଅଗ୍ନି ସଂଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତୀରମାରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପିତୁଳାକୁ ଦହନ କରିବା ସହ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ରାମଲିଳାକୁ ମଧ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ।

# ମି ଟୂ ଅଭିଯୋଗ ସହି ନ ପାରି ଆାତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଅନିର୍ବାଣ

# ମି ଟୂ ଅଭିଯୋଗ ସହି ନ ପାରି ଆାତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଅନିର୍ବାଣ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୧୦: ବଲିଉଡ ଜଗତରେ ଏବେ # ମି ଟୂ ଅଭିଯାନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ମାଡି ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ ଅଭିନେତାଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କର ଏକ ଲମ୍ବା ତାଲିକା ହୋଇ ଗଲାଣି।