ଜାତୀୟ |

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ବିଫଳ ପ୍ରେମିକ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ବିଫଳ ପ୍ରେମିକ
ବାଲୁଗାଁ,୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ଏକତରଫା ପ୍ରେମର ଶିକାର ହୋଇ ପ୍ରେମିକ ଦ୍ୱାରା ବଳାତ୍କାର ଓ ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ନ ଲିଭୁଣୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ବାଲୁଗାଁ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ଅନୁରୂପ ଭାବେ ହତ୍ୟାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରି ବିଫଳ ହେବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଶେଷରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଛୁରାଘାତ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବାବେଳେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରବିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ବାଲୁଗାଁ ଗାନ୍ଧୀଛକଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ବାଲୁଗାଁସ୍ଥିତ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ନଗରରେ ରହୁଥିବା ଯୁବକ ଆର. ଗୋପୀ (୨୪) ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଏକତରଫା ପ୍ରେମ କରିଆସୁଥିଲେ। ଗୋପୀଙ୍କ ଘର ତାମିଲନାଡୁର ମଦୁରାଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏଠାରେ ୧୦ବର୍ଷ ହେଲା ରହିଆସୁଛନ୍ତି। ନାବାଳିକା ଏକ ବିଉଟିପାର୍ଲରରେ କାମ କରନ୍ତି। ସବୁଦିନ ପରି ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା୩୦ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ସେ ପାର୍ଲରରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ହଠାତ୍‌ ବିଜୁଳି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଥିବା ଗୋପୀ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସାହିନିକଟ ଏକ ନିକାଞ୍ଚନ ସ୍ଥାନରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟାଣି ନେଇ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ନାବାଳିକା ଜଣକ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବାରୁ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଗୋପୀ ପାଖରେ ରଖିଥିବା ଏକ ଛୁରିରେ ତାଙ୍କ ଛାତି, ପିଠି, ପେଟ ଓ ଗୋଡକୁ ବାରମ୍ବାର ଆଘାତ କରିଥିଲେ। ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳିକା ତଳେ ପଡ଼ିଯିବାରୁ ଗୋପୀ ସେଠାରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବାଲୁଗାଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଉକ୍ତ ରାତିରେ ଖବରପାଇ ବାଲୁଗାଁ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଘଟିକା ସମୟରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଗୋପୀଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ତଲାସୀ ବେଳେ ପୋଲିସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବହୃତ ରକ୍ତଲଗା ଛୁରି ଓ ପ୍ୟାଣ୍ଟଶାର୍ଟ ଜବତ କରିବା ସହ ଗୋପୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପ୍ରଘଟ ହେବାପରେ ରବିବାର ସକାଳେ ମୃତା ବାଳିକାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ସାହିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଘଟିକା ସମୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା। ପରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ବାଲୁଗାଁ ଗାନ୍ଧୀ ଛକଠାରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହ ଘଟଣାରେ ଉଚିତ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ, ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଆଦି ଦାବି କରିଥିଲେ। ରାସ୍ତାରୋକୋ ଖବର ପାଇ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସ୍‌ପି ଦୀପ୍ତିରଞ୍ଜନ ରାୟ, ବାଲୁଗାଁ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ଆଇଆଇସି ସଞ୍ଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଟାଙ୍ଗୀ ଓ ବାଣପୁର ଆଇଆଇସି ପ୍ରମୁଖ ପହଞ୍ଚତ୍ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିଥିଲେ। ପରେ ଚିଲିକା ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ପୃଥୀରାଜ ମଣ୍ଡଳ ଜିଲା ରେଡକ୍ରସ ଫଣ୍ଡରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସତ୍କାର ପାଇଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗ୍ରାମ ଶ୍ମଶାନରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ବାଲୁଗାଁ ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ୧୦/୧୮ରେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପୀ ପ୍ରେମ ନିବେଦନରେ ବିଫଳ ହୋଇ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିବା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଗୋପୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ସିଦ୍ଧଗଙ୍ଗା ମଠର ମୁଖ୍ୟ ମହନ୍ତ ଶିବକୁମାର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ସିଦ୍ଧଗଙ୍ଗା ମଠର ମୁଖ୍ୟ ମହନ୍ତ ଶିବକୁମାର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: କର୍ନାଟକର ତୁମକୁରୁସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧଗଙ୍ଗା ମଠର ମୁଖ୍ୟ ମହନ୍ତ ଡା.ଶିବକୁମାର ସ୍ବାମୀଙ୍କର ୧୧୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ଓ ତାଙ୍କର ମଠରେ ହିଁ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲୁଥିଲା। 

୧୦ ଦିନରେ ୪ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ଆରମ୍ଭ

୧୦ ଦିନରେ ୪ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ଆରମ୍ଭ

ଭୋପାଳ,୨୧।୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଶାସନ ଡୋର ବଦଳିବା ପରେ ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନରେ ୪ ଜଣ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଗଲାଣି। ଏନେଇ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସରକାର ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ। 

ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ମାଲିକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କୁକୁର ଦେଲା ଜୀବନ

ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ମାଲିକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କୁକୁର ଦେଲା ଜୀବନ

ଜୟପୁର,୨୧।୧: କୁକୁର ମଣିଷର ଅତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ। ଏହାର ଅନେକ ଉଦାହରଣ ମିଳିଥାଏ ଇତିହାସ ପୃଷ୍ଠାରୁ। ପୁଣି ଏହାର  ଘଟିଛି ପୁନରାବୃତ୍ତି।

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ଜମ୍ମୁରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା କେବଲ୍‌ ରୋପଓ୍ବେ ପରିଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ରବିବାର କେବଲ କାର୍‌କୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ସମୟରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା। 

ଭାରତ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ କିଣିବ ୩ ହଜାର ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର

ଭାରତ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ କିଣିବ ୩ ହଜାର ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ଭାରତ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ୩ ହଜାର ଆଣ୍ଟିଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର କିଣିବ। ଏଥିପାଇଁ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି। ଏଥିଲାଗି ଏକ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। 

ଜୀବନ ନେଲା ଜାଲିକାଟୁ

ଜୀବନ ନେଲା ଜାଲିକାଟୁ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୧।୧: ତାମିଲନାଡୁର ପୁଡୁକୋଟାଇ ଜିଲାରେ ଚାଲିଥିବା ଜାଲିକାଟୁ ଉତ୍ସବରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ କେତୋଟି ନିୟମ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏଥର ପୁଣିଥରେ ଏହି ଖେଳରେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର

ବୁଡଗାମ,୨୧।୧: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଜିନପଞ୍ଚାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୨ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନୀତୀଶଙ୍କ ସହ ରାଲି କରିବେ ମୋଦି

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନୀତୀଶଙ୍କ ସହ ରାଲି କରିବେ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଏକାଠି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର। ଯଦିଓ ଏହି ରାଲିର କୌଣସି ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯାଇନାହିଁ ତଥାପି ଏହା ଫେବୃୟାରୀ ଶେଷ ସପ୍ତାହ ଅବା ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 

 ମାୟାବତୀ ବି ନାରୀ, ସେ ୫୬ ଇଞ୍ଚ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ: ଅଳକା ଲାମ୍ବା

ମାୟାବତୀ ବି ନାରୀ, ସେ ୫୬ ଇଞ୍ଚ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ: ଅଳକା ଲାମ୍ବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ଭାଜପାର ମୋଗଲସରାଇ ବିଧାନସଭା ଆସନର ବିଧାୟିକା ସାଧନା ସିଂ ବିଏସ୍‌ପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମାୟାବତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ବିବାୟଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।

ବାହାହେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ

ବାହାହେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ

ସୁରଟ,୨୧।୧: ପାଟିଦାର ସଂରକ୍ଷଣ ଆନ୍ଦୋଳନର ନେତା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ବାହା ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତରଫରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ପିତା ଭରତଭାଇ ପଟେଲ କିନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ-କିଞ୍ଜଲ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

 ଏପ୍ରିଲ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଦବଙ୍ଗ-୩ର ଶୁଟିଂ; ସୋନାକ୍ଷୀ ଦେଲେ ସୂଚନା

ଏପ୍ରିଲ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଦବଙ୍ଗ-୩ର ଶୁଟିଂ; ସୋନାକ୍ଷୀ ଦେଲେ ସୂଚନା

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୧।୧: ଅରବାଜ୍‌ ଖାଁଙ୍କ ହୋମ୍‌ ପ୍ରଡକସନ୍‌ରେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଦବଙ୍ଗ-୩ର ଶୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏନେଇ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା ଦେଇଛନ୍ତି ସୂଚନା। 

ଅଙ୍କିତାଙ୍କ ପରେ କୃତି ସେନନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଡେଟିଂ କରୁଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ଅଙ୍କିତାଙ୍କ ପରେ କୃତି ସେନନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଡେଟିଂ କରୁଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୧।୧: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ସୋମବାର ୩୩ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୮୬ ଜାନୁୟାରୀ ୨୧ରେ ସେ ବିହାର ପାଟନାଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।