ଜାତୀୟ |

ବୋଫର୍ସ ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଭାଜପା ଯୋଜନା କରୁଛି

 ବୋଫର୍ସ ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଭାଜପା ଯୋଜନା କରୁଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୪।୨: ବୋଫର୍ସ ମାମଲାରେ ଜାଣିଶୁଣି ଭାଜପା ଅନ୍ୟାୟ କରୁଛି। ବିଭିନ୍ନ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ କରି କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଭାଜପା ଯୋଜନା କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଆନନ୍ଦ ଶର୍ମା ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ରାଜସ୍ତାନ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଭାଜପା ଶଙ୍କାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧରେ ଅପପ୍ରଚାର ଚଳାଉଛି ବୋଲି ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି। ୨୦୧୯ରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାଜପା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ ଭାଜପା ନିଜର ଏହି ମନ୍ଦ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କେବେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡା କୋଠା ଭୁଷୁଡିବା ଘଟଣା: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡା କୋଠା ଭୁଷୁଡିବା ଘଟଣା: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯କୁ ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୭: ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାର ଶାହବରିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ୬ ମହଲା ଘର ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଆଉ କେହି ଭଙ୍ଗା କୋଠା ତଳେ ରହିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି।

ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ୪୦ କିମି ଚାଲିଲେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ

ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ୪୦ କିମି ଚାଲିଲେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ

ରାୟପୁର,୧୯।୭: ଛତିଶଗଡ଼ ମାଓପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ କୋଡ଼ାଗାଓ୍ବଁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ପାଦରେ ୪୦ କିଲୋମିଟର ଚାଲି ଚାଲି ଜିଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ଆଇଟିବିପି ଯବାନ।

୫୫ ବର୍ଷରେ ୨୬ ଥର ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ, ୨ ଥର ବିରୋଧୀ ସଫଳ

୫୫ ବର୍ଷରେ ୨୬ ଥର ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ, ୨ ଥର ବିରୋଧୀ ସଫଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୭: ଦେଶର ରାଜନୈତିକ ଇତିହାସରେ ୫୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକ ସଭାରେ ୨୬ଥର ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨ ଥର ବିରୋଧୀ ଦଳ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ୨୪ ଥର ସରକାରଙ୍କୁ କୌଣି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ।

ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କଲେ ବାଚସ୍ପତି

ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କଲେ ବାଚସ୍ପତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୭: ଲୋକ ସଭାରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଖାଲି ହୋଇଛି। ଓଡ଼ିଶାରୁ ଲୋକ ସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ଏମ୍‌ପି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ଗୁରୁବାର ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଟଙ୍କା ଦେଇ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଟଙ୍କା ଦେଇ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଥିରୁଭନନ୍ତପୁରମ୍‌,୧୯।୭: କେରଳ ଯାଉଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଏବେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିପାରିବେ। ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏଠାରେ ଏକ ଜେଲ ମ୍ୟୁଜିୟମ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି।

ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଡରି ନାହାଁନ୍ତି ମୋଦି

ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଡରି ନାହାଁନ୍ତି ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୭: ଚଳିତ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟିଡ଼ିପି ଆଣିଛି ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ। ଏହାଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆଲୋଚନା ହେବ। କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ବିରୋଧୀ ମେଣ୍ଟ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟା ଥିବା କଥା କହୁଛନ୍ତି।

ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ

ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ

ଅମୃତସର,୧୯।୭: ପଞ୍ଜାବ ଅମୃତସର ନିକଟସ୍ଥ ଅଜନଳାଠାରେ ଏକ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ ହୋଇଛି। ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ(ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌) ୭୩ ବାଟାଲିଅନ ଯବାନ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଭାରତ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

୨୫୦ ମିଟର ଗଭୀର ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ: ୧୪ ମୃତ

୨୫୦ ମିଟର ଗଭୀର ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ: ୧୪ ମୃତ

ଚମ୍ବା,୧୯।୭: ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ତେହରୀ ଜିଲା ଚମ୍ବା ଠାରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଘଟିଛି ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା। ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ ୨୫୦ ମିଟର ଗଭୀର ଖାଇକୁ ଖସି ପଡ଼ିଛି।

ସ୍କୁଲ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମାଓବାଦୀ

ସ୍କୁଲ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମାଓବାଦୀ

ଲେଟେହାର,୧୯।୭: ଝାଡଖଣ୍ଡର ଲେଟେହାରରେ ଥିବା ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲଙ୍କୁ ବୁଧବାର ମାଓବାଦୀମାନେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ରହୁଥିବାରୁ ଉକ୍ତ ସ୍କୁଲକୁ ମାଓବାଦୀ ରାଗରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

୬ ମାସରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୨୧ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନିହତ

୬ ମାସରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୨୧ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ରାୟପୁର,୧୯।୭: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁୟାରୀ ୧ ଠାରୁ ଜୁଲାଇ ୧୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ୨୧ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୬୧ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଖଲିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ

ଖଲିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୭: ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ୨ ଖଲିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ। ସେମାନେ ନେପାଳରୁ ଏକ ଧଳା ଇନୋଭା କାରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସୁଥିବା ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଯୌତୁକରେ କାର ନ ମିଳିବାରୁ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍‌

ଯୌତୁକରେ କାର ନ ମିଳିବାରୁ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍‌

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୧୯।୭: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ହାପୁରରେ ଯୋତୁକରେ କାର ନ ମିଳିବାରୁ ଜଣେ ୩ ମାସ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍‌ ମିଳିଛି। ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ମନ ମୁତାବକ ଯୌତୁକ ନ ମିଳିବାରୁ ଏପରି ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ