ରାଜ୍ୟ |

ବିଭାଜନ ମୁହଁା ମାହାଙ୍ଗା ଭାଜପା :ପ୍ରଭାତ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଫେସ୍‌ବୁକ ମେସେଜକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ବିଭାଜନ ମୁହଁା ମାହାଙ୍ଗା ଭାଜପା :ପ୍ରଭାତ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଫେସ୍‌ବୁକ ମେସେଜକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା
କଟକ ଅଫିସ, ୩।୨- ‘ମୂର୍ଖ ସମାବେଶରେ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ ନ କରି ନୀରବ ରହିବା ବୁଦ୍ଧିମାନର କାର୍ଯ୍ୟ।’ ଚୌଧୁରୀ ପ୍ରଭାତ କେଶରୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଏହି ଫେସବୁକ୍‌ ମେସେଜକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମିଳିଛି ୬୧ କମେଣ୍ଟ, ୨୨୨ ଲାଇକ୍‌। ମାତ୍ର ଏହାକୁ ନେଇ ମାହାଙ୍ଗା ସମେତ କଟକ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଉଠିଛି। ମିଶ୍ର ହେଉଛନ୍ତି ଭାଜପାର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ନେତା ତଥା ୨୦୦୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳୀୟ ଟିକେଟରେ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଏହି ମେସେଜ୍‌ ପରେ ମାହାଙ୍ଗା ଭାଜପାର ବିଭାଜନକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ଧରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ମାହାଙ୍ଗାରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମାବେଶରେ ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଭାବେ ଲଢି ପରାଜିତ ହୋଇଥିବା ସାରଦା ପ୍ରଧାନ ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହିତ ଭାଜପାରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଉତ୍ସବରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ଭାଜପାର ବହୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ମିଶ୍ର ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ସଭାମଞ୍ଚରେ ଥିଲେ। ହେଲେ ତାଙ୍କୁ କହିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳି ନ ଥିଲା। ଏହାପରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ନିଜ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରେ ମିଶ୍ର ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲେ, ଏକ ଇଂଲିଶର ରୁଢୀକୁ ମଁୁ ଟ୍ରାନ୍ସଲେଟ କରିଛି। ଏହା କାହା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲେଖାଯାଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ମୋତେ ନିଜର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ବୋଲି ଭାବୁଥିବା କେତେଜଣ ଲୋକ ଏହି ମେସେଜକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ମାତ୍ର ସମୀକ୍ଷକଙ୍କ ମତରେ ଭାଜପାର ଏହି ସମାବେଶ ପରେ ଦଳ ଭିତରେ ଥିବା ଅସନ୍ତୋଷର ଏହା ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ପ୍ରତିଫଳନ। ସାରଦା ଭାଜପାରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଦଳର ମୂଳ ସଂଗଠକମାନେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସ୍ଥିତି ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଦଳରେ ସେମାନଙ୍କ ଭୂମିକା କ’ଣ ରହିବ ତାହା ଅଧିକ ରାଜନତିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ରଖୁଛି ବୋଲି ସମୀକ୍ଷକମାନେ ସିଧାସଳଖ କହିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ନୂଆ-ପୁରୁଣା ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏଭଳି କନ୍ଦଳ ମାହାଙ୍ଗାରେ ଦଳକୁ ବିଭାଜନ ଆଡ଼କୁ ଟାଣୁଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ଏଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚା ପଛରେ ଅନେକ କାରଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶ ହେବ ବୋଲି ସାରଦାଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ମାହାଙ୍ଗାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାନର, ତୋରଣରେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ମୂଳ ଭାଜପା ସଂଗଠକମାନେ ଏହା ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶ ନୁହେଁ, ବରଂ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ବୋଲି କହି ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମାନ୍ତରାଳଭାବେ ବ୍ୟାନର ଲଗାଇଥିଲେ। ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶ ବ୍ୟାନରରେ ସାରଦାଙ୍କ ଫଟୋ ସହିତ ଦଳର ଛାମୁଆ ନେତାମାନଙ୍କ ଫଟୋ ରହିଥିଲା। ହେଲେ ମିଶ୍ରଣପର୍ବ ସମ୍ପର୍କରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ବ୍ୟାନରରେ ସାରଦାଙ୍କ ଫଟୋ ନ ଥିଲା। ଏହାପରେ ଦଳର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନେତାମାନେ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଡକାଇ ସଙ୍କଳ୍ପ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହା ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ହେଲେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ସମାବେଶରେ ଦଳର ମୂଳ ସଂଗଠକମାନଙ୍କୁ କହିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳି ନ ଥିଲା। ମାହାଙ୍ଗାରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଆୟୋଜନ କରି ଭାଜପା ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥିବା କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଥିଲେ। ହେଲେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବକୁ ୨୪ଘଣ୍ଟା ନ ପୁରୁଣୁ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ଫେସବୁକ ମେସେଜ ଘରେ ନ ପଶୁଣୁ ଚାଳ ବାଜିବା ଭଳି ହୋଇଛି। ବିଶେଷକରି ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭାଜପାର ନୂଆ ପୁରୁଣାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯେଭଳି ଲଢେଇ ଚାଲିଛି ତାହାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଏବେ ମାହାଙ୍ଗାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସମୀକ୍ଷକମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର ଅଧ୍ୟାପକ ଡ. ଓମକାର ରାଉତ କୁହନ୍ତି, ଭାଜପାର ମିଶ୍ରଣପର୍ବ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଦଳ ପାଇଁ ବୁମେରାଂ ସାଜିବ। ଦଳ ଭିତରେ ମତଭେଦ, ଅର୍ନ୍ତଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଏବେ ଧିରେ ଧିରେ ପଦାକୁ ଆସୁଛି। ବିଜେପୁରରେ ଦଳ ନିଜର ମୂଳ ନେତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବାରୁ ସେମାନେ ଏବେ ଦଳ ଛାଡିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଯେଉଁମାନେ ବିଜେଡିରୁ ଟିକେଟ ପାଇବାର ଆଶା ହରାଉଛନ୍ତି ଓ କଂଗ୍ରେସରୁ ଟିକେଟ ପାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ରଖୁନାହାନ୍ତି ସେମାନେ ଏବେ ଭାଜପାକୁ ବିକଳ୍ପଭାବେ ବାଛୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏମାନଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ ମୂଳ ସଂଗଠକମାନଙ୍କୁ ଦଳ ଛାଡିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛି। ଏଭଳି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଲାଗି ରହିଲେ ଦଳ ବିଭାଜନ ହେବା ଆଶଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ ଏଡାଇ ଦେଇ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଉତ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାଜପାର କଟକ ଜିଲା ସଭାପତି ଚୌଧୂରୀ ହେମନ୍ତ ସାହୁ କୁହନ୍ତି, ମିଶ୍ରଙ୍କ ମେସେଜ ଦଳ ପାଇଁ ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ। ମଁୁ ଭାବୁଛି ଏହା ହୁଏତ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମତ ହୋଇଥାଇପାରେ।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ବୁଲିଲା ଜଗା

ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ବୁଲିଲା ଜଗା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରୁ ବାହାରି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍‌ ବିଲୁଛି ଜଗା। ମା’ଙ୍କ ହାତଧରି ଜଗା ଚାଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବଳିଆର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ପରିଲଖିତ ହୋଇଛି। 

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦- ସମ୍ଭାବ୍ୟ ତିିତ୍‌ଲି ପରବର୍ତ୍ତୀ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁବାର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ, ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇ ପୀଡିତ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ।

ବାପାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଝିଅଙ୍କ ମୃତଦେହ: ପୋଲିସ ନ ଆସିବାରୁ ୮ କିମି ବୋହି ମେଡ଼ିିକାଲ ନେଲେ

ବାପାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଝିଅଙ୍କ ମୃତଦେହ: ପୋଲିସ ନ ଆସିବାରୁ ୮ କିମି ବୋହି ମେଡ଼ିିକାଲ ନେଲେ

ଗଜପତି, ୧୮।୧୦ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)- ଗଜପତି ଜିଲା ରାୟଗଡ଼ ବ୍ଲକ୍‌ ଆତଙ୍କପୁରରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟଛି। ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟାରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ ମୁକୁନ୍ଦ ଦୋରାଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅ।

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଗୁନିଆ ବିଜେଡିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଗୁନିଆ ବିଜେଡିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୦: ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବେଗୁନିଆ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡିର ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଲା । ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ବେଗୁନିଆ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜଗଦ୍ଦେବ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହୋଇଛି । 

ପିକଅପ ଭ୍ୟାନରୁ ୧୦ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର,ଗୋଶାଳା ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

ପିକଅପ ଭ୍ୟାନରୁ ୧୦ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର,ଗୋଶାଳା ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

କଣ୍ଟାପଡା,୧୮।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନରେ ନିଆଯାଉଥିବା ୧୦ଟି ଗୋରୁଙ୍କୁ ଓଲଟପୁର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରି ଗୋଶାଳାକୁ ପଠାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଗୋଚାଲାଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ଓଆର ୦୨ ଏଏନ୍‌ ୨୬୯୭ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିବାବେଳେ ଏହାର ଡ୍ରାଇଭର ଓ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। 

ଭଗବତୀ ପୀଠର ଶୌଚାଳୟ: ୫ବର୍ଷ ହେଲା ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଭଗବତୀ ପୀଠର ଶୌଚାଳୟ: ୫ବର୍ଷ ହେଲା ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୦: ବାଣପୁରର ଶକ୍ତିପୀଠ ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା’ ଭଗବତୀଙ୍କ ପୀଠରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସୁବିଧା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ ୫ବର୍ଷ ହେଲା ତାଲା ଝୁୁଲୁଛି । 

ଦଶହରାରେ ୫୦ଫୁଟର ରାବଣ ପୋଡ଼ି

ଦଶହରାରେ ୫୦ଫୁଟର ରାବଣ ପୋଡ଼ି

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮ା୧୦: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଦଶହରାରେ ୫୦ଫୁଟର  ରାବଣ ପୋଡ଼ି ଉତ୍ସବ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜେବି ହାଇସ୍କୁଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଖୁବ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦର୍ଶନ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ବଡିଜୋନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦୬ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ରାବଣ ପୋଡି ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ରହିଛି ।

କୋଣାର୍କରେ  ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା:  ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଭାଜପା, କଂଗ୍ରେସ ମହିଳା ଦଳ

କୋଣାର୍କରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଭାଜପା, କଂଗ୍ରେସ ମହିଳା ଦଳ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮ା୧୦: କୋଣାର୍କରେ ଘଟିଥିବା ଗତ ବୁଧବାର ଲଜ୍ଜା ଘଟଣାରେ ବନ୍ଦ କୋଠରିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପୁରୀ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ପ୍ରଭାତୀ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆସିଥିବା ୫ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ମିଶି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝିଥିଲେ।

ମନ୍ଦିର ପରିସରରୁ ୭ ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ

ମନ୍ଦିର ପରିସରରୁ ୭ ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ

ମାଥିଲି, ୧୮।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଉଁଲି ମା’ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ୭ ଜୁଆଡିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । 

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ୨,୭୬୫ କୋଟି, ୬୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ୨,୭୬୫ କୋଟି, ୬୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ତିତ୍‌ଲି’ ଓ ତା’ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବର୍ଷା ଫଳରେ ରାଜ୍ୟର ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି, ରାୟଗଡ଼ା ଆଦି ଜିଲା ବିଶେଷଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ସରକାରୀସ୍ତରରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହାର ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗୁରୁବାର ସୁଦ୍ଧା ଦିଆଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ପରିମାଣ ୨,୭୬୫ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୧୦: କଟକ ବଜ୍ରକବାଟି ରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଗୁରୁବାର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଦଶଭୂଜାଙ୍କ ମହାନବମୀ, ଚାରିଆଡେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ

ଦଶଭୂଜାଙ୍କ ମହାନବମୀ, ଚାରିଆଡେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କର ଆଜି ମହାନବମୀ ପୂଜା। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଦଶଭୂଜାଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଛି। ମା’ଙ୍କ ଆଗମନକୁ ନେଇ ଚାରିଆଡେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।