ରାଜ୍ୟ |

ଓଲିଉଡ୍‌ ସିନେମା ସାର୍ଟିଫିକେଶନ୍‌: ସ୍କ୍ରିନିଂ କରୁଛନ୍ତି ଅଣଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀ

ଓଲିଉଡ୍‌ ସିନେମା ସାର୍ଟିଫିକେଶନ୍‌: ସ୍କ୍ରିନିଂ କରୁଛନ୍ତି ଅଣଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀ
କଟକ ଅଫିସ, ୩।୨- ୪ ଦିନରେ ୪ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମାର ସ୍କ୍ରିନିଂ। କଟକସ୍ଥିତ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ (ସିବିଏଫ୍‌ସି)ରେ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଏପରି ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ଜଣାଯାଏ। ତେବେ କେହି ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ନ ଥିବାରୁ ୨ ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ନିରବୀ ଯାଇଥିବା ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭବନ ଜାନୁୟାରୀର ଶେଷ ଆଡ଼କୁ ହଠାତ୍‌ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇଛି। ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ କଲିକତା ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ସମ୍ରାଟ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ ଅସ୍ଥାୟୀ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମକୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ ଦାୟିତ୍ୱ ଜଣେ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯିବାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ସିନେପ୍ରେମୀ। ଏହା ସରକାରଙ୍କ ବେପରୁଆ ମନୋଭାବ ଓ ଓଲିଓଡ୍‌ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତି ବେଖାତିର ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିନେମାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଯୋଜକଙ୍କୁ ଏକ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଓଲିଉଡ୍‌ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ କଟକସ୍ଥିତ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ (ସିବିଏଫ୍‌ସି) ଏହି ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି। କେହି ଚାହିଁଲେ ସିବିଏଫ୍‌ସିର ବମ୍ବେ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ମଧ୍ୟ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଇ ସେନ୍‌ସର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ମାତ୍ର ବମ୍ବେଠାରେ କରାଇବା ବ୍ୟୟ ବହୁଳ ହୋଇଥିବାରୁ କଟକ ହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ସିନେମାକୁ ସେନ୍‌ସର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ସିବିଏଫ୍‌ସିର କଟକ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହୋଇଯିବାରୁ ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରୁ ଏହି ପଦ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିଲା। ଫଳରେ କେତେଜଣ ପ୍ରଯୋଜକ ଅନ୍ୟ ଉପାୟ ନ ପାଇ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପାଇଁ ବମ୍ବେ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭବନରେ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ ସହ ଯୋଡିହୋଇଥିବା ପ୍ରଯୋଜକ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକମାନେ ବମ୍ବେ ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ, ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ପତ୍ର ପ୍ରେରଣ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ କିଛି ଲାଭ ହୋଇ ନ ଥିଲା। ଫଳରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ବମ୍ବେରେ ୫ଟି ସିନେମାର ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଲୈଲା ଓ ଲୈଲା କମର୍ସିଆଲ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସପନଟିଏ- ଏ ଡ୍ରିମ୍‌, କ୍ଷଣିକା- ଦି ଲଷ୍ଟ୍‌ ଆଇଡିଆ, ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ଏବଂ ହ୍ୟାଲୋ ଆସି ନାମକ ୪ଟି ପ୍ରାମାଣିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର। ଆଉ କେତେଜଣ ପ୍ରଯୋଜକ ମଧ୍ୟ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିଲେ। ଜାନୁୟାରୀ ୨୯ରେ ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ସମ୍ରାଟ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ। ସେ ପଡ଼ି ରହିଥିବା ସିନେମାଗୁଡ଼ିକୁ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଇବାକୁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରତି ସିନେମାର ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପାଇଁ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେତେଜଣ ପ୍ୟାନେଲ ମେମ୍ବର ସିନେମା ସ୍କ୍ରିନିଂ କରିଥାନ୍ତି, ଯାହାକୁ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ସିବିଏଫ୍‌ସି କଟକରେ ୧୦ ଜଣ ପ୍ୟାନାଲ ମେମ୍ବର ଅଛନ୍ତି। ତେବେ କାହାକୁ କେଉଁ ସିନେମାରେ ପ୍ୟାନେଲ ମେମ୍ବର କରାଇବେ ତାହା ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ସିନେମାର କେଉଁ ଦୃଶ୍ୟକୁ କଟାଯିବ, କେଉଁ ସଂଳାପ ବାଦ ଦିଆଯିବ ତାହା ସେନ୍‌ସର୍‌ ବୋର୍ଡ ହିଁ ସ୍ଥିର କରିଥାଏ। ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନଠାରୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିବା ଯାଏ ୬୮ ଦିନ ସମୟ ରହିଛି। ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ଠିକ୍‌ ଥିଲେ ଏହା ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବି ହୋଇଯାଇଥାଏ। ତେବେ ସିବିଏଫ୍‌ସରେ ଜାନୁୟାରୀ ୩୦ରୁ ଫେବୃୟାରୀ ୨ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅପଲୋଡ୍‌, ସ୍କ୍ରିନିଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପନ ହୋଇଥିଲା। ୩୦ ତାରିଖ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩ଟି ଫିଲ୍ମ ଓ ପରଦିନ ଆଉ ଗୋଟିଏ ସିନେମାର ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଗଲା। ସେଗୁଡ଼ିକ ହେଲା ଦୀପୁ- ଦି ଡ୍ୟାନ୍ସ ବୟ, ହତ୍ୟା, ଗୁଡୁ ଆଣ୍ଡ ଗୁଡି, ମନର ମାନସୀ। ୫ମ ସିନେମା ‘ରହସ୍ୟ’ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ରହିଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଏଗୁଡ଼ିକ କମର୍ସିଆଲ ସିନେମା। ଅସ୍ଥାୟୀ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ ଏଠାରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରି କଲିକତାସ୍ଥିତ ସିବିଏଫ୍‌ସକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ତେଣୁ ଫିଲ୍ମଗୁଡିକର ଠିକ୍‌ ସାର୍ଟିଫିକେଟଶନ ହୋଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଛି। ଶନିବାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ହତ୍ୟା ସିନେମାର ପ୍ରଯୋଜକ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ କୁହନ୍ତି, ଏତେ ଦିନ ଧରି ଏପରି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀ ଖାଲି ରହିବା କଥା ନୁହେଁ। ପ୍ରଯୋଜକମାନେ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରି ସିନେମାଟିଏ କରୁଛନ୍ତି। ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଏତେ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ପୁଣି ବମ୍ବେ ଯାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଇବା ବ୍ୟୟ ବହୁଳ ମଧ୍ୟ। ତେଣୁ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବା କଥା। ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ସମ୍ରାଟ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ଭଲ ଓଡ଼ିଆ କହି ନ ପାରିଲେ ବି ବୁଝିପାରିବି। ଏଥିସହ ଓଡ଼ିଆ ପ୍ୟାନେଲ ମେମ୍ବରମାନେ ତ ଅଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସ୍କ୍ରିନିଂରେ ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ପୂର୍ବରୁ କଲିକତା ସିବିଏଫ୍‌ସିରେ ୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩୩ଟି ଫିଲ୍ମକୁ ସେନ୍‌ସର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ତେଣୁ ଏଠାରେ କରିବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୮(ବ୍ୟୁରୋ)-ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପୁଣ୍ୟଶ୍ଳୋକ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନବୀନ  କହିଛନ୍ତି  ଯେ, ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ସେ ଗଭୀର ମର୍ମାହତ। ଭାରତବର୍ଷ ତା’ର ଗୋଟିଏ ମହାନ୍‌ ନେତାଙ୍କୁ ହରାଇଛି।

ଶୁକ୍ରବାର ସରକାରୀ ଛୁଟି: ବନ୍ଦ ରହିବ ସ୍କୁଲ,କଲେଜ, ବ୍ୟାଙ୍କ

ଶୁକ୍ରବାର ସରକାରୀ ଛୁଟି: ବନ୍ଦ ରହିବ ସ୍କୁଲ,କଲେଜ, ବ୍ୟାଙ୍କ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୮(ବ୍ୟୁରୋ)-ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ  ବିୟୋଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ସରକାରୀ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ୭ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୋକ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଆଉ ନାହାନ୍ତି

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଆଉ ନାହାନ୍ତି

ନୂଆଦିଲୀ, ୧୬।୮:  ନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଏମ୍‌ସ୍‌ରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ୫ରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗ ହୋଇଛି। ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ରାଜନେତା, ଜନସାଧାରଣ ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ବାଜପେୟୀ ୩ ଥର ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ।

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୦୨ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୧୭.୫୮ କୋଟି ମଞ୍ଜୁରୀ

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୦୨ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୧୭.୫୮ କୋଟି ମଞ୍ଜୁରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁବାର ୬ଟି  ଜିଲା ୬ଟି ବ୍ଲକ ପାଇଁ ୧୭.୫୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରଳକ୍ପ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। 

ଫେରାର ହେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ: ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଆହତ

ଫେରାର ହେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ: ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଆହତ

କଟକ ସଦର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ଜଣେ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କଳପଡ଼ା ବଜାରରୁ କାବୁ କଲାବେଳେ ୪୨ ମୌଜା ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ନୃସିଂହ ଚରଣ ସ୍ବାଇଁ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେବା ଘଟଣା କଟକ ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳର ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ସୁଡଙ୍ଗ ଖୋଳି ଲୁଟ ଘଟଣା: ୨ ଡକାୟତଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳର ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ସୁଡଙ୍ଗ ଖୋଳି ଲୁଟ ଘଟଣା: ୨ ଡକାୟତଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ଜଟଣୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଜୁଏଲାରୀରୁ ସୁନାଗହଣା ଲୁଟ କରିବା ଘଟଣାରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୨ ଡକାୟତ, ୨ ସୁନା ଦୋକାନୀକୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ରେଭେନ୍‌ଶାରେ ର଼୍ୟାଗିଂ

ରେଭେନ୍‌ଶାରେ ର଼୍ୟାଗିଂ

କଟକ ଅଫିସ,୧୬।୮: ରେଭେନ୍‌ଶା କଲେଜରେ ର଼୍ୟାଗିଂ ହେଉଥିବା ନେଇ ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ବିତୀୟ ବର୍ଷ ସଂସ୍କୃତ ବିଭାଗର ଛାତ୍ର ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସିନିଅର ଛାତ୍ର ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା, ଧମକ ଦେବା, ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିବା ନେଇ ସେ ମାଲଗୋଦାମ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୮: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବାଲିମି ଥାନା ଖାଲପାଳ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସ୍ତ୍ରୀ ସିଲି ବାଡିଆ(୪୫)ଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସ୍ବାମୀ  ସୁଧାକର ବାଡ଼ିଆ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ଜଟିଳ: ଅପରାହ୍ନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ଜଟିଳ: ଅପରାହ୍ନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସେ ଏବେ ଲାଇଫ୍‌ ସପୋର୍ଟ ସିଷ୍ଟମରେ ଅଛନ୍ତି। ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ପଚାରି ବୁଝିବାକୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବହୁ ନେତା ତଥା ରାଜନେତାଙ୍କ ଭିଡ଼ ଲାଗିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିବେ।

କେରଳରେ ବନ୍ୟା: ଓଡ଼ିଶା ତରଫରୁ ୫ କୋଟିର ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କେରଳରେ ବନ୍ୟା: ଓଡ଼ିଶା ତରଫରୁ ୫ କୋଟିର ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

 ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୮(ବ୍ୟୁରୋ): କେରଳରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଦିନକୁଦିନ ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ସାରା ଦେଶ କେରଳକୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଉଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁବାର ୫ କୋଟିର ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 

ଟ୍ରେଡ୍‌ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଟ୍ରେଡ୍‌ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ତାଳଚେର,୧୬।୮(ନି.ପ୍ର.): ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ବଳରାମ ଓସିପିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୩ଟି ଟ୍ରେଡ୍‌ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ତାଳଚେର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଏଚ୍‌ଏମ୍‌ଏସ୍‌, ବିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଏବଂ ଆଇଏନ୍‌ଟିସିୟୁ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ମଧ୍ୟ ତାଳଚେର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ଭୁବନ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ବାଲିବୋ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଉଁଶକଣ ଗ୍ରାମର ଶିବମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଜଗର ସାପକୁ ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।