ରାଜ୍ୟ |

ଓଲିଉଡ୍‌ ସିନେମା ସାର୍ଟିଫିକେଶନ୍‌: ସ୍କ୍ରିନିଂ କରୁଛନ୍ତି ଅଣଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀ

ଓଲିଉଡ୍‌ ସିନେମା ସାର୍ଟିଫିକେଶନ୍‌: ସ୍କ୍ରିନିଂ କରୁଛନ୍ତି ଅଣଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀ
କଟକ ଅଫିସ, ୩।୨- ୪ ଦିନରେ ୪ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମାର ସ୍କ୍ରିନିଂ। କଟକସ୍ଥିତ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ (ସିବିଏଫ୍‌ସି)ରେ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଏପରି ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ଜଣାଯାଏ। ତେବେ କେହି ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ନ ଥିବାରୁ ୨ ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ନିରବୀ ଯାଇଥିବା ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭବନ ଜାନୁୟାରୀର ଶେଷ ଆଡ଼କୁ ହଠାତ୍‌ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇଛି। ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ କଲିକତା ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ସମ୍ରାଟ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ ଅସ୍ଥାୟୀ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମକୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ ଦାୟିତ୍ୱ ଜଣେ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯିବାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ସିନେପ୍ରେମୀ। ଏହା ସରକାରଙ୍କ ବେପରୁଆ ମନୋଭାବ ଓ ଓଲିଓଡ୍‌ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତି ବେଖାତିର ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିନେମାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଯୋଜକଙ୍କୁ ଏକ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଓଲିଉଡ୍‌ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ କଟକସ୍ଥିତ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ (ସିବିଏଫ୍‌ସି) ଏହି ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି। କେହି ଚାହିଁଲେ ସିବିଏଫ୍‌ସିର ବମ୍ବେ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ମଧ୍ୟ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଇ ସେନ୍‌ସର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ମାତ୍ର ବମ୍ବେଠାରେ କରାଇବା ବ୍ୟୟ ବହୁଳ ହୋଇଥିବାରୁ କଟକ ହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ସିନେମାକୁ ସେନ୍‌ସର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ସିବିଏଫ୍‌ସିର କଟକ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହୋଇଯିବାରୁ ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରୁ ଏହି ପଦ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିଲା। ଫଳରେ କେତେଜଣ ପ୍ରଯୋଜକ ଅନ୍ୟ ଉପାୟ ନ ପାଇ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପାଇଁ ବମ୍ବେ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭବନରେ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ ସହ ଯୋଡିହୋଇଥିବା ପ୍ରଯୋଜକ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକମାନେ ବମ୍ବେ ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ, ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ପତ୍ର ପ୍ରେରଣ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ କିଛି ଲାଭ ହୋଇ ନ ଥିଲା। ଫଳରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ବମ୍ବେରେ ୫ଟି ସିନେମାର ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଲୈଲା ଓ ଲୈଲା କମର୍ସିଆଲ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସପନଟିଏ- ଏ ଡ୍ରିମ୍‌, କ୍ଷଣିକା- ଦି ଲଷ୍ଟ୍‌ ଆଇଡିଆ, ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ଏବଂ ହ୍ୟାଲୋ ଆସି ନାମକ ୪ଟି ପ୍ରାମାଣିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର। ଆଉ କେତେଜଣ ପ୍ରଯୋଜକ ମଧ୍ୟ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିଲେ। ଜାନୁୟାରୀ ୨୯ରେ ସିବିଏଫ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ସମ୍ରାଟ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ। ସେ ପଡ଼ି ରହିଥିବା ସିନେମାଗୁଡ଼ିକୁ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଇବାକୁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରତି ସିନେମାର ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପାଇଁ ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେତେଜଣ ପ୍ୟାନେଲ ମେମ୍ବର ସିନେମା ସ୍କ୍ରିନିଂ କରିଥାନ୍ତି, ଯାହାକୁ ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ସିବିଏଫ୍‌ସି କଟକରେ ୧୦ ଜଣ ପ୍ୟାନାଲ ମେମ୍ବର ଅଛନ୍ତି। ତେବେ କାହାକୁ କେଉଁ ସିନେମାରେ ପ୍ୟାନେଲ ମେମ୍ବର କରାଇବେ ତାହା ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ସିନେମାର କେଉଁ ଦୃଶ୍ୟକୁ କଟାଯିବ, କେଉଁ ସଂଳାପ ବାଦ ଦିଆଯିବ ତାହା ସେନ୍‌ସର୍‌ ବୋର୍ଡ ହିଁ ସ୍ଥିର କରିଥାଏ। ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନଠାରୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିବା ଯାଏ ୬୮ ଦିନ ସମୟ ରହିଛି। ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ଠିକ୍‌ ଥିଲେ ଏହା ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବି ହୋଇଯାଇଥାଏ। ତେବେ ସିବିଏଫ୍‌ସରେ ଜାନୁୟାରୀ ୩୦ରୁ ଫେବୃୟାରୀ ୨ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅପଲୋଡ୍‌, ସ୍କ୍ରିନିଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପନ ହୋଇଥିଲା। ୩୦ ତାରିଖ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩ଟି ଫିଲ୍ମ ଓ ପରଦିନ ଆଉ ଗୋଟିଏ ସିନେମାର ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଗଲା। ସେଗୁଡ଼ିକ ହେଲା ଦୀପୁ- ଦି ଡ୍ୟାନ୍ସ ବୟ, ହତ୍ୟା, ଗୁଡୁ ଆଣ୍ଡ ଗୁଡି, ମନର ମାନସୀ। ୫ମ ସିନେମା ‘ରହସ୍ୟ’ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ରହିଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଏଗୁଡ଼ିକ କମର୍ସିଆଲ ସିନେମା। ଅସ୍ଥାୟୀ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ ଏଠାରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରି କଲିକତାସ୍ଥିତ ସିବିଏଫ୍‌ସକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ତେଣୁ ଫିଲ୍ମଗୁଡିକର ଠିକ୍‌ ସାର୍ଟିଫିକେଟଶନ ହୋଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଛି। ଶନିବାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ହତ୍ୟା ସିନେମାର ପ୍ରଯୋଜକ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ କୁହନ୍ତି, ଏତେ ଦିନ ଧରି ଏପରି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବୀ ଖାଲି ରହିବା କଥା ନୁହେଁ। ପ୍ରଯୋଜକମାନେ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରି ସିନେମାଟିଏ କରୁଛନ୍ତି। ସାର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଏତେ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ପୁଣି ବମ୍ବେ ଯାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଶନ କରାଇବା ବ୍ୟୟ ବହୁଳ ମଧ୍ୟ। ତେଣୁ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବା କଥା। ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଧିକାରୀ ସମ୍ରାଟ ବନ୍ଦୋପାଧ୍ୟାୟ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ଭଲ ଓଡ଼ିଆ କହି ନ ପାରିଲେ ବି ବୁଝିପାରିବି। ଏଥିସହ ଓଡ଼ିଆ ପ୍ୟାନେଲ ମେମ୍ବରମାନେ ତ ଅଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସ୍କ୍ରିନିଂରେ ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ପୂର୍ବରୁ କଲିକତା ସିବିଏଫ୍‌ସିରେ ୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩୩ଟି ଫିଲ୍ମକୁ ସେନ୍‌ସର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ତେଣୁ ଏଠାରେ କରିବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ମହାଦଶମୀ ଅବସରରେ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼

ମହାଦଶମୀ ଅବସରରେ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼

କାକଟପୁର,୧୯।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶୁକ୍ରବାର ମହାଦଶମୀ ଅବସରରେ ପ୍ରାତଃରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ସୁଅ ଛୁଟିଥିଲା କାକଟପୁରର ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରକୁ। ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ପାଇଁ  ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼ରେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ପଡିଥିଲା ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିର । 

ଅନାଥଙ୍କ ସହ କଟକ ମେଢ଼ ବୁଲିଲେ ପଦ୍ମାଳୟ

ଅନାଥଙ୍କ ସହ କଟକ ମେଢ଼ ବୁଲିଲେ ପଦ୍ମାଳୟ

କଟକ ଅଫିସ,୧୯।୧୦- ଓଡ଼ିଶାର ଯେକୌଣସି ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲିଲେ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହର ବେଶ ଜଣାଶୁଣା। ସେଠାକାର ମଣ୍ଡପରେ ହୋଇଥିବା ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୂର୍ତ୍ତି ହେଉ କି ସୁସଜ୍ଜିତ ତୋରଣ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛି ।

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଇନ୍‌ପୁଟ୍‌ ସବ୍‌ସିଡି, ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଇନ୍‌ପୁଟ୍‌ ସବ୍‌ସିଡି, ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲି ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଇନ୍‌ପୁଟ୍‌ ସବ୍‌ସିଡି ମିଳିବ। ଜଳସେଚିତ ଜମି ପାଇଁ ହେକ୍ଟର ପିଛା ୧୩,୫୦୦ଟଙ୍କା ସବ୍‌ସିଡି ମିଳିବ। ସେହିଭଳି ଅଣ ଜଳସେଚିତ ଜମି ପାଇଁ ହେକ୍ଟର ପିଛା ୬,୮୦୦ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦଶହରାରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଉତ୍ସବ ମୁଖର, ମା’ ପାଟଖଣ୍ଡାଙ୍କ ପୀଠରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼

ଦଶହରାରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଉତ୍ସବ ମୁଖର, ମା’ ପାଟଖଣ୍ଡାଙ୍କ ପୀଠରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର  ଦଶହରା ପର୍ବ ବା ବିଜୟା ଦଶମୀ ବଡ଼ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ବ୍ଳକର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ସମେତ ସିମନବାଡ଼ିଠାରେ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୃଣ୍ମୟୀ ମୁର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇ ପୁଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଛି। ଦଶମୀ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ଭିଡ଼ ଜମାଇଥିଲେ ।

ବିଶିଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଅମୀୟ ରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ

ବିଶିଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଅମୀୟ ରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଶିଷ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଅମୀୟ ରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତି ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍‌ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିବା ସହ ଫିଲ୍ମରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ ସେ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ହଳଦିଆପଦରଠାରେ ମାଲ୍‌ବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ

ହଳଦିଆପଦରଠାରେ ମାଲ୍‌ବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୧୦: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟ ହଳଦିଆପଦର ପାଖରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ମାଲ୍‌ବାହୀ ଟ୍ରେନ ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଠାରୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ର୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। 

ପୁରୀରେ ୩୯ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼

ପୁରୀରେ ୩୯ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୧୦: ପବିତ୍ର ଦଶହରା ପାଇଁ ପୁରୀ ସହର ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ୩୯ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ମା’ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି। ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପୂଜା ମଣ୍ଡପଗୁଡିକରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି।

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୧୦: ଓଡ଼ିଶାର ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଗସ୍ତରେ ଆସି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧.୫୦ରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଏଣିକି ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ବାନା ବନ୍ଧା

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଏଣିକି ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ବାନା ବନ୍ଧା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୧୦: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚୂଡ଼ାରେ ପ୍ରତିଦିନ ପତିତପାବନ ବାନା ବନ୍ଧା ଯାଇଥାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୀତଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାରୁ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଉଥିବାରୁ ପ୍ରତ୍ୟହ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ବାନା ବନ୍ଧାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଚୂନରା ସେବକମାନେ ୩ଟାରେ ବାନା ବାନ୍ଧିବା ଲାଗି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚୂଡାକୁ ଚଢ଼ିବେ। ୪ଟାରେ ବାନା ବନ୍ଧାଯିବ। 

ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମହାପ୍ରଭୁ

ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମହାପ୍ରଭୁ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୧୦: ଶୁକ୍ରବାର ପବିତ୍ର ବିଜୟା ଦଶମୀ ତଥା ଦଶହରା। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବିଜୟା ଦଶମୀ ନୀତି ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଦ୍ୱାର ଫିଟା, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତୀ ଓ ଅବକାଶ ନୀତି ପରେ ରତ୍ନସିଂହାସନରେ ବିରାଜିତ ଚତୁର୍ଥ ବିଗ୍ରହଙ୍କର ସୁନା ବେଶ ହୋଇଛି। ମହାପ୍ରଭୁ ସୁନାବେଶରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଫେକ୍‌ ଆଇଡିରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ଫେକ୍‌ ଆଇଡିରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୧୦- ହାଟ୍ସଆପରେ ଫେକ ଆଇଡି ବନାଇ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିବାରୁ ଗୁରୁବାର ଓଡ଼ିଶା କ୍ରାଇମବାଞ୍ଚ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳର ପଓ୍ବନ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ।