ସମ୍ବଲପୁର

ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ନାମାଙ୍କନରୁ ବଳ କଷାକଷି ଆରମ୍ଭ

ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ନାମାଙ୍କନରୁ ବଳ କଷାକଷି ଆରମ୍ଭ
ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୪।୨- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକିୟା ଚାଲିଛି। ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲରୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ବଳ କଷାକଷି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶୋକ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଗହଣରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଦଳର ଆଗଧାଡ଼ିର ନେତାଙ୍କ ସମେତ ଓଲିଉଡ୍‌ ତାରକା ସାମିଲ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ସେପଟେ ଭାଜପାକୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରସୋର ଚାଲିଛି। ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ସମୟରେ ଦଳର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ବିଜେଡ଼ି ନେତୃବୃନ୍ଦ ତତ୍ପର ହୋଇ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ୫ତାରିଖରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୀତା ସାହୁ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ। ସେଥିପାଇଁ ଶନିବାରଠାରୁ ଦଳର ବହୁ ତୁଙ୍ଗନେତା ବରଗଡ଼ରେ ଡେରା ପକାଇ ରହିଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ପଦ୍ମପୁର ଭେଉଁରିଆ ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ଅଶୋକ ପଡ଼ିଆରେ ଏକ ବିଶାଳ କର୍ମୀ ସମାବେଶ କରିବା ପାଇଁ ବିଜେଡ଼ି ନେତୃବୃନ୍ଦ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଦଳର ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଲ୍ଲିକ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ, ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନୀ ଛୁରିଆ, ନିରଞ୍ଜନ ପୂଜାରୀ, ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ବିଧାୟକ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର, ସଞ୍ଜୟ ଦାସବର୍ମା, ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ଅମରେଶ ପତ୍ରୀ, ଛାତ୍ର ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ରାଣାପ୍ରତାପ ପାତ୍ର, ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ସଞ୍ଜୀବ ମହାନ୍ତି, ଧର୍ମଶାଳା ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ବଳବନ୍ତ ରାୟ, ବେଗୁନିଆ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଜଗଦେବ, ଚାନ୍ଦବାଲି ବିଧାୟକ ବ୍ୟୋମକେଶ ରାୟ ପ୍ରମୁଖ ସମାବେଶ ସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଗାଇସିଲେଟ୍‌, ବିଜେପୁର, ବରପାଲି ବ୍ଲକ ଓ ଏନଏସିରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ପୃଥକ୍‌ ଭାବେ ୪ଟି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ପଦ୍ମପୁରର ଅଶୋକ ପଡ଼ିଆରେ ପହଞ୍ଚିବ। ଏହି ସମାବେଶରେ ୨୦ରୁ ୨୫ହଜାର ଦଳୀୟ କର୍ମୀ, ସମର୍ଥକ ଯୋଗ ଦେବେ। ଦିନ ୧୨ଟାରୁ ୧ଟା ମଧ୍ୟରେ ରୀତା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ବୋଲି ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଜେଡି ନେତାମାନେ କହିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପଟେ କ୍ରମାଗତ ତିନିଥର ବିଜୟୀ ହୋଇ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ଦଳର ଗଡ଼ କହି ଆସୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରି ପାରିନାହିଁ। ମାତ୍ର ଦଳର ଦୁଇ ଆଶାୟୀ ପ୍ରଣୟ କୁମାର ସାହୁ ଏବଂ ରିପୁନାଥ ସେଠ୍‌ ରିଟର୍ନିଂ ଅଫିସରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ପୃଥକ୍‌ ଭାବେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର କିଣି ସାରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ୮ମ ଦିନରେ: ସମାଧାନ ବାଟ ଫିଟୁନି

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ୮ମ ଦିନରେ: ସମାଧାନ ବାଟ ଫିଟୁନି

ସୋନପୁର,୧୬।୮(ନି.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୂଜାରୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ସଦର ମହକୁମାରେ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରର ୧୧ଟି ୱାର୍ଡରେ ଆବର୍ଜନା ଉଠି ପାରୁନି।

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଖଇରମାଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଖଇରମାଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ଉଲୁଣ୍ଡା ୧୬ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ବଡମାଲ ବାପୁଜୀ ପାଠାଗାର  ତରଫରୁ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ୫୩ତମ ଏକଦିବସୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୬।୮-ଗ୍ୟାରେଜ ମାଲିକ ନନ୍ଦୁ ସିଂ ମୋ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡକୁ କାଠ ଫାଳିଆରେ ପିଟି ଚୁନା କରି ଦେଲେ। ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଏବେ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ନ ପାରି ଘରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ମୋ ଉପରେ ଦୁଇଟି ପିଲା, ବୃଦ୍ଧ ଶ୍ୱଶୁର ଓ ନଣନ୍ଦ ନିର୍ଭରଶୀଳ। ମାଗି ଯାଚି ଏମାନଙ୍କୁ ଚଳାଇ ପାରୁନି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଖର୍ଚ୍ଚ କେମିତି ତୁଲାଇବି। ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରୁଛି। ଏଣୁ ମୋତେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତା କରୁ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଏସ୍‌ପି ଡଃ. ଉମାଶଙ୍କର ଦାସଙ୍କୁ ଭେଟି ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ବ୍ରାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ବେଦବ୍ୟାସ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଡାଇକ(୨୫)। 

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସଂଘ

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସଂଘ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗ୍ରାମର ଟଙ୍କଧର ଖରସେଲ ନାମକ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯାଦବ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ଜୀବନ ଗଲା, ୩ ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ଜୀବନ ଗଲା, ୩ ଗୁରୁତର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୋଟିଏ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ୩ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ବିକଲପାଲି ଗାଁରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ବାହାରକୁ ଚରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବାବୁଲାଲ ହୋତାଙ୍କ ଏହି ଗୋରୁ ପଲ ଗୁହାଳକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡର ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ ଖମ୍ବରେ ପିଟି ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଖମ୍ବରେ ବିଦ୍ୟୁତ କରେଣ୍ଟ ଥିବାରୁ ତାହାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୋରୁ ଲଟକି ଯାଇଥିଲେ। ଉପସ୍ଥିତ ଗ୍ରାମବାସୀ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଖଟାଇ  ଥିଲେ। 

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ଯୋଜନା ବାଟବଣା ହୋଇଛି ।

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ବିଜେପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଜଣେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସାନ ମେହେର(୬୫) । 

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲାରେ ଗତମାସ ଜୁଲାଇ ୨୪ତାରିଖ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଶ୍ୱିନୀ ସୁନାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ହୀରାକୁଦର ଏକ ଭଡ଼ାଘରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ସମୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ୫ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ଏକ ହୋଣ୍ଡା ହର୍ଣ୍ଣେଟ ମୋଟର ସାଇକେଲ (ନଂ-ଓଡି୧୫ଇ ୮୮୨୫) ଜବତ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ପି ମୁକେଶ କୁମାର ଭାମୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଦେବଗଡ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଧାନପାଟସ୍ଥିତ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସର୍ଗତ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। 

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା


ଘଣ୍ଟାପଡା,୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୂଷଳ ଧାରାରେ କ୍ରମାଗତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ-ସିନ୍ଧୁଗୋରା ୪୧ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ବାମୁହାଣ ପୋଲ ଉପରେ ୪ଫୁଟ୍‌, ମଲ୍ଲିକୁଦ ଗୁହୁରାନାଳ ପୋଲ ଉପରେ ୪.୫ଫୁଟ୍‌, ମାଉକଡଡିଆଁ ପୋଲ ଉପରେ ୨ଫୁଟ୍‌ ଏବଂ ଅଡାଗୁଡି ପୋଲ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ୫୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କଣ୍ଟାମାଳରୁ ଘଣ୍ଟାପଡା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଯୋଗୁଁ ଘଣ୍ଟାପଡା, ଅମ୍ବଗାଁ, କୁଲୁତାଯୋର, ଖମନମୁଣ୍ଡା, ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା, ଉମା, ନାରାୟଣପ୍ରସାଦ ଓ ରେଙ୍ଗାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବିକା ପ୍ରବାବିତ ହୋଇଛି। 

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ମହୁଲପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମରିଚଡିହ ଗ୍ରାମ ସ୍କୁଲ ପଛ ପଟୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।