ଜାତୀୟ |

ମୀନାକ୍ଷୀ ମନ୍ଦିରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪୦ ଦୋକାନ ଧ୍ୱଂସ

ମୀନାକ୍ଷୀ ମନ୍ଦିରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪୦ ଦୋକାନ ଧ୍ୱଂସ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩।୨: ତାମିଲନାଡୁର ମଦୁରାଇରେ ଥିବା ମୀନାକ୍ଷୀ ମନ୍ଦିରରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ରାତି ପାଖାପାଖି ୧୦ଟାରେ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ ଖେଳନା ଦୋକାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ପରେ ଏହା ଆଖପାଖ ଦୋକାନକୁ ବ୍ୟାପୀ ଯାଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ପ୍ରାୟ ୬୦ଟି ଗାଡି ନିଆଁଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ୫ଘଣ୍ଟା ପରେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଗର୍ଭଗୃହର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇ ନ ଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ଜୀବନହାନି ମଧ୍ୟ ହୋଇ ନାହିଁ। ତେବେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ନେପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ହେଲେ ଜୟପ୍ରଦା

ନେପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ହେଲେ ଜୟପ୍ରଦା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୯: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟପ୍ରଦା ନେପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗର ଆମ୍ବାସାଡର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ

ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୯: ଫ୍ରାନ୍ସ ସହ ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ରିଲାଏନ୍ସ ଗ୍ରୁପର ମାଲିକ ଅନୀଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ।

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଥାଇ ଧମକାଉଛନ୍ତି ପାରିକର: କଂଗ୍ରେସ

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଥାଇ ଧମକାଉଛନ୍ତି ପାରିକର: କଂଗ୍ରେସ

ପଣଜୀ,୨୨।୯: ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକରଙ୍କ ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି କଂଗ୍ରେସ। ମେଡିକାଲରେ ଥାଇ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ଧମକାଉଥିବା କହିଛି କଂଗ୍ରେସ।

୮ରାଜ୍ୟକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା

୮ରାଜ୍ୟକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୯: ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ଡାଏ’ ଓଡ଼ିଶାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବା ପରେ  ଏବେ ଏହାର ପ୍ରକୋପରେ ଦେଶର ପ୍ରାୟ ଅଧା ଭାଗରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବା କହିଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ।

ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ କ୍ଷଣକରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ମଦର ବନ୍ୟା

ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ କ୍ଷଣକରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ମଦର ବନ୍ୟା

ଜୟପୁର,୨୨।୯: ଜୟପୁର-ଆଜମେର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ରାଜସ୍ଥାନର କିଶନଗଞ୍ଜ ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ କ୍ଷଣକରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ମଦର ବନ୍ୟା। ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଟୋଲ ଗେଟ୍‌ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ବିୟର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଟୋଲ୍‌ ଗେଟ୍‌ ଡିଭାଇସ୍‌ରେ ପିଟି ହୋଇଯିବା ଫଳରେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବିୟର ବୋତଲ ତଳେ ପଡି ଫାଟିଯାଇଥିଲା।

ପାହାଡ଼ ତଳକୁ ଖସିଲା ଜିପ୍‌: ୧୩ ମୃତ, ୨ ଆହତ

ପାହାଡ଼ ତଳକୁ ଖସିଲା ଜିପ୍‌: ୧୩ ମୃତ, ୨ ଆହତ

ଶିମ୍‌ଲା,୨୨।୯: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଶିମ୍‌ଲା ଜିଲା ସନେଲଠାରେ ଶନିବାର ଏକ ଜିପ୍‌ ପାହାଡ ତଳକୁ ଖସି ପଡିବାରୁ ଅତିକମ୍‌ରେ ୧୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭାରତ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ

ଭାରତ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୯: ଏବେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ  ଆତଙ୍କବାଦ ସମସ୍ୟାକୁ ସାମ୍ନା କରି ଏକ ପ୍ରକାର ଅତିଷ୍ଟ ହୋଇ ପଡିଲେଣି। ତେବେ ନିକଟରେ ଆମେରିକା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୭ରେ ଭାରତ ସମେତ ଏସିଆର ୫ଟି ଦେଶରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। 

୪ହଜାର ୫ଶହ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଥିବା ବିମାନ ବନ୍ଦରର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୋଦି

୪ହଜାର ୫ଶହ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଥିବା ବିମାନ ବନ୍ଦରର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୋଦି

ସିକ୍କିମ,୨୨।୯: ସିକ୍କିମର ମନଲୋଭା ପ୍ରାକୃତିକ ପରିବେଶରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ‘ପାକଓ୍ବଙ୍ଗ’ ବିମାନ ବନ୍ଦରର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। 

ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ ଆରମ୍ଭ

ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ ଆରମ୍ଭ

ପୁଲଓ୍ବାମା,୨୨।୯: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୋଲିସ, ସେନା ଓ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଶନିବାର ସକାଳୁ ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ବିଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ‘ଲଭ୍‌ ସୋନିଆ’

ବିଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ‘ଲଭ୍‌ ସୋନିଆ’

ମୁମ୍ବାଇ,୨୨।୯: ନିକଟରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଲଭ୍‌ ସୋନିଆ’ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତବରେଜ ନୁରାନି ଓ ପ୍ରଯୋଜକ ଡାଭିଡ ଓମାର୍କଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ।

ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଅଘଟଣ: ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆହତ

ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଅଘଟଣ: ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆହତ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୨।୯: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜୟନ୍ତିପୁରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବାହାରିଥିବା ଏକ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଘଟିଛି ଅଘଟଣ। ତାଜିଆଟି ଉଚ୍ଚ ଶକ୍ତି ସମ୍ପନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବାରୁ ଅତିକମ୍‌ରେ ୫୦ ଜଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ରାଫେଲ ଡିଲ୍‌କୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଫ୍ରାନ୍ସ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ରାଫେଲ ଡିଲ୍‌କୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଫ୍ରାନ୍ସ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୯: ଥମୁନି ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କ୍ରୟ ଚୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିବାଦ। ଫ୍ରାନ୍‌ସର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଫ୍ରାନ୍‌ସୁଆ ଓଲାନ୍ଦ ଏହାକୁ ନେଇ ଏମିତି କିଛି କଥା କହିଛନ୍ତି ଯାହା ଏବେ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚିତ।