ମେଟ୍ରୋ |

ଘର, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣରେ ପୁରୀ ଜିଲା ପଛୁଆ

ଘର, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣରେ ପୁରୀ ଜିଲା ପଛୁଆ
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨।୨: ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଯୋଜନା, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ, ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ ପଛରେ ପଡିଛି ପୁରୀ ଜିଲା। ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ନିର୍ମାଣରେ ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ନମ୍ବରରେ ରହିଛି ଏହି ଜିଲା। ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ଲାଗି ଜିଲାକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୪୧୮କୋଟି ୪୪ଲକ୍ଷ ୨୮ଟଙ୍କା ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ମାତ୍ର ୧୩କୋଟି ୯୬ଲକ୍ଷ। ଶୁକ୍ରବାର ଡିଆର୍‌ଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଏହି ସବୁ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରି ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଶାସନ ସଚିବ ଦେଓ ରଞ୍ଜନ ସିଂ। ଏଣିକି କାମ ଅଗ୍ରଗତି ନ ହେଲେ ବଦଳି ନୁହେଁ, ନିଲମ୍ବନ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସଚିବ ବିଡିଓମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ଶାସନ ସଚିବ ପୁରୀ ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭାଗ ଅଧୀନସ୍ଥ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ବୈଠକରୁ ମିିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଯୋଜନାରେ ୨୦୧୬-୧୭ରେ ୧୧,୯୯୭ଟି ଘର ଜିଲାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେଥିରୁ ୪,୫୭୪ଟି ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ବେଳେ ୭୪୨୩ଟି ଅଧାପନ୍ତରିଆ ରହିଛି। ସେହିପରି ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୧୧,୬୯୭ଟି ଘର ଆସିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମାତ୍ର ୧୦ଟିର ନିର୍ମାଣ ସରିଛି ଆଉ ୪୯୪୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇଛି। ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୪୫୦ଟି ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ବି ଘର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇନାହିଁ। ୪ ଓ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଘର ନିର୍ମାଣ ସାରିଲେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୦ହଜାର ଓ ୧୦ହଜାର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ଜିଲାର ୧୧୭୯ ହିତାଧିକାରୀ ତ୍ୱରିତ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପାଇବାକୁ ଚାହିଁ ବସିଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଅର୍ଥ ମିଳୁନାହିଁ। ଏହି ତାଲିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ପୁରୀ ସଦର ବ୍ଲକର ୨୪୫ ହିତାଧିକାରୀ ରହିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସଚିବ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ବିଡିଓମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରୁରାଲ ହାଉସିଂ ପୋର୍ଟାଲ ରହିଛି। ୨୦୧୪-୧୫ଠାରୁ ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ଗୃହର ଫଟୋ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ଫଟୋ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ ହେବା ପରେ ଉକ୍ତ ପୋର୍ଟାଲକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ପୁରୀ ଜିଲାରେ ୪୧,୮୬୬ ଘର ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୫୧୩ଟି ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସଚିବ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ ତୁରନ୍ତ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଜଳଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପଛୁଆ ରହିଛି ପୁରୀ ଜିଲା। ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ ୧୯ ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଡିସେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ସାରିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ ରହିଥିବା ବେଳେ ସରିଛି ମାତ୍ର ୫ଟି। ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ବାକି ପ୍ରକଳ୍ପର କାମ ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପୁରୀ ଜିଲାର ୪ ଗୋଟି ମେଗା ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସରକାର ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ୧୯ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଉଥିବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ସେହିପରି କଣାସ, କୃଷ୍ଣପ୍ରାସଦ ଓ ସତ୍ୟବାଦୀରେ ୩ଟି ମେଗା ପ୍ରକଳ୍ପ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାହାର ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୨୬୮ଟି ନଳକୂପ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଟାର୍ଗେଟ ରହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମାତ୍ର ୧୦୫ଟି ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗି ଆସିଥିବା ଅନୁଦାନ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଉକ୍ତ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସଚିବ ବୈଠକରେ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜିଲାରେ ୫୪୭ଟି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଅନୁଦାନ ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୫୯ଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୮୩ଟି ନିର୍ମାଣାଧୀନ ରହିଛି। ବାକି ୩୦୫ଟି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଇନାହିଁ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ନିର୍ମାଣାଧୀନ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରର କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ବୈଠକରେ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଦେବତା, ଜୀବିକା ମିଶନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଣବ ଜ୍ୟୋତି ନାଥ, ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ନୃପରାଜ ସାହୁ, ଉପ ଶାସନ ସଚିବ କୁଳମଣି ମିଶ୍ର, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ମୁଖ୍ୟଯନ୍ତ୍ରୀ ଜନ୍ମେଜୟ ସେଠୀ, ଡିଆର୍‌ଡିଏ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଉଦ୍ଧବ ଚରଣ ମାଝି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ବୁଝାମଣା ନୁହେଁ, ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ(ସି)

ବୁଝାମଣା ନୁହେଁ, ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ(ସି)

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭାରତର ପ୍ରମୁଖ ସାମ୍ୟବାଦୀ ଦଳ ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ(ସି) ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ନିର୍ବାଚନ ଅପେକ୍ଷା ଜନଜୀବନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ନ୍ୟାୟସଙ୍ଗତ ବାମପନ୍ଥୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଗଢିବା ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ।

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨ମିନିଟ୍‌ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨ମିନିଟ୍‌ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

କାକଟପୁର, ୧୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ପୁରୀ ଜିଲା କାକଟପୁର ବ୍ଲକ ଜଳେଶ୍ୱରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଶୁକପୋଖରୀଠାରେ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ସଚିବାଳୟରୁ ‘ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ସଚିବାଳୟରୁ ‘ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ସଚିବାଳୟରୁ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ‘ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ  ଦୁଇ ଓଡ଼ିଆ ଶହୀଦଙ୍କ  ପରିବାର ସହ କଥାହୋଇ ସମବେଦନା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇ ଓଡ଼ିଆ ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାର ସହ କଥାହୋଇ ସମବେଦନା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାଠାରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘଟିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି ୨ ଓଡ଼ିଆ। ସେମାନେ ହେଲେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ ଶିଖର ପଞ୍ଚାୟତ ପାରିଶିଖର ଗ୍ରାମର ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ସାହୁ ଓ କଟକ ଜିଲା ନିଆଳି ରତନପର ଗ୍ରାମର ମନୋଜ କୁମାର ବେହେରା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ଶହୀଦ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ କଥା ହେବା ସହ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି। 

ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତକଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତକଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୫।୨: ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେଟିଭ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ (ସ୍ୟାଟ୍‌)ରେ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପଦବୀଗୁଡ଼ିକୁ  ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପୂର୍ବରୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ସରକାର ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନିମ୍ନମାନର ଛତୁଆ ଖାଉଛନ୍ତି ଶିଶୁ

ନିମ୍ନମାନର ଛତୁଆ ଖାଉଛନ୍ତି ଶିଶୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଶିଶୁମାନେ ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ। ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା ଦେବା ସରକାରଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। ମାତ୍ର ସେହି କୋମଳମତି ଶିଶୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତିର ଚକ୍ରବୂ୍ୟହରୁ ମୁକ୍ତ ନୁହନ୍ତି। ରାଜ୍ୟର ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଢେଇ ବର୍ଷରୁ ୬ ବର୍ଷର ପିଲାଙ୍କୁ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୁଷ୍ଟିକର ଯୋଜନାରେ  ବହୁ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି। 

ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟର ଗୁମର ଖୋଲିବ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌: ଆଜିଠୁ ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ସୟଦ ଜିଲନୁର୍‌

ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟର ଗୁମର ଖୋଲିବ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌: ଆଜିଠୁ ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ସୟଦ ଜିଲନୁର୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫|୨(ବ୍ୟୁରୋ) - ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟର ଗୁମର ଖୋଲିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌। ବୁଧବାର ଖଣ୍ଡଗିରି ଯଦୁପୁରରୁ ଜବତ ଦୁଇ ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି କେଉଁଠୁ ଚୋରି କରାଯାଇଥିଲା ଓ ଏହି ଘଟଣା ପଛରେ କେଉଁମାନେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି ତାହାର ଖୋଳତାଡ଼ କରିବ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଟିମ୍‌। 

ଜଟଣୀ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର, ହତ୍ୟା ମାମଲା:   ଘରୁ ମିଳିଲା ଚିଠି, ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପୋଲିସ

ଜଟଣୀ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର, ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଘରୁ ମିଳିଲା ଚିଠି, ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପୋଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫|୨ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଜଟଣୀ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ସିର୍ଦ୍ଧାପୁର ଗ୍ରାମର ଗଜାନନ ବେହେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି। 

ଅପହରଣ ଘଟଣାରେ ନୂଆମୋଡ଼: ଫେରିଲେ ବଡ଼ ଭଉଣୀ, ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ସାନ ଭଉଣୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଅପହରଣ ଘଟଣାରେ ନୂଆମୋଡ଼: ଫେରିଲେ ବଡ଼ ଭଉଣୀ, ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ସାନ ଭଉଣୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୫|୨- ମର୍କତନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଠଯୋଡ଼ିବିହାର ଅଞ୍ଚଳର ଦୁଇ ନାବାଳିକା ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଘଟଣା ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଇଛି। ବୁଧବାର ସୁଦ୍ଧା ବଡ଼ ଭଉଣୀର ପତ୍ତା ମିଳୁ ନ ଥିଲାବେଳେ ସାନ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଘରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲା। ହେଲେ ଗୁରୁବାର ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। 

ଓସିସି ବସ୍ତିରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ  ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ, ବୋମା ମାଡ଼ କଲେ

ଓସିସି ବସ୍ତିରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ, ବୋମା ମାଡ଼ କଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫|୨(ବ୍ୟୁରୋ) - ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୟୁନିଟ୍‌-୮ ଓସିସି ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ବୋମା ମାଡ଼ ହୋଇଛି। ୪ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଖଣ୍ଡା ଓ ବିଭିନ୍ନ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ବସ୍ତିରେ ପଶି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛନ୍ତି। 

କମିଶନ୍‌ରେଟ ପୋଲିସରେ ବଡ଼ ଧରଣର ବଦଳି

କମିଶନ୍‌ରେଟ ପୋଲିସରେ ବଡ଼ ଧରଣର ବଦଳି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫|୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଏବେ ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ ଚାଲିଛି ବଦଳି ପ୍ରକ୍ରିୟା। ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ପରେ ଏବେ କମିଶନ୍‌ରେଟ ପୋଲିସରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ କରାଯାଇଛି। 

ସ୍ୟାଟ୍‌ ପଦବୀ ଉଚ୍ଛେଦ ମାମଲା:   ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତକଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ସ୍ୟାଟ୍‌ ପଦବୀ ଉଚ୍ଛେଦ ମାମଲା: ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତକଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୫|୨- ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେଟିଭ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ (ସ୍ୟାଟ୍‌)ରେ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପଦବୀଗୁଡ଼ିକୁ  ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପୂର୍ବରୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ସରକାର ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।