ମେଟ୍ରୋ |

ଘର, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣରେ ପୁରୀ ଜିଲା ପଛୁଆ

ଘର, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣରେ ପୁରୀ ଜିଲା ପଛୁଆ
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨।୨: ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଯୋଜନା, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ, ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ ପଛରେ ପଡିଛି ପୁରୀ ଜିଲା। ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ନିର୍ମାଣରେ ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ନମ୍ବରରେ ରହିଛି ଏହି ଜିଲା। ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ଲାଗି ଜିଲାକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୪୧୮କୋଟି ୪୪ଲକ୍ଷ ୨୮ଟଙ୍କା ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ମାତ୍ର ୧୩କୋଟି ୯୬ଲକ୍ଷ। ଶୁକ୍ରବାର ଡିଆର୍‌ଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଏହି ସବୁ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରି ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଶାସନ ସଚିବ ଦେଓ ରଞ୍ଜନ ସିଂ। ଏଣିକି କାମ ଅଗ୍ରଗତି ନ ହେଲେ ବଦଳି ନୁହେଁ, ନିଲମ୍ବନ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସଚିବ ବିଡିଓମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ଶାସନ ସଚିବ ପୁରୀ ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭାଗ ଅଧୀନସ୍ଥ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ବୈଠକରୁ ମିିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଯୋଜନାରେ ୨୦୧୬-୧୭ରେ ୧୧,୯୯୭ଟି ଘର ଜିଲାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେଥିରୁ ୪,୫୭୪ଟି ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ବେଳେ ୭୪୨୩ଟି ଅଧାପନ୍ତରିଆ ରହିଛି। ସେହିପରି ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୧୧,୬୯୭ଟି ଘର ଆସିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମାତ୍ର ୧୦ଟିର ନିର୍ମାଣ ସରିଛି ଆଉ ୪୯୪୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇଛି। ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୪୫୦ଟି ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ବି ଘର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇନାହିଁ। ୪ ଓ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଘର ନିର୍ମାଣ ସାରିଲେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୦ହଜାର ଓ ୧୦ହଜାର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ଜିଲାର ୧୧୭୯ ହିତାଧିକାରୀ ତ୍ୱରିତ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପାଇବାକୁ ଚାହିଁ ବସିଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଅର୍ଥ ମିଳୁନାହିଁ। ଏହି ତାଲିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ପୁରୀ ସଦର ବ୍ଲକର ୨୪୫ ହିତାଧିକାରୀ ରହିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସଚିବ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ବିଡିଓମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରୁରାଲ ହାଉସିଂ ପୋର୍ଟାଲ ରହିଛି। ୨୦୧୪-୧୫ଠାରୁ ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ଗୃହର ଫଟୋ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ଫଟୋ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ ହେବା ପରେ ଉକ୍ତ ପୋର୍ଟାଲକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ପୁରୀ ଜିଲାରେ ୪୧,୮୬୬ ଘର ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୫୧୩ଟି ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସଚିବ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ ତୁରନ୍ତ ଅପ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଜଳଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପଛୁଆ ରହିଛି ପୁରୀ ଜିଲା। ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ ୧୯ ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଡିସେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ସାରିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ ରହିଥିବା ବେଳେ ସରିଛି ମାତ୍ର ୫ଟି। ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ବାକି ପ୍ରକଳ୍ପର କାମ ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପୁରୀ ଜିଲାର ୪ ଗୋଟି ମେଗା ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସରକାର ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ୧୯ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଉଥିବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ସେହିପରି କଣାସ, କୃଷ୍ଣପ୍ରାସଦ ଓ ସତ୍ୟବାଦୀରେ ୩ଟି ମେଗା ପ୍ରକଳ୍ପ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାହାର ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୨୬୮ଟି ନଳକୂପ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଟାର୍ଗେଟ ରହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମାତ୍ର ୧୦୫ଟି ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗି ଆସିଥିବା ଅନୁଦାନ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଉକ୍ତ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସଚିବ ବୈଠକରେ ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜିଲାରେ ୫୪୭ଟି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଅନୁଦାନ ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୫୯ଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୮୩ଟି ନିର୍ମାଣାଧୀନ ରହିଛି। ବାକି ୩୦୫ଟି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଇନାହିଁ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ନିର୍ମାଣାଧୀନ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରର କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ବୈଠକରେ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଦେବତା, ଜୀବିକା ମିଶନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଣବ ଜ୍ୟୋତି ନାଥ, ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ନୃପରାଜ ସାହୁ, ଉପ ଶାସନ ସଚିବ କୁଳମଣି ମିଶ୍ର, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ମୁଖ୍ୟଯନ୍ତ୍ରୀ ଜନ୍ମେଜୟ ସେଠୀ, ଡିଆର୍‌ଡିଏ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଉଦ୍ଧବ ଚରଣ ମାଝି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଗ୍ରୀନ୍‌ପିସ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେଲେ ବିଶ୍ୱଜିତ ମହାନ୍ତି

ଗ୍ରୀନ୍‌ପିସ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେଲେ ବିଶ୍ୱଜିତ ମହାନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ବେଙ୍ଗାଲୁରୁସ୍ଥିତ ଗ୍ରୀନପିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ପରିବେଶବିତ୍‌ ଡ. ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ମହାନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଓଡ଼ିଆ ଭାବେ ସେ ଏହି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଏନ୍‌ଜିଓର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବାରେ ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। 

ଦେବୀମୁହାଁଣରେ  ଡଙ୍ଗା ଓଲଟିବା ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦେବୀମୁହାଁଣରେ ଡଙ୍ଗା ଓଲଟିବା ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କାକଟପୁର, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ଜଟାଧାରୀ ମୁହାଁଣ ନିକଟରୁ ସୋମବାର ଏକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ପୁରୀ ଜିଲା କାଳିଆକଣ ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ବେହେରା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। 

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ହାତୁଡ଼ି ମାଡ଼ରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ହାତୁଡ଼ି ମାଡ଼ରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

କଟକସଦର,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ ଜିଲା ୪୨ ମୌଜା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭାରଗୋଳ ଗ୍ରାମର ସୁକାନ୍ତ ବେହେରା(୫୨) ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତାଞ୍ଜଳିଙ୍କୁ ହାତୁଡ଼ିରେ ମାରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା  ସୋମବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଟାଙ୍ଗିଆପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ନେଇ ସଚେତନତା

ଟାଙ୍ଗିଆପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ନେଇ ସଚେତନତା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୦।୮: ମାତ୍ରାଧିକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟବହାର  ପ୍ରଦୂଷଣର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି  ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଲକ ଟାଙ୍ଗିଆପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସଚେତନତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଜଗନ୍ନାଥ ଜମି ଉପରେ ମଦ ଦୋକାନ: ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମହିଳାଙ୍କ ଧାରଣା

ଜଗନ୍ନାଥ ଜମି ଉପରେ ମଦ ଦୋକାନ: ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମହିଳାଙ୍କ ଧାରଣା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୦।୮: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଜଟଣୀ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର କୁଦିଆରୀ ବଜାରରୁ ମଦ ଦୋକାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ନିମନ୍ତେ ଦାବି ହୋଇଛିି। ଏ ନେଇ ସୋମବାର ଜଟଣୀ ବିକାଶ ନଗର ନାରୀ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

କେରଳରେ ବନ୍ୟା:  ଦିନକର ଦରମା ଦେଲେ ଓଡ଼ିଶା ଆଇଏଏସ୍‌, ଆଇପିଏସ୍‌ ସଂଘ

କେରଳରେ ବନ୍ୟା: ଦିନକର ଦରମା ଦେଲେ ଓଡ଼ିଶା ଆଇଏଏସ୍‌, ଆଇପିଏସ୍‌ ସଂଘ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା (ଆଇଏଏସ୍‌) ସଂଘ, ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ କେରଳ ବନ୍ୟା ପୀଡ଼ିତଙ୍କ ଲାଗି ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମା ଦାନ କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଜରିମାନା ସହ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ

ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଜରିମାନା ସହ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୦।୮: ପୋଲିସକୁ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ କଟକ ବିଡାନାସୀ ଥାନାରେ ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ମାମଲା ରହିଥିଲା। 

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମେତ ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମେତ ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ଗୋପ, ୨୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା ଗୋପ ବ୍ଲକରେ ରବିବାର ରାତିରେ ପୃଥକ୍‌ ଦୁଇଟି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମେତ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ପ୍ରାକ୍‌ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଜେବି କଲେଜରେ ୨ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ ଆହତ

ପ୍ରାକ୍‌ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଜେବି କଲେଜରେ ୨ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ ଆହତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ  ବିଜେବି କଲେଜରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ୨ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ସୋମବାର ସକାଳେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଶ୍ରାବଣ ଶେଷ ସୋମବାର: ଲୋକନାଥ ପୀଠରେ ୧୭ ହଜାର କାଉଡ଼ିଆ

ଶ୍ରାବଣ ଶେଷ ସୋମବାର: ଲୋକନାଥ ପୀଠରେ ୧୭ ହଜାର କାଉଡ଼ିଆ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୦।୮: ଶ୍ରାବଣ ମାସର ଶେଷ ସୋମବାର। ଜଳଲାଗି ପାଇଁ ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଶ୍ରୀଲୋକନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ଜମିଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ନଦୀରୁ ଜଳ ଆଣି ଶ୍ରୀଲୋକନାଥଙ୍କୁ ୧୭ ହଜାର କାଉଡ଼ିଆ ଜଳଲାଗି କରିଛନ୍ତି।

 ଅବପାତ ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ: ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ

ଅବପାତ ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ: ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦ା୮(ବ୍ୟୁରୋ) ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ। 

ଅତିରିକ୍ତ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଅତିରିକ୍ତ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦।୮(ବ୍ୟୁରୋ) ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କେରଳ ବନ୍ୟାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ସହାୟତା ବାବଦକୁ  ଅତିରିକ୍ତ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା  ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସାରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।