ଖେଳ |

ଚତୁର୍ଥ ଟାଇଟଲ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାରତ

ଚତୁର୍ଥ ଟାଇଟଲ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାରତ
ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗନୁଇ(ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ), ୨।୨(ପି.ଟି.)- ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପର ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର ଶନିବାର ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମେଗା ଫାଇନାଲର ଦୁଇ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଦଳ ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପୂର୍ବରୁ ୩ ଥର ଲେଖାଏ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଚଳିତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପରାଜେୟ ରହିଥିବା ରାହୁଲ ଡ୍ରାଭିଡଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇ ଚତୁର୍ଥ ଟାଇଟଲ ହାସଲ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିଛି। ପୂର୍ବରୁ ମହମ୍ମଦ କୈଫ(୨୦୦୨), ବିରାଟ କୋହଲି(୨୦୦୮), ଉନ୍ମୁକ୍ତ ଚାନ୍ଦ(୨୦୧୨) ଭାରତ ପାଇଁ ଏହି କପ୍‌ ଜିତି ସାରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଭବିଷ୍ୟତ ବିବେଚିତ ହେଉଥିବା ପୃଥ୍ବୀ ଶ’ ଏହି ଗ୍ରୁପରେ ସାମିଲ ହେବାଠାରୁ ଗୋଟିଏ ପାଦ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନର ଫର୍ମକୁ ଦେଖିଲେ ଭାରତ ଟାଇଟଲ ପାଇଁ ହଟ୍‌ ଫେଭରାଇଟ। ଏହାର ଖେଳାଳିମାନେ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ୫ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ସାରିଛନ୍ତି। ପୃଥ୍ବୀ ଶ’ଙ୍କ ଦଳ ଏହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୦୦ ରନରେ ହରାଇଥିବାବେଳେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବୃହତ୍‌ ବ୍ୟବଧାନ ୨୦୩ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୭୨ ରନ କରିବାପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୬୯ ରନରେ ଅଲଆଉଟ କରି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ମନୋବଳକୁ ଦୃଢ଼ କରିଛନ୍ତି। ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଦଳ କୌଣସି ଜଣେ ଖେଳାଳିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦଳଗତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭିତ୍ତିରେ ସଫଳତା ପଥେ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି। ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୃଢ଼ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। ପୃଥ୍ବୀ ଶ’ ଓ ମନଜୋତ କାଲ୍‌ରା ପୁରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭଲ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଦେଇଥିବାବେଳେ ଶୁଭମ୍‌ ଗିଲ୍‌ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅପୂର୍ବ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସ୍ଥିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଜାୟ ରଖିଥିବାରୁ ଶୁଭମ୍‌ଙ୍କ ଉପରେ ନିଶ୍ଚିତ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଦଳର ନଜର ରହିବ। ସେମିଫାଇନାଲରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଏହି ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରତିଭା ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟ ତାହାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ଶିଭମ୍‌ ମାଭି ଓ କମଲେଶ୍‌ ନାଗରକୋଟି ଘଣ୍ଟାକୁ ୧୪୦ କିଲୋମିଟରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବେଗରେ ବୋଲିଂ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌କୁ ଧ୍ୱସ୍ତ କରିବାକୁ ହେଲେ ଏ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରିବାକୁ ହେବ। ସ୍ପିନର ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଓ ଅନୁକୂଳ ରୟ ଦଳର ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳି। ଏମାନଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱସମ୍ପନ୍ନ ଭାବେ ଖେଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ବ୍ୟତୀତ ଅଭିଷେକ ଲୋୟର ଅର୍ଡରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ଦକ୍ଷତା ରଖିଛନ୍ତି। ଦଳର ଫିଲ୍ଡିଂ ମଧ୍ୟ ପୁରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦର୍ଶନୀୟ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଲିଗ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରତିଶୋଧ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆଗ୍ରହର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ଖରାପ ମ୍ୟାଚକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରମାଗତ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଜାସନ ସାଙ୍ଘାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳର ଗତ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ରହିଥିଲା। କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ମାତ୍ର ୧୨୭ ରନ କରିଥିଲେ ହେଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୩୧ ରନର ବିଜୟ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଉତ୍ସାହୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ବିଦା କରିବାପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମନୋବଳ ଏବେ କାହିଁ କେତେ ଉପରେ। ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ ପରାଜୟକୁ ଭୁଲି ଫାଇନାଲରେ ସେମାନେ ଭାରତକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳ: ପୃଥ୍ବୀ ଶ’(ଅଧିନାୟକ), ଶୁଭମ୍‌ ଗିଲ୍‌, ମନଜୋତ କାଲ୍‌ରା, ହିମାଂଶୁ ରଣା, ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା, ରିୟାନ ପାରଗ, ହାର୍ଭିକ ଦେଶାଇ, ଶିଭମ୍‌ ମାଭି, କମଲେଶ୍‌ ନାଗରକୋଟି, ଇଶାନ ପୋରେଲ, ଅନୁକୂଳ ରୟ, ଶିବା ସିଂ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ଜୁୟାଲ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ପଙ୍କଜ ଯାଦବ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ: ଜାସନ ସାଙ୍ଘା(ଅଧିନାୟକ), ଓ୍ବିଲ୍‌ ସୁଥରଲାଣ୍ଡ, ଜିଭିଏର ବାର୍ଟଲେଟ୍‌, ମ୍ୟାକ୍ସ ବ୍ରାଣ୍ଟ, ଜ୍ୟାକ୍‌ ଏଡଓ୍ବାଡର୍‌ସ, ଜାକ୍‌ ଇଭାନ୍ସ, ଜାରୋଡ୍‌ ଫ୍ରିମ୍ୟାନ, ର଼୍ୟାନ ହାଡ୍‌ଲି, ବାକ୍ସଟେର ଜେ.ହଲ୍ଟ, ନାଥନ ମ୍ୟାକସ୍ବିନେ, ଜୋନାଥନ ମେର୍ଲୋ, ଲିଅଡ୍‌ ପୋପ୍‌, ପାରମ ଉପ୍ପାଲ, ଅଷ୍ଟିନ ଓ୍ବ। ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ: ସକାଳ ୬ଟା ୩୦। ପ୍ରସାରଣ: ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ
All Right Reserved By

ଖେଳ |

‘ପାଣ୍ଡ୍ୟା,ରାହୁଲଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଦିଆଯାଉ’

‘ପାଣ୍ଡ୍ୟା,ରାହୁଲଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଦିଆଯାଉ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦ା୧(ପି.ଟି.)-ତଦନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ କେ.ଏଲ୍‌. ରାହୁଲଙ୍କୁ ଖେଳିବା ଲାଗି ଅନୁମତି ଦେବାପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ସଭାପତି ସି.କେ. ଖାନ୍ନା ପ୍ରଶାସକ କମିଟି (ସିଓଏ)କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। 

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ହରାଇଲା ପାକିସ୍ତାନ

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ହରାଇଲା ପାକିସ୍ତାନ

ପୋର୍ଟ ଏଲିଜାବେଥ୍‌, ୨୦ା୧ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚକୁ ପାକିସ୍ତାନ ୫ ଉଇକେଟରେ ଜିତିନେଇଛି। 

ୟୁଥ୍‌ ଗେମ୍ସ: ଫୁଟବଲରେ ରୌପ୍ୟ, ହକିରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ୟୁଥ୍‌ ଗେମ୍ସ: ଫୁଟବଲରେ ରୌପ୍ୟ, ହକିରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

କଟକ ଅଫିସ,୨୦ା୧- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁଣେଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଖେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁଥ ଗେମ୍ସର ୧୭ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲରେ ଓଡ଼ିଶା ରୌପ୍ୟ ଓ ହକିରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ।

ଭାରତ ଏ’ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ରାହାନେ

ଭାରତ ଏ’ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ରାହାନେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦ା୧ (ପି.ଟି.)-ଜାନୁୟାରୀ ୨୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ଲାୟନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କୁ ଭାରତ ଏ’ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି।

ବୋର୍ଡ ଏକାଦଶ ଦଳରେ ରାଜେଶ

ବୋର୍ଡ ଏକାଦଶ ଦଳରେ ରାଜେଶ

କଟକ ଅଫିସ,୨୦ା୧- ପପୁ ରାୟଙ୍କ ପରେ ଆଉ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଭା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ)ର ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ଏକାଦଶ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଲଂଲଣ୍ଡ ଲାୟନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ଏକ ୨ ଦିନିଆ ୱାର୍ମଅପ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଡାହାଣହାତୀ ପେସ ବୋଲର ରାଜେଶ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ୧୫ଜଣିଆ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । 

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସେରେନା-ହାଲେପ

ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସେରେନା-ହାଲେପ

ମେଲବୋର୍ନ,୨୦।୧(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଆମେରିକାର ସେରେନା ଓ୍ବିଲିୟମ୍ସ ସିଜନର ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଓପନ ଟେନିସର ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ୩ୟ ରାଉଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓ୍ବିଲିୟମ୍ସ ୬-୨, ୬-୧ ସେଟ୍‌ରେ ୟୁକ୍ରେନର ଡାୟାନା ୟଷ୍ଟ୍ରିମସ୍କାଙ୍କୁ ହରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଆନ୍ତଃସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:ସେମିରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଡିପିଏସ୍‌

ଆନ୍ତଃସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା:ସେମିରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଡିପିଏସ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୯ା୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା  ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠୀ ମେମୋରିଆଲ ଆନ୍ତଃସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ  ଦିଲ୍ଲୀ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ (ଡିପିଏସ୍‌) ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

‘ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସମାଜର କର୍ଣ୍ଣଧାର’

‘ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସମାଜର କର୍ଣ୍ଣଧାର’

ଭୁବନ, ୧୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରର ୨୯ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ନାଇକେନସିରା ବିଜୟୀ

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ନାଇକେନସିରା ବିଜୟୀ

ଦେଓଗାଁ, ୧୯ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଉଡାର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶିରାବାହାଲରେ ଚାଲିଥିବା ଷଷ୍ଠବର୍ଷ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶନିବାର ଥିଲା ତୃତୀୟ ଦିବସ ା ଏହି  ଦିବସରେ କୁଲିଆବାହାଲ ଓ ନାଇକେନସିରା ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଜଗନ୍ନାଥ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା :  ସବିତା ବାଳିକା, ରମେଶ ବାଳକ ଚାମ୍ପିୟନ

ଜଗନ୍ନାଥ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା : ସବିତା ବାଳିକା, ରମେଶ ବାଳକ ଚାମ୍ପିୟନ

ଦେଓଗାଁ, ୧୯ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ସାହାଜବାହାଲ ଜଗନ୍ନାଥ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଶୁକ୍ରବାର  ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା-ପୁରୀ ଫାଇନାଲ

ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା-ପୁରୀ ଫାଇନାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ୨ୟ ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସମ୍ବଲପୁର ଶୁଟର୍ସକୁ ହରାଇ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା କଣ୍ଟେଣ୍ଡର୍ସ ଏବଂ ଅନୁଗୋଳ ଏସର୍ସକୁ ହରାଇ ପୁରୀ ଓ୍ବେଭର୍ସ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସିପକ୍‌ଟାକ୍ର: ଉତ୍କଳ ରନର୍ସଅପ୍‌

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସିପକ୍‌ଟାକ୍ର: ଉତ୍କଳ ରନର୍ସଅପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବରେଲିସ୍ଥିତ ଏମ୍‌.ଜେ.ପି. ରୋହିଲାଖଣ୍ଡ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମହିଳା ସିପକ୍‌ଟାକ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଡବଲ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଓଡ଼ିଶାର ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇଛି।