Dharitri News
ମେଟ୍ରୋ |

ପୁରୀରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଯାଞ୍ଚ: ୨୪ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ଜାରି ହେବ ନୋଟିସ

ପୁରୀରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଯାଞ୍ଚ: ୨୪ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ଜାରି ହେବ ନୋଟିସ ପୁରୀ ଅଫିସ, ୩୧।୧: ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପୁରୀ ସହରର ୨୩ ଏବଂ ସତ୍ୟବାଦୀର ଗୋଟିଏ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ କୋଠାର ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୨ଟି ହୋଟେଲ, ୫ଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ, ୩ଟି ମଲ୍‌ ଓ ୪ଟି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରହିଛି। ଏଗୁଡିକରୁ କାହାର ବି ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସନ୍ତୋଷଜନକ ନୁହେଁ। ଆଗାମୀ ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ୨୪ଟିକୁ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯିବ। ସେମାନଙ୍କ କ’ଣ ସମସ୍ୟା ଏବଂ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡିବ ତାହା ଦର୍ଶାଯିବ। ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଉକ୍ତ କୋଠା ମାଲିକଙ୍କୁ ୨ରୁ ୩ ମାସ ସମୟ ଦିଆଯିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ଫାୟାର ପ୍ରିଭେନ୍‌ଶନ ଆଣ୍ଡ ଫାୟାର ସେଫ୍ଟି ରୁଲ୍‌ସ ୨୦୧୭ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ପ୍ରଥମେ ସେଗୁଡିକର ବିଜୁଳି ଓ ପାଣି ସଂଯୋଗ ଛିନ୍ନ ହେବ। ଏହାପରେ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ ଲାଗି ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଚିଠି କରାଯିବ। ଏପରି କି ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଉକ୍ତ କୋଠାକୁ ମଧ୍ୟ ସିଲ୍‌ କରି ଦିଆଯାଇପାରିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ (ଫାୟାର ପ୍ରିଭେନ୍‌ଶନ୍‌) ବ୍ରଜେନ୍ଦୁ ଭୂଷଣ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପୁରୀର ୨୪ଟି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିଲାଗି ୧୨ଟି ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରତି ଟିମ୍‌ରେ ୮ଜଣ ଲେଖାଏ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ରହିଥିଲେ। ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ପୁରୀର ଅନନ୍ୟା ପ୍ରାଇଡ୍‌ ରିସୋର୍ଟ, ହୋଟେଲ ହଲିଡେ ରିସୋର୍ଟ, ଦି ହଂସକୋକପାମ୍‌, ରୟାଲ ହେରିଟେଜ୍‌, ହୋଟେଲ ବଙ୍ଗଲକ୍ଷ୍ମୀ, ତୋଷାଳି ସ୍ୟାଣ୍ଡ ରିସୋର୍ଟ ଲିଃ, ହୋଟେଲ ଏମ୍ପାୟର, ହୋଟେଲ ମେ ଫେୟାର, ଦି ଚାରିୟଟ୍‌ ରିସୋର୍ଟ, ପୁରୀ ହୋଟେଲ, ହୋଟେଲ ବ୍ଲୁ ଲିଲି, ହୋଟେଲ ଗୋଲ୍‌ଡେନ ପ୍ୟାଲେସ, ବଜାର କୋଲ୍‌କାତା, ଗୁରୁ ଏମ୍ପାୟର, ବିଶାଲ ଶପିଙ୍ଗ୍‌ ମଲ୍‌, ଜେନା ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ଶାନ୍ତି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ତୁଳସୀ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ଶ୍ରୀ ପ୍ୟାଲେସ, ଇ-୨୪ ହସ୍‌ପିଟାଲ, ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ହେଲ୍‌ଥ କେୟାର, ସଞ୍ଜୀବନୀ ହସ୍‌ପିଟାଲ, ଶରଧା ନର୍ସିଂହୋମ ଏବଂ ସତ୍ୟବାଦୀର ଗୋପୀନାଥ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ହୋଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ସନ୍ତୋଷଜନକ ନୁହେଁ ବୋଲି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ପ୍ରସ୍ଥାନ ପଥ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ରଖାଯାଇନାହିଁ। ଯେଉଁଠି ବି ପ୍ରସ୍ଥାନ ପଥ, ଏସ୍‌କେପ୍‌ ରୁଟ୍‌, ଓପନ୍‌ ସ୍ପେସ୍‌ ଓ କରିଡର ଆଦି ରହିଛି, ତାହାକୁ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ଦାସ କହିଛନ୍ତି। ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ପିକେଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଜି ପ୍ଲସ୍‌ ୨ କମର୍ସିଆଲ କମ୍‌ ରେସିଡେନ୍ସିଆଲ କୋଠା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ କୋଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହୋଟେଲ ଚାଲିଥିବା ଯାଞ୍ଚରୁ ଜଣାପଡିଛି। ଚକ୍ରତୀର୍ଥ ରୋଡ୍‌ର ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହୋଟେଲରେ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଥିବା ଗେମ୍‌ ପାର୍ଲର ନିକଟରେ ୫ଶହ କେଭି କ୍ଷମତାସମ୍ପନ୍ନ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ଏହି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ପ୍ୟାନେଲ ନିକଟରେ ଦହନଶୀଳ ପଦାର୍ଥ ରଖାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସବୁ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିବା ହୋଟେଲ ଗୁଡିକର ନାମ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇନାହିଁ। ନୋଟିସ ଜାରି ବେଳେ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୭୦ଟି ହୋଟେଲର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗତ ୨୩ତାରିଖରେ ଭିଆଇପି ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଅନନ୍ୟା ପ୍ରାଇଡ୍‌ ରିସୋର୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାସ୍ଥିତ ପ୍ୟାଣ୍ଟ୍ରି ୟୁଟିଲିଟି ଷ୍ଟୋରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଉକ୍ତ କକ୍ଷକୁ ସିଲ୍‌ କରି ଦିଆଯାଇଥିବା ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ମେଟ୍ରୋ |

ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମାଡ଼

ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମାଡ଼

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଥାନାକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଏକ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ମାଡ଼ ମାରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ଭୁଲ୍‌ ଥିଲା ଅଭିଯୋଗପତ୍ରଟି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲେଖାଇଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରିବା ସହିତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଖାରବେଳନଗର ଥାନାରେ। ଶେଷରେ ଦୀର୍ଘ ୫ ଘଣ୍ଟା ଥାନା ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେବା ପରେ ଦମ୍ପତି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ମିଳିଛି ୧୮ କେଜି ସୁନା

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ମିଳିଛି ୧୮ କେଜି ସୁନା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୦।୨: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନାଟମଣ୍ଡପରେ ପ୍ରାୟ ୩୪ ବର୍ଷ ତଳେ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି ହୁଣ୍ଡି। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଏଥିରେ କିଛି ଦାନ ପକାଇଥାନ୍ତି। କେହି କେହି ମାନସିକ କରି ସୁନାରୁପା ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ କିଞ୍ଚତ୍ତ ଦାନ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସେବାରେ ଲାଗେ ବୋଲି ଭକ୍ତଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ହୁଣ୍ଡିରେ ପଡୁଥିବା ଅର୍ଥ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୂଚନା ଫଳକରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହୁଛି। କିନ୍ତୁ କେତେ ସୁନାରୁପା ପଡୁଛି ତାହାର ହିସାବ ବାହାରକୁ ଆସୁନାହିଁ। ତେବେ ହୁଣ୍ଡି ସ୍ଥାପନଠାରୁ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ମିଳିଛି ୧୮ କେଜି ୨୬୧ ଗ୍ରାମ୍‌ ୫୩୬ ମିଲିଗ୍ରାମ୍‌ ସୁନା ଓ ୧୧୯ କେଜି ୭୮ ଗ୍ରାମ୍‌ ୬୨୪ ମିଲିଗ୍ରାମ୍‌ ରୁପା। ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ବଳରେ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟରୁ ଏହା ଜଣାପଡିଛି।

ଓଡ଼ିଶାରେ ନୀରବ ଲିଙ୍କ୍‌

ଓଡ଼ିଶାରେ ନୀରବ ଲିଙ୍କ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ବ୍ୟୁରୋ)/କଟକ ଅଫିସ, ୨୦।୨: ଓଡ଼ିଶାକୁ ବ୍ୟାପିଛି ଜଣାଶୁଣା ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ନୀରବ ମୋଦିଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌। ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାଶନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ(ପିଏନ୍‌ବି)ର ୧୧,୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଜଡ଼ିତ ନୀରବଙ୍କ ବ୍ୟାବସାୟିକ କାରବାରରେ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କେତେକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଜୁଏଲେରି ସଂସ୍ଥାର ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଛି।

ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଥିଏଟର ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ

ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଥିଏଟର ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଫେବୃୟାରୀ ୨୪ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବିଶ୍ୱର ବୃହତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୟ ଥିଏଟର ଉତ୍ସବ ଅଷ୍ଟମ ଥିଏଟର ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ। ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଏହା ଭାରତରେ ତାହା ପୁଣି ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡ଼ିଶାରେ ଏହା ଚାଲିବ।

ବିଚ୍‌ କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ: ୨୪ରେ ଆକର୍ଷଣ ସୁନୀଲ ସେଟ୍ଟୀ

ବିଚ୍‌ କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ: ୨୪ରେ ଆକର୍ଷଣ ସୁନୀଲ ସେଟ୍ଟୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୦।୨: ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପୁରୀ ବିଚ୍‌ କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ। ମ୍ୟୁଟ୍‌ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଷ୍ଟେଞ୍ଜର୍ସ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ୫ ଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଚତୁର୍ଥ ଦିବସରେ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିବେ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ସେଟ୍ଟୀ।

ବନଦୁର୍ଗା ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଜଣେ ଅଟକ

ବନଦୁର୍ଗା ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଜଣେ ଅଟକ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୦।୨: ପୁରୀ ବାସେଳି ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ମଙ୍ଗଳାଘାଟସ୍ଥିତ ବନଦୁର୍ଗା ମନ୍ଦିରରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସମେତ ସୁନାଗହଣା ଚୋରିକରି ନେଇଛନ୍ତି।

ଲିଭ୍‌ ଇନ୍‌ରେ ରହିବାର ୩ମାସ ପରେ ପ୍ରେମିକ ଚମ୍ପଟ

ଲିଭ୍‌ ଇନ୍‌ରେ ରହିବାର ୩ମାସ ପରେ ପ୍ରେମିକ ଚମ୍ପଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଲିଭ୍‌ ଇନ୍‌ ରିଲେସନଶିପ୍‌ରେ ୩ମାସ ରହିବା ପରେ ପ୍ରେମିକ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପ୍ରେମିକା ଜଣକ ସୋମବାର ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଲହୁଲୁହାଣ

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଲହୁଲୁହାଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ)- କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଆକ୍ରମଣରେ ଲହୁଲୁହାଣ ହୋଇଥିବା କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ଏ ନେଇ ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯।୨: ପୁରୀ ଜିଲା ଚନ୍ଦନପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବଳାତ୍କାର ଶିକାର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ସୋମବାର ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗରିଫ କରିବାକୁ ଚନ୍ଦନପୁର ଥାନାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏସ୍‌ପି ସାର୍ଥକ ସଡ଼ଙ୍ଗୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ, ରୋଗୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ, ରୋଗୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ଯୋଗୁ ସୋମବାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ୩ ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରୋଗୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ସହାୟକଙ୍କୁ ହଟହଟା ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି।

ଇମ୍ଫା କମ୍ପାନୀକୁ ଋଣ ଛାଡନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ଇମ୍ଫା କମ୍ପାନୀକୁ ଋଣ ଛାଡନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଇମ୍ଫା କମ୍ପାନୀକୁ ୨୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ଛାଡ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି। ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଏହି ଋଣ ଟଙ୍କା ଛାଡ଼ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ସିବିଆଇକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବିଶ୍ୱମ୍ବର ବିଦ୍ୟାପୀଠ ସଫେଇ କଲେ ୮୯ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଛାତ୍ର

ବିଶ୍ୱମ୍ବର ବିଦ୍ୟାପୀଠ ସଫେଇ କଲେ ୮୯ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଛାତ୍ର

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୯।୨: ବିଶ୍ୱମ୍ବର ବିଦ୍ୟାପୀଠର ୧୯୮୯ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଶତାଧିକ ଛାତ୍ର ସୋମବାର ସ୍କୁଲ ପରିସର ସଫେଇ କରିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥିବା ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ସଫେଇ କରିଛନ୍ତି।