ମେଟ୍ରୋ |

ପୁରୀରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଯାଞ୍ଚ: ୨୪ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ଜାରି ହେବ ନୋଟିସ

ପୁରୀରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଯାଞ୍ଚ: ୨୪ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ଜାରି ହେବ ନୋଟିସ
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୩୧।୧: ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପୁରୀ ସହରର ୨୩ ଏବଂ ସତ୍ୟବାଦୀର ଗୋଟିଏ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ କୋଠାର ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୨ଟି ହୋଟେଲ, ୫ଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ, ୩ଟି ମଲ୍‌ ଓ ୪ଟି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରହିଛି। ଏଗୁଡିକରୁ କାହାର ବି ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସନ୍ତୋଷଜନକ ନୁହେଁ। ଆଗାମୀ ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ୨୪ଟିକୁ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯିବ। ସେମାନଙ୍କ କ’ଣ ସମସ୍ୟା ଏବଂ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡିବ ତାହା ଦର୍ଶାଯିବ। ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଉକ୍ତ କୋଠା ମାଲିକଙ୍କୁ ୨ରୁ ୩ ମାସ ସମୟ ଦିଆଯିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ଫାୟାର ପ୍ରିଭେନ୍‌ଶନ ଆଣ୍ଡ ଫାୟାର ସେଫ୍ଟି ରୁଲ୍‌ସ ୨୦୧୭ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ପ୍ରଥମେ ସେଗୁଡିକର ବିଜୁଳି ଓ ପାଣି ସଂଯୋଗ ଛିନ୍ନ ହେବ। ଏହାପରେ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ ଲାଗି ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଚିଠି କରାଯିବ। ଏପରି କି ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଉକ୍ତ କୋଠାକୁ ମଧ୍ୟ ସିଲ୍‌ କରି ଦିଆଯାଇପାରିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ (ଫାୟାର ପ୍ରିଭେନ୍‌ଶନ୍‌) ବ୍ରଜେନ୍ଦୁ ଭୂଷଣ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପୁରୀର ୨୪ଟି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିଲାଗି ୧୨ଟି ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରତି ଟିମ୍‌ରେ ୮ଜଣ ଲେଖାଏ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ରହିଥିଲେ। ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ପୁରୀର ଅନନ୍ୟା ପ୍ରାଇଡ୍‌ ରିସୋର୍ଟ, ହୋଟେଲ ହଲିଡେ ରିସୋର୍ଟ, ଦି ହଂସକୋକପାମ୍‌, ରୟାଲ ହେରିଟେଜ୍‌, ହୋଟେଲ ବଙ୍ଗଲକ୍ଷ୍ମୀ, ତୋଷାଳି ସ୍ୟାଣ୍ଡ ରିସୋର୍ଟ ଲିଃ, ହୋଟେଲ ଏମ୍ପାୟର, ହୋଟେଲ ମେ ଫେୟାର, ଦି ଚାରିୟଟ୍‌ ରିସୋର୍ଟ, ପୁରୀ ହୋଟେଲ, ହୋଟେଲ ବ୍ଲୁ ଲିଲି, ହୋଟେଲ ଗୋଲ୍‌ଡେନ ପ୍ୟାଲେସ, ବଜାର କୋଲ୍‌କାତା, ଗୁରୁ ଏମ୍ପାୟର, ବିଶାଲ ଶପିଙ୍ଗ୍‌ ମଲ୍‌, ଜେନା ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ଶାନ୍ତି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ତୁଳସୀ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ଶ୍ରୀ ପ୍ୟାଲେସ, ଇ-୨୪ ହସ୍‌ପିଟାଲ, ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ହେଲ୍‌ଥ କେୟାର, ସଞ୍ଜୀବନୀ ହସ୍‌ପିଟାଲ, ଶରଧା ନର୍ସିଂହୋମ ଏବଂ ସତ୍ୟବାଦୀର ଗୋପୀନାଥ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ହୋଟେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କୌଣସି ଗୋଟିଏ ବି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ସନ୍ତୋଷଜନକ ନୁହେଁ ବୋଲି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ପ୍ରସ୍ଥାନ ପଥ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ରଖାଯାଇନାହିଁ। ଯେଉଁଠି ବି ପ୍ରସ୍ଥାନ ପଥ, ଏସ୍‌କେପ୍‌ ରୁଟ୍‌, ଓପନ୍‌ ସ୍ପେସ୍‌ ଓ କରିଡର ଆଦି ରହିଛି, ତାହାକୁ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ଦାସ କହିଛନ୍ତି। ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ପିକେଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଜି ପ୍ଲସ୍‌ ୨ କମର୍ସିଆଲ କମ୍‌ ରେସିଡେନ୍ସିଆଲ କୋଠା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ କୋଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହୋଟେଲ ଚାଲିଥିବା ଯାଞ୍ଚରୁ ଜଣାପଡିଛି। ଚକ୍ରତୀର୍ଥ ରୋଡ୍‌ର ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହୋଟେଲରେ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଥିବା ଗେମ୍‌ ପାର୍ଲର ନିକଟରେ ୫ଶହ କେଭି କ୍ଷମତାସମ୍ପନ୍ନ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ଏହି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ପ୍ୟାନେଲ ନିକଟରେ ଦହନଶୀଳ ପଦାର୍ଥ ରଖାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସବୁ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିବା ହୋଟେଲ ଗୁଡିକର ନାମ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇନାହିଁ। ନୋଟିସ ଜାରି ବେଳେ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୭୦ଟି ହୋଟେଲର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗତ ୨୩ତାରିଖରେ ଭିଆଇପି ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଅନନ୍ୟା ପ୍ରାଇଡ୍‌ ରିସୋର୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାସ୍ଥିତ ପ୍ୟାଣ୍ଟ୍ରି ୟୁଟିଲିଟି ଷ୍ଟୋରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଉକ୍ତ କକ୍ଷକୁ ସିଲ୍‌ କରି ଦିଆଯାଇଥିବା ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଭୂମି ଅଧିକାର ପାଇଁ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭୂମି ଅଧିକାର ପାଇଁ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭାରତବର୍ଷର ୯୦ ଭାଗ ସମ୍ପତ୍ତି କେବଳ ୧୦ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ରହିଛି। ବାକି ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇ ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ବହୁ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ନିଜର ଜୀବନ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ କରୁଛନ୍ତି।

ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ନାଁରେ ବର୍ବରତା , ପୋଲିସ ମାଡ଼ରେ ଦୁଇ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ହାତ, ଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା

ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ନାଁରେ ବର୍ବରତା , ପୋଲିସ ମାଡ଼ରେ ଦୁଇ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ହାତ, ଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ଏୟାରପୋର୍ଟ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥଳରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ବର୍ବରତା। କେତେଜଣ ପିସିଆର୍‌ ପୋଲିସ ପାଇପ୍‌ ଧରି ପାର୍କିଂସ୍ଥଳରେ ଥିବା ଗାଡିର ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟୁଥିଲେ।

‘ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନେ ଏକଜୁଟ୍‌ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ’ , ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ୍‌ ଉଚ୍ଛେଦ, କ୍ୟାଡର ରୁଲ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଦାବି

‘ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନେ ଏକଜୁଟ୍‌ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ’ , ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ୍‌ ଉଚ୍ଛେଦ, କ୍ୟାଡର ରୁଲ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ଫେଡ଼େରେଶନ ପକ୍ଷରୁ  ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନଙ୍କର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ରବିବାର ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ଭବନଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତି ବ୍ଲକରେ ହାରାସ୍‌ମେଣ୍ଟ କମିଟି ଗଠନ କରିବା, ଗମନାଗମନର ସୁବିଧା ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା, 

ମୁକ୍ତିମଣ୍ଡପ ପଣ୍ଡିତ ସଭା ପଞ୍ଜିକା ତିଆରି କରୁ

ମୁକ୍ତିମଣ୍ଡପ ପଣ୍ଡିତ ସଭା ପଞ୍ଜିକା ତିଆରି କରୁ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୦ା୮: ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ ଚଳଣିରେ ପଞ୍ଜିକାର ବ୍ୟବହାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଜନ୍ମ ଜାତକ ପ୍ରସ୍ତୁତିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଶୁଭାଶୁଭ କାଳ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକାକୁ ଅନୁସରଣ କରାଯାଉଛି। ପୂର୍ବେ ହାତଗଣତି ୩/୪ଟି ପଞ୍ଜିକା ପ୍ରକାଶ ପାଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। 

ବାଡ଼ି ନୃସିଂହଙ୍କ ଚାରି ଆଶ୍ରମ ବିଜେ

ବାଡ଼ି ନୃସିଂହଙ୍କ ଚାରି ଆଶ୍ରମ ବିଜେ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୦ା୮: ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣ ଶୁକ୍ଳ ନବମୀ ତିଥି ରବିବାର ବାଡ଼ି ନୃସିଂହ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରର ଚାରି ଆଶ୍ରମ ବିଜେ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଧୂପ ବଢିବା ପରେ ନୃସିଂହ ଠାକୁର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଜ୍ଞାମାଳ ପାଇ ଝୁଲଣ ମଣ୍ଡପ ତଳେ ରହିଥିବା ବିମାନରେ ବିଜେ କରିଥିଲେ। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ସଚେତନ କଲା ଆଦିତ୍ୟ ବାହିନୀ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ସଚେତନ କଲା ଆଦିତ୍ୟ ବାହିନୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୦ା୮: ଦିନକୁ ଦିନ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ପ୍ରଦୂଷଣ ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଦାୟୀ ହେଉଛି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଓ ପଲିଥିନ। ଏହାର କୁପ୍ରଭାବର ଶିକାର ହେଉଛି ମଣିଷ। ତେଣୁ ଆମକୁ ହିଁ ସଚେତନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ, ପଲିଥିନ ବ୍ୟବହାରରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇବାକୁ ହେବ। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନ , ସାମିଲ ହେଲା ହୋପ ଇଜ୍‌ ଲାଇଫ୍‌

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନ , ସାମିଲ ହେଲା ହୋପ ଇଜ୍‌ ଲାଇଫ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୦ା୮: ଦେଶରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଓ ପଲିଥିନଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ପ୍ରଦୂଷଣର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ସାଜିଛି। ପ୍ଲାଷ୍ଟିକର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର ସମାଜ ଲାଗି କ୍ଷତିକାରକ ପାଲଟିଛି।

ନିର୍ମାଣ ହେବ ଆକ୍ୱାରିୟମ , ଇଡ୍‌କୋକୁ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ

ନିର୍ମାଣ ହେବ ଆକ୍ୱାରିୟମ , ଇଡ୍‌କୋକୁ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୦ା୮: ପୁରୀର ଅର୍ବାନ ହାଟ ସମ୍ମୁଖ ପଡ଼ିଆରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲା ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ। ଜମି ଚହ୍ନଟ ହେଲା। ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ହେଲା ଦୁଇ ଦୁଇଥର ଶିଳାନ୍ୟାସ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। 

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା ‘ଟୁ ଆଡୋରେବୁଲ୍‌ ଲୁଜର୍ସ’ ହସାଇଲେ ଦର୍ଶିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା ‘ଟୁ ଆଡୋରେବୁଲ୍‌ ଲୁଜର୍ସ’ ହସାଇଲେ ଦର୍ଶିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ୧୦ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଫିଲ୍ମ ‘ତାରେ ଜମିନ୍‌ ପର୍‌’ରେ ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ କନ୍ଦାଇଥିଲେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଦର୍ଶିଲ ସଫାରି। ଆଉ ଏବେ ଠିକ୍‌ ୧୦ବର୍ଷ ପରେ ଦର୍ଶିଲ ଜଣେ ପ୍ରତିଭାବାନ ଯୁବ କଳାକାର ଭାବେ ମଞ୍ଚରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇ ହସାଇ ବେଦମ୍‌ କରିଛନ୍ତି।

ଦେବୀ ମୁହାଁଣରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା: ଜଣେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ନିଖୋଜ, ୯ ଉଦ୍ଧାର

ଦେବୀ ମୁହାଁଣରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା: ଜଣେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ନିଖୋଜ, ୯ ଉଦ୍ଧାର

କାକଟପୁର, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦେବୀ ମୁହାଁଣଠାରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଡଙ୍ଗା ଓଲଟି ଜଣେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୯ଜଣ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଖୋଜ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ହେଲେ କାଳିଆକଣ ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ବେହେରା।

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା କେରଳରେ ଫସି ରହିଥିବା ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ତାଲିକା

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା କେରଳରେ ଫସି ରହିଥିବା ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ତାଲିକା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ରାଜସ୍ବ ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର କେରଳରେ ଫସି ରହିଥିବା ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହିସବୁ  ଓଡ଼ିଆମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଲାଗି କେରଳ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ପାଖେଇ ଆସୁଛି ନିର୍ବାଚନ: ୧୫ ଦିନରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବ କଂଗ୍ରେସ

ପାଖେଇ ଆସୁଛି ନିର୍ବାଚନ: ୧୫ ଦିନରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବ କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୮(ବ୍ୟୁରୋ): ପାଖେଇ ଆସିଲାଣି ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦଳକୁ ମଜଭୂତ କରିବା ସହ ବିଧିବଦ୍ଧ ଖସଡ଼ା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି। ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୫୦ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ଏନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ବୋଲି ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ରବିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।