ମନୋରଞ୍ଜନ |

ବାହୁବଲୀ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’

ବାହୁବଲୀ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ବାଙ୍ଗାଲୋର/କଲିକତା: ବହୁ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିବାଦୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’ ଗୁରୁବାର ରିଲିଜ୍‌ ହେବା ସହ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ଧମାଲ କରିଚାଲିଛି। ଏକାଧିକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟିକରିବା ସହ ଅନେକ ସଫଳ ଫିଲ୍ମକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’। ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ୫୬ କୋଟି ଆୟ କରିସାରିଛି। କଟକଣା କାରଣରୁ କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ଏହା ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରିଚାଲିଛି। କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବରଂ ବିଦେଶୀ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଭଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିଛି ବୋଲି ଫିଲ୍ମ ବ୍ୟବସାୟ ସମୀକ୍ଷକ ତରନ ଆଦର୍ଶ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’ର ଆୟ ୫୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ୧.୮୮ କୋଟି ଟଙ୍କା, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ୨୯.୯୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ୮୮.୦୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି। ଜର୍ମାନୀ ସମେତ ଅନେକ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏହାକୁ ଦର୍ଶକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଆହୁରି ଭଲ ଆୟ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ତେବେ ବିଦେଶରେ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’ର ଆୟକୁ ଦେଖିଲେ ଏହା ଜଣାପଡ଼େ ଯେ ଏହା ଏସ୍‌.ଏସ୍‌. ରାଜମୌଲୀଙ୍କ୨୦୧୭ର ‘ବାହୁବଲୀ’ ଏବଂ ଅମିର ଖାନ୍‌ ଅଭିନୀତ ‘ଦଙ୍ଗଲ’ ଫିଲ୍ମକୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି। ଏହି ଦୁଇ ଫିଲ୍ମଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଭଲ ଆୟ କରିଛି ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’।
ସେପଟେ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’ ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଜୟପୁର ସାହିତ୍ୟ ଉତ୍ସବ (ଜୟପୁର ଲିଟ୍‌ରେଚର୍‌ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ)ରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ମନାକରି ଦେଇଛନ୍ତି ସେନ୍‌ସର ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରସୂନ ଜୋଷୀ। ଜାନୁୟାରୀ ୨୮ରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁରଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରସୂନ ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’କୁ ଯେଭଳି ବିରୋଧ ଲାଗି ରହିଛି ଏଭଳି ସମୟରେ ସେ ଯଦି ରାଜସ୍ଥାନ ଯିବେ, ତା’ହେଲେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କିମ୍ବା ଆୟୋଜକଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରୁ ପ୍ରସୂନ ଓହରି ଯାଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। କର୍ନୀ ସେନାର ବିରୋଧ ଲାଗିରହିଥିବାବେଳେ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପ୍ରସୂନଙ୍କୁ ଜେଡ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସେ ଏବେ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି।
କର୍ନାଟକରେ ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’କୁ ହିଂସାତ୍ମକ ବିରୋଧ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟର ବେଲାଗାଭିଠାରେ ଏକ ସିନେମା ହଲ୍‌ରେ ଶୁକ୍ରବାର ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ବୋମାମାଡ଼ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ କେହି ହତାହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ଧରିତ୍ରୀ ଆଳାପ:  ଏଲିନା ସାମନ୍ତରାୟ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ଅଧ୍ୟାପନା କରିଥାନ୍ତି

ଧରିତ୍ରୀ ଆଳାପ: ଏଲିନା ସାମନ୍ତରାୟ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ଅଧ୍ୟାପନା କରିଥାନ୍ତି

ନବାଗତା ହେଲେ ବି ଓଲିଉଡ୍‌ରେ ଜଣେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ତଥା ଆଗଧାଡ଼ିର ନାୟିକା ହେଉଛନ୍ତି ଏଲିନା ସାମନ୍ତରାୟ। ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ମାସର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦ୍ୱାରା ଏକ ଟିଭି ରିଏଲିଟି ଶୋ’ରେ ବିଜେତା ହେବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ମୋଡ଼କୁ ପୂରା ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା।

ଅପେରା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌: ସଫଳ ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ

ଅପେରା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌: ସଫଳ ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ

ମଞ୍ଚ ଉପରକୁ ଉଠିଗଲେ ସେ ହଜିଯାଆନ୍ତି ନିଜ ଭୂମିକାରେ। ନାଟକରେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱକୁ କିପରି ତୁଲାଇବାକୁ ପଡେ ତାହାର କାଇଦା ତାଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ଭଲ ଭାବରେ ଜଣା। ମଞ୍ଚ ଉପରକୁ ଉଠିଗଲେ ସେ ହଜିଯାଆନ୍ତି ନିଜ ଭୂମିକାରେ।

ସ୍ପେଶାଲ ଗିଫ୍ଟ

ସ୍ପେଶାଲ ଗିଫ୍ଟ

ନିକଟରେ ପ୍ରୀତି ଜିଣ୍ଟାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଆଲିୟା। ପୁଣି ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଥିଲେ ଏକ ଗିଫ୍ଟ। ଭେଟିବାକୁ ନେଇ ପ୍ରୀତି ତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ ହେଲେ କ’ଣ ପାଇଁ ଗିଫ୍ଟ ନେଇଥିଲେ ତାହା ବୁଝିପାରି ନ ଥିଲେ।

ଲଭ୍‌ ରାତ୍ରି

ଲଭ୍‌ ରାତ୍ରି

ସଲ୍‌ମାନ ଖାଁ ଫିଲ୍ମସ ବ୍ୟାନରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ‘ଲଭ୍‌ ରାତ୍ରି’। ଖାସ୍‌ କଥା ହେଲା, ଏହି ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ସଲ୍‌ମାନଙ୍କ ଭିଣୋଇ ତଥା ନବାଗତ ଆୟୁଷ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ନାୟିକା ଓ୍ବାରିନା ହୁସେନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚାନ୍ସ ପାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରେମ କାହାଣୀକୁ ଆଧାରକରି ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ସଲ୍‌ମାନ।

ନାକେଦମ୍‌ ହେଲେ ସ୍ବରା

ନାକେଦମ୍‌ ହେଲେ ସ୍ବରା

ସ୍ବରା ଭାସ୍କର, ଥରେ ଗୋଟିଏ ଶଟ୍‌ ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ନାକେଦମ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ଯେତେ ପ୍ରାକ୍ଟିସ କଲେ କ’ଣ ହେବ, ଠିକ୍‌ ଶଟ୍‌ ନେଲା ବେଳକୁ ସବୁ ଅଡୁଆ ହୋଇଯାଉଥିଲା। ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଶଟ୍‌କୁ ଓକେ କରିବା ପାଇଁ ପାଖାପାଖି ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଲାଗି ଯାଇଥିଲା।

ସଲ୍‌ମାନ ବନାମ ସଲ୍‌ମାନ

ସଲ୍‌ମାନ ବନାମ ସଲ୍‌ମାନ

ଏଥର ରଜରେ ସିନେମା ବଜାର ଜମିଯିବ। ଏହି ଅବସରରେ ଦୁଇଟି ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା- ‘ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ର ସଲ୍‌ମାନ ଖଁା’ ଏବଂ ‘ଫୋର ଇଡିୟଟ୍ସ’ ପରଦା ଉପରକୁ ଆସିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସଲ୍‌ମାନ ଖାଁଙ୍କ ଅଭିନୀତ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ‘ରେସ୍‌-୩’ ମଧ୍ୟ ଜୁନ୍‌ ୧୫ରେ ରିଲିଜ ହେଉଛି।

ସଙ୍ଗୀତ  ବିନା ବଞ୍ଚିବା  ଅସମ୍ଭବ : ଏନ୍‌. ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ

ସଙ୍ଗୀତ ବିନା ବଞ୍ଚିବା ଅସମ୍ଭବ : ଏନ୍‌. ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ

‘ସଙ୍ଗୀତ ସତେଯେମିତି ମୋ ରକ୍ତରେ ପ୍ରବାହିତ। ପିଲାଟି ଦିନରୁ ଏହା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହା ମୋର ନିଶା ପାଲଟିଯାଇଛି। ଶ୍ରୋତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରିବାରେ ଯେଉଁ ଆନନ୍ଦ ମିଳିଛି ତାହାକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବାକୁ ମୋ ନିକଟରେ ଭାଷା ନାହିଁ। ଏତିକି କହିବି, ସଙ୍ଗୀତ ବିନା ବଞ୍ଚିବା ଅସମ୍ଭବ।’

କ୍ଷଣକୋପୀ ଅନୁଷ୍କା

କ୍ଷଣକୋପୀ ଅନୁଷ୍କା

ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ବେଳକାଳ ଏବେ ଭଲ ନାହିଁ। ଦେଖୁନାହାନ୍ତି, ଯେଉଁ ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ତାହାର ଅବସ୍ଥା କ’ଣ ଯେ ହେଉଛି ତାହା ନ କହିବା ଭଲ। ପ୍ରଯୋଜିକା ସାଜି କିଛି ସିନେମା ପ୍ରଯୋଜନା କଲେ, ହେଲେ ଫଳ ସେଇଆ।

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଦୀପିକାଙ୍କ ମିମ୍‌

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଦୀପିକାଙ୍କ ମିମ୍‌

ବମ୍ବେ: ଭଉଣୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଅତୁଳନୀୟ। ସେ ସେଲିବ୍ରିଟି ହୁଅନ୍ତୁ ବା ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଜୀବନ କଟାଉଥିବା ଦିନ ଦରିଦ୍ର, ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଉଣୀ ପ୍ରୀତିର ଖଟାମିଠା ରଙ୍ଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଭଉଣୀ ଅନିଶାଙ୍କ ସହ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଡୁକୋନ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ତା’ଠାରୁ କିଛି ଭିନ୍ନ ନୁହେଁ।

‘ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶମ୍‌’ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଥର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ଫିଲ୍ମ

‘ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶମ୍‌’ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଥର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ଫିଲ୍ମ

ବମ୍ବେ: ଗତ ୨୧ ତାରିଖରେ ୧୯୯୯ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ବଳିଉଡ୍‌ ମୁଭି ‘ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶମ୍‌’କୁ ୧୯ ବର୍ଷ ପୂରିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ହୋଇଛି ଏକ ନିଆରା ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ। ଟେଲିଭିଜନ୍‌ ପରଦାରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଥର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମର ରେକର୍ଡ ଏହି ମୁଭି ନାମରେ ନାମିତ ହୋଇଛି।

ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ଶିବିରରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା

ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ଶିବିରରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା

ଢାକା: ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ୟୁନିସେଫ୍‌ର ଗୁଡ୍‌ଓ୍ବିଲ ଆମ୍ବାସାଡର ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଜଣେ ଦରଦୀ। ଦେଶାନ୍ତରୀ ଓ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଖୁବ୍‌ ଚିନ୍ତିତ। ସେମାନଙ୍କ ଭଲମନ୍ଦ ବୁଝିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶକୁ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା।

ପ୍ରଭାସଙ୍କ ‘ସାହୋ’ର ଆକ୍ସନ ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ୯୦ କୋଟି: ଚୁରମାର୍‌ ହେଲା ୩୭ କାର୍‌, ୫ ଟ୍ରକ୍‌

ପ୍ରଭାସଙ୍କ ‘ସାହୋ’ର ଆକ୍ସନ ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ୯୦ କୋଟି: ଚୁରମାର୍‌ ହେଲା ୩୭ କାର୍‌, ୫ ଟ୍ରକ୍‌

ବମ୍ବେ: ବାହୁବଲୀର ସଫଳତା ପରେ ଅଭିନେତା ତଥା ସୁପରଷ୍ଟାର ପ୍ରଭାସ ନିଜର ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ସାହୋ’ର ଶୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ। ନିକଟରେ ଆବ୍ବୁ ଧାବିରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରମୁଖ ଆକ୍ସନ ଭାଗର ଶୁଟିଂ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ନିର୍ମାତାମାନେ ୯୦ କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସିନ୍‌ ସମୟରେ ୫ଟି ଟ୍ରକ ଏବଂ ୩୭ଟି କାର ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର ହୋଇଥିବା ନିକଟରେ ପ୍ରଭାସ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।