ମେଟ୍ରୋ |

ଦୁଇ ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୬ ଗିରଫ

ଦୁଇ ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୬ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ। ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବାବେଳେ ଉଭୟ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। କୁଇକ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌(କ୍ୟୁଏଟି) ଗୋଟିଏ ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ କଳାରାହାଙ୍ଗରୁ ଧରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଧଉଳିରୁ ଧରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ, ଗୁଳି ଓ ୨ଟି ବାଇକ୍‌ ଜବତ ହୋଇଛି। କ୍ୟୁଏଟି ଧରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକାର ଜଗନ୍ନାଥ ପଲେଇ, ଚନ୍ଦକା କଣ୍ଟାବାଡ ଅଞ୍ଚଳର ବିଜୟ ମହାରଣା ଓ ଅଙ୍କୁଳିର ଜର୍ଜ ମଲ୍ଲିକ। ସ୍ପେଶଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଧରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବାଲିପାଟଣା ବିଶ୍ୱନାଥପୁର ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରଦୀପ୍ତ କାଣ୍ଡି(୨୫), ବ୍ରହ୍ମେଶ୍ୱରପାଟଣାର ତିଲୋଚନ ବେହେରା(୨୪) ଓ ବଡଗଡ ଅଞ୍ଚଳର ଜିତୁ ଭୋଇ(୨୪)। ଜଗନ୍ନାଥ, ବିଜୟ ଏବଂ ଜର୍ଜ କଳାରାହାଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ଚାଉଳ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଧଉଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ଡକାୟତି ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବାବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଗନ୍ନାଥ ପଲେଇ ୨୦୧୬ ଜୁଲାଇ ୪ରେ ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନା ତାରିଣୀନଗର ବସ୍ତିରେ ପ୍ରେମ ଜନିତ କାରଣରୁ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ମାଝି ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ସେହିଭଳି ଗଞ୍ଜାମର ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର୍‌ ବିକ୍ରମ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଭାଇ ବାପି ମଲିକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ସେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନାମରେ ୭ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବର୍ଷା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବର୍ଷା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪ା୮(ବ୍ୟୁରୋ): ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ବୁଧବାର ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଇ ଅଟୋଚାଳକ ସଂଘର ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ଇ ଅଟୋଚାଳକ ସଂଘର ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ଇ ଅଟୋଚାଳକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସରକାରୀ କଲେଜ କ୍ୟାମ୍ପସ ପରିଷର ସଫେଇ କରାଯାଇଛି। ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହିତ ଜଡିତ ଶତାଧିକ  ଅଟୋଚାଳକ କ୍ୟାମ୍ପସ ସଫେଇ କରିବା ସହ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ଓ ଅନାବନା ଗଛଲତା ଓପାଡ଼ିଥିଲେ।

ରାଜଧାନୀରୁ ୧ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୩ ଘର ମାଲିକ ଅଟକ

ରାଜଧାନୀରୁ ୧ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୩ ଘର ମାଲିକ ଅଟକ

କଟକ ରୋଡ,୧୪ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ତଥା ଏହାର ଉପଖଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୧ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଓ ୧୬ କେଜି ଅଫିମ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥ ଭଙ୍ଗା

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥ ଭଙ୍ଗା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ସିଂହଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖରେ ରହିଥିବା ତିନିରଥ ମଧ୍ୟରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ସାଢେ ୯ଟାରେ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦର୍ପଦଳନ ରଥ ଭଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଖଣିରେ ବିସ୍ଫୋରଣବେଳେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଖଣିରେ ବିସ୍ଫୋରଣବେଳେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୪।୮: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ତହସିଲ ଛତ୍ରମା ମୌଜା କଳିଙ୍ଗ ଖଣିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ସମୟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ମଳିପଡାର ବାଙ୍ଗୁରୁ କଳସ। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସେବାୟତ

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସେବାୟତ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପରିଚାଳନାଗତ ସଂସ୍କାର ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି ସେବାୟତ। ଦାନ, ଦକ୍ଷିଣା ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇଥିବା ବେଳେ ବଂଶାନୁକ୍ରମିକ ସେବା ସ୍ବତ୍ୱ ଉଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ବି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଛନ୍ତି। 

ଧର୍ମସମ୍ରାଟ କରପାତ୍ରୀଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ

ଧର୍ମସମ୍ରାଟ କରପାତ୍ରୀଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ରାମରାଜ୍ୟ ପରିଷଦ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଧର୍ମସମ୍ରାଟ କରପାତ୍ରୀଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ୧୧୧ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠରେ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ଉପରେ କଟକଣା ନ ଲାଗୁ

ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ଉପରେ କଟକଣା ନ ଲାଗୁ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪ା୮: ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ସବୁ ରାୟକୁ ଆମେ ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଯଦି ସଂସ୍କାର ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳା ଆସିବ ତା’ ହେଲେ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବର କଥା। କିନ୍ତୁ ଦାନ, ଦକ୍ଷିଣା ସଂଗ୍ରହ ଏବଂ ବଂଶାନୁକ୍ରମିକ ସେବା ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର କଟକଣା ଲଗା ନ ଯାଉ। 

ଘାଇ ନିକଟରେ ପୁଣି ଘଳିଆ ପଡ଼ିଲା

ଘାଇ ନିକଟରେ ପୁଣି ଘଳିଆ ପଡ଼ିଲା

ବାଲିଅନ୍ତା,୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-
ବାଲିଅନ୍ତା ବ୍ଲକ ବେଣ୍ଟପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ପ୍ରବାହିତ ନିମାପଡ଼ା ଶାଖା କେନାଲରେ ଗତ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏକ ଘାଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୨ଦିନରେ ଘାଇ ମରାମତି କରାଯାଇଥିଲା। 

ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪।୮(ବ୍ୟୁରୋ)-
ହିନ୍ଦୁ ଜାଗରଣ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ତରଫରୁ ସୋମବାର ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସତ୍ତ୍ୱେ ୩ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯୁବକ ଏହି ଅବସରରେ ଅଖଣ୍ଡ ଭାରତ ଗଠନ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଥିଲେ। 

ପାଟନା ଫ୍ୟାଶନ ଓ୍ବିକ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ହସ୍ତତନ୍ତ

ପାଟନା ଫ୍ୟାଶନ ଓ୍ବିକ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ହସ୍ତତନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪।୮(ବ୍ୟୁରୋ)-
ନିକଟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ରିଆଲିଟି ଶୋ’ ବିଗ୍‌ବସ୍‌କୁ ଯାଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିବା ଓଡ଼ିଶାର ପରିଚିତ ଟେଲିଭିଜନ ହୋଷ୍ଟ୍‌ ତଥା ଆଗଧାଡ଼ିର ଫ୍ୟାଶନ ଡିଜାଇନର ସଗୁନ୍‌ ସବ୍ୟସାଚୀ ଶତପଥୀ ପୁଣିଥରେ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ପୁସ୍ତକ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ପୁସ୍ତକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୪।୮(ବ୍ୟୁରୋ)-
ଆଜିର ପିଲା ଭାରତ, ବିଶ୍ୱ ଓ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ଭବିଷ୍ୟତ। ତେଣୁ ସେମାନେ କିଭଳି ଚିନ୍ତାମୁକ୍ତ ହୋଇ ପାଠ ପଢ଼ିବେ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବେ, ତାହାର ୨୫ଟି ମନ୍ତ୍ର ‘ଏଗ୍‌ଜାମ୍‌ ଓ୍ବାରିୟର୍ସ’ ପୁସ୍ତକରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍