ଜାତୀୟ |

କୌଣସି ଧର୍ମ, ଜାତିର ଭାବନା କ୍ଷୁଣ୍ଣ କରିବାଭଳି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ ଅନୁଚିତ: ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହ

କୌଣସି ଧର୍ମ, ଜାତିର ଭାବନା କ୍ଷୁଣ୍ଣ କରିବାଭଳି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ ଅନୁଚିତ: ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫।୧: ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ବିବାଦ ଓ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ଗୁରୁବାର ପରଦାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବଲିଉଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭଂସାଲୀଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ପଦ୍ମାବତ୍‌’। ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିବାଦ ଏହାର ପିଛା ଛାଡୁ ନାହିଁ। ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଏହାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବିରୋଧ କରାଯାଇ ଗାଡି ମୋଟର ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଉଛି। ରାଜନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି କୌଣସି ବି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କୌଣସି ଧର୍ମ ଅଥବା ଜାତିର ଭାବନାକୁ କ୍ଷୁଣ୍ଣ କରିଥାଏ, ତେବେ ଏଭଳି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ ହେବା ଅନୁଚିତ୍‌’। ଇତିହାସକୁ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଦେଖାଇବା ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ହେବା ଅନାବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଭାଜପା ଏମ୍‌ପି ସୁବ୍ରହ୍ମଣ୍ୟନ୍‌ ସ୍ବାମୀ ମଧ୍ୟ ପଦ୍ମାବତ୍‌କୁ ବିରୋଧ କରି କହିଛନ୍ତି, ଏହା ପୁରୁଣା ଘା’ରେ ଲୁଣ ପକାଇବା ଭଳି କାମ କରୁଛି। ଏହାକୁ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଉଚିତ୍‌ ହେଲା ନାହିଁ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଐତିହାସିକ ମୂଲ୍ୟ କିଛି ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ବି.କେ ସିଂହ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଜାତୀୟ |

ଶାସ୍ତ୍ରର ଅନୁମତି ମିଳିଲେ ହେବ ଗହଣା ପ୍ରଦର୍ଶନ: ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି

ଶାସ୍ତ୍ରର ଅନୁମତି ମିଳିଲେ ହେବ ଗହଣା ପ୍ରଦର୍ଶନ: ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି

ବିଜୟଓ୍ବାଡା,୨୧।୫: ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି ଦେବସ୍ଥାନମ(ଟିଟିଡି) ଏବଂ ପୂର୍ବ ମୁଖ୍ୟ ପୂଜାରୀ ଏଭି ରମଣ ଦିକ୍ଷିତିଲୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗିରହିଥିବା ବିବାଦ ରବିବାର ନୂଆ ମୋଡ ନେଇଛି।

କୋଟାରେ ଖୋଲିବ ମଦର ମିଲ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ

କୋଟାରେ ଖୋଲିବ ମଦର ମିଲ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ

କୋଟା,୨୧।୫: ରାଜସ୍ଥାନ କୋଟାର କିଛି ଚିକିତ୍ସାଳରେ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି ମଦର ମିଲ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ। କୌଣସି କାରଣରୁ ଯେଉଁ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ମା’ କ୍ଷୀର ମିଳୁନି ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ସହଜରେ ମା’ କ୍ଷୀର ମିଳିପାରିବ।

ଲାଇଫ୍‌ ଏକ୍ସଟେନ୍‌ସନ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ରେ ବ୍ରହ୍ମୋସ୍‌ର ପରୀକ୍ଷଣ ସଫଳ

ଲାଇଫ୍‌ ଏକ୍ସଟେନ୍‌ସନ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ରେ ବ୍ରହ୍ମୋସ୍‌ର ପରୀକ୍ଷଣ ସଫଳ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୧।୫: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଚାନ୍ଦିପୁରରୁ ସୋମବାର ଲାଇଫ୍‌ ଏକ୍ସଟେନ୍‌ସନ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ରେ ବ୍ରହ୍ମୋସ୍‌ କ୍ରୁଜ୍‌ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଛି। ଚାନ୍ଦିପୁରସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ(ଆଇଟିଆର୍‌)ର ଏକ ମୋବାଇଲ ଲଞ୍ଚରରୁ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟା ୪୦ରେ ଏହାର ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ୟୁରାନିୟମ୍‌ ଭଣ୍ଡାର ୪୦ ବର୍ଷରେ ସରିବ

ୟୁରାନିୟମ୍‌ ଭଣ୍ଡାର ୪୦ ବର୍ଷରେ ସରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୫: ଦେଶରେ ଥିବା ୟୁରାନିୟମ୍‌ ଭଣ୍ଡାର ଆସନ୍ତା ୪୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବ ବୋଲି ଭୂବିଜ୍ଞାନୀମାନେ ମତପୋଷଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଶକ୍ତି ଉତ୍ପାଦନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ଦେଖାଯିବ। ସମ୍ପ୍ରତି ଦେଶରେ ୨ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟନ୍‌ ୟୁରାନିୟମ୍‌ ଗଚ୍ଛିତ ରହିଛି।

ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଦଳିତଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା: ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଦଳିତଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା: ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଗାନ୍ଧୀନଗର,୨୧।୫: ଗୁଜରାଟର ରାଜକୋଟରେ ଚୋରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଦଳିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି।

ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ

ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୫: ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିଶାଖାପାଟନା ଯାଉଥିବା ଆନ୍ଧ୍ର ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏହାର ୪ଟି କୋଚ୍‌ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିିଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆସିପାରେ ଝଡବର୍ଷା

୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆସିପାରେ ଝଡବର୍ଷା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୫: ବିହାର ସମେତ ପୂର୍ବୋତ୍ତର ରାଜ୍ୟ ଓ ଉତ୍ତରରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର, ହୀମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଓ ଝାଡଖଣ୍ଡରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଝଡବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଗର୍ଭବତୀ ଝିଅ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୂର ପିନ୍ଧାଇଲେ ପିତା

ଗର୍ଭବତୀ ଝିଅ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୂର ପିନ୍ଧାଇଲେ ପିତା

ପାଟନା,୨୧।୫: ବିହାରର ବାଙ୍କା ଜିଲାରେ ଜଣେ ପିତା ନିଜ ନାବାଳିକା ଝିଅ ସହ ମାସ ମାସ ଧରି ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ପରେ ଝିଅ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିବା ଜାଣି ପିତା ନିଜ ନାବାଳିକା ଝିଅ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୂର ପିନ୍ଧାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୨୭ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୨୭ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୫: ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୨୭ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ରାଜୀବଙ୍କ ସମାଧିସ୍ଥଳ ବୀର ଭୂମିରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ରାହୁଲ ଟୁଇଟ୍‌ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ, ମନରେ ଘୃଣା ଭାବ ନେଇ ଚାଲୁଥିବା ଲୋକ ଜେଲରେ ରହିଥିବା କଏଦି ସଦୃଶ।

ବସ୍‌, ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କା: ୯ ମୃତ ୨୦ ଆହତ

ବସ୍‌, ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କା: ୯ ମୃତ ୨୦ ଆହତ

ଗୁନା,୨୧।୫: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗୁନା ଜିଲାରେ ସୋମବାର ହୋଇଥିବା ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଗୁରୁତରଙ୍କୁ ଜିଲା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ଦେଢ଼ବର୍ଷରେ ୫୧ ଯବାନ ଶହୀଦ

ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ଦେଢ଼ବର୍ଷରେ ୫୧ ଯବାନ ଶହୀଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୫: ଗତ ଦେଢ଼ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୫୧ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ୨୦୧୦ରୁ ୨୦୧୩ ମଧ୍ୟରେ ସାଢ଼େ ଋ ହଜାର ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୦୧୪ରୁ ୨୦୧୭ ମଧ୍ୟରେ ୪ ହଜାର ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

ବ୍ୟାପୁଛି ନିପା ଭାଇରସ୍‌: ୧୧ ମୃତ

ବ୍ୟାପୁଛି ନିପା ଭାଇରସ୍‌: ୧୧ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୫: ଜୀବନନାଶକାରୀ ନିପା ଭାଇରସ୍‌ କବଳରେ କେରଳ। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଏଥିରେ ୧୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହା ପୂରା ରାଜ୍ୟରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି।