ମନୋରଞ୍ଜନ |

ଓସ୍କାର ମନୋନୟନ ତାଲିକାରେ ଦୁଇ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ

ଓସ୍କାର ମନୋନୟନ ତାଲିକାରେ ଦୁଇ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ

ବମ୍ବେ: ଓସ୍କାର-୨୦୧୮ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମନୋନୟନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି ଦୁଇଟି ବଲିଉଡ଼ ଫିଲ୍ମ। ‘ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଆଣ୍ଡ ଅବ୍ଦୁଲ’ ଏବଂ ‘ ଦ ବିଗ୍‌ ସିକ୍‌’ ଏହି ବାଜି ମାରିଛି। ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଓ ତାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଚାକରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିବା ନିଆରା ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ‘ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଆଣ୍ଡ ଅବ୍ଦୁଲ’ର କାହାଣୀ ଗତିଶୀଳ। ଏହା ଶ୍ରେଷ୍ଠ କଷ୍ଟ୍ୟୁମ ଡିଜାଇନ୍‌ ଶ୍ରେଣୀରେ ପୁରସ୍କାର ଜିତିପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଲି ଅବ୍ଦୁଲଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ବେଳେ ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଚରିତ୍ରରେ ହଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁଡି ଡେଞ୍ଚ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ‘ଦ ବିଗ୍‌ ସିକ୍‌’ରେ କାହାଣୀର ସଂଳାପ ଶ୍ରେଣୀରେ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବାରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ବିଦେଶୀ ଭାଷା ଶ୍ରେଣୀରେ ପୂର୍ବରୁ ଓସ୍କାର ଯାଇଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଷ୍‌ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଅପୁର ସଂସାର(୧୯୫୯), ଗାଇଡ୍‌(୧୯୬୫), ସାରାଂଶ(୧୯୮୪), ନାୟକନ(୧୯୮୭), ପରିନ୍ଦା(୧୯୮୯), ଅଞ୍ଜଳି(୧୯୯୦), ହେ ରାମ(୨୦୦୦), ଦେବଦାସ(୨୦୦୨), ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି(୨୦୦୮), ବର୍ଫି(୨୦୧୨), କୋର୍ଟ(୨୦୧୫) ଆଦି ରହିଛି। ମାତ୍ର ମଦର ଇଣ୍ଡିଆ(୧୯୫୭), ସଲାମ ବମ୍ବେ(୧୯୮୮), ଲଗାନ(୨୦୦୧) ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଯିବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା।

All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

‘ଗୋଲ୍ଡ’ ଭର୍‌ସେସ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’

‘ଗୋଲ୍ଡ’ ଭର୍‌ସେସ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’

ମୁମ୍ବାଇ: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ବୁଧବାର ସିଲ୍‌ଭର ସ୍କ୍ରିନ୍‌ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଛି ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ‘ଗୋଲ୍ଡ’ ଏବଂ ଜନ୍‌ ଆବ୍ରାହମ୍‌ଙ୍କ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’। ‘ଗୋଲ୍ଡ’ରେ ଦେଶପ୍ରେମ ଭରପୂର ରହିଥିବାବେଳେ ସ୍ପୋର୍ଷ୍ଟ, ଡ୍ରାମା ଏବଂ ଇତିହାସ ସବୁକିଛି ନଜର ଆସିଛି। ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ୧୯୩୬ ମସିହାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

‘ତଖତ୍‌’ ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପ: ଭୂମି

‘ତଖତ୍‌’ ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପ: ଭୂମି

ମୁମ୍ବାଇ: କରନ୍‌ ଜୋହରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ତଖତ୍‌’ ଫିଲ୍ମ ମୋ ଅଭିନୟ ଜୀବନରେ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପ ବୋଲି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୂମି ପେଡନେକର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଇଭେଣ୍ଟ୍‌ରେ ‘ରାଇସିନ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ’ର ଆମ୍ବାସାଡର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବା ଅବସରରେ ତଖତ୍‌ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ମନକଥା କହିଛନ୍ତି। 

ଦୀପିକାଙ୍କ ବିବାହରେ ଯୋଗଦେବେ ୩୦ ଅତିଥି

ଦୀପିକାଙ୍କ ବିବାହରେ ଯୋଗଦେବେ ୩୦ ଅତିଥି

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ର ଆଉ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବାହାଘରର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୨୦ରେ ପଦ୍ମାବତ୍‌ ଫେମ୍‌ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍‌ ବଲିଉଡ ନାୟକ ରଣବୀର ସିଂଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ।

ସଲମାନ ଶେୟାର କଲେ ଆୟୁଷଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଗୀତ

ସଲମାନ ଶେୟାର କଲେ ଆୟୁଷଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଗୀତ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ ନାୟକ ସଲମାନ ଖାଁ ତାଙ୍କ ଭିଣୋଇ ଆୟୁଷ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅପ୍‌କମିଙ୍ଗ ଫିଲ୍ମ ‘ଲଭରାତ୍ରି’ର ପ୍ରଥମ ଗୀତ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଟୁଇଟରରେ ଏହା ଶେୟାର କରି ସୁଲତାନ୍‌ ଷ୍ଟାର ସଲମାନ୍‌ ଲେଖିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଗୀତ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। 

କପିଲଙ୍କଠାରୁ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ ରଣବୀର

କପିଲଙ୍କଠାରୁ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ ରଣବୀର

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ରଣବୀର ସିଂ ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ନେଇ ଯେତିକି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସେତିକି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ତାଙ୍କ ଅଗାମୀ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ। ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କପିଳ ଦେବଙ୍କଠାରୁ କୁଆଡେ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ।

ଫିଲ୍ମରେ ଦେଶପ୍ରେମ

ଫିଲ୍ମରେ ଦେଶପ୍ରେମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୪।୮: ଭାରତୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର କାହାଣୀ ଓ ଘଟଣାବଳୀ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଭାବପ୍ରବଣତାରେ ମିଶିଯାଇଛି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବନାହିଁ। ଲୋକଙ୍କ ଦେଶପ୍ରେମ ଭାବପ୍ରବଣତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅନେକ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି। 

ନେତା ହେବେ ନାହିଁ ଆମିର

ନେତା ହେବେ ନାହିଁ ଆମିର

ମୁମ୍ବାଇ: ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆର କେତେଜଣ କଳାକାର ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ କିନ୍ତୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ସନିଷ୍ଟ ଆମିର ଖାଁ। ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଓ ସାମାଜିକ ଘଟଣାବଳୀକୁ ନେଇ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖୁଥିବା ଆମିର ନିକଟରେ ଏଭଳି କଥା କହିଛନ୍ତି। 

ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ହିଟ୍‌

ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ହିଟ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ହି-ମ୍ୟାନ୍‌ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପୁଣି ଥରେ ତାଙ୍କ ୨ ପୁଅ ସନ୍ନି ଦଓ୍ବେଲ ଓ ବବି ଦଓ୍ବେଲଙ୍କୁ ନେଇ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ମୁଭି ‘ୟମଲା ପଗଲା ଦିଓ୍ବାନା ଫିର୍‌ ସେ’ରେ ଏମାନେ ନଜର ଆସିବେ।

ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କୁ ମନେପକାଇଲେ ହି-ମ୍ୟାନ୍‌

ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କୁ ମନେପକାଇଲେ ହି-ମ୍ୟାନ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ଆଜିବି ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କ କଥା ମନେପଡିଲେ ଭିଜିଯାଉଛି ଆଖି। ଅନେକେ ଏବେ ବି ତାଙ୍କୁ ଭୁଲିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ଛାଡି ଯାଇଥିବା ନାୟିକା ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ମନେପକାଇ ଭାବବିହ୍ବଳ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ବଲିଉଡ୍‌ର ହି-ମ୍ୟାନ୍‌ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର।

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଖଦି

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଖଦି

ଖଦିବସ୍ତ୍ର ମନେପକାଇଦିଏ ବାପୁଜୀଙ୍କ କୁଟି ଖାଅ, କାଟି ପିନ୍ଧର ବାର୍ତ୍ତାକୁ। ବ୍ରିଟିଶ ଶାସନାଧୀନ ଦେଶରେ ବିଦେଶୀ ବସ୍ତ୍ର ବର୍ଜନ କରି ସ୍ବଦେଶୀ ତଥା ଖଦିବସ୍ତ୍ରକୁ ଆପଣେଇବାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ। ଏବେ ଏହି ଦେଶୀ ବସ୍ତ୍ର ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ପ୍ରସାର ଲାଭ କରିବାକୁ ଲାଗିଛି।

ଏମିତି ବି ହୋଇଥିଲା: ମନେପଡେ ସେହି ୯ବର୍ଷ

ଏମିତି ବି ହୋଇଥିଲା: ମନେପଡେ ସେହି ୯ବର୍ଷ

ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ସିନେମାରେ ମହେଶ ବାବୁ ଜଣେ ବେଶ୍‌ ପରିଚିତ ନାମ। ଆକ୍ସନ ହେଉ କି ଇମୋଶନ ଅବା ରୋମାନ୍ସ- ଯେ କୌଣସି ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଆଣି ଥୋଇବାରେ ସେ କେତେ ଧୁରନ୍ଧର ତାହା କହିବା ବାହୁଲ୍ୟ ମାତ୍ର। ଏଇ ମାସ ୯ ତାରିଖରେ ସେ ନିଜର ୪୩ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।

ମ୍ୟାରେଜ ପରେ.. ଆକ୍ଟିଂ କରିପାରେ ଅଡୁଆ

ମ୍ୟାରେଜ ପରେ.. ଆକ୍ଟିଂ କରିପାରେ ଅଡୁଆ

ମହେଶ ତନୟା ଆଲିୟା ଏବେ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ସାଜିଛନ୍ତି। ଏପରି ନିଆଁରେ ଘିଅ ଢାଳିବା ଭଳି କାମ କରିଛି ରଣବୀର କପୁରଙ୍କ ସହ ଆଫେୟାର୍ସ। ପୁଣି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଦୁହେଁ କୁଆଡେ ହାତକୁ ଦି’ ହାତ ହେବେ।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍