ମନୋରଞ୍ଜନ |

ଓସ୍କାର ମନୋନୟନ ତାଲିକାରେ ଦୁଇ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ

ଓସ୍କାର ମନୋନୟନ ତାଲିକାରେ ଦୁଇ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ

ବମ୍ବେ: ଓସ୍କାର-୨୦୧୮ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମନୋନୟନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି ଦୁଇଟି ବଲିଉଡ଼ ଫିଲ୍ମ। ‘ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଆଣ୍ଡ ଅବ୍ଦୁଲ’ ଏବଂ ‘ ଦ ବିଗ୍‌ ସିକ୍‌’ ଏହି ବାଜି ମାରିଛି। ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଓ ତାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଚାକରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିବା ନିଆରା ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ‘ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଆଣ୍ଡ ଅବ୍ଦୁଲ’ର କାହାଣୀ ଗତିଶୀଳ। ଏହା ଶ୍ରେଷ୍ଠ କଷ୍ଟ୍ୟୁମ ଡିଜାଇନ୍‌ ଶ୍ରେଣୀରେ ପୁରସ୍କାର ଜିତିପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଲି ଅବ୍ଦୁଲଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ବେଳେ ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଚରିତ୍ରରେ ହଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁଡି ଡେଞ୍ଚ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ‘ଦ ବିଗ୍‌ ସିକ୍‌’ରେ କାହାଣୀର ସଂଳାପ ଶ୍ରେଣୀରେ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବାରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ବିଦେଶୀ ଭାଷା ଶ୍ରେଣୀରେ ପୂର୍ବରୁ ଓସ୍କାର ଯାଇଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଷ୍‌ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଅପୁର ସଂସାର(୧୯୫୯), ଗାଇଡ୍‌(୧୯୬୫), ସାରାଂଶ(୧୯୮୪), ନାୟକନ(୧୯୮୭), ପରିନ୍ଦା(୧୯୮୯), ଅଞ୍ଜଳି(୧୯୯୦), ହେ ରାମ(୨୦୦୦), ଦେବଦାସ(୨୦୦୨), ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି(୨୦୦୮), ବର୍ଫି(୨୦୧୨), କୋର୍ଟ(୨୦୧୫) ଆଦି ରହିଛି। ମାତ୍ର ମଦର ଇଣ୍ଡିଆ(୧୯୫୭), ସଲାମ ବମ୍ବେ(୧୯୮୮), ଲଗାନ(୨୦୦୧) ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଯିବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସଂଗୀତ

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ଉର୍ବଶୀଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଅନ୍ଦାଜ

ଉର୍ବଶୀଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଅନ୍ଦାଜ

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡର ନବାଗତା ନାୟିକା ଉର୍ବଶୀ ଶୌତେଲାଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଅନ୍ଦାଜକୁ ନେଇ ସେ ଏବେ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ। ଏଥର ସେ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବା ବୋଲ୍ଡ ଅବତାରକୁ ନେଇ ନୁହେଁ ବରଂ ଆଉ ଏକ ନିଆରା କାମ ପାଇଁ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଉର୍ବଶୀ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ ଅଫିସିଆଲ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର୍‌ କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ରେକ୍‌ ନେବେ ଆମିର

ବ୍ରେକ୍‌ ନେବେ ଆମିର

ବମ୍ବେ: କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ ବେଶ୍‌ ଚୁଜି ବଲିଉଡର ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ସନିଷ୍ଟ ଆମିର ଖାଁ। ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନ ଆସିଲେ ମଧ୍ୟ ଯେଉଁ କେତୋଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆମିର ନଜର ଆସନ୍ତି ତାହା ହୁଏ ସୁପରଡୁପର ହିଟ୍‌।

ଦବଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର-ମିସ୍‌ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯୋଡି ଦିଓ୍ବାନା କରିବେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ

ଦବଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର-ମିସ୍‌ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯୋଡି ଦିଓ୍ବାନା କରିବେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡର ଦବଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାଁ ଓ ପୂର୍ବତନ ମିସ୍‌ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜ୍ୟାକ୍‌ଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଡିଜଙ୍କ ଯୋଡି ପୁଣିଥରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଦିଓ୍ବାନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ପୂର୍ବରୁ ମୁଭି ‘କିକ୍‌’ରେ ଉଭୟ ନିଜର ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆପଣାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି।

ଡ୍ୟାନ୍ସକୁ ଡରନ୍ତି ରଣବୀର

ଡ୍ୟାନ୍ସକୁ ଡରନ୍ତି ରଣବୀର

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡର ରକ୍‌ଷ୍ଟାର ରଣବୀର କପୁର ପରଦାରେ ଯେତିକି ସ୍ମାର୍ଟ ଲାଗନ୍ତି ଅସଲରେ କିନ୍ତୁ କଥାଟା ଟିକେ ଅଲଗା। ରଣବୀର ଭାରି ଡରକୁଳା। ଏ କଥା ସେ ନିଜେ କୁହନ୍ତି। କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ନାରେ ପରଫର୍ମ କରିବା ସମୟରେ ସେ ପୂର୍ବରୁ ନିଜକୁ ଯେତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଟିକେ ଡରି ଯାଆନ୍ତି।

ଜୁହି ଚାଓ୍ବଲାଙ୍କ ସହ କାହିଁକି ଅଭିନୟ କରି ନାହାନ୍ତି ସଲମାନ

ଜୁହି ଚାଓ୍ବଲାଙ୍କ ସହ କାହିଁକି ଅଭିନୟ କରି ନାହାନ୍ତି ସଲମାନ

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡର ଦବଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର୍‌ , ଭାଇଜାନ୍‌ ସଲମାନ ତାଙ୍କ ସମୟର ପ୍ରାୟ ସବୁ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ରିଲ୍‌ ରୋମାନ୍ସ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହେଲେ ସେସମୟର ଚୁଲବୁଲି ନାୟିକା ଜୁହି ଚାଓ୍ବଲାଙ୍କ ସହ ସଲମାନ କେବେ ବି ଅଭିନୟ କରି ନାହାନ୍ତି।

ଆସିଲା ‘କାଲା’ର ନୂଆ ପୋଷ୍ଟର

ଆସିଲା ‘କାଲା’ର ନୂଆ ପୋଷ୍ଟର

ବମ୍ବେ: ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘କାଲା’ର ଆଉ ଏକ ନୂଆ ପୋଷ୍ଟର ଜାରି କରିଛନ୍ତି ନିର୍ମାତା। ଏହି ପୋଷ୍ଟରକୁ ଦେଖିବା ପରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଫ୍ୟାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍କଣ୍ଠା ଆହୁରି ବଢିଯାଇଛି।

ଯୋଦ୍ଧା ଅବତାରରେ ସନ୍ନି ଲିଓନ

ଯୋଦ୍ଧା ଅବତାରରେ ସନ୍ନି ଲିଓନ

ବମ୍ବେ: ବୀରାଙ୍ଗନା ଭୂମିକାରେ ପରଦାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ ସନ୍ନି ଲିଓନ୍‌। ତାମିଲ ଫିଲ୍ମ ‘ବୀରାମ୍ମାଦେବୀ’ରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଜଣେ ଯୋଦ୍ଧାବେଶରେ ଆସୁଛନ୍ତି ସନ୍ନି। ପାଓ୍ବାର୍‌ପ୍ୟାକ୍‌ ଆକ୍ସନ୍‌ ସହ ଭିନ୍ନ ରୂପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ସନ୍ନିଙ୍କୁ। ଫିଲ୍ମର ଫାଷ୍ଟଲୁକ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଛି।

ଆଜି ମେଘାନ୍‌-ହ୍ୟାରିଙ୍କ ବିବାହ

ଆଜି ମେଘାନ୍‌-ହ୍ୟାରିଙ୍କ ବିବାହ

ଲଣ୍ଡନ: ଆମେରିକୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମେଘାନ୍‌ ମର୍କଲେଙ୍କୁ ଶନିବାର ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବ୍ରିଟେନ୍‌ ରାଜକୁମାର ହ୍ୟାରି। ଏଥିଲାଗି ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇ ଉଠିଛି ସମଗ୍ର ବ୍ରିଟେନ୍‌। ଲଣ୍ଡନଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ନର୍ଦର୍ନଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ଲାନ୍ସଶାୟାର୍‌ ଯାଏ ସ୍କୁଲ୍‌, କଲେଜ, ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତଷ୍ଠାନ ଏବଂ ସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଯୁବରାଜ ଏବଂ ଭାବୀ ଯୁବରାଣୀଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଢଙ୍ଗରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା ଦିଆଯାଇଛି।

ଶାଢ଼ୀ ପ୍ରେସ୍‌ କରୁଥିଲେ ରୋହିତ୍‌

ଶାଢ଼ୀ ପ୍ରେସ୍‌ କରୁଥିଲେ ରୋହିତ୍‌

ବଲିଉଡ୍‌ର ନାମୀ ଡାଇରେକ୍ଟର ରୋହିତ୍‌ ସେଟ୍ଟୀ ପ୍ରଥମେ ତବୁ ଏବଂ କାଜୋଲଙ୍କ ସ୍ପଟବୟ ଥିଲେ। ବଲିଉଡ୍‌କୁ ଆସିବା ଲାଗି ତାଙ୍କୁ କେତେ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଛି। ତାହା ନ କହିଲେ ଭଲ। ତବୁ ଯେତେବେଳେ ‘ହକିକତ୍‌’ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ରୋହିତ୍‌ ତବୁଙ୍କ ଶାଢ଼ୀ ପ୍ରେସ୍‌ କରୁଥିଲେ।

କରନଙ୍କ କଥା ରଖିଲେନି ପ୍ରଭାସ

କରନଙ୍କ କଥା ରଖିଲେନି ପ୍ରଭାସ

ବମ୍ବେ: ‘ବାହୁବଳୀ-୨’ର ସଫଳତା ପରେ ସାଉଥ୍‌ ସୁପରଷ୍ଟାର ପ୍ରଭାସ ଏବେ ଖୁବ୍‌ ବ୍ୟସ୍ତ। ବାହୁବଳୀ ପରେ ପ୍ରଭାସଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ବଲିଉଡ ଅଫର। ବଲିଉଡର ନାମୀ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର ଚାହିଁଥିଲେ ତାଙ୍କ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ପ୍ରଭାସ କାମ କରନ୍ତୁ। ହେଲେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ହାଇ ଡିମାଣ୍ଡ ଯୋଗୁ କରନ ପ୍ରଭାସଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିପାରି ନ ଥିଲେ।

ସାଇନ୍ସ ଲ୍ୟାବରେ ରୋମାନ୍ସ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରିୟା

ସାଇନ୍ସ ଲ୍ୟାବରେ ରୋମାନ୍ସ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରିୟା

ତିରୁଭାନନ୍ତପୁରମ୍‌: ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ। ରାତାରାତି ପାଇଛନ୍ତି ଷ୍ଟାରଡମ୍‌। ତାଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ଫିଲ୍ମର ଏକ ସିନ୍‌ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପ୍ରିୟା ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଷ୍ଟାର। ଏକାଥରେ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇଥିଲା ବଲିଉଡ ଅଫର୍‌।

ହ୍ୟାରି-ମେଘାନ୍‌ଙ୍କୁ ଷଣ୍ଢ ଉପହାର

ହ୍ୟାରି-ମେଘାନ୍‌ଙ୍କୁ ଷଣ୍ଢ ଉପହାର

ଲଣ୍ଡନ: ବ୍ରିଟେନ ଯୁବରାଜ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାବୀ ପତ୍ନୀ ମେଘାନ୍‌ ମର୍କଲେଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିବାହ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଯାଉଛି ପ୍ରାଣୀ ଅଧିକାର ସଙ୍ଗଠନ ପେଟା। ଏକ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ହାଇବ୍ରିଡ୍‌ ଷଣ୍ଢକୁ ଉପହାର ଦେବ ପେଟା। ଏହି ଷଣ୍ଢର ନାମ ହେଉଛି ମେରୀ।