ଖେଳ |

୨୦୧୮ ମହିଳା ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ

୨୦୧୮ ମହିଳା ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ

ଦୁବାଇ, ୨୪।୧(ପି.ଟି.): ମହିଳା ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ୨୦୧୮ ସଂସ୍କରଣ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏନେଇ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଆୟୋଜକ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳ ଗତ ସଂସ୍କରଣ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୬ରେ କଲିକତାର ଇଡେନ ଗାର୍ଡେନ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୮ ଉଇକେଟ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୭ ଆଇସିସି ମହିଳା ଟି୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟିକା ତଥା ୨୦୧୬ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଷ୍ଟାଫାନି ଟେଲର ଏଥର ମଧ୍ୟ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆଣ୍ଟିଗୁଆ, ବାର୍ବାଡୋସ୍‌, ଗୁଆନା, ସେଣ୍ଟ ଲୁସିଆରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ନଭେମ୍ବର ୯ରୁ ୨୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପ୍ରିଲିମିନାରୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଗୁଆନାର ନ୍ୟାଶନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଏବଂ ସେଣ୍ଟଲୁସିଆର ଡାରେନ ସାମି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ସେହିଭଳି ଆଣ୍ଟିଗୁଆସ୍ଥିତ ଭିଭିଆନ ରିଚାଡର୍‌ସ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଓ ବାର୍ବାଡୋସରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୨ଟି ଯାକ ସେମିଫାଇନାଲ ଓ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଆୟୋଜକ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସମେତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ବିଶ୍ୱଚାମ୍ପିୟନ ଇଂଲଣ୍ଡ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ, ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିଧାସଳଖ ମୁଖ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ବଳକା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନେଦରଲାଣ୍ଡରେ ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଖେଳ |

କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦଳ ଚୟନ

କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦଳ ଚୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୫(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଥଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ ଚଳିତ ମାସ ୨୭ରୁ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାରାମାଉଣ୍ଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ମନୋନୟନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ୍ସ କରାଯିବ।

୨୮ରେ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ

୨୮ରେ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ ଚୟନ ଟ୍ରାଏଲ

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୫- ଜୁନ୍‌ ୨୨ରୁ ୨୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେପାଳର କାଠମାଣ୍ଡୁଠାରେ ଏସିଆନ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ଅଲଇଣ୍ଡିଆ ଫୁଟବଲ ଟେନିସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚୟନ ଶିବିର ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କବାଡ଼ି, ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ: ଫାଇନାଲରେ କଟକ

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କବାଡ଼ି, ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ: ଫାଇନାଲରେ କଟକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୫- ଓଏମ୍‌ପି ସ୍ଥିତ ଓଏସ୍‌ଏପି ୬ଷ୍ଠ ବାଟାଲିୟନରେ ଚାଲିଥିବା ୭୫ତମ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କବାଡ଼ି ଓ ୭ମ ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ୬ଷ୍ଠ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଉଭୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆୟୋଜକ କଟକ ଓଏସ୍‌ଏପି ୬ଷ୍ଠ ବାଟାଲିୟନ ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ ୨୫ରୁ

ଜାତୀୟ ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ ୨୫ରୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୫(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଶିକ୍‌ଠାରେ ଚଳିତମାସ ୨୫ରୁ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାପ୍‌ଲିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ମୋଟ ୮ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେମାନେ ହେଲେ ମୋନାଲି ସାହୁ, ମମତା ସାହୁ, ଅନୁସ୍କା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ରାଧାକାନ୍ତ ସେଠୀ, ରାକେଶ କୁମାର ମହାପାତ୍ର, ଶୁଭକାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ, ଡି. ଭଗବାନ

ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ତେଜସ୍ବିନୀଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ତେଜସ୍ବିନୀଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୫ (ପି.ଟି.)- ମ୍ୟୁନିକ୍‌ଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତର ତେଜସ୍ବିନୀ ସାଓ୍ବନ୍ତ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ମହିଳା ୫୦ ମିଟର ରାଇଫଲ ପ୍ରୋନ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ବାଜି ମାରିଛନ୍ତି।

ଏସିଆନ୍‌ ଜୁନିୟର ଆଥଲେଟିକ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ

ଏସିଆନ୍‌ ଜୁନିୟର ଆଥଲେଟିକ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୫ (ପି.ଟି.)- ଜାପାନର ଗିଫୁଠାରେ ଜୁନ୍‌ ୭ରୁ ୧୦ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ୧୮ତମ ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ପାଇଁ ଏକ ୫୧ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ଉବର କପ୍‌ରୁ ଭାରତ ବିଦା

ଉବର କପ୍‌ରୁ ଭାରତ ବିଦା

ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌, ୨୪।୫ (ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଉବର କପ୍‌ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଜାପାନଠାରୁ ହାରି ଭାରତ ବିଦାୟ ନେଇଛି। ବୁଧବାର ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏ’ରେ ଯୁବ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଖେଳାଳିମାନେ ମାମୁଲି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଜାପାନଠାରୁ ୦-୫ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଛନ୍ତି।

ମଣିପୁରରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ଦେଶର ପ୍ରଥମ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

ମଣିପୁରରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ଦେଶର ପ୍ରଥମ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୫(ପି.ଟି.)- ଉତ୍ତର ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ରାଜ୍ୟ ମଣିପୁରରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ଦେଶର ପ୍ରଥମ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ। କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆଗତ ହୋଇଥିବା ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ମଞ୍ଜୁର କରିଛି। ଫଳରେ ଏ ନେଇ ପଥ ପରିଷ୍କାର ହୋଇଛି। ମଣିପୁର ରାଜଧାନୀ ଇମ୍ଫାଲ୍‌ର ପଶ୍ଚିମପଟେ ଏକ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟରେ

ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଏଲିମିନେଟ୍‌ କଲା କୋଲକାତା

ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଏଲିମିନେଟ୍‌ କଲା କୋଲକାତା

କୋଲକାତା, ୨୪।୫(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ୧୧ତମ ସଂସ୍କରଣରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ କ୍ୱାଲିଫାୟର-୨କୁ ଉଠିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଇଡେନ ଗାର୍ଡେନ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏଲିମିନେଟର ମୁକାବିଲାରେ ଘରୋଇ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସାମନାରେ କୋଲକାତା ୨୫ ରନରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଏବି ଡି ଭିଲର୍ସଙ୍କ ଅବସର

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଏବି ଡି ଭିଲର୍ସଙ୍କ ଅବସର

ପ୍ରେଟୋରିଆ, ୨୩।୫(ପି.ଟି.)- ସମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନର ଆଖ୍ୟା ପାଇଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପ୍ରାକ୍ତନ ଅଧିନାୟକ ଏବି ଡି ଭିଲର୍ସ ବୁଧବାର ଅକସ୍ମାତ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ୧୪ ବର୍ଷର ଲମ୍ବା କ୍ୟାରିୟରରେ ଥକିପଡ଼ିବା ଯୋଗୁ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଲି ବୋଲି ଏହି ମହାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କହିଛନ୍ତି। ‘କ୍ରିକେଟର ୩ଟି ଯାକ ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ ୪୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୪୭ଟି ଶତକ ସହ ୨୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପରେ ମୋ ଶରୀର ଆଉ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟର କଠିନତାକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ସ୍ଥିତିରେ ନାହିଁ’ ବୋଲି ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଷ୍ଟାଇଲିସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ବିଫଳ ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ସନ୍ତରଣକାରୀ

ଟୋକିଓ,୨୩।୫(ଏଫ୍‌ପି)- ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ସନ୍ତରଣକାରୀ ଜୁନ୍ୟା କୋଗା ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ପାଇଁ ବୁଧବାର ଘୋଷିତ ଜାପାନ ଦଳରୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ଆର୍ସେନାଲ କ୍ଲବର କୋଚ୍‌ ଉନାଇ ଏମରି

ଆର୍ସେନାଲ କ୍ଲବର କୋଚ୍‌ ଉନାଇ ଏମରି

ଲଣ୍ଡନ,୨୩।୫(ଏଏଫ୍‌ପି)- ପ୍ରିମିୟର ଫୁଟ୍‌ବଲ କ୍ଲବ ଆର୍ସେନାଲ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ପଦରେ ଉନାଇ ଏମରି ବୁଧବାର ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ୟାରିସ ସେଣ୍ଟ ଜର୍ମାନ (ପିଏସ୍‌ଜି) ଦଳର କୋଚିଂ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପିଏସ୍‌ଜି ଦଳ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଘରୋଇ ଲିଗ୍‌ରେ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ହୋଇଛି।