ମନୋରଞ୍ଜନ |

‘ଫାଷ୍ଟ ଲେଡିଜ୍‌’ ଉତ୍ସବରେ ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ଐଶ୍‌

‘ଫାଷ୍ଟ ଲେଡିଜ୍‌’ ଉତ୍ସବରେ ସମ୍ମାନିତ ହେଲେ ଐଶ୍‌
ବମ୍ବେ: ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱସୁନ୍ଦରୀ ତଥା ନୀଳନୟନା ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ହୋଇଛନ୍ତି ସମ୍ମାନିତ। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ‘ଫାଷ୍ଟ ଲେଡିଜ୍‌’ ଉତ୍ସବରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ମହିଳା ଏବଂ ବାଳ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ମେନକା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଲଞ୍ଚ ପାର୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେବା ପରେ ଐଶ୍‌ଙ୍କ ନିକଟକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟିବାରେ ଲାଗିଛି। ଉତ୍ସବରେ ଦେଶର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ୧୧୧ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାୟୋକୋନର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା କିରଣ ମଜୁମଦାର, ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଅଟୋଚାଳକ ଶିଲା ଦାବରେ, ଦେଶର ସବୁଠାରୁ କମ୍‌ ବୟସର ଏବଂ କଶ୍ମୀରର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ପାଇଲଟ୍‌ ଆୟେଶା ଅଜିଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ବିନା ସୃଷ୍ଟିର ସୃଜନା କରିବା ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି କୋବିନ୍ଦ କହିଥିଲେ। ଉତ୍ସବରେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ମହିଳା ଅସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ବୋଲି ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ସୂତା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଭୂମି

ସୂତା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଭୂମି

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡରେ ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଭୂମି ପେଦନେକର ଏବେ ତାଙ୍କ ପୋଷାକକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଭୂମି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ର ପୋଷାକକୁ ନେଇ କରୁଥିବା ବିଜ୍ଞାପନ ପରେ କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଆଧୁନିକ ପୋଷାକ ଅପେକ୍ଷା ଆରାମଦାୟକ ପୋଷାକ ବେଶ୍‌ ପସନ୍ଦ।

ତିନୋଟି ଭାଷାରେ ତିଆରି ହେବ ଜୟାଙ୍କ ବାୟୋପିକ୍‌

ତିନୋଟି ଭାଷାରେ ତିଆରି ହେବ ଜୟାଙ୍କ ବାୟୋପିକ୍‌

ଚେନ୍ନାଇ,୧୬।୮: ଏବେ ବାୟୋପିକ୍‌ର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ପସନ୍ଦ ଆସୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ରିୟଲ୍‌ ଲାଇଫ୍‌ ଷ୍ଟୋରୀକୁ ରିଲ୍‌ ଲାଇଫରେ ଦେଖିବା ପରେ ଦର୍ଶକେ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନର କିଛି ଅଜଣା କଥା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣି ପାରୁଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି କ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ତାମିଲନାଡୁର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତା ଜୟାଲଲିଥାଙ୍କ ଜୀବନ କାହାଣୀ। 

‘ଗୋଲ୍ଡ’ ଭର୍‌ସେସ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’

‘ଗୋଲ୍ଡ’ ଭର୍‌ସେସ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’

ମୁମ୍ବାଇ: ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ବୁଧବାର ସିଲ୍‌ଭର ସ୍କ୍ରିନ୍‌ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଛି ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ‘ଗୋଲ୍ଡ’ ଏବଂ ଜନ୍‌ ଆବ୍ରାହମ୍‌ଙ୍କ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’। ‘ଗୋଲ୍ଡ’ରେ ଦେଶପ୍ରେମ ଭରପୂର ରହିଥିବାବେଳେ ସ୍ପୋର୍ଷ୍ଟ, ଡ୍ରାମା ଏବଂ ଇତିହାସ ସବୁକିଛି ନଜର ଆସିଛି। ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ୧୯୩୬ ମସିହାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

‘ତଖତ୍‌’ ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପ: ଭୂମି

‘ତଖତ୍‌’ ମୋ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପ: ଭୂମି

ମୁମ୍ବାଇ: କରନ୍‌ ଜୋହରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ତଖତ୍‌’ ଫିଲ୍ମ ମୋ ଅଭିନୟ ଜୀବନରେ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପ ବୋଲି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୂମି ପେଡନେକର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଇଭେଣ୍ଟ୍‌ରେ ‘ରାଇସିନ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ’ର ଆମ୍ବାସାଡର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବା ଅବସରରେ ତଖତ୍‌ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ମନକଥା କହିଛନ୍ତି। 

ଦୀପିକାଙ୍କ ବିବାହରେ ଯୋଗଦେବେ ୩୦ ଅତିଥି

ଦୀପିକାଙ୍କ ବିବାହରେ ଯୋଗଦେବେ ୩୦ ଅତିଥି

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ର ଆଉ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବାହାଘରର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୨୦ରେ ପଦ୍ମାବତ୍‌ ଫେମ୍‌ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍‌ ବଲିଉଡ ନାୟକ ରଣବୀର ସିଂଙ୍କ ହାତ ଧରିବେ।

ସଲମାନ ଶେୟାର କଲେ ଆୟୁଷଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଗୀତ

ସଲମାନ ଶେୟାର କଲେ ଆୟୁଷଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଗୀତ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ ନାୟକ ସଲମାନ ଖାଁ ତାଙ୍କ ଭିଣୋଇ ଆୟୁଷ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅପ୍‌କମିଙ୍ଗ ଫିଲ୍ମ ‘ଲଭରାତ୍ରି’ର ପ୍ରଥମ ଗୀତ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଟୁଇଟରରେ ଏହା ଶେୟାର କରି ସୁଲତାନ୍‌ ଷ୍ଟାର ସଲମାନ୍‌ ଲେଖିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଗୀତ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। 

କପିଲଙ୍କଠାରୁ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ ରଣବୀର

କପିଲଙ୍କଠାରୁ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ ରଣବୀର

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ରଣବୀର ସିଂ ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ନେଇ ଯେତିକି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସେତିକି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ତାଙ୍କ ଅଗାମୀ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ। ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କପିଳ ଦେବଙ୍କଠାରୁ କୁଆଡେ ଟ୍ରେନିଂ ନେବେ।

ଫିଲ୍ମରେ ଦେଶପ୍ରେମ

ଫିଲ୍ମରେ ଦେଶପ୍ରେମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୪।୮: ଭାରତୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମର କାହାଣୀ ଓ ଘଟଣାବଳୀ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଭାବପ୍ରବଣତାରେ ମିଶିଯାଇଛି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବନାହିଁ। ଲୋକଙ୍କ ଦେଶପ୍ରେମ ଭାବପ୍ରବଣତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅନେକ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି। 

ନେତା ହେବେ ନାହିଁ ଆମିର

ନେତା ହେବେ ନାହିଁ ଆମିର

ମୁମ୍ବାଇ: ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆର କେତେଜଣ କଳାକାର ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ କିନ୍ତୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ସନିଷ୍ଟ ଆମିର ଖାଁ। ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଓ ସାମାଜିକ ଘଟଣାବଳୀକୁ ନେଇ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖୁଥିବା ଆମିର ନିକଟରେ ଏଭଳି କଥା କହିଛନ୍ତି। 

ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ହିଟ୍‌

ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ହିଟ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ହି-ମ୍ୟାନ୍‌ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପୁଣି ଥରେ ତାଙ୍କ ୨ ପୁଅ ସନ୍ନି ଦଓ୍ବେଲ ଓ ବବି ଦଓ୍ବେଲଙ୍କୁ ନେଇ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ମୁଭି ‘ୟମଲା ପଗଲା ଦିଓ୍ବାନା ଫିର୍‌ ସେ’ରେ ଏମାନେ ନଜର ଆସିବେ।

ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କୁ ମନେପକାଇଲେ ହି-ମ୍ୟାନ୍‌

ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କୁ ମନେପକାଇଲେ ହି-ମ୍ୟାନ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ଆଜିବି ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କ କଥା ମନେପଡିଲେ ଭିଜିଯାଉଛି ଆଖି। ଅନେକେ ଏବେ ବି ତାଙ୍କୁ ଭୁଲିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ଛାଡି ଯାଇଥିବା ନାୟିକା ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ମନେପକାଇ ଭାବବିହ୍ବଳ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ବଲିଉଡ୍‌ର ହି-ମ୍ୟାନ୍‌ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର।

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଖଦି

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଖଦି

ଖଦିବସ୍ତ୍ର ମନେପକାଇଦିଏ ବାପୁଜୀଙ୍କ କୁଟି ଖାଅ, କାଟି ପିନ୍ଧର ବାର୍ତ୍ତାକୁ। ବ୍ରିଟିଶ ଶାସନାଧୀନ ଦେଶରେ ବିଦେଶୀ ବସ୍ତ୍ର ବର୍ଜନ କରି ସ୍ବଦେଶୀ ତଥା ଖଦିବସ୍ତ୍ରକୁ ଆପଣେଇବାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ। ଏବେ ଏହି ଦେଶୀ ବସ୍ତ୍ର ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ପ୍ରସାର ଲାଭ କରିବାକୁ ଲାଗିଛି।