ଖେଳ |

ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: ବାରବାଟୀ-ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ସେମି ଆଜି

ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: ବାରବାଟୀ-ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ସେମି ଆଜି
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବାଙ୍ଗାଲୋରସ୍ଥିତ ଏଥେନା ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କ୍ଲବଠାରେ ଓଡ଼ିଶା ୟୁଥ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଓପିଏଲ୍‌)ର ୩ଟି କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଯଥାକ୍ରମେ କଟକ ବାରବାଟୀ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାଉନ୍ସର ଓ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର କଳିଙ୍ଗ୍ସ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉନ୍ନତ ରନ୍‌ରେଟ୍‌ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାଉନ୍ସର ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି। ସେହିପରି କଟକ ଓ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ମଧ୍ୟରେ ରବିବାର ଫାଇନାଲ ଖେଳାଯିବ। ଏଥିରେ ଯେଉଁ ଦଳ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବ ଫାଇନାଲରେ ବାଉନ୍ସରକୁ ଭେଟିବ। ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କଟକ ବାରବାଟୀ ୨୩ ରନରେ ସମ୍ବଲପୁର ଭିଏସ୍‌ଏଲ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି କଟକ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୬୯ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ସମ୍ବଲପୁର ୧୯.୪ ଓଭରରେ ୧୪୬ ରନ କରି ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ୨ୟ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲ ଚିଲିକା ଇଲେଭେନ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାଉନ୍ସର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଚିଲିକା ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୭ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୨୩ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଞ୍ଜୁନାଥ ରେଡ୍ଡୀ (୮୭ ରନ, ୪୬ ବଲ)ଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ ବଳରେ ୪ ଉଇକେଟ୍‌ ଓ ଗୋଟିଏ ବଲ ବାକିଥାଇ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିନେଇଥିଲା। ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ୯ ରନରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାକୁ ହରାଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୫ ଓଭରରେ ୮ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୭୨ ରନ କରିଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭର ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୫ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୬୩ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ପି.ଟି. ସିଂ (୪୪ ରନ ଓ ୩ ଉଇକେଟ୍‌), ମଞ୍ଜୁନାଥ ଓ ଅଭିଜିତ୍‌ (୧୭ ରନ ଓ ୩ଟି ଉଇକେଟ୍‌) ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରଥମ, ୨ୟ ଓ ୩ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ସି.କେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫ:ଇନିଂସ ଅଗ୍ରଣୀ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଛତିଶଗଡ଼

ସି.କେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫ:ଇନିଂସ ଅଗ୍ରଣୀ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଛତିଶଗଡ଼

କଟକ ଅଫିସ,୧୯ା୧୨- ଭିଲାଇର ବିଏସ୍‌ପି କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ସି.କେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି ଓଡ଼ିଶା-ଛତିଶଗଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ୩ୟ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଛି । ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଇନିଂସ୍‌ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଜୟପୁରରେ ପ୍ରଥମଥର ରାଜ୍ୟ ସିନିୟର କରାଟେ

ଜୟପୁରରେ ପ୍ରଥମଥର ରାଜ୍ୟ ସିନିୟର କରାଟେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ରାଜ୍ୟ କରାଟେ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ୩୦ତମ ସଂସ୍କରଣ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ କୋରାପୁଟ୍‌ର ଜୟପୁର ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ନ୍ୟାଶନାଲ ସ୍କୁଲ ଗେମ୍ସ ସନ୍ତରଣ: ୧୦୦ ମିଟର ବ୍ୟାକ୍‌ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍‌ରେ ପ୍ରତ୍ୟାଶାଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ନ୍ୟାଶନାଲ ସ୍କୁଲ ଗେମ୍ସ ସନ୍ତରଣ: ୧୦୦ ମିଟର ବ୍ୟାକ୍‌ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍‌ରେ ପ୍ରତ୍ୟାଶାଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି): ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରତିଭା ସମ୍ପନ୍ନ ସନ୍ତରରକାରୀ ପ୍ରତ୍ୟାଶା ରାୟ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଚମକପ୍ରଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀର ତାଲକୋଟ୍ରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ୬୪ତମ ନ୍ୟାଶନାଲ ସ୍କୁଲ ଗେମ୍ସ ସନ୍ତରଣ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳିକା ୧୦୦ ମିଟର ବ୍ୟାକ୍‌ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍‌ରେ ସେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ(୧:୧୦.୫୭ ସେକେଣ୍ଡ୍‌) ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଚାମ୍ପିୟନ ଓଡ଼ିଶା ଫୁଟବଲ ଦଳର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ

ଚାମ୍ପିୟନ ଓଡ଼ିଶା ଫୁଟବଲ ଦଳର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ

କଟକ ଅଫିସ,୧୯ା୧୨- ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ବାଳକ ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଛନ୍ତି । କଟକ ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ବିଜୟୀ ଦଳର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯିବା ସହ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନିଆଯାଇଥିଲା । 

ଏସିଆନ କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ଚେସ୍‌: ପଦ୍ମିନୀଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ଏସିଆନ କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ଚେସ୍‌: ପଦ୍ମିନୀଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଫିଲିପାଇନ୍ସର ମାକାତିଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ଏସିଆନ କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ଚେସ୍‌ର ମହିଳା ବିଭାଗରେ ଓଡ଼ିଶା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାଷ୍ଟର(ଆଇଏମ୍‌) ପଦ୍ମିନୀ ରାଉତ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ମେସିଙ୍କୁ ରେକର୍ଡ ୫ମ ଗୋଲ୍‌ଡେନ ଶୁ’ ପୁରସ୍କାର

ମେସିଙ୍କୁ ରେକର୍ଡ ୫ମ ଗୋଲ୍‌ଡେନ ଶୁ’ ପୁରସ୍କାର

ବାର୍ସିଲୋନା, ୧୯ା୧୨ (ପି.ଟି.)- ଲିଓନେଲ ମେସି ମଙ୍ଗଳବାର ରେକର୍ଡ ୫ମ ଥର ପାଇଁ ଗୋଲଡେନ୍‌ ଶୁ’ ପୁରସ୍କାର ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ସିଜନରେ ସେ ୟୁରୋପର ଟପ୍‌ ଗୋଲ ସ୍କୋରର ଥିଲେ।

ଆଇପିଏଲ ଖେଳାଳି ନିଲାମ: ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କିଏ?

ଆଇପିଏଲ ଖେଳାଳି ନିଲାମ: ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କିଏ?

ଜୟପୁର, ୧୯।୧୨(ପି.ଟି.)- ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ହେଉଛନ୍ତି ତାମିଲନାଡୁର ବିସ୍ମୟ ସ୍ପିନର। ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ସେ ଜଣେ ଉଇକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସ୍କୁଲ ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ ସେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଥିଲେ। 

  ମୋରିନୋ ବହିଷ୍କୃତ

ମୋରିନୋ ବହିଷ୍କୃତ

ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର, ୧୮ା୧୨ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ସିଜନରେ ଦଳର ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ ଏହାର ମ୍ୟାନେଜର ଜୋସ୍‌ ମୋରିନୋଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଦବୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ କରିଛି। ଦଳ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନ ଥିଲା। ୫୫ ବର୍ଷୀୟ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର ମୋରିନୋ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ ସହିତ ୩ ବର୍ଷିଆ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଅଢେଇବର୍ଷ ପରେ ବିଦା ହେବାକୁପଡ଼ିଛି।

ଆଇପିଏଲ୍‌ ନିଲାମୀରେ ଅଲୋଡ଼ା ରହିଲେ ଯୁବରାଜ

ଆଇପିଏଲ୍‌ ନିଲାମୀରେ ଅଲୋଡ଼ା ରହିଲେ ଯୁବରାଜ

ଜୟପୁର, ୧୮।୧୨(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଆଗାମୀ ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳାଳି ନିଲାମୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପିଙ୍କ୍‌ ସିଟି ଜୟପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନିଲାମୀ ପ୍ରକିୟାରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କୁ କୌଣସି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ କ୍ରୟ କରି ନ ଥିଲେ।

ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଜାହିରଙ୍କୁ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ

ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଜାହିରଙ୍କୁ ନୂଆ ଦାୟିତ୍ୱ

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୮।୧୨(ପି.ଟି.)- ତିନିଥର ଆଇପିଏଲ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାକ୍ତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜାହିର ଖାଁଙ୍କୁ ଦଳର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (କ୍ରିକେଟ ଅପରେଶନ) ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି।

ଇଶାନ୍ତ-ଜାଡେଜା କଥା କଟାକଟି

ଇଶାନ୍ତ-ଜାଡେଜା କଥା କଟାକଟି

ପର୍ଥ, ୧୮।୧୨- ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପର୍ଥରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୧୪୬ ରନର ବୃହତ ବ୍ୟବଧାନରେ ହାରିଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅବସରରେ ଭାରତର ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି ହୋଇଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରି ବୁଲୁଛି। 

ଓ୍ବେଲିଂଟନ ଟେଷ୍ଟ: ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ମେଣ୍ଡିସ, ମାଥ୍ୟୁସ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ ଟେଷ୍ଟ: ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ମେଣ୍ଡିସ, ମାଥ୍ୟୁସ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ, ୧୮।୧୨ (ପି.ଟି.)- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବେସିନ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। କୁଶଳ ମେଣ୍ଡିସ ଓ ଆଞ୍ଜେଲୋ ମାଥ୍ୟୁସ ଅପରାଜିତ ଶତକ ହାସଲ କରି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିବସ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ଅପସାଣ ସୁଦ୍ଧା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨ୟ ଇନିଂସରେ ୩ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୫୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।