ଜାତୀୟ |

ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା

ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା
ଯମୁନାନଗର, ୨୧।୧(ପି.ଟି.): ହରିୟାଣାରେ ସ୍କୁଲରୁ ତଡ଼ା ଖାଇଥିବା ଜଣେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଶନିବାର ନିଜ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ରିତୁ ଛାବ୍ରା (୪୭) ଗାଳି କରିବାରୁ ଛାତ୍ରଜଣକ ପ୍ରତିଶୋଧପରାୟଣ ହୋଇ ବାପାଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ .୩୨ ବୋର୍‌ ରିଭଲ୍‌ଭର ନେଇ ତାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର ହେବାପରେ ଛାବ୍ରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ରାଜ୍ୟର ଯମୁନାନଗର ଜିଲାରେ ଥିବା ସ୍ବାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ସ୍କୁଲରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ୩୦ରେ ଘଟିଛି ଏହି ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ। ପାଠପଢ଼ାରେ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକ ଚାଲିଥିଲା। ଏତିକିବେଳେ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ୧୮ ବର୍ଷୀୟ ଛାତ୍ର ଜଣକ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ଛାବ୍ରାଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ଫେରାର ହୋଇଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସ୍କୁଲ ଭିତରେ ଥିବା କେତେଜଣ ଅଭିଭାବକ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିନେଇଥିଲେ। ଛାବ୍ରାଙ୍କ ଛାତି, ପେଟ ଓ କାନ୍ଧରେ ଚାରୋଟି ଗୁଳି ବାଜିଛି। ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିବା ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିବା ସହ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ଏହି ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ସହପାଠୀଙ୍କ ଆଗରେ ଗାଳି କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ କ୍ରୋଧିତ ଓ ପ୍ରତିଶୋଧପରାୟଣ ହୋଇ ଛାବ୍ରାଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ଆଗରେ ମାନିଛନ୍ତି ବୋଲି ଯମୁନାନଗର ଏସ୍‌ପି ରାଜେଶ କାଲିଆ କହିଛନ୍ତି। ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ଛାତ୍ରଜଣକ ନିକଟରେ ସ୍କୁଲରୁ ବହିଷ୍କାର ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବାପା ଜଣେ ଜମିଦାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଲାଇସେନ୍ସପ୍ରାପ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଥିଲା। ଘର ଆଲ୍‌ମିରାରୁ ଏହି ରିଭଲ୍‌ଭରକୁ ଲୁଚାଇଆଣି ଶିକ୍ଷକ-ଅଭିଭାବକ ବୈଠକରେ ଥିବା ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ଛାବ୍ରାଙ୍କ ଉପରକୁ ସେ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିଲେ। ସେ ଦୋଷ ମାନିଯିବା ପରେ ଆଇପିସିର ଦଫା ୩୦୨ ଆଧାରରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପିଲାମାନଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଆକଟ କରୁଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏଭଳି ଛାତ୍ରମାନେ ହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ସିଦ୍ଧଗଙ୍ଗା ମଠର ମୁଖ୍ୟ ମହନ୍ତ ଶିବକୁମାର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ସିଦ୍ଧଗଙ୍ଗା ମଠର ମୁଖ୍ୟ ମହନ୍ତ ଶିବକୁମାର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: କର୍ନାଟକର ତୁମକୁରୁସ୍ଥିତ ସିଦ୍ଧଗଙ୍ଗା ମଠର ମୁଖ୍ୟ ମହନ୍ତ ଡା.ଶିବକୁମାର ସ୍ବାମୀଙ୍କର ୧୧୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ଓ ତାଙ୍କର ମଠରେ ହିଁ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲୁଥିଲା। 

୧୦ ଦିନରେ ୪ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ଆରମ୍ଭ

୧୦ ଦିନରେ ୪ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ଆରମ୍ଭ

ଭୋପାଳ,୨୧।୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଶାସନ ଡୋର ବଦଳିବା ପରେ ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନରେ ୪ ଜଣ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଗଲାଣି। ଏନେଇ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସରକାର ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ। 

ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ମାଲିକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କୁକୁର ଦେଲା ଜୀବନ

ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ମାଲିକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କୁକୁର ଦେଲା ଜୀବନ

ଜୟପୁର,୨୧।୧: କୁକୁର ମଣିଷର ଅତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ। ଏହାର ଅନେକ ଉଦାହରଣ ମିଳିଥାଏ ଇତିହାସ ପୃଷ୍ଠାରୁ। ପୁଣି ଏହାର  ଘଟିଛି ପୁନରାବୃତ୍ତି।

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ଜମ୍ମୁରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା କେବଲ୍‌ ରୋପଓ୍ବେ ପରିଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ରବିବାର କେବଲ କାର୍‌କୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ସମୟରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା। 

ଭାରତ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ କିଣିବ ୩ ହଜାର ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର

ଭାରତ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ କିଣିବ ୩ ହଜାର ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ଭାରତ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ୩ ହଜାର ଆଣ୍ଟିଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର କିଣିବ। ଏଥିପାଇଁ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି। ଏଥିଲାଗି ଏକ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। 

ଜୀବନ ନେଲା ଜାଲିକାଟୁ

ଜୀବନ ନେଲା ଜାଲିକାଟୁ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୧।୧: ତାମିଲନାଡୁର ପୁଡୁକୋଟାଇ ଜିଲାରେ ଚାଲିଥିବା ଜାଲିକାଟୁ ଉତ୍ସବରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ କେତୋଟି ନିୟମ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏଥର ପୁଣିଥରେ ଏହି ଖେଳରେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର

ବୁଡଗାମ,୨୧।୧: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଜିନପଞ୍ଚାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୨ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନୀତୀଶଙ୍କ ସହ ରାଲି କରିବେ ମୋଦି

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନୀତୀଶଙ୍କ ସହ ରାଲି କରିବେ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଏକାଠି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର। ଯଦିଓ ଏହି ରାଲିର କୌଣସି ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯାଇନାହିଁ ତଥାପି ଏହା ଫେବୃୟାରୀ ଶେଷ ସପ୍ତାହ ଅବା ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 

 ମାୟାବତୀ ବି ନାରୀ, ସେ ୫୬ ଇଞ୍ଚ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ: ଅଳକା ଲାମ୍ବା

ମାୟାବତୀ ବି ନାରୀ, ସେ ୫୬ ଇଞ୍ଚ ଜଣେ ପୁରୁଷଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ: ଅଳକା ଲାମ୍ବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧: ଭାଜପାର ମୋଗଲସରାଇ ବିଧାନସଭା ଆସନର ବିଧାୟିକା ସାଧନା ସିଂ ବିଏସ୍‌ପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମାୟାବତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ବିବାୟଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।

ବାହାହେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ

ବାହାହେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ

ସୁରଟ,୨୧।୧: ପାଟିଦାର ସଂରକ୍ଷଣ ଆନ୍ଦୋଳନର ନେତା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ବାହା ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତରଫରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ପିତା ଭରତଭାଇ ପଟେଲ କିନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ-କିଞ୍ଜଲ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

 ଏପ୍ରିଲ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଦବଙ୍ଗ-୩ର ଶୁଟିଂ; ସୋନାକ୍ଷୀ ଦେଲେ ସୂଚନା

ଏପ୍ରିଲ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଦବଙ୍ଗ-୩ର ଶୁଟିଂ; ସୋନାକ୍ଷୀ ଦେଲେ ସୂଚନା

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୧।୧: ଅରବାଜ୍‌ ଖାଁଙ୍କ ହୋମ୍‌ ପ୍ରଡକସନ୍‌ରେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଦବଙ୍ଗ-୩ର ଶୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏନେଇ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା ଦେଇଛନ୍ତି ସୂଚନା। 

ଅଙ୍କିତାଙ୍କ ପରେ କୃତି ସେନନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଡେଟିଂ କରୁଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ଅଙ୍କିତାଙ୍କ ପରେ କୃତି ସେନନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଡେଟିଂ କରୁଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୧।୧: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ସୋମବାର ୩୩ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୮୬ ଜାନୁୟାରୀ ୨୧ରେ ସେ ବିହାର ପାଟନାଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।