ଜାତୀୟ |

ଲାଭ ଜନକ ପଦବୀ ମାମଲା: ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ ହେବେ ୨୦ ଏଏପି ବିଧାୟକ

 ଲାଭ ଜନକ ପଦବୀ ମାମଲା: ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ ହେବେ ୨୦ ଏଏପି ବିଧାୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯।୧: ଲାଭ ଜନକ ପଦବୀ ମାମଲାରେ ୨୦ ଆମ ଆଦ୍‌ମୀ ପାର୍ଟି(ଏଏପି) ବିଧାୟକ ବିଧାନସଭା ସଦସ୍ୟତା ହରାଇବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ତାଲିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଏହା ରାଷ୍ଟ୍ରପ୍ରତିଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ଲାଭ କଲେ ବିଧାୟକମାନେ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ ହେବେ। ସମ୍ପ୍ରତି ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭାର ୭୦ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ଏଏପି ପାଖରେ ୬୫ ଆସନ ରହିଛି। ବିଧାୟକମାନେ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ ହେଲେ ୨୦ଟି ଆସନରେ ଉପନିର୍ବାଚନ ହେବ। ତେବେ ଏଏପି ପାଖରେ ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ୪୫ ବିଧାୟକ ଥିବାରୁ ସରକାର ଚଳାଇବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବନାହିଁ ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକ ଆକଳନ କରୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଜାତୀୟ |

ମଇଁଷି ଚରାଉଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟର

ମଇଁଷି ଚରାଉଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟର

ଅହମ୍ମଦାବାଦ,୨୨।୫ : ଦୃଷ୍ଟିହୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ସିରିଜ୍‌ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଥିବା କ୍ରିକେଟର ଭାଲାଜୀ ଡାମୋର ଏବେ ଗାଁରେ ଚାଷ ଜମିରେ ମୂଲ ଲାଗିବା ସହିତ ମଇଁଷି ଚରାଉଛନ୍ତି। ୧୯୯୮ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଲାଜୀ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଲାଗି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ନୃତ୍ୟ କଲେ ଜନଜାତି ମହିଳା

ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଲାଗି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ନୃତ୍ୟ କଲେ ଜନଜାତି ମହିଳା

ମାଡ୍ରାସ,୨୨।୫ : ତାମିଲନାଡୁ କୋଏମ୍ବାଟୁରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବା ଲାଗି ଜନଜାତି ମହିଳାମାନେ ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ରର ତାଳେତାଳେ ନୃତ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବେଶ୍‌ ରୋଚକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା।

ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ସୂଚନା: ପଠାଣକୋଟରେ ହାଇ ଆର୍ଲଟ

ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ସୂଚନା: ପଠାଣକୋଟରେ ହାଇ ଆର୍ଲଟ

ଲୁଧିଆନା,୨୨।୫ : ପଞ୍ଜାବ ପଠାଣକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ସମ୍ପର୍କିତ ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମିଳିବା ପରେ ହାଇ ଆର୍ଲଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବା ସହିତ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଯାନବାହନ ଗୁଡିକର ଯାଞ୍ଚ୍‌ କରାଯାଉଛି।

ନିପାହ ଭାଇରସ୍‌ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରୁଥିବା ନର୍ସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନିପାହ ଭାଇରସ୍‌ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରୁଥିବା ନର୍ସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କୋଜିକୋଡେ,୨୨।୫: କେରଳର ପେରାମ୍ବ୍ରା ତାଲୁକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନିପାହ ଭାଇରସରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରୁଥିବା ନର୍ସ ଲିନି(୩୧)ଙ୍କର ସୋମବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବିଗ୍‌ ବିଙ୍କ ସହ ଡେବ୍ୟୁ କରିବେ ଝିଅ ଶ୍ୱେତା

ବିଗ୍‌ ବିଙ୍କ ସହ ଡେବ୍ୟୁ କରିବେ ଝିଅ ଶ୍ୱେତା

ବମ୍ବେ,୨୨।୫: ମହାନାୟକ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଶ୍ୱେତା ବଚ୍ଚନ ନନ୍ଦା ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏହା କୌଣସି ଫିଲ୍ମରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ଜୁଏଲାରୀ ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଶ୍ୱେତା ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ।

୧୪୧ ଦିନରେ ୮୮୧ଥର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ

୧୪୧ ଦିନରେ ୮୮୧ଥର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୨।୫ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାଠାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୪୧ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୮୮୧ଥର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି। ଏନେଇ ଭାରତୀୟ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମୁଖପାତ୍ର ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ରେ ପାକିସ୍ତାନ ୮୬୦ଥର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲା। ୭୭୮ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମଗୁଡିକରେ ବାସ କରୁଥିବା ଲୋକ ଏହାଦ୍ୱାରା ବିଶେଷ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଛତିଶଗଡ଼ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ: କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଛତିଶଗଡ଼ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ: କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଗଡଓ୍ବାଲ,୨୨।୫: ଛତିଶଗଡ଼ର ଗଡଓ୍ବାଲ ମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ଗତ ୬ ଦିନ ହେବ ଭିଷଣ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଫଳରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ବନ୍ୟସମ୍ପଦ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ବିନା ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟରେ ଗଡିଲା ମେୟରଙ୍କ କାର୍‌

ବିନା ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟରେ ଗଡିଲା ମେୟରଙ୍କ କାର୍‌

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୨।୫: ଆହ୍ଲାହାବାଦର ମେୟର ଅଭିଳାଶା ଗୁପ୍ତା ସୋମବାର ବିନା ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରା ଯିବାରୁ ଏହା ତାଙ୍କ ଗାଡି ନୁହେଁ ବରଂ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ତାଙ୍କୁ ଏହା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆଇଏସ୍‌ଆଇ ଇଶାରାରେ କଶ୍ମୀରରେ ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦ୍‌ର ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା: ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ

ଆଇଏସ୍‌ଆଇ ଇଶାରାରେ କଶ୍ମୀରରେ ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦ୍‌ର ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା: ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୨।୫ : ପାକିସ୍ତାନ ଆଇଏସ୍‌ଆଇ ଇଶାରାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ୍‌-ଇ-ମହମ୍ମଦ୍‌ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ବଡ଼ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରୁଛି। ଏନେଇ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜୈଶ୍‌-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଲଶ୍କର-ଇ-ତୋଏବା ଏବଂ ହିଜିବୁଲ୍‌ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ୍‌ର ସହାୟତା ଲୋଡୁଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି।

ଜାମିଆ ମିଲିଆ ଅଫିସିଆଲ ଓ୍ବେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ହ୍ୟାକ୍‌

ଜାମିଆ ମିଲିଆ ଅଫିସିଆଲ ଓ୍ବେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ହ୍ୟାକ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୫: ଜାମିଆ ମିଲିଆ ଇସଲାମିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଫିସିଆଲ ଓ୍ବେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରିରୁ ହ୍ୟାକ୍‌ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ ଓପନ୍‌ କରିବା ମାତ୍ରେ ଆସୁଛି ‘ହାପି ବାର୍ଥଡେ ପୂଜା’।

ମନ୍ଦ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛୁଇଁଲେ ହାତ କାଟିଦିଆଯିବ: ଅରବିନ୍ଦ ରାଜଭର

ମନ୍ଦ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛୁଇଁଲେ ହାତ କାଟିଦିଆଯିବ: ଅରବିନ୍ଦ ରାଜଭର

ଚାନ୍ଦୌଲି,୨୨।୫: ମନ୍ଦ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ହାତ ଧରିଲେ ହାତ କାଟି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସୁହେଲଦେବ ଭାରତୀୟ ସମାଜ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅରବିନ୍ଦ ରାଜଭର କହିଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାରକୁ ବିରୋଧ କରି ସୋମବାର ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧନ ଦେବା ଅବସରରେ ସେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଉଲଗ୍ନ କରି ବୁଲାଇଲା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ: ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ

ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଉଲଗ୍ନ କରି ବୁଲାଇଲା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ: ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୫ : ଜଣେ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ୫ଶହ ମିଟର ଉଲଗ୍ନ କରି ବୁଲାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କ କଟାକ୍ଷର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଏସମସ୍ତ ଘଟଣା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ରେକର୍ଡିଂରୁ ଜଣାପଡିଛି। ସେ ଜଣେ ଅପରାଧୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଏପରି କରାଯାଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ ଦିଆଯାଇଛି।