ଜାତୀୟ |

୩ ରାଜ୍ୟରେ ଫେବୃୟାରୀରେ ଭୋଟ: ୧୮ରେ ତ୍ରିପୁରା, ୨୭ରେ ମେଘାଳୟ ଓ ନାଗାଲାଣ୍ଡ

୩ ରାଜ୍ୟରେ ଫେବୃୟାରୀରେ ଭୋଟ: ୧୮ରେ ତ୍ରିପୁରା, ୨୭ରେ ମେଘାଳୟ ଓ ନାଗାଲାଣ୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧(ପି.ଟି.): ୩ ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଫେବୃୟାରୀ ୧୮ରେ ତ୍ରିପୁରାରେ ଏବଂ ୨୭ରେ ମେଘାଳୟ ଓ ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ରେ ତିନୋଟି ଯାକ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ୧୮୦ ଆସନରେ ଭୋଟଗଣତି କରାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର (ସିଇସି) ଅଚଳ କୁମାର ଜୋତି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ମେଘାଳୟ, ୧୩ରେ ନାଗାଲାଣ୍ଡ ଓ ୧୪ ତାରିଖରେ ତ୍ରିପୁରା ବିଧାନସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ୩ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭାରେ ୬୦ଟି ଲେଖାଏ ଆସନ ଖାଲିପଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ସେଠାରେ ମତଦାନ କରାଯିବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ନିର୍ବାଚନ ସଦନରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମଳିନୀରେ ସିଇସି ଜୋତି କହିଛନ୍ତି। ୬୦ ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ତ୍ରିପୁରା ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଫେବୃୟାରୀ ୧୮ରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଚଳିତ ମାସ ୨୪ ତାରିଖରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯିବା ସହ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲର ଶେଷ ତାରିଖ। ଫେବୃୟାରୀ ୧ରେ ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ। ୩ ତାରିଖ ହେଉଛି ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାରର ଶେଷଦିନ। ସେହିପରି ମେଘାଳୟ ଓ ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯିବ। ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଫେବୃୟାରୀ ୭ ସୁଦ୍ଧା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିପାରିବେ। ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ୧୨ ତାରିଖ ହେଉଛି ଶେଷଦିନ। ତ୍ରିପୁରାରେ ୨୫,୬୯,୨୧୬ ମତଦାତା ଭୋଟ ଦେଇ ନିଜ ପ୍ରତିନିଧି ବାଛିବେ। ସେହିପରି ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ୧୧,୮୯,୨୬୪ ଏବଂ ମେଘାଳୟରେ ୧୮,୩୦,୧୦୪ ଭୋଟର ସେମାନଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଅଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଗୁଜରାଟ ଓ ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶ ଭଳି ଏହି ୩ ରାଜ୍ୟରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥା ନିରପେକ୍ଷ ମତଦାନ ପାଇଁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଭୋଟିଂ ମେଶିନ୍‌ (ଇଭିଏମ୍‌)ରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସମସ୍ତ ଇଭିଏମ୍‌ ସହ ଭୋଟର୍ସ ଭେରିଫିଏବଲ୍‌ ପେପର୍ସ ଅଡିଟ୍‌ ଟ୍ରାଏଲ୍‌ (ଭିଭିପିଏଟି) ସଂଲଗ୍ନ କରାଯିବ। ଏହି ଘୋଷଣା ସହ ତତ୍କାଳ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଅର୍ଥାତ୍‌ କେନ୍ଦ୍ର କିମ୍ବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେବା ଯାଏ କୌଣସି ନୂଆ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ରେ ୩ ରାଜ୍ୟରେ ଭୋଟଗଣତି କରାଯିବ ବୋଲି ସିଇସି ଜୋତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସିଇସିଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଓ.ପି. ରାଓ୍ବତ୍‌ ଏବଂ ସୁନୀଲ ଆରୋରା ମଧ୍ୟ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବାମପନ୍ଥୀଙ୍କ ଗଡ଼ ଭାବେ ପରିଚିତ ତ୍ରିପୁରାରେ ମାର୍କ୍ସବାଦୀ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ସିପିଏମ୍‌) ଷଷ୍ଠଥର କ୍ଷମତାସୀନ ହେବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛି। ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନିକ ସର୍କାର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥଥର ଶାସନ ଗାଦିରେ ବସିବାକୁ ଭୋଟରଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛନ୍ତି। କେରଳକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ତ୍ରିପୁରା ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠି ସିପିଏମ୍‌ ସରକାର ଗଢ଼ିଛି। ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ବିରୋଧୀ ହାଓ୍ବାରୁ ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଭାଜପା ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମ୍‌ସି) ପକ୍ଷରୁ ପୃଥକ୍‌ ଭାବେ ଗୋଟିଚାଳନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୬୦ ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ତ୍ରିପୁରା ବିଧାନସଭାରେ ସିପିଏମ୍‌ର ୫୦ ଏବଂ ସିପିଆଇର ଜଣେ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ସେହିପରି ୭ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ଭାଜପା ବିରୋଧୀ ଦଳର ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି। ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ମାତ୍ର ୨ଟି ଆସନ ଅକ୍ତିଆର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ମେଘାଳୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁକୁଳ ସଙ୍ଗ୍‌ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର କ୍ଷମତାସୀନ ଅଛି। ବିଧାନସଭାରେ କଂଗ୍ରେସର ୨୪, ୟୁଡିପିର ୭, ଏଚ୍‌ଏସ୍‌ପିଡିପିର ୪ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଭାଜପା, ଜାତୀୟବାଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି (ଏନ୍‌ସିପି) ଏବଂ ଏନ୍‌ପିପିର ଦୁଇଜଣ ଲେଖାଏ ଓ ୧୦ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ୯ଟି ଆସନ ଖାଲିପଡ଼ିଛି। କଂଗ୍ରେସରେ ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ଏଥର ଦଳ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ସଙ୍ଗ୍‌ମାଙ୍କଠାରୁ କ୍ଷମତା ଛଡ଼ାଇନେବା ପାଇଁ ଭାଜପା ପ୍ରାଣପ୍ରଣେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି। ସରକାର ବଞ୍ଚାଇବା କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଲଟିଛି। ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ଟି.ଆର୍‌.ଜେଲିଆଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ନାଗା ପିପୁଲ୍ସ ଫ୍ରଣ୍ଟ (ଏନ୍‌ପିଏଫ୍‌) ସରକାର ପୁଣିଥରେ କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ରଣନୀତି ସ୍ଥିର କରିଥିବାବେଳେ ଭାଜପା ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଶାସନ କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛି। ଶାସକ ଏନ୍‌ପିଏଫ୍‌ର ୪୫ ବିଧାୟକ ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଭାଜପାର ୪, ସଂଯୁକ୍ତ ଜନତା ଦଳ (ଜେଡିୟୁ) ଏବଂ ଏନ୍‌ସିପିର ଜଣେ ଲେଖାଏ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ୮ଟିରେ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ଥିବାବେଳେ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଖାଲିପଡ଼ିଛି।


All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଜାତୀୟ |

ଥୁଥୁକୁଡ଼ି ହିଂସା ଘଟଣା: ସାମ୍ବାଦିକ, ଲେଖକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଥୁଥୁକୁଡ଼ି ହିଂସା ଘଟଣା: ସାମ୍ବାଦିକ, ଲେଖକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ମାଡ୍ରାସ,୨୬।୫: ଷ୍ଟେର୍‌ଲାଇଟ୍‌ କପରକୁ ବିରୋଧବେଳେ ଥୁଥୁକୁଡ଼ିରେ ହିଂସା ଘଟି ୧୩ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନି ହେବା ଘଟଣା ନେଇ ଳେଖକ, ସାମ୍ବାଦିକ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରେଟର୍ନିଟିର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ମାଡ୍ରାସଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ରାହୁଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡରେ ମୋଦି ଫେଲ୍‌

ରାହୁଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡରେ ମୋଦି ଫେଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୫: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡରେ ଫେଲ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ରାହୁଲ ଏହି ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୨ ଦିନରେ ୬ଶହ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଛି ନିଆଁ

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୨ ଦିନରେ ୬ଶହ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଛି ନିଆଁ

ଶିମଲା,୨୬।୫: ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ସାରା ଦେଶ ଆଉଟୁ ପାଉଟୁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପାଖାପାଖି ୬ଶହ ସ୍ଥାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବମ୍ବେ ବିମାନବନ୍ଦର ରନ୍‌ଓ୍ବେ

୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବମ୍ବେ ବିମାନବନ୍ଦର ରନ୍‌ଓ୍ବେ

ବମ୍ବେ,୨୬।୫: ଇନ୍‌ଷ୍ଟ୍ରୁମେଣ୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ସିଷ୍ଟମ(ଆଇଏଲ୍‌ଏସ୍‌)ରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବାରୁ ଶନିବାର ବମ୍ବେର ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ମୁଖ୍ୟ ରନ୍‌ଓ୍ବେକୁ ୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି।

ଆଫ୍ରିକାନ୍‌ ୟୁନିୟନର ୫୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନରେ ଯୋଗଦେଲେ ସୁଷମା

ଆଫ୍ରିକାନ୍‌ ୟୁନିୟନର ୫୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନରେ ଯୋଗଦେଲେ ସୁଷମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୫: ଆଫ୍ରିକାନ୍‌ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏହାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଇ କେତେଜଣ ପ୍ରବାସୀ ଆଫ୍ରିକୀୟ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ।

ଭାଜପାର ୪ ବର୍ଷର ଶାସନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ: ମାୟାବତୀ

ଭାଜପାର ୪ ବର୍ଷର ଶାସନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ: ମାୟାବତୀ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୬।୫: ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି(ବିଏସ୍‌ପି) ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନ୍‌ଡିଏ ସରକାରର ୪ ବର୍ଷର ଶାସନକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ବୋଲି ଅଭିହିତ କରିଛନ୍ତି। ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ଅବସରରେ ଭାଜପା ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସଫଳ ହୋଇଥିବା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଶୌଚାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସେଲ୍‌ଫି ନ ନେଲେ ଦରମା ବନ୍ଦ

ଶୌଚାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସେଲ୍‌ଫି ନ ନେଲେ ଦରମା ବନ୍ଦ

ସୀତାପୁର,୨୬।୫: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସୀତାପୁର ଜିଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ୍‌କୁ ସଫଳ କରିବା ଲାଗି ଏକ ଅଭିନବ ଉପାୟ ଆପଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜର ଘରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସେଲ୍‌ଫି ନେଇ ଉକ୍ତ ଫଟୋକୁ ଜମା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

୧୪ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ସହ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିଲେ ୩୪ ବର୍ଷୀୟା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

୧୪ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ସହ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିଲେ ୩୪ ବର୍ଷୀୟା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ,୨୬।୫: ଜଣେ ୧୪ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଟ୍ୟୁସନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଘଟଣା ଏବେ ଚଣ୍ଡୀଗଡରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଛାତ୍ରଙ୍କର ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ମଣିପୁରରେ ସୌର ଶୌଚାଳୟ

ମଣିପୁରରେ ସୌର ଶୌଚାଳୟ

ଇମ୍ଫାଲ,୨୬।୫: ସୌର ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ମଣିପୁର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦେଶର ୩ୟ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଛି। ଇବୁଧୋଉ ମାର୍ଜିଂ ହିଲ୍‌ ହେଂଗାଙ୍ଗ୍‌ରେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ଓ୍ବିଖୋମ୍‌ ଇବୋହଲ ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ନିପା ଭାଇରସର ମୁଖ୍ୟକାରଣ ନୁହେଁ ବାଦୁଡି

ନିପା ଭାଇରସର ମୁଖ୍ୟକାରଣ ନୁହେଁ ବାଦୁଡି

କୋଜିକୋଡେ,୨୬।୫: କେରଳରେ ନିପା ଭାଇରସରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହି ଭାଇରସ ବାଦୁଡିଠାରୁ ଆସୁଛି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଭୂଲ୍‌ ବୋଲି ଡାକ୍ତରମାନେ କହୁଛନ୍ତି।

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ମୃତ

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ମୃତ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୬।୫: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ସାମ୍ବାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୫ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୭ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମୁସଲମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରି ମନ ଜିଣିଲେ ଶିଖ୍‌ ପୋଲିସ

ମୁସଲମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରି ମନ ଜିଣିଲେ ଶିଖ୍‌ ପୋଲିସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୫: ମୁସଲମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହେଉଥିବା ସମୟରେ ଜଣେ ଶିଖ୍‌ ପୋଲିସ ଅଫିସର ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ଘଟଣା ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।