Dharitri News
ଜାତୀୟ |

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ବିସିଆଇ

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ବିସିଆଇ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫।୧(ପି.ଟି.): ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଜାନୁୟାରୀ ୧୨ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସଂକଟ ଦୂର ପାଇଁ ଆଇନଜୀବୀ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଚାରପତିମାନେ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରବିବାର ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ନିୟାମକ ସଂସ୍ଥା ଭାବେ ପରିଚିତ ବାର୍‌ କାଉନ୍‌ସିଲ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିଆଇ) ଏବଂ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ (ଏସ୍‌ସିବିଏ) ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସଙ୍କଟ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଦୂର ହୋଇ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣ ଫେରିଆସିବ ବୋଲି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ମିଶ୍ର ଉଭୟ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ ଘୋଷଣା କରି ୪ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତି ନ୍ୟାୟପାଳିକାରେ ଭୂକମ୍ପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବାରୁ ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିଛି। ବିଶେଷକରି ବିସିଆଇ ଶନିବାରର ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ରବିବାର ଦିନ ତମାମ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତର ବିଚାରପତିମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିଥିଲା। ବିସିଆଇର ୭ ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ୫ କ୍ରିଷ୍ଣା ମେନନ୍‌ ମାର୍ଗସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରି ୫୦ ମିନିଟ ଧରି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସାକ୍ଷାତ୍‌ ପରେ ବିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମନନ୍‌ କୁମାର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି। ବିସିଆଇର କ୍ଷମତା ସୀମିତ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଏଦିଗରେ ସମାଧାନ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛି। ବିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଘଟଣାକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ଅବଗତ କରାଯିବ। ସେହିପରି ଏସ୍‌ସିବିଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିକାଶ ସିଂଙ୍କ ନେୃତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରି ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପତ୍ର ଦେଇଛି। ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ମିଶ୍ର ଏହାକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ବୋଲି ସେମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଜିଲା କୋର୍ଟ ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ସମନ୍ବୟ କମିଟି ୪ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତିଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହକୁ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ବୋଲି ଅଭିହିତ କରିଛି। ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ସିପିଆଇ ଏମ୍‌ପି ଡି.ରାଜା ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଚେଲାମେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ଘଟଣାରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି। ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ଜିଲା କୋର୍ଟଗୁଡ଼ିକର ଓକିଲମାନେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଏହି ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଚେଲାମେଶ୍ୱରଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତି ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଡାକି ଶୀର୍ଷ ଅଦାଲତର ଗୁମର ପଦାରେ ପକାଇଥିଲେ। ଏହି ସଙ୍କଟ ଟାଳିବା ସକାଶେ ବିସିଆଇ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛି। ବିସିଆଇ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ରବିବାର ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଚେଲାମେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ୩ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇ, ଏମ.ବି.ଲୋକୁର ଏବଂ କୋରିଏନ୍‌ ଯୋଶେଫ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବା କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ସମ୍ଭବ ହୋଇନାହିଁ। ମନନ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୭ ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଚେଲାମେଶ୍ୱରଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେମାନେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତର ଏକାଧିକ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଭେଟି ଥିଲେ। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଆର୍‌.କେ. ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷାତ କରି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ବିସିଆଇ ଟିମ୍‌ ଭେଟିବା ପରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତର ଦୁଇଜଣ ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତି ଏସ.ଏ. ବୋବ୍‌ଡେ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଏଲ.ନାଗେଶ୍ୱର ରାଓ ମଧ୍ୟ ଜଷ୍ଟିସ ଚେଲାମେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଭେଟି କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛନ୍ତି। ବିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକରେ ଶୀର୍ଷ ଅଦାଲତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସଂକଟ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ୭ ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ବିଚାରପତିମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା। ଅନୁରୂପ ଭାବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏଶନ ଏକ୍‌ଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍‌ କମିଟିର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ବସିଥିଲା। ସଂକଟ ଟାଳିବା ସକାଶେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତର ବିଚାରାଧୀନ ସମସ୍ତ ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲା କନିଷ୍ଠ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠରୁ ପ୍ରଧାନବିଚାରପତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଖଣ୍ଡପୀଠ କିମ୍ବା ବରିଷ୍ଠ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଜାତୀୟ |

କୋଠାରୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ

କୋଠାରୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୨(ପି.ଟି.): ସିବିଆଇ ଏବଂ ଇଡି ପରେ ଏବେ ଆୟକର ବିଭାଗ ରୋଟୋମାକ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରମୋଟରମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଟିକସ ଖିଲାପୀ ତଦନ୍ତର ଅଂଶବିଶେଷ ବିଭାଗ କମ୍ପାନୀ ତଥା ଏହାର ପ୍ରମୋଟରମାନଙ୍କ ୧୪ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅଚଳ କରିଛି। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡିକ ଖୋଲା ହୋଇଥିଲା। ପୂର୍ବ ମାସ ୩ଟି ଏବଂ ସୋମବାର ରାତିରେ ୧୧ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଅଚଳ ହୋଇଛି। କାନ୍‌ପୁରଭିତ୍ତିକ ଏହି କମ୍ପାନୀର ଜାଲିଆତି ମାମଲାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ(ସିବିଆଇ) ଏବଂ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି) ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି।

 ୪ ରାଜ୍ୟରେ ୬ ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପ: କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ର ସବୁଜ ସଙ୍କେତ

୪ ରାଜ୍ୟରେ ୬ ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପ: କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ର ସବୁଜ ସଙ୍କେତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୨: ଦେଶର ୪ ରାଜ୍ୟରେ ୬ ରେଳପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟାପାର କମିଟି(ସିସିଇଏ)ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏସବୁ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ବିହାର, ଓଡ଼ିଶା ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ। ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୩୦ କିଲୋମିଟର ଜୟପୁର-ମାଲକାନଗିରି ନୂଆ ରେଳପଥ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ସ୍ବୀକୃତି ମିଳିଛି। ଏଥିରେ ୨୬୭୬.୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଏ

ଫୁଲ ଓ ରଙ୍ଗରେ ହୋଲି ଖେଳିଲେ ମଥୁରାବାସୀ

ଫୁଲ ଓ ରଙ୍ଗରେ ହୋଲି ଖେଳିଲେ ମଥୁରାବାସୀ

ମଥୁରା,୨୦।୨: ହୋଲି ଆଉ ଅଳ୍ପଦିନ ବାକିଥିବା ବେଳେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମଥୁରାରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି ପ୍ରି ହୋଲି ସେଲିବ୍ରେସନ୍‌।

ଶେଷ ହେବ କୋଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଧିକାର: ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ସିସିଇଏ

ଶେଷ ହେବ କୋଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଧିକାର: ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ସିସିଇଏ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୨: କୋଇଲା ଖଣିକ୍ଷେତ୍ରରେ କୋଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଧିକାର ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏନେଇ ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟାପାର ସମ୍ପର୍କିତ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ କମିଟି(ସିସିଇଏ) ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ତ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ଏହି କମିଟି କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ନୂତନତ୍ୱ ଆଣିବାର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ କୋଇଲା ଓ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ପିୟୂଷ ଗୋଏଲ୍‌ ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୧୯୭୩ଠାରୁ ପ୍ରଚଳିତ ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି।

ପିଏନ୍‌ବି ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ଜେଟ୍‌ଲୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ସ୍ବାମୀ

ପିଏନ୍‌ବି ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ଜେଟ୍‌ଲୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ସ୍ବାମୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୨: ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାଶନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ(ପିଏନ୍‌ବି) ମହାଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ଭାଜପା ନେତା ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ବାମୀ ନିଜ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

 ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଭୂକମ୍ପ

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଭୂକମ୍ପ

ଶ୍ରୀନଗର, ୨୦।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭତ ହୋଇଛି। ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଏହାର ତୀବ୍ରତା ୩.୩ ଥିଲା। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ୪୧ରେ ଭୂକମ୍ପ ହେବାରୁ ଲୋକମାନେ ଭୟରେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇ ନ ଥିବା

ଜନ୍ମର ୨୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୬ଲକ୍ଷ ନବଜାତକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି: ୟୁନିସେଫ୍‌

ଜନ୍ମର ୨୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୬ଲକ୍ଷ ନବଜାତକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି: ୟୁନିସେଫ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୨: ବିଶ୍ୱରେ ନବଜାତକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁହାର ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହା ଏବେ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି।

ଦେଶର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେଶନ

ଦେଶର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେଶନ

ଜୟପୁର,୨୦।୨: ଜୟପୁରର ଗାନ୍ଧୀନଗର ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେଶନର ପ୍ରତିଟି ପଦବୀରେ ଏବେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସୋମବାର ଏହା ଦେଶର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେଶନର ମାନ୍ୟତା ପାଇଲା।

ଏଆଇଏଡିଏମ୍‌କେକୁ ନିନ୍ଦା କଲେ କମଲ ହାସନ

ଏଆଇଏଡିଏମ୍‌କେକୁ ନିନ୍ଦା କଲେ କମଲ ହାସନ

ମାଡ୍ରାସ,୨୦।୨: ଅଭିନେତାରୁ ନେତା ବନିଥିବା ତାମିଲ ଷ୍ଟାର କମଲ ହାସନ ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେବାର କାରଣ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

‘ଭାରତ ଦର୍ଶନ’ ପାଇଁ ୩୬ କଶ୍ମୀର ଫୁଟବଲ ଖେଳଳିଙ୍କୁ ପଠାଇଲା ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌

‘ଭାରତ ଦର୍ଶନ’ ପାଇଁ ୩୬ କଶ୍ମୀର ଫୁଟବଲ ଖେଳଳିଙ୍କୁ ପଠାଇଲା ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌

ଶ୍ରୀନଗର,୨୦।୨: ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍‌ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ (ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌) ୩୬ ଜଣ ଫୁଟବଲ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ‘ଭାରତ ଦର୍ଶନ’ପାଇଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଠାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଚୋରାଚାଲାଣକାରୀ ମୃତ

ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଚୋରାଚାଲାଣକାରୀ ମୃତ

ଫିରୋଜପୁର,୨୦।୨: ପଞ୍ଜାବର ଫିରୋଜପୁର ସେକ୍ଟରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ(ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌)ଙ୍କ ଗୁଳିମାଡରେ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନ ଚୋରାଚାଲାଣକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଉକ୍ତ ଚୋରାଚାଲାଣକାରୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନର ହେରୋଇନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଫେବୃୟାରୀ ୨୩ରେ ନୀରବ ମୋଦି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି

ଫେବୃୟାରୀ ୨୩ରେ ନୀରବ ମୋଦି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦।୨: ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୨୩ରେ ନୀରବ ମୋଦି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଆଇନଜୀବୀ ଭିନିତ୍‌ ଧଣ୍ଡାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ସମ୍ପର୍କରେ ଶୀର୍ଷ ଅଦାଲତ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଏହା କହିଛନ୍ତି।