ବାଲେଶ୍ୱର

ବାଲି ଗାଡ଼ି ଜବତ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲି ଗାଡ଼ି ଜବତ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୧୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ବାଲି ପରିବହନ ହେଉଥିବାବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଡାହାଲା ଛକ ନିକଟରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ବୈତରଣୀ ନଦୀର ବିଭିନ୍ନ ବାଲି ଘାଟରୁ ବାଲି ବୋଝେଇ କରି ଆସୁଥିବା ୯ଟି ଟ୍ରକ, ଡମ୍ପର, ହାଇଓ୍ବା ଓ ମିନିଟ୍ରକ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ି ଗୁଡିକ ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖାଇ ନ ପାରିବାରୁ ସେଗୁଡ଼ିକରୁ ଜରିମାନା ବାବଦକୁ ୧ଲକ୍ଷ ୧୫ହଜାର ୫୫୦ଟଙ୍କା ଏବଂ ରେଡ଼କ୍ରସ ବାବଦକୁ ୧୩ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଚଢ଼ାଉରେ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ତହସିଲଦାର ପ୍ରଣୟ କୁମାର ଜେନା ଓ ତହସିଲ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ଥିଲେ। ଏହି ଚଢ଼ାଉ ବାଲି ପରିବହନ କରୁଥିବା ଗାଡ଼ି ମାଲିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସୌମ୍ୟ

ବାଲେଶ୍ୱର

ଏଲ୍‌.ଏନ୍‌. ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତୁଟୁନି ସମସ୍ୟା: ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅପେକ୍ଷା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୭।୫- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଟଣାଓଟରା ଓ ବିବାଦର ଏଯାଏ ତୁଟି ପାରିନାହିଁ। ଏଥିଯୋଗୁ ଶୈକ୍ଷକ ବାତାବରଣ ନଷ୍ଟ ହେବାରୁ ଅଧ୍ୟାପକ, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଅବସର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ସଫେଇ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୭। ୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ କେନ୍ଦୁଝର ଶାଖାର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରବିବାର ରାସ୍ତା ସଫେଇ କରାଯାଇଛି।

ସଜନାଗଡ଼ରେ ‘ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି’ ସଭା

ସଜନାଗଡ଼ରେ ‘ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି’ ସଭା

ସଜନାଗଡ଼, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସଜନାଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ଭୂଧାରଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ‘ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି’ ସଭା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ସଜନାଗଡ଼, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୯ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ନୀଳଗିରି ପଟୁ ସଜନାଗଡ଼ ଦେଇ ଭାଲୁକାଶୁଣି ଆଡ଼କୁ ଯାଉଥିଲା।

ବୁରୁବଙ୍ଗା ମୁଣ୍ଡାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା

ବୁରୁବଙ୍ଗା ମୁଣ୍ଡାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା

ବଡ଼ସାହି,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କେନ୍ଦୁଆସାହି ବୁରୁବଙ୍ଗା ମୁଣ୍ଡାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବୁଧିଆ ସିଂଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ୧ମ ଶ୍ରେଣୀର ୧୫, ଦ୍ୱିତୀୟରେ ୧୦, ୩ୟରେ ୧୯ ଓ ୫ମରେ ୨୨ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବଡ଼ସାହି,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ବାଲିଯୋଡା ଗ୍ରାମର ସୁଦାନ ନାଏକ(୪୦)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗାଁ ପୋଖରୀରୁ ରବିବାର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ଅଟକ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ତହସିଲଦାର ପ୍ରଣୟ କୁମାର ଜେନା ବନ୍ଦାଳୋ ମଢିଆଳୀ ରାସ୍ତାରେ ୨ଟି ବେଆଇନ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରି ମଞ୍ଜୁରିରୋଡ ଫାଣ୍ଡିରେ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ।

ରଜ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ରଜ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବନ୍ତ,୨୭।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଆଗରପଡ଼ାସ୍ଥିତ ରାମଗଡ଼ ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ରଜ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କଳା ଶିକ୍ଷକ ପଦ୍ମନାଭ ସେଠୀଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜୟଦେବ ଜେନାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିୟୋଗ

ଜୟଦେବ ଜେନାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିୟୋଗ

ହାଟଡିହୀ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଜୟଦେବ ଜେନାଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ମମତା ମଞ୍ଜରୀ ଜେନାଙ୍କ ରବିବାର ପରଲୋକ ଘଟିଛି।

ପାଠ ପଢ଼ା ଛାଡ଼ି ଜାଳେଣି ସଂଗ୍ରହ

ପାଠ ପଢ଼ା ଛାଡ଼ି ଜାଳେଣି ସଂଗ୍ରହ

ରାଇସୁଆଁ, ୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନାରୀ ଶିକ୍ଷା ବିନା ଦେଶ ତଥା ଜାତିର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ଏହାକୁ ଚିନ୍ତା କରି ସରକାର ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି। ଶିକ୍ଷା ଦାନକୁ ଆନନ୍ଦମୟ ଶିକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ମାଗଣା ପୋଷାକ ବହି ପତ୍ରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଯୋଜନା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରହସନରେ ପରିଣତ ହେଉଛି।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ବିଳମ୍ବ

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ବିଳମ୍ବ

ରାଇସୁଆଁ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗମନା ଗମନର ବିକାଶ ନହେଲେ ଲୋକଙ୍କ ବିକାଶ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଚିନ୍ତା କରି ଗ୍ରାମ ଗ୍ରାମକୁ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଯୋଜନା କରି ଏଥିପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ଚାଲିଛି। ମାତ୍ର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତର ରେ ମାନସିକତାର ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନ ହେବାର ୭୦ବର୍ଷ ବିତିଗଲେ ମଧ୍ୟକେନ୍ଦୁଝରର ସଦର ବ୍ଲକର ବହୁ ରାସ୍ତା ଅଧାପନ୍ତରିଆ ହୋଇରହିଛି।

ପୋଲିସର ଏକତରଫା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ

ଯୋଡ଼ା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ପୋଲିସ ଏ୍‌ତରଫାକାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରି ଉଁଚ୍ଚବାଲି ଗ୍ରାମର ୪୦ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ୧୮ଜଣ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଶନିବାର ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରି ଏହାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।