ବାଲେଶ୍ୱର

ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ଚାଲିବନି ଡ଼ଙ୍ଗା

ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ଚାଲିବନି ଡ଼ଙ୍ଗା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ ,୧୨।୧-ଆସନ୍ତା ଫେବୃୟାରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ। ଏଥିଲାଗି ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଆରଡିର ଆଖଣ୍ଡଳ ମଣି ଶୈବପୀଠରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଉଭୟ ସ୍ଥଳ ଓ ଜଳପଥରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ପୀଠକୁ ଆସି ଜାଗର ଯାତ୍ରା ଦେଖିଥାନ୍ତି। ଚାନ୍ଦବାଲିରୁ ଆରଡି ଯାଏ ଡଙ୍ଗା ଓ ଲଞ୍ଚ ଚଳାଚଳ କରିଥାଏ। ବୈତରଣୀ ନଦୀ ଆରପଟେ ଥିବା ପଡୋଶୀ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ଜଗତସିଂହପୁର, ଯାଜପୁର ଜିଲାର ଶତାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ୩ଟି ନଦୀଘାଟ ଦେଇ ରାତି ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୀଠକୁ ଆସିଥାନ୍ତି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଥର କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ । ଉଭୟ ସ୍ଥଳ ଓ ଜଳପଥରେ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ସବୁ ନଦୀଘାଟରେ ଡଙ୍ଗା ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ବସିଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ଏ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ନଦୀଘାଟ ଉପରେ ପ୍ରଥମ କରି ଏଭଳି କଟକଣା ଜାରି ହେଲେ ବହୁ ଭକ୍ତ ସୁନାବେଶ ଓ ମହାଦୀପ ଦର୍ଶନ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଆରଡିରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଥର ଜାଗାର ଯାତ୍ରାକୁ ଅଧିକ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବେ ପାଳନ କରିବା ଲାଗି ବସିଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଆରୋପ କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ତଥା ଜାଗର କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଉପଜିଲାପାଳ ତଥା ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟବୋର୍ଡର ମ୍ୟାନେଜିଂ ଟ୍ରଷ୍ଟି ନରୋତ୍ତମ ବେହେରା ବୈଠକ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ଜାଗର ଦିନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନୀତିକାନ୍ତି ଓ ନୀତିନିର୍ଘଣ୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ ସେବାୟତ ବିଜୟ କୁମାର ଦାଶ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିିଥିଲେ। ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ଏଥର ଭୋର ସାଢେ ୪ଟାରେ ମନ୍ଦିର ଚୂଡାକୁ ମହାଦୀପ ଉଠିବ । ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସବୁଧା ନିମନ୍ତେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ଡଙ୍ଗା ଚଳାଚଳକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ତେବେ ଦିନବେଳା ନଦୀ ପାର ହୋଇ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ଅଗ୍ନଶମ ବିଭାଗ ସମେତ ଓଡ୍ରାଫ ଟିମ ମୂତୟନ ରହିବେ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ପୀଠରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ, ଆଲୋକ ସେବା, ଅସ୍ଥାୟୀ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଯୋଗେ ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆଦି କରାଯିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକରେ ଜିଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦ୍ୱିଜବର ରାଉତ, ଧାମନଗର ଏସଡିପିଓ ମନୋରଞ୍ଜନ ସାମଲ, ଜିଲା ଲୋକସର୍ମ୍ପକ ଅଧିକାରୀ ଗୋଲଖଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା , ଚାନ୍ଦବାଲି ତହସିଲିଦାର ପ୍ରେମାଂଶୁ ଚାନ୍ଦ, କନିକା ରାଜାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ମାୟାଧର ବାରିକ, ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳକ ବିଦ୍ୟାଧର ପଲାଇ,ସେବାୟତ ପ୍ରତିନିଧି ଆଶିଷି ପାଢୀ, ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ଅରବିନ୍ଦ ପାଢୀ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପରିଚାଳକ ସୁଧାକର ବିଶ୍ୱାଳ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଚଳିତବର୍ଷ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଫେରିଘାଟ ବନ୍ଦ ରଖିବା ସକାଶେ ପ୍ରଶାସନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଘଟଣାକୁ ଭକ୍ତ ଓ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରି ନାହାନ୍ତି। ନଦୀଘାଟରେ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ କରି ପ୍ରଶାସନ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ଓ ସୁରକ୍ଷା ଉଭୟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଗୁଣିଗାରେଡ଼ି ସନ୍ଦେହରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଗୁଣିଗାରେଡ଼ି ସନ୍ଦେହରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ସଜନାଗଡ଼,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଳା ନୀଳଗିରି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଢ଼ିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘମରା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗୁଣିଗାରେଡ଼ି ସନ୍ଦେହରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ରାମ ସିଂ। ଏନେଇ ନୀଳଗିରି ଥାନାରେ ରାମଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଘର ବନ୍ଦ କରି ଲଗାଇଲେ ନିଆଁ

ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଘର ବନ୍ଦ କରି ଲଗାଇଲେ ନିଆଁ

ଖଇରା,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ଥାନା ଅଧିନ ସୁଣ୍ଡିରା ଗ୍ରାମରୁ ସୋର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ବିଶେଷ ସୁତ୍ରରୁ ସୁଣ୍ଡିରା ଗ୍ରାମରେ ଗଞ୍ଜେଇ ରଖାଯାଇଥିବା ଖବର ପାଇ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସୁଣ୍ଡିରା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଭାଇ ନିରଞ୍ଜନ ସେଠୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪ ପରିବାରଙ୍କ ୮ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪ ପରିବାରଙ୍କ ୮ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଆରଡ଼ି, ୨୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ରଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କାଠମୁଣ୍ଡା ଘୋଡ଼ାସାହି ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ ପରିବାରଙ୍କ ୮ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଧାମନଗର,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଧୂଷୁରୀ ବଜାରରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ଦୋକାନ ଜଳିଯାଇଛି। ବିଜ୍ର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଫଳ ଦୋକାନ, ଦିଲୀପ କୁମାର ସାଏନ୍ତଙ୍କ ସାନିଟାରି ଏବଂ ପ୍ଲାଏ ଦୋକାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଜଳିଯାଇଛି।

ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରି: ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ୧୫୫୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି

ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରି: ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ୧୫୫୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୬: ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରି ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ୬ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୫୫୬ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି।

ଖେଳାଳି ଚୟନରେ ପାତରଅନ୍ତର

ଖେଳାଳି ଚୟନରେ ପାତରଅନ୍ତର

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅଭାବରୁ କ୍ରୀଡ଼ା କ୍ଷେତ୍ର ଅବହେଳିତ ହୋଇରହିଛି। ବହୁ ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ଜିଲାରେ ରହିଥିଲେ ହେଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଚୟନ ଅଭାବରୁ ଏବଂ ପାତରଅନ୍ତର କାରଣରୁ ଖେଳିବାର ସୁବିଧା ପାଉନାହାନ୍ତି। ଏପରିକି ବହୁ ଅଲୋଡା ଖେଳାଳି ଅନ୍ୟ ଜିଲା ଓ ରାଜ୍ୟରୁ ଖେଳି ବେଶ ନାମ କମାଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାହାରେ ସଭଳି ସଫଳତା ଲାଭ କରିପାରୁନାହିଁ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସେବା ଯୋଗାଇ ପାରୁନି ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରେଡ୍‌କ୍ରସ ଅଧୀନରେ ଚାଲିଥିବା ରକ୍ତଭଣ୍ଡାରରେ ନାନା ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ଉକ୍ତ ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର ରୋଗୀଙ୍କୁ ରକ୍ତ ଯୋଗାଇ ପାରୁନି। ଫଳରେ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ରକ୍ତଭଣ୍ଡାରର ଗୁରୁତ୍ୱ ଅଧିକ। ଦୁର୍ଘଟଣା, ସିକିଲସେଲ, ଥାଲାସେମିଆ ତଥା ରକ୍ତହୀନତା ଆଦି ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରକ୍ତ ମିଳୁନି।

ଠାକୁରଙ୍କ ଜମି ଠକେଇ ଜାଲିଆତି

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ଦେବୀଦେବଙ୍କ ଜମି ଜବରଦଖଲ, ବେଆଇନ କିଣାବିକା ଚାଲିଛି। ଏ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲେ ହେଁ ପ୍ରଶାସନ ସେସବୁ ଜମିର ସୁରକ୍ଷା କରିପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ବହୁ ଟଙ୍କାର ଭୂସମ୍ପତ୍ତି ବେଆଇନ ଜବରଦଖଲ ଓ କିଣାବିକା ହେଉଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ଏଭଳି କେନ୍ଦୁଝର ସହରରେ ଠାକୁରଙ୍କ ଜମିକୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଠକି ବିକିଥିବା ନେଇ ଏକ ମାମଲା ଟାଉନ ଥାନାରେ ହୋଇଛି।

ଜେଲରୁ ଚାଲିଛି ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ

ଜେଲରୁ ଚାଲିଛି ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୬- ଭଦ୍ରକର ପୁରାତନ ସବ୍‌ଜେଲ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଛି। ସୀମିତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ସ୍ବଳ୍ପ ଜାଗାରେ ଏହି ଉପକାରାଗାର ଚାଲିଥିବାରୁ ଏହା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇ ପଡିଛି। ସବ୍‌ଜେଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଯୋଜନା ଏଯାଏ ଅଧୁରା ହୋଇ ରହିଛି। ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଦୁଇଗୁଣା କଏଦୀ ଏଠାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ସୀମିତ ୱାର୍ଡର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ୩ ଶିପ୍ଟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଜେଲ୍‌ରେ ଥିବା କେତେକ କଏଦୀ ଜେଲ୍‌ ବାହାରେ ସେମାନଙ୍କ ଆପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏବେ ଜେଲ୍‌ରେ ଲାଗାଯାଇଥିବା ସିସିଟିଭି ଜରିଆରେ କଏଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିହେବ ବୋଲି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି।

ମୌସୁମୀ ପ୍ରବାହ ବିଳମ୍ବିତ, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ମୌସୁମୀ ପ୍ରବାହ ବିଳମ୍ବିତ, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଏକ କୃଷିପ୍ରଧାନ ଅଞ୍ଚଳ। ଏହାକୁ ଜିଲାର ଭାତହାଣ୍ଡି କୁହାଯାଏ। ହେଲେ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ଅଭାବରୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀ ବର୍ଷା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଖରିଫ ଧାନ ଚାଷ କରିଥାନ୍ତି। କଁା ଭଁା କେତେଜଣ ଚାଷୀ ନଦୀ ପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖରାଟିଆ ଡାଳୁଅ ଧାନ ଚାଷ କରିଥାନ୍ତି। କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏଥର ଖରିଫ ଋତୁରେ ଏହି ବ୍ଲକରେ ୩୩ ହଜାର ୭୦ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଧାନ ଚାଷ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩୧ ହଜାର ୨ଶହ ୭୦ ହେକ୍ଟରରେ ଅଧିକ ଅମଳକ୍ଷମ ଓ ୧ ହଜାର ୮ଶହ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଦେଶୀଧାନ ଚାଷ ହେବ।

ବଳାତ୍କାର ପରେ ବ୍ଲାକମେଲିଂ ମାମଲା:ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ ଚିହ୍ନଟ କଲେ ପୀଡ଼ିତା

ବଳାତ୍କାର ପରେ ବ୍ଲାକମେଲିଂ ମାମଲା:ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ ଚିହ୍ନଟ କଲେ ପୀଡ଼ିତା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୬-ବଳାତ୍କାର ଓ ବ୍ଲାକମେଲିଂର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ସେମାନଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଥିବା ଦୁଇଟି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି। ଦୁଇଜଣ ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭର ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ଭଦ୍ରକ ନେଇ ଆସି ଉକ୍ତ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ରଖି ବଳାତ୍କାର କରି ଏହାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରିଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ ଚିହ୍ନଟ କରି ସେଠାରୁ କେତେକ କାଗଜପତ୍ର ଜବତ କରିଛି।

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ମୃତ

ଖୁଣ୍ଟା,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ସମନାଥ ହଁାସଦା। ସେ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ନିଜ ଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ବସିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ହଠାତ୍‌ ବଜ୍ରପାତ ମାରିବାରୁ ସେ ଅଚେତ ପଡିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଖୁଣ୍ଟା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜତବ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଏନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ ୧୨/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ