ବାଲେଶ୍ୱର

ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନରେ ତିଆରି ହେବ ଯନ୍ତ୍ର ଚାଳିତ ଫୁଟ୍‌ ଓଭର ବ୍ରିଜ

ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନରେ ତିଆରି ହେବ ଯନ୍ତ୍ର ଚାଳିତ ଫୁଟ୍‌ ଓଭର ବ୍ରିଜ
ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୨।୧- ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଉମେଶ ସିଂ ଶୁକ୍ରବାର ଭଦ୍ରକ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ସମୀକ୍ଷା କରି ଫେରିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟେଶନରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ଅସରରରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟେଶନ ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ପୁରୁଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ସେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆଦର୍ଶ ଷ୍ଟେଶନରେ ପରିଗଣିତ କରାଯିବା ଲାଗି ହେଉଥିବା ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଷ୍ଟେଶନ ମ୍ୟାନେଜର ଓ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏଠି ପ୍ରାଥମିକତା ଭିତ୍ତିରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ର ଚାଳିତ ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା ବା ଫୁଟ ଓଭର ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ, ଷ୍ଟେଶନ ଭିତରେ ଥିବା ବ୍ରିଟିଶ ଅମଳର ଦୁର୍ବଳ ଫୁଟ ବ୍ରିଜର ମରାମତି ଓ ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସିଂ କହିଥିଲେ । ସମୀକ୍ଷାପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସିଂ ସୂଚନା ଦେବା ବେଳେ ଭଦ୍ରକ ସମେତ ଅନ୍ୟ ରିମୋଟ ଏରିଆରେ ଥିବା ୩୨ଟି ଷ୍ଟେଶନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ ସାଙ୍ଗକୁ ୱାଇଫାଇ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର କାମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ମଦନ ମୋହନ ନାୟକ, ବର୍ତ୍ତମାନର କାଉନସିଲର ପ୍ରୀତିଭାରତୀ ନାୟକ ସମେତ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଷ୍ଟେଶନ ଆଖପାଖ ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପଞ୍ଚାୟତ ଲୋକଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ତୁରନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥାନରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭର ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଲିଖିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନ ଦେଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟ୍ରେନ ଯାତାୟତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଲେବେଲ କ୍ରସିଂ ଫାଟକ ପ୍ରତି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ବନ୍ଦ ରହୁଛି। ଏଥିଲାଗି ଜରୁରୀ କାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯାତାୟତରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏଥିଲାଗି ଏଠାରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭର ବ୍ରିଜ ତୁରନ୍ତ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନ ମାଷ୍ଟର ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି, ଡିଆରଏମ ବ୍ରଜମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଏଏନ ଛଚିନ ସୁଧାର ପଞ୍ଚଳ, ଡିଏନ ଏସ ମାଲିରି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ନେସ୍କୋ ୟୁଟିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ନେସ୍କୋ ୟୁଟିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ରାଜଘାଟ ନିକଟରେ ଥିବା ପାଓ୍ବାର ହାଉସ୍‌ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ନେସ୍କୋ ୟୁଟିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କାଗଜରେ ସୀମିତ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକାଶ

କାଗଜରେ ସୀମିତ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକାଶ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ପୁରାତନ ଜନଜାତି ଜୁଆଙ୍ଗଙ୍କ ବିକାଶ ହୋଇପାରୁନି। ସେମାନେ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ବହୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି।

ରୋଗ ଛଡ଼ାଇନେଲା ଖୁସି

ରୋଗ ଛଡ଼ାଇନେଲା ଖୁସି

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୮ା୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ସହ ଭତ୍ତା ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଗୋନାସିକା ପଞ୍ଚାୟତ ଜନ୍ତାରୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଜୁଆଙ୍ଗ ଯୁବତୀ କଷ୍ଟ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଦୂର ଜୁଆଙ୍ଗ। 

ବେଆଇନ ମଦଭାଟି ଠ। ବ

ବେଆଇନ ମଦଭାଟି ଠ। ବ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର): ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ଶୁଆକାଠି ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ଖଣି ଅଞ୍ଚଳ ହିଲଟପରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମଦ ଭାଟି ଚଲୁଥିଲା। ଶନିବାର ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ନିଶା ବଳୟରେ ଯୋଡ଼ା

ନିଶା ବଳୟରେ ଯୋଡ଼ା

ଯୋଡ଼ା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡ଼ା ଉପତ୍ୟକାରେ ନିଶା କାରବାର ଅହେତୁକ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସହର ନିଶା ବଳୟରେ ରହିଛି ା ଯୋଡ଼ା ସହରରେ ଗଞ୍ଜେଇ, ପ୍ଲାଜମୋଟାବଲେଟ, କୋରେକ୍ସ, ଏନ-ଟେନ, ଡେଣ୍ଡ୍ରାଇଟ ଏପରିକି ମାରାମତ୍କ ହେରୋଇନ ପୁଡିଆ ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ଋଣ ଦବା ନଁ।ରେ ଠକେଇ: ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ଅଟକ

ଋଣ ଦବା ନଁ।ରେ ଠକେଇ: ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ଅଟକ

ତିହିଡ଼ି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି କଲେଜ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀର ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ନଁ।ରେ ଠକିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ତହିଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୨୭୩/୧୮) ରୁଜୁ କରି ସେହି କମ୍ପାନୀର ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଶନିବାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। 

ସ୍ବାମୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ସ୍ବାମୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ରାନ୍ଦିଆ ଫିସେରିବନ୍ଧ ସାହିରେ ସ୍ବାମୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ମହିଳା ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଉଦ୍ଧାର ଭଉଣୀ, ଭାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର: ୪ ଗିରଫ

ଉଦ୍ଧାର ଭଉଣୀ, ଭାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର: ୪ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮- ଭଦ୍ରକ ପୁରୁଣାବଜାର ଡାକଚୁକିଆ ମହଲା ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ୨ଭଉଣୀ, ଭାଇଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ପୁରୁଣାବଜାର ପୋଲିସ ମତୋରୁ ୨ଭଉଣୀ ଭାଇ ଏବଂ ୫ କେଳା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କୁ ପୁରୁଣାବଜାର ଥାନାକୁ ନେଇଥିଲା। 

ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର: ୩ ଗିରଫ

ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର: ୩ ଗିରଫ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଚାନ୍ଦବାଲି କଲେଜ ନିକଟରେ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଦାଦାଗିରି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କଲେଜ ବାହାରେ କେତେକ ଅଣଛାତ୍ର ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ୱିତୀୟବର୍ଷର ବାଣିଜ୍ୟ ଛାତ୍ର ସୁଜିତ୍‌ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଥିବା ନେଇ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

କୁଅରେ ପଡି ୨ ନାବାଳିକା ମୃତ

କୁଅରେ ପଡି ୨ ନାବାଳିକା ମୃତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୮- ତିରିଂ ଥାନା ଅଧୀନ ଭାଲୁଗଡା ଗ୍ରାମର ୨ ନାବାଳିକା  ଶନିବାର ସକାଳେ ସ୍କୁଲରୁ  ଘରକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ଏକ କୂଅକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଫୁଟବଲ  ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୧୯।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଭଞ୍ଜକିଆ ଜୟଦୁର୍ଗା ଆଥଲେଟିକ ଆସୋସିଏସନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ୩୦ତମ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସ୍ଥାନୀୟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ମୋରଡାରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଝାଡାବାନ୍ତି

ମୋରଡାରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଝାଡାବାନ୍ତି

ମୋରଡା,୧୯।୮-  ମୋରଡା ବ୍ଲକ  ଖୁଣ୍ଟାପାଳ ଉଚ୍ଚାସାହି ଗ୍ରାମରେ  ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୨୬ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ପ୍ରତିଦିନ ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବାରୁ ଗଁାରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଛି। ଖବର ପାଇ ବାରିପଦା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ କିଶାନତାଣ୍ଡି  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଟିମ୍‌ ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଔଷଧ ଦେବା ସହ ପୋଖରୀରେ ବ୍ଲିଚଂ ପାଉଡର  ପକାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।