ବାଲେଶ୍ୱର

ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନରେ ତିଆରି ହେବ ଯନ୍ତ୍ର ଚାଳିତ ଫୁଟ୍‌ ଓଭର ବ୍ରିଜ

ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନରେ ତିଆରି ହେବ ଯନ୍ତ୍ର ଚାଳିତ ଫୁଟ୍‌ ଓଭର ବ୍ରିଜ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୨।୧- ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଉମେଶ ସିଂ ଶୁକ୍ରବାର ଭଦ୍ରକ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ସମୀକ୍ଷା କରି ଫେରିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟେଶନରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ଅସରରରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟେଶନ ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ପୁରୁଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ସେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆଦର୍ଶ ଷ୍ଟେଶନରେ ପରିଗଣିତ କରାଯିବା ଲାଗି ହେଉଥିବା ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଷ୍ଟେଶନ ମ୍ୟାନେଜର ଓ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏଠି ପ୍ରାଥମିକତା ଭିତ୍ତିରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ର ଚାଳିତ ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା ବା ଫୁଟ ଓଭର ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ, ଷ୍ଟେଶନ ଭିତରେ ଥିବା ବ୍ରିଟିଶ ଅମଳର ଦୁର୍ବଳ ଫୁଟ ବ୍ରିଜର ମରାମତି ଓ ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସିଂ କହିଥିଲେ । ସମୀକ୍ଷାପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସିଂ ସୂଚନା ଦେବା ବେଳେ ଭଦ୍ରକ ସମେତ ଅନ୍ୟ ରିମୋଟ ଏରିଆରେ ଥିବା ୩୨ଟି ଷ୍ଟେଶନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ ସାଙ୍ଗକୁ ୱାଇଫାଇ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର କାମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ମଦନ ମୋହନ ନାୟକ, ବର୍ତ୍ତମାନର କାଉନସିଲର ପ୍ରୀତିଭାରତୀ ନାୟକ ସମେତ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଷ୍ଟେଶନ ଆଖପାଖ ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପଞ୍ଚାୟତ ଲୋକଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ତୁରନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥାନରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭର ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଲିଖିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନ ଦେଇ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟ୍ରେନ ଯାତାୟତ କରୁଥିବା ବେଳେ ଲେବେଲ କ୍ରସିଂ ଫାଟକ ପ୍ରତି ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ବନ୍ଦ ରହୁଛି। ଏଥିଲାଗି ଜରୁରୀ କାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯାତାୟତରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏଥିଲାଗି ଏଠାରେ ଫ୍ଲାଇ ଓଭର ବ୍ରିଜ ତୁରନ୍ତ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକ ଷ୍ଟେଶନ ମାଷ୍ଟର ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି, ଡିଆରଏମ ବ୍ରଜମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଏଏନ ଛଚିନ ସୁଧାର ପଞ୍ଚଳ, ଡିଏନ ଏସ ମାଲିରି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସଂଗୀତ

ବାଲେଶ୍ୱର

ସାଇକେଲରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ

ସାଇକେଲରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୧।୫-ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ, ସୁସ୍ଥ ଭାରତର ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ସାଇକେଲରେ ଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସେନ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ରାମଲକ୍ଷ୍ମଣ ବଜାରରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ପ୍ରଦୀପ ଶନିବାର ବାଲେଶ୍ୱର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଏମ୍‌ପି ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦେଇଥିଲେ।

ନିଆରା ଯୌତୁକ: ସମୁଦ୍ର ତଟ ସଫା କଲେ କନ୍ୟାପକ୍ଷ

ନିଆରା ଯୌତୁକ: ସମୁଦ୍ର ତଟ ସଫା କଲେ କନ୍ୟାପକ୍ଷ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୧।୫- ଚଳିତବର୍ଷ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ଶେଷ ହୋଇଛି ଜଉ କଣ୍ଢେଇ ବାହାଘର। ବରଘର ଦାବି ମୁତାବକ କନ୍ୟାପକ୍ଷ ରବିବାର ଚାନ୍ଦିପୁର ସମୁଦ୍ର ତଟ ସଫା କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଦସ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ବକେୟା ଋଣ ପାଇଁ କୋଠାଘରକୁ ସିଲ୍‌ କଲା ପ୍ରଶାସନ

ହାଟଡିହୀ,୧୯।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୃହ ଋଣ ନେଇ ଶୁଝି ନ ପାରିବାରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକର ଶାଳଣିଆ ଅଞ୍ଚଳର ରମଣିରଞ୍ଜନ ରାଜଙ୍କ କୋଠାଘରକୁ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି।

ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଟଙ୍କା ଲୁଟ

ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଟଙ୍କା ଲୁଟ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୫ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତେଲକୋଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଳାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ୩୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନିଆଯାଇଛି। ବେପାରୀ ପରମେଶ୍ୱର ପଲେଇଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ତେଲକୋଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ନାବାଳିକା ଅପହରଣକାରୀ ଗିରଫ

ନାବାଳିକା ଅପହରଣକାରୀ ଗିରଫ

ତିହିଡ଼ି, ୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ବିଲଣା ପଞ୍ଚାୟତ ଲଞ୍ଜାତାରା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାକୁ ଗତ ୧୩ ତାରିଖରେ ଅପହରଣ କରି ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମକଦ୍ଦମା (ନଂ ୧୫୦/୧୮) ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା। ଅପହରଣକାରୀ କୁବେରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମନ୍ଦାରମାଳ ଗ୍ରାମର ଅଜୟ ଜେନାଙ୍କୁ ରବିବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ପୂର୍ବରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିପାରି ନ ଥିଲା ।

ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଗହଣା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟ

ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଗହଣା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟ

କପ୍ତିପଦା,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ବଜାରରେ ଥିବା କମଳାବତୀ ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନର ମାଲିକ ଧନପତି ରଣାଙ୍କଠାରୁ ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟ୍‌ କରି ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଧନପତି କପ୍ତିପଦା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ ଜେଲ

ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ ଜେଲ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୦ା୫- ଏକ ଯୌତୁକ ଜନିତ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାର ରାୟ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରାକ ଜଜ ଜନକ ରାଉତ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଓ ଶାଶୁଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଲେଖାଏ ସଶ୍ରମ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ରାୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଜରିମାନା ଅନାଦେୟ ଅଧିକ ୨ ମାସ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

୨୨ରୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦।୫ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନେ ଆସନ୍ତା ୨୨ଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ପୂରଣ ଲାଗି ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ଯାଏଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲୁ ରଖିବା ନେଇ ମିଳିତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ତରଫରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ୨୦୧୬ଠାରୁ ବିଭାଗୀୟ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସପ୍ତମବେତନ ଦିଆଯାଇଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଭାଗର ମେରୁଦଣ୍ଡ କୁହାଯାଉଥିବା ପ୍ରାୟ ୩ ଲକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାବି ଗୁଡିକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିବାରୁ ଡାକ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଜଳଛତ୍ର: ହାଣ୍ଡି ଅଛି, ପାଣିନାହିଁ

ଜଳଛତ୍ର: ହାଣ୍ଡି ଅଛି, ପାଣିନାହିଁ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗ୍ରୀଷ୍ମ ତାତିରୁ ରକ୍ଷା ଲାଗି ପଥଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରରେ ଜଳଛତ୍ର ଖୋଲା ଯାଇଛି। ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ଛକ ଜାଗା, ବଜାର, ଲୋକ ଗହଳି ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜଳଛତ୍ର ଖୋଲାଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି।

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପଡିଥିବା ସହାୟତା କାନ୍ଥର ସଫେଇ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପଡିଥିବା ସହାୟତା କାନ୍ଥର ସଫେଇ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୫- ସମାଜର ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳ ଶ୍ରେଣୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଦରକାରୀ ଜିନିଷ ଯୋଗାଇ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ବାରିପଦା ଶହୀଦ ସ୍ମୁତି ଭବନ ନିକଟରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ସହାୟତା କାନ୍ଥ । ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକ ଏଠାକୁ ଆସି ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ କପଡା, ବହି ଓ ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଦାନ କରିପାରିବେ।

ଡାହାଣୀ ସନ୍ଦେହରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା : ୭ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୮ ଗିରଫ

ଉଦଳା, ୨୦।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଡାହାଣୀ ଭଳି ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉଦଳା ଥାନା ଅଧୀନ ପାତ୍ର ଅସ୍ତିଆ ମୋହନଡିହି ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ପୋଲିସ ରବିବାର ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଗିରଫଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୭ଜଣ ମହିଳା ଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

 ପ୍ରାକ ଶୈଶବ ଯତ୍ନ ଓ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପ୍ରାକ ଶୈଶବ ଯତ୍ନ ଓ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୦।୫- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ମାତୃଭାଷା ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରାକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ପିତାମାତା ସମ୍ପୃକ୍ତି ପ୍ରକଳ୍ପ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୩ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ ଦିନିଆ ମହିଳା ସୁପରଭାଇଜରମାନଙ୍କ ଆବାସିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।