ବାଲେଶ୍ୱର

ହେଲମେଟ୍‌ଧାରୀଙ୍କୁ ଫୁଲ

 ହେଲମେଟ୍‌ଧାରୀଙ୍କୁ ଫୁଲ

ଖଇରା, ୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖଇରା ବ୍ଲକ ନହଙ୍ଗସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚାୟତସମିତି ଜୁନିୟର ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନାରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ସୋର-କୁପାରୀ ରାସ୍ତାରେ ଯାନାବାହନ ଚାଳକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ବାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ପରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ସୋର-କୁପାରୀ ରାସ୍ତାର ନହଙ୍ଗ ଛକ ନିକଟରେ ଏକଜୁଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଧିକାରିଣୀ ଜ୍ୟୋସ୍ନାବାଳା ଦାସଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଫୁଲ ଧରାଇଥିବା ବେଳେ ବିନା ହେଲମେଟଧାରୀଙ୍କୁ ଏହାର ଆବଶ୍ୟକତା ସମ୍ପର୍କରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିଭଳି ୪ଚକିଆ ଯାନରେ ସିଟ୍‌ ବେଲ୍ଟ ବାନ୍ଧିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଫୁଲ ଓ ବିନା ସିଟ୍‌ ବେଲ୍ଟଧାରୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ। ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀମାନଙ୍କ ଏଭଳି ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ଦେଖି ସେହି ସ୍ଥାନର କିଛି ଦୂର ଆଗରୁ ବିନା ହେଲମେଟ୍‌ଧାରୀ ବହୁ ଚାଳକ ଛାନିଆରେ ଫେରି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ଅଧ୍ୟାପିକା, ଅଧ୍ୟାପକ, କର୍ମଚାରୀ ଓ ଖଇରା ପୋଲିସ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବାଲେଶ୍ୱର

ସାପ କାମୁଡାରେ ୧୦ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ୧୦ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୬।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘସିପୁରା ଥାନା ବଳରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଚମୁଇଁ କଲୋନୀ ସାହିର ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷର ବାଳକଙ୍କର ସାପକାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଚଗୁଲୁ ଖଟୁଆ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ଘର ଅଗଣାରେ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଏକ ବିଷାକ୍ତ ସାପ ତାଙ୍କୁ କାମୁଡି ଦେଇଥିଲା।

ବାରିପଦାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଷପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ବାରିପଦାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଷପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୬।୫- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଯୁବ ଜେଏମଏମ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବାରିପଦା କେସି ସର୍କଲ ଠାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳକା ଦାହ କରାଯାଇଛି।

 ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ବଡ଼ସାହି,୨୬ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଏକ ଜନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ା ସିଡିପିଓ କୁନ୍ତିମଣି ପାତ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଡିଶା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ସେବା ମୟୂରଭଞ୍ଜ ୫ମ ବାଟାଲିୟନର ହାବିଲଦାର ମେଜର ତାପସ କୁମାର ରାଉତ ଓ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ

ଡମ୍ପରକୁ ପିଟିଲା ଡମ୍ପର: ୨ ଗୁରୁତର

ଡମ୍ପରକୁ ପିଟିଲା ଡମ୍ପର: ୨ ଗୁରୁତର

ରୂପ୍‌୍‌ସା,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ୬୦ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସଦର ବ୍ଲକ ନଗ୍ରମ ଛକ ନିକଟରେ ଶନିବାର ୨ଟି ଡମ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ୨ ଗାଡିର ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସିଂଲାରେ ମାନବାଧିକାର ମିଶନ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସିଂଲାରେ ମାନବାଧିକାର ମିଶନ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରୂପ୍‌୍‌ସା,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଂଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମାନବାଧିକାର ମିଶନର ନୂତନ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ଲିଗାଲ ସେଲ ସମ୍ପାଦକ ବିନୟ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି ସମ୍ବିଧାନର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମୁତାବକ ସମସ୍ତେ ନିଜର ଅଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ଦିଗରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ପଦ୍ମଲୋଚନ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସିର ନୂତନ ସଦସ୍ୟ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୬।୫-ଜିଲା ଶିଶୁ ମଙ୍ଗଳ କମିଟି (ସିଡବ୍ଳ୍ୟୁସି)ର ନୂତନ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ପଦ୍ମଲୋଚନ ଦତ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନାଥାଉ କି, ଦତ୍ତ ଏମଏ, ଏଲ୍‌ଏଲ୍‌ବି ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିବା ସହ ବାଲେଶ୍ୱର ବିଏଡ୍‌ କଲେଜରେ ଦୀର୍ଘ ୧୮ ବର୍ଷ କାଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଆସୁଥିଲେ। ଜିଲାରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ସାମାଜିକ ସଙ୍ଗଠନ ସଙ୍ଗେ ଜଡ଼ିତ ରହି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏକାଧାରରେ ସେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌, ସୁସଙ୍ଗଠକ, ଯାଦୁଗର, ବରିଷ୍ଠ ଖବରଦାତା ଭାବେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ପାରଦର୍ଶିତା ଦେଖାଇବା ସହ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିଆସିଛନ୍ତି।

ରେଲୱେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ରେଲୱେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୬।୫-ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ ରେଳପଥର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କଲିକତାରେ ଗାର୍ଡ଼େନ ରିଚ୍‌ଠାରେ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ତରଫରୁ ୬୩ତମ ରେଳବାଇ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ବାଲେଶ୍ୱରେ ରେଳବାଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମୁଖ୍ୟ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଗୌରସାଧନ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ନିଷ୍ଠାପର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପାଇଁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ ରେଳବାଇର ପ୍ରଧାନ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ପୁରନ ମଲ ମାନପତ୍ର ଓ ଯୋଗ୍ୟତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ବାଲେଶ୍ୱର ଆଲୟେଜ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଶ୍ରମିକ ବନ୍ଧୁ ପୁରସ୍କାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଆଲୟେଜ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଶ୍ରମିକ ବନ୍ଧୁ ପୁରସ୍କାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୬।୫-ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ କାରଖାନା ଓ ବଏଲର୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ଶିଳ୍ପ ଓ ବାଣିଜ୍ୟ ମହାସଂଘ (ନୋସି)ର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ‘ଶିଳ୍ପ ନିରାପତ୍ତା ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ’ ସମ୍ପର୍କିତ ଆଲୋଚନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାମପଦାସ୍ଥିତ ନୋସି ବିଜିନେସ ପାର୍କରେ ଦିବସବ୍ୟାପୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ରାଜ୍ୟ ଶ୍ରମ ଏବଂ ଶକ୍ତି ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି ଶିଳ୍ପସଂସ୍ଥା ଏବଂ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ନିରାପତ୍ତା ଜରୁରୀ ବୋଲି ମତ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ନିୟମ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରି ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥାମାନେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ନିରାପତ୍ତାଜନିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

୫ମ ଦିନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ଆନ୍ଦୋଳନ

୫ମ ଦିନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତିହିଡ଼ି,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅଖିଳ ଭାରତ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଆହ୍ବାନରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକମାନେ ଚଳାଇଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଶନିବାର ୫ମ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିବାରୁ ଡାକସେବା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି।

ବିଜେଡିରେ ଶତାଧିକ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକର ନବଗଠିତ କରଞ୍ଜଆଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ନବରାତ୍ର ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ବିଜେଡିର ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଶୋଇ, ୨୬।୫-ତେଳ ଦର ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ବିଶୋଇ ବ୍ଲକ ଝାଡଖଣ୍ଡ ମୁକ୍ତିମୋର୍ଚ୍ଚା ପାର୍ଟି (ଜେଏମଏମ ) ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଜେଏମଏମ କର୍ମୀମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରିଛନ୍ତି।

 ସାଇଁକୁଳା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ସାଇଁକୁଳା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର, ୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧୀନ ସାଇଁକୁଳା ପଞ୍ଚାୟତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ପିଇଓଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘର ମିଳି ନ ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ପ୍ରତିବାଦ କରି ଲୋକେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ ।