ବାଲେଶ୍ୱର

୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ବୀମାରାଶି ଦେବାକୁ ଡାକବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୨।୧-ଡାକ ବୀମା ରାଶି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଏକ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବାଲେଶ୍ୱର ସ୍ଥାୟୀ ଲୋକ ଅଦାଲତର ବିଚାରପତି ଅଜୟ କୁମାର ମହାନ୍ତି ଡାକ ବିଭାଗକୁ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ବୀମାରାଶି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାର ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବୀମାରାଶି ପ୍ରଦାନ ନ କଲେ ଡାକ ବିଭାଗକୁ ୦୭ ପ୍ରତିଶତ ସରଳ ସୁଧହାରରେ ସୁଧ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ବିଷ୍ଣୁପୁର ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପଣ୍ଡା ନିଜର ପିଉସୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଡାକ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ବୀମାରାଶି ନ ପାଇ ଶେଷରେ ସ୍ଥାୟୀ ଲୋକ ଅଦାଲତଙ୍କ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟରେ କମ୍ପିଲା ରାସ୍ତାଘାଟ: ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମେଲାଣି ନେଲେ ମା’ କାଳୀ

ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟରେ କମ୍ପିଲା ରାସ୍ତାଘାଟ: ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମେଲାଣି ନେଲେ ମା’ କାଳୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୧୧-ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ଧରି ଭଦ୍ରକ ସହରର ଐତିହାସିକ କାଳୀପୂଜାର ଭସାଣି   ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଭସାଣି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟ ଚମକ ଖେଳାଇଥିଲା। ପ୍ରଶାସନର କଟକଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଡିଜେ ବାଦ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଢୋଲ, ଢାପ, ଘଣ୍ଟଘଣ୍ଟା, ମହୁରୀ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶୀ ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା।

୪୮ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା:  ଖୁସି ମନାଇଲେ ଗାନ୍ଧୀନଗର ବାସିନ୍ଦା

୪୮ବର୍ଷ ପରେ ମିଳିଲା ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା: ଖୁସି ମନାଇଲେ ଗାନ୍ଧୀନଗର ବାସିନ୍ଦା

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୧୭।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୧୯୭୧ ମସିହାର ଘଟଣା। ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ବାତ୍ୟା ଓ ସାମୁଦ୍ରିକ ଲୁଣାପାଣି ପ୍ରଭାବରେ ଅବିଭକ୍ତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ବୈତରଣୀ ନଦୀ ତଟବର୍ତ୍ତୀ କନ୍ଧା ଓ ଘିକୋଇଲି ଗଁାର ଅଧିକାଂଶ ପରିବାର ବାସହରା ହୋଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଏହି ବାସହରା ଗରିବ ପରିବାରକୁ ଚାନ୍ଦବାଲି ସନ୍ନିକଟ ବାଲିଗଁାଠାରେ ଏକ ସରକାରୀ ଜମିରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ପ୍ରକଳ୍ପ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା:  ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା

ପ୍ରକଳ୍ପ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା: ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା

ଧାମନଗର, ୧୭।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ଜିଜିୱାଇ(ଗୋପବନ୍ଧୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନା) ପ୍ରକଳ୍ପ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

 ‘ସମବାୟ  ଯୋଜନାକୁ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କର’

‘ସମବାୟ ଯୋଜନାକୁ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କର’

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ସମବାୟ ୟୁନିୟନର ୬୫ତମ ନିଖିଳ ଭାରତ ସମବାୟ ସପ୍ତାହ ସମବାୟ ଅବସରରେ ପରିଚାଳନା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମବାୟ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଧାରଣରେ ବସିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ

ଧାରଣରେ ବସିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ

କପ୍ତିପଦା,୧୭ା୧୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଚଳିତ ଖରିଫ୍‌ କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକରେ ଧାନ ଫସଲ ଅମଳ ପୂର୍ବରୁ ଚକଡ଼ା ରୋଗର ପ୍ରାଦୂର୍ଭାବ ନେଇ ଚାଷୀ  ହତାଶ ହୋଇପଡ଼ିଛି । 

 ତୀରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ତୀରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧୧- ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ  ବାରିପଦା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ  ସହଯୋଗରେ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆନ୍ତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ତୀରନ୍ଦାଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଉଠବସ୍‌ ଘଟଣାକୁ ପୁଣି ଦୋହରାଇଲେ ଛାତ୍ର ନେତା

ଉଠବସ୍‌ ଘଟଣାକୁ ପୁଣି ଦୋହରାଇଲେ ଛାତ୍ର ନେତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଜଣେ ରାଜନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ର ନେତା ତଥା ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି ତୁଷାର କୁମାର ନାୟକ ଦୀର୍ଘ ୪ ମାସ ପରେ ପୁଣି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି।  

ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାଙ୍କ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ

ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାଙ୍କ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୭।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ବସ୍ତା ବ୍ଲକର ଶତାଧିକ ମହିଳା ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆଇନଜୀବୀ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏସ୍‌ପି ବି. ଯୁଗଳ କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ କରି ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।  

ପିଲାଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବ

ପିଲାଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବ

ରସାଳପୁର, ୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର କୁରୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ଫଲୋଅପ୍‌ ଅଫିସ୍‌ ପରିସରରେ ଶିଶୁଦିବସ ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶା ଫଲୋଅପ୍‌ ଓ ଧୂଲ କେ ଫୁଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପିଲାଦିନ ପାଳନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା

ଭୋଗରାଇ, ୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଖଇର୍ଦ୍ଦା ନୋଡ଼ାଲ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଓ ଅଭିଭାବକମାନେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ତାଲା ପକାଇ ଧର୍ମଘଟ କରିଛନ୍ତି।

‘ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଅର୍ଥନୈତିକ ସଙ୍କଟର ନିଦର୍ଶନ ’

‘ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଅର୍ଥନୈତିକ ସଙ୍କଟର ନିଦର୍ଶନ ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୭।୧୧- ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିିଥିବା ‘ସମ୍ବିଧାନ ସମ୍ମାନ ଯାତ୍ରା’ର ଅଭିଯାତ୍ରୀ ଦଳଙ୍କୁ  ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଚାରଗଞ୍ଜ ଫାଣ୍ଡିଛକରେ ଜିଲା ଅଭ୍ୟର୍ଥନା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଭବ୍ୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ପରେ ରେଳରୋକୋ ସ୍ଥଗିତ

ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ପରେ ରେଳରୋକୋ ସ୍ଥଗିତ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ରେଳପଥର ଖଡ଼ଗପୁର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୯ତାରିଖରେ  ହେବାକୁ ଥିବା ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି।