ବାଲେଶ୍ୱର

ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ରାଇରଙ୍ଗପୁର,୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଇରଙ୍ଗପୁର ସହରାଞ୍ଚଳ ଧରମଗଳି ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳା ଶିବାନୀ ଖେମ୍‌କା ଶୁକ୍ରବାର ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଶିବାନୀ ଅବିନାଶ ଖେମ୍‌କାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ଶିବାନୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅବିନାଶ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶିବାନୀ ଓ ଅବିନାଶ ଉଭୟଙ୍କୁ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ହସ୍ପିଟାଲ୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି। ଶିବାନୀଙ୍କ ଦେହରେ କିଭଳି ନିଅଁ। ଲାଗିଲା ତାହା ସନ୍ଦେହଘେରରେ ରହିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏପରି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଥିବା ଯୋଗୁଁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ।

All Right Reserved By
Karnatak Exit Poll

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବାଲେଶ୍ୱର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରେଞ୍ଜର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରେଞ୍ଜର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୫: ଭଦ୍ରକ ବନ ବିଭାଗର ରେଞ୍ଜର ପ୍ରଫୁଲ କୁମାର ସାହୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟହ୍ନରେ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟ  ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଘରୁ ତଡିଲେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ, ମହିଳାଙ୍କ ସହ ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଅନ୍ୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର ହେବା ପରେ ଘରୁ ତଡିଲେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ, ମହିଳାଙ୍କ ସହ ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୫: ବାରିପଦା ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୋଲେଇ ନିକଟରୁ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କର ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମହିଳାଜଣଙ୍କ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଝାରପୋଖରିଆ ଥାନା ଅଧୀନ ଜଲଦା ଗ୍ରାମର ଶୁଭଦ୍ରା ବିନ୍ଧାଣୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଉଭୟଙ୍କୁ ପାଲବଣି ସ୍ଥିତ ସ୍ବଧାର ଗୃହରେ ଥଇଥାନ କରିଯାଇଛି।

୫ ଜୀବନ ଗଲାପରେ ଚେତିଲା ପ୍ରଶାସନ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଗଲା ଗଛ

୫ ଜୀବନ ଗଲାପରେ ଚେତିଲା ପ୍ରଶାସନ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଗଲା ଗଛ

ଧାମନଗର,୨୨।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଭଦ୍ରକ-ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାର ଡିଲୋ ଛକ ନିକଟରେ ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ମାଡ଼ି ଆସିଥିବା ବହୁ ପୁରୁଣା ବରଗଛ ଯୋଗୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଧନଜୀବନ ହାନି ହୋଇଛି। ନିକଟରେ ଏହି ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ୨ ଯୁବକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। ଏପରିକି ଏହି ଗଛ ଯୋଗୁ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାୟ ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପରେ ପ୍ରଶାସନ ଚେତିଛି। ରାସ୍ତାରୁ ଗଛ ହଟାଯିବା କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟ ସହ ପାଠପଢ଼ା

ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟ ସହ ପାଠପଢ଼ା

ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହେବାର ସ୍ବପ୍ନ ତାଙ୍କର ପିଲାଟିବେଳୁ। ତେଣୁ ପାଠପଢା ସହ ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟକୁ ସେ ଆପଣେଇ ନେଇଛନ୍ତି। ଯେତେ ଝଡ଼ଝଞ୍ଜା ଆସିଲେ ସେ କେବେ ଥକି ଯାଇନାହାନ୍ତି। ଜୀବନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ଦିଗରେ ଆଗେଇ ଚାଲିଛନ୍ତି।

‘ଅନ୍ୟାୟ ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଅ’

‘ଅନ୍ୟାୟ ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଅ’

ବନ୍ତ,୨୨।୫-ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ବନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧିଲାଭ କରିଛି। ଏପରିକି ଏହି ବ୍ଲକର ସନ୍ତାନ ଡ. ହରେକୃଷ୍ଣ ମହତାବ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ବନ୍ତ ମହୋତ୍ସବର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଶେଷତ୍ୱ ରହିଛି ବୋଲି ତିନିଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଜ୍ୟ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଥିଲେ।

ଦାଉ ସାଧୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ

ଦାଉ ସାଧୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ

ବନ୍ତ,୨୨।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବୈଶାଖ ମାସ ସରିଯାଇଥିଲେ ବି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଲକୁ ଖତ ଯାଇପାରି ନାହିଁ କି ଖରାଟିଆ ଶୁଖିଲା ହଳ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଗତ ଦୁଇ ମାସ ଧରି କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ଚଳିତବର୍ଷ ଖରିଫ ଚାଷ ବ୍ୟାହତ ହେବା ନେଇ ଚାଷୀମାନେ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ବିଲରେ ଧାନ ବୁଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବୈଶାଖ ମାସରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଯାଇଥାଏ।

ଚାଷଜମିକୁ ମାଡ଼ିପାରୁନି ପାଣି

ଚାଷଜମିକୁ ମାଡ଼ିପାରୁନି ପାଣି

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୨ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝୁମ୍ପୁରା ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧ ଭାବେ ପରିଚିତ ଝୁମ୍ପୁରା ବଡ଼ବନ୍ଧ (ପୋଖରୀ)ର ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯାଉନି। ବାରମ୍ବାର ଦାବି ସତ୍ତ୍ୱେ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ବନ୍ଧରେ ପଙ୍କମାଟି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି। ଫଳରେ ତାହା ପୋତିହେବାକୁ ବସିଛି।

ପାଣିରେ ପଡ଼ିଲା ୯୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ପାଣିରେ ପଡ଼ିଲା ୯୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଆନନ୍ଦପୁର, ୨୨।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୫୩ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଓ ୨୧୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଏକମାତ୍ର ରାସ୍ତା ହେଉଛି ଆନନ୍ଦପୁର ବୈତରଣୀ ସେତୁ। ସାଧାରଣତଃ ଅସରାଏ ବର୍ଷା ହେଲେ ସେତୁ ଉପରେ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ହୋଇ ନ ପାରି ଜମି ରହୁଛି। ଫଳରେ ଯାତାୟାତରେ ଘୋର ଅସୁବିଧା ହେବାକୁ ପଡୁଛି ବୋଲି ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା ପିଚୁ କାର୍ଯ୍ୟର ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ପ୍ରତି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ଠୁ ବଳିପଡୁଛି ପାଣି ସମସ୍ୟା

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ଠୁ ବଳିପଡୁଛି ପାଣି ସମସ୍ୟା

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୦ ବର୍ଷ ପର ବି ଲୋକେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାସହ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ଠାରୁ ବଳିପଡୁଛି ପିଇବା ପାଣି ସମସ୍ୟା। ସବୁ ଗ୍ରାମ, ସାହିର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରକୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ହେବା ସହ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟଜଳ ମିଳିବ ବୋଲି ସରକାର କହୁଥିବା ବେଳେ ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ବସନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଉକୁଚାବେଡା ଗ୍ରାମ ଚତୁରିସାହିର ସାହିବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପରିଣତ ବୟସରେ ନାତି ନାତୁଣୀଙ୍କ ବୋଝ

ପରିଣତ ବୟସରେ ନାତି ନାତୁଣୀଙ୍କ ବୋଝ

ମୋରଡ଼ା,୨୨ା୫- ବୟସ ୮୦ ଛୁଇଁଲାଣି । ଅଣ୍ଟା ସଳଖି ହେଉ ନ ଥିବା ବେଳେ ମନରେ ବି ଦମ୍ଭ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟ ସାହାରାରେ ବଞ୍ଚତ୍ବା ବୟସରେ ସେ ପାଲଟିଛନ୍ତି ୨ କୁନି କୁନି ପିଲାଙ୍କ ସାହାରା। ୩ ଶହ ଟଙ୍କା ଭତ୍ତା ଓ ମିଳୁଥିବା ଚାଉଳରେ ଘର ଚଳାଇବା କଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏ ବୟସରେ ବି ଶାଳପତ୍ର ତୋଳି ଖଲି କରି ବିକ୍ରି କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଦୁଲାରୀ ବେଶ୍ରା। ଘର ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବଡାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କେତକିଶୋଳ ଗାଁ।

ପୋଖରୀରେ ଖୋଳାହେଉଛି ଡଗ୍‌ଓ୍ବେଲ

ପୋଖରୀରେ ଖୋଳାହେଉଛି ଡଗ୍‌ଓ୍ବେଲ

ଖୁଣ୍ଟା,୨୨ା୫((ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖୁଣ୍ଟା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗଡିଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଦେଉଳାଗଡିଗାଁ ଗ୍ରାମରେ ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ବାଟମାରଣା ପାଇଁ ଏକ ପୋଖରୀରେ ଡଗ୍‌ଓ୍ବେଲ ଖୋଳା ଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଦିନକର କାହାଣୀ : ୬୦ଜଣଙ୍କୁ  ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିଛନ୍ତି ବୀରକିଶୋର

ଦିନକର କାହାଣୀ : ୬୦ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିଛନ୍ତି ବୀରକିଶୋର

ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସ୍ବଚ୍ଛଳ ନ ଥିବାରୁ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରୁ ପାଠପଢାରେ ଡୋରି ବନ୍ଧା ହେଲା। ପରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ପନ୍ଥା ଖୋଜି ଖୋଜି ପେପର ବିତରକ ଭାବେ କାମ କଲେ। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ୨୫ ବର୍ଷ ଅତିକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ବୀର କିଶୋର (୪୧)। ଏବେ ସେ ଖବରକାଗଜ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ ବାରିପଦାରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରିଛନ୍ତି।