ବାଲେଶ୍ୱର

ଆହତ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ସହାୟତା

ଆହତ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ସହାୟତା

ଘସିପୁରା,୧୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆନନ୍ଦପୁର କୋର୍ଟର ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରତ୍ନାକର ବାରିକ ଆହତ ହୋଇ ଘରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ବେଳ ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ସହାୟତାର ହାତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ ୨୦୧୭ ଜୁଲାଇ ୧୩ରେ ଆଇନଜୀବୀ ବାରିକ ନିଜ ଘର ଛାତ ଉପରେ ବୁଲୁଥିବା ସମୟରେ ଅସାବଧାନତା ବସତଃ ଗୋଡ ଖସିଯାଇଥିଲା। ସେ ତଳେ ପଡି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ କଟକଠାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ପରେ ଓଲଟପୁରରେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟରେ କୋଣସି ଉନ୍ନତି ନ ଘଟିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁଳ ପରିମାଣରେ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ ହୋଇ ଆଇନଜୀବୀ ବାରିକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୋହଲି ଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଡ କରିବାରେ ଆନନ୍ଦପୁର ଓକିଲ ସଂଘର ସଭାପତି ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୧୭ରେ ଆନନ୍ଦପୁରର ଦରଗଡିଶୀଳା ଠାରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ବୈତରଣୀ ପାଓ୍ବାର୍‌ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦେପୁଟି ଜେନେରାଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର୍‌ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳ ତାଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ବହୁ ସମାଜସେବୀ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ ହୋଇ ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ବଞ୍ଚୋ ଗ୍ରାମର ସମାଜସେବୀ ରତିକାନ୍ତ ରାଉତ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଆନନ୍ଦପୁର ବାଇଲୋ ଗ୍ରାମର ସମାଜସେବୀ ମାନସ ବାରିକ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା, ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ କଇନିପୁରା ଗ୍ରାମର ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନକୁ ଆଇନଜୀବୀ ବାରିକ ଆନନ୍ଦପୁର ଓକିଲ ସଂଘର ସଭାପତି ମିଶ୍ରଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ବାଲେଶ୍ୱର

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଜଣେ ମୃତ

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଜଣେ ମୃତ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଘସିପୁରା ଥାନା ବେଲବାହାଳି ସେତୁ ତଳକୁ ବୁଧବାର ଏକ ଦଶଚକିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଖସି ପଡିବାରୁ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହେଲପର୍‌ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। (ଓଆର୦୪ଜି-୯୬୩୬) ନମ୍ବର ଏକ ଦଶଚକିଆ ଭାରିଯାନ ଯାଜପୁରରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବେଲବାହାଳିଠାରେ ଥିବା ବ୍ରିଟିଶ୍‌ ଅମଳର ପୋଲ ଉପରୁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୫୦ ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସି ପଡିଥିଲା।

 ଡାକ ସେବକ ସଂଘ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ  ଧର୍ମଘଟ

ଡାକ ସେବକ ସଂଘ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ବଡ଼ସାହି,୨୩।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଅଖିଳ ଭାରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ ବଡସାହି ଡିଭିଜନର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ(ଜିଡିଏସ୍‌)କର୍ମଚାରୀ ୨୨ତାରିଖରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧର୍ମଘଟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । କମଲେଶ ଚନ୍ଦ୍ର କମିଟି ରିପୋର୍ଟ ପାସ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ ସେବା ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି କର୍ମଚାରୀମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ  ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୫- ସାରସକଣା ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ଝାରପୋଖରିଆ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ସାରସକଣା ଓ ଝାରପୋଖରୀଆ ମଣ୍ଡଳର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଓଡିଶା ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସଫଳ କରାଯିବା ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ୧୩୦୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ

୧୩୦୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୫- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ବ୍ଳକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ ଓ ସଚେତନତା ସମାରୋହ ତଥା ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ ଆବାସ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବାରିପଦା ବିଧାୟକ ତଥା ଓଡିଶା ବିଧାନସଭା ଉପବାଚଷ୍ପତ୍ତି ସାନନ୍ଦ ମାରାଣ୍ଡି ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ୧୩୦୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ।

ବାଲେଶ୍ୱର ଡିଭିଜନ୍‌ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ବାଲେଶ୍ୱର ଡିଭିଜନ୍‌ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୩।୫- କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଂଘର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ବାଲେଶ୍ୱର ଡିଭିଜନ୍‌ର ୩ଟି ସଂଘର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ଓ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାନ୍‌, ଏମ୍‌.ଟି.ଏସ୍‌. ସଂଘର କର୍ମଚାରୀ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ୧୦ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଧର୍ମଘଟ ଚଳାଇଛନ୍ତି। କମଳେଶ ଚନ୍ଦ୍ର କମିଟିର ସୁପାରିଶ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବା, ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାନ , ଏମ୍‌.ଟି.ଏସ୍‌. ଓ ଗ୍ରାମୀଣ କର୍ମଚାରୀ ପଦବୀ ପୂରଣ, ବାହାର ନିଯୁକ୍ତି ବନ୍ଦ କରିବା, ନୂତନ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଯୋଜନା ରଦ୍ଦ କରିବା, ପୋଷାକ ଭତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା, ବିନା ତାଲିମରେ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କାମ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ନକରିବା ଆଦି ଦାବି ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। ।

୧୬ ଜଣଙ୍କୁ ‘ସୁରକ୍ଷା ଶ୍ରମିକ ବନ୍ଧୁ ପୁରସ୍କାର’

ରେମୁଣା,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ କରଖାନା ଓ ବଏଲର୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ଶିଳ୍ପ ଓ ବାଣିଜ୍ୟ ମହାସଂଘ (ନୋସି)ର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ‘ଶିଳ୍ପ ନିରାପତ୍ତା ଏବଂ ବୃତିଗତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟର ଉତ୍ତମ ଅଭ୍ୟାସ’ ସମ୍ପର୍କିତ ଆଲୋଚନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୭ମ ବେତନ ବକେୟା ପ୍ରାପ୍ୟରୁ ବଞ୍ଚିତ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୫-ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ ଅଧୀନ ପ୍ରାୟ ଶତାଧିକ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀ ୭ମ ବେତନ ବକେୟା ପ୍ରାପ୍ୟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ନେଇ କର୍ମଚାରୀ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ଗୃହରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ବୈଠକରେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ବାରିକପୁର ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା ସାମସ୍‌ ସେଣ୍ଟର

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ବାରିକପୁର ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଓଡ଼ିଶା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ତରରେ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ନିମନ୍ତେ ନାମ ଲେଖାଇବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିଥିବା ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରମାଣପତ୍ରର ନକଲ ଦାଖଲ କରିପାରିବେ।

ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍‌ ଚୟନ ଶିବିର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୩।୫- ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜୁନ ୧ ତାରିଖରୁ ଆନ୍ତଃଜିଲା କଳାହାଣ୍ଡି କପ୍‌ ଓ ଜୁନ ୫ ତାରିଖରୁ ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବାଳକ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କଟକ ଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ହୋଡିଂରେ ଫଟୋ ନ ଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ନୀଳଗିରି ,୨୩।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା, ଯୁବତୀ ଓ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବିଧାନ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କେସି ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ସିଂଲାରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ସିଂଲାରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ରୂପ୍‌‌ସା,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିଂଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ‘ସିଂଲା ନୃତ୍ୟ ମହୋତ୍ସବ କମିଟି’ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ‘ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ-୨୦୧୮’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କମିଟିର ସଭାପତି ଜୟନ୍ତ କୁମାର ମିଶ୍ର ଉତ୍ସବରେ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବାୟୂସେନା ଅଧିକାରୀ ମହେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଉତ୍ସବକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି ସାଧନା ହିଁ ପ୍ରତିଭା ବିକାଶର ମୂଳ ଆଧାର ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଗ୍ରାମ୍ୟରାସ୍ତା

ଖଇରା,୨୩।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଜବରଦଖଲ ସମସ୍ୟାର ପ୍ରତିକାର ହୋଇ ପାରୁ ନାହିଁ । ଖଇରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଆଳଦା ବାଲିସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାରୀ ଜାଗାରେ ଥିବା ଗ୍ରାମ୍ୟ ରାସ୍ତାକୁ ଜବରଦଖଲ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ଗ୍ରାମ୍ୟ ରାସ୍ତା ସଙ୍କୁଚିତ ହୋଇପଡଛି। ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସତ୍ତ୍ୱେ ଜବରଦଖଲକାରୀ ରାସ୍ତା ଛାଡୁ ନ ଥିବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।