ଖେଳ |

ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶାରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶାରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ସେଞ୍ଚୁରିଅନ, ୧୨।୧(ପି.ଟି.)-
ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟେଷ୍ଟ ଶନିବାରଠାରୁ ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିବା ଭାରତ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶାରେ ରହିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ଭାରତର କ୍ରମାଗତ ୯ମ ସିରିଜ ବିଜୟ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ତେଣୁ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ପାଇଁ କର ଅବା ମର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।
୨୦୧୮-୧୯ରେ ଭାରତ ବିଦେଶରେ ୧୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବ। କେପ୍‌ ଟାଉନଠାରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୭୨ ରନରେ ହାରିବା ପରେ ଏବେ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ପରୀକ୍ଷା ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାଠାରୁ ସିରିଜ ହାରିଲେ ଯଦିଓ ଭାରତର ନମ୍ବରଓ୍ବାନ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିବ ତେବେ ବିଦେଶ ମାଟିରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦକ୍ଷତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବ ନିଶ୍ଚିତ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶ ଚୟନକୁ ନେଇ ସମାଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଏଥର ଟିମ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏ ସବୁକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଯାହାକିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭର ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସୁପରସ୍ପୋର୍ଟ ପାର୍କରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୪ ଘଣ୍ଟା ଅଭ୍ୟାସ କରିଛି। ଯାହାର ଯେଉଁଠି ଦୋଷ ଦୁର୍ବଳତା ରହିଛି ତାହାକୁ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନରେ ସୁଧାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। ଚେତେଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ସ୍ଲିପରେ କ୍ୟାଚ ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦୀର୍ଘ ସମୟଧରି ନେଟ୍ସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ନେଟ୍ସ ସେସନର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ ଦର୍ଶକ ହୋଇ ରହିଯାଇଥିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା। ଶେଷଭାଗରେ ସହକାରୀ କୋଚ୍‌ ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗର ଉଭୟ ରାହାନେ ଓ ଶିଖର ଧାଓ୍ବନଙ୍କୁ ଥ୍ରୋ ଅଭ୍ୟାସ କରାଇଥିଲେ। ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଫାଷ୍ଟ ବୋଲିଂର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ନ ଥିଲେ। ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଓ ପୂଜାରା ବ୍ୟାଟିଂରେ ମଗ୍ନ ରହିଥିଲେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହ ମଧ୍ୟ ନେଟ୍ସରେ ଝାଳ ବୁହାଇଥିଲେ। ଏଥିରୁ ୫ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା।
ରାହୁଲ କିମ୍ବା ଧାଓ୍ବନଙ୍କୁ ନେଇ ଏବେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଧାଓ୍ବନଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ଆଭରେଜ ୨୯ ମ୍ୟାଚରୁ ୪୨.୬୨ ଏବଂ ବିଦେଶରେ ୧୯ ଟେଷ୍ଟରୁ ୪୩.୭୨ ଆଭରେଜ ରହିଛି। ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ତାଙ୍କ ଆଭରେଜ ୧୧ ଟେଷ୍ଟରୁ ୨୭.୮୧ ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମାଟିରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆହୁରି ନୈରାଶ୍ୟଜନକ। ସେ ଏଠାରେ ୩ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୧୮.୦୦ ଆଭରେଜ ରଖିଛନ୍ତି। ୨୦୧୩-୧୪ ଟୁର୍‌ରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ଥିଲା ୨୯। କେପ୍‌ ଟାଉନ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ସେ ଖରାପ ଶଟ୍‌ ଚୟନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବାରୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା କମ୍‌। ସେହି ତୁଳନାରେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ରାହୁଲ ଟପ୍‌ ଅର୍ଡରରେ ଟେକ୍ନିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦୃଢ଼। ରୋହିତ-ରାହାନେଙ୍କ ଚୟନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ମାତ୍ର ଫର୍ମକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରୋହିତଙ୍କୁ ଦଳରେ ନିଆ ଯାଇଛି ବୋଲି କୋହିଲ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଷ୍ଟେରେ ସେ ଯଦିଓ ମାତ୍ର ୧୧ ଓ ୧୦ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ତେବେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ତାଙ୍କୁ ବାହାରେ ବସାଇବା ସପକ୍ଷରେ ନାହିଁ।
ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଆଭାସ ମିଳୁଛି। ଗୁରୁବାର ଏଠାକାର ପିଚ୍‌ କଠିନ ଓ ବାଉନ୍ସି ମନେ ହେଉଥିଲା। ପିଚ୍‌ରେ ସାମାନ୍ୟ ସବୁଜ ଘାସ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ତେଣୁ କୋହଲି ଏଠାରେ ନିଜ ପେସ୍‌ କମ୍ବିନେଶରେ କିପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଛି। ଉମେଶ ଯାଦବ ଦୀର୍ଘସମୟଧରି ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତେଣୁ ସେ ଚୂଡ଼ନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ। ଈଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହେବାପରେ ଖେଳିବାକୁ ବ୍ୟଗ୍ର। ତେବେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ଉପରେ କୋହଲିଙ୍କର କେତେ ଆସ୍ଥା ରହିଛି ତା’ ଉପରେ ଅନେକ କିଛି ନିର୍ଭର କରିବ।
ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିବା ସହ ସିରିଜ କବ୍‌ଜା ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଛି। ଆହତ ଡେଲ୍‌ ଷ୍ଟେଇନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଲୁନ୍‌ଗି ଏନଗିଡି ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି। ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରିସ ମୋରିସ ମଧ୍ୟ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ପ୍ରବଳ ଦାବିଦାର ଅଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୩+୧ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ ଆକ୍ରମଣ ଫର୍ମୁଲାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁଛି। ମୋରିସ ସାମିଲ ହେଲେ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ।
ଭାରତୀୟ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି(ଅଧିନାୟକ), ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ମୁରଲୀ ବିଜୟ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ମହମ୍ମଦ ସାମି, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଉମେଶ ଯାଦବ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଈଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, ଯଥପ୍ରୀତ ବୁମ୍‌ରା।
ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ: ଫାଫ୍‌ ଡୁ ପ୍ଲେସି(ଅଧିନାୟକ), ଡିନ୍‌ ଏଲଗାର, ଆଡେନ ମାରକ୍ରାମ, ହାସିମ ଆମ୍‌ଲା, ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା, ଥେଉନିସ ଡି’ବ୍ରୁନି, କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡି’କକ୍‌, କେଶବ ମହାରାଜ, ମୋର୍ନେ ମୋର୍କେଲ, କ୍ରିସ୍‌ ମୋରିସ, ଭେନନ ଫିଲାଣ୍ଡର, କାଗିସୋ ରାବାଡା, ଆଣ୍ଡିଲେ ଫେଲ୍ୟୁକ୍ୱାୟୋ, ଲୁନ୍‌ଗି ଏନଗିଡି, ଡୁଆନି ଓଲିଭର।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଖେଳ |

ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜୟିନୀ ଅଂଶିକାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜୟିନୀ ଅଂଶିକାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଦିଲ୍ଲୀର ତାଲକୋଟ୍ରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର କରାଟେ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଓଡ଼ିଶାର ଅଂଶିକା ମହାପାତ୍ର ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରିଛନ୍ତି।

କ୍ରୀଡ଼ା ଭାଷ୍ୟକାର ଅବିନାଶ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

କ୍ରୀଡ଼ା ଭାଷ୍ୟକାର ଅବିନାଶ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- କ୍ରୀଡ଼ା ଭାଷ୍ୟକାର ଅବିନାଶ ସାମଲଙ୍କୁ ସୋମବାର କଳିଙ୍ଗ ଗ୍ରୁପ ଅଫ୍‌ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଶନ୍‌ (କେଜିଆଇ)ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। ଅବିନାଶ ଦୀର୍ଘ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଗୁଡ଼ିକରେ ଭାଷ୍ୟକାରଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇ ଆସୁଛନ୍ତି।

ଗୋପୀଚାନ୍ଦ ଏକାଡେମୀରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେବେ ଓଡ଼ିଶାର ତୁଶିତ

ଗୋପୀଚାନ୍ଦ ଏକାଡେମୀରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେବେ ଓଡ଼ିଶାର ତୁଶିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଡ଼ିଶାର ତୁଶିତ କୁମାର କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ହାଇଦ୍ରାବାଦସ୍ଥିତ ପୁଲେଲା ଗୋପୀଚାନ୍ଦ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଏକାଡେମୀରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଇଡିବିଆଇ ଫେଡେରାଲ ଲାଇଫ୍‌ ଇନ୍ସୁରାନ୍ସର ଚାମ୍ପ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପାଇଁ ଚୟନ ହୋଇଥିବା ୧୪ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତୁଶିତ ଅନ୍ୟତମ।

ସାର୍ନୋବତ ଚତୁର୍ଥ

ସାର୍ନୋବତ ଚତୁର୍ଥ

ଚାଙ୍ଗଓନ୍‌ (ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ), ୨୪ା୪ (ପି.ଟି.)-ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଶୁଟିଂ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଡେରେଶନ (ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌) ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ କପ୍‌ ଷ୍ଟେଜ୍‌-୨ରେ ଭାରତର ରାହି ସାର୍ନୋବତ୍‌ ଅଳ୍ପକେ ପଦକ ହାସଲରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ୨୫ମିଟର ପିସ୍ତଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ସେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାର୍ନୋବତ୍‌ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଭାରତର ଭିଜା ନିୟମକୁ ପିସିବି ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନାପସନ୍ଦ

ଭାରତର ଭିଜା ନିୟମକୁ ପିସିବି ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନାପସନ୍ଦ

କଲିକତା, ୨୪ା୪ (ପି.ଟି.)-ଭାରତର କଡ଼ା ଭିଜା ନିୟମ ଯୋଗୁ ମୋତେ ଲାହୋରରୁ କଲିକତା ଆସିବା ଲାଗି ଦୀର୍ଘ ୧୯ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଛି ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ଚେୟାରମ୍ୟାନ ନଜାମ ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ଭାରତର ବହିର୍ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିିଛନ୍ତି।

ଭାରତର ୫ମହିଳା ବକ୍ସର ସେମିରେ

ଭାରତର ୫ମହିଳା ବକ୍ସର ସେମିରେ

ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌, ୨୪ା୪ (ପି.ଟି.)-ଏସିଆନ ୟୁଥ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାରତର ୫ ମହିଳା ବକ୍ସର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଅନାମିକା (୫୧କେଜି) ଓ ଆସ୍ଥା (୭୫କେଜି) ଚଳିତବର୍ଷ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାରେ ହେବାକୁଥିବା ୟୁଥ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ ଗେମ୍ସ ଲାଗି ଯୋଗ୍ୟତା ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ରାଜଧାନୀ ବୁଏନସ ଏରିଜ୍‌ରେ ହେବାକୁଥିବା ଏହି ଗେମ୍ସ ଲାଗି ଚଳିତ ଇଭେଣ୍ଟରୁ ୪ଜଣ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବକ୍ସର ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବେ। ଅନାମିକା ମଙ୍ଗୋଲିଆର ମୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ସରନ ବାଲ୍‌ସାନ୍‌ଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାବେଳେ ଆସ୍ଥା ପାହ୍ବା ଚାଇନାର ଜିୟୁଇ ଓ୍ବାଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କୁ ହରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

‘ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ସହାୟକ ହେବ’

‘ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ସହାୟକ ହେବ’

ବମ୍ବେ, ୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ସିଜନ ବେଶ୍‌ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ରହିଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜୁନ୍‌ ଅନ୍ତିମ ଭାଗରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ କରି ସେଠାରେ ଘରୋଇ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସହ ଏକପୂର୍ଣ୍ଣ ସିରିଜ ଖେଳିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ତେବେ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ଖେଳିଲେ ଏହା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ସହାୟକ ହେବ। ବିଶେଷ କରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପରିବେଶ ସହ ଖାପ ଖୁଆଇବା ଲାଗି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ମିଳିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ୪ ରନରେ ବିଜୟୀ

କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ୪ ରନରେ ବିଜୟୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୪- ସ୍ଥାନୀୟ ଫିରୋଜ ଶାହ କୋଟଲା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ୪ ରନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ମ୍ୟାଚରେ ବଡ଼ ସ୍କୋର ହୋଇ ନ ଥିଲେ ହେଁ ପଞ୍ଜାବ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୧୪୪ ରନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଚେଜ୍‌ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ଶ୍ରେୟାସ ଆୟାରଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ୮ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୩୯ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା।

ଗିରିଧାରୀ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ  ମା’ ମଙ୍ଗଳା, ଯୁଗଜ୍ୟୋତି ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ଗିରିଧାରୀ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ମା’ ମଙ୍ଗଳା, ଯୁଗଜ୍ୟୋତି ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ଷୋଳମପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ମଣିନାଥପୁର ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଯୁବକ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ୩୦ତମ ଗିରିଧାରୀ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଦୁଇ ଭାଗରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ପୁରୁଷ ବିଭାଗରେ ଖଇରାବାଦର ଫ୍ରେର୍ଣ୍ଣସ କ୍ଲବ ଓ ବରୁହଁ। ର ମା’ ମଙ୍ଗଳା ଆଥଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ଟିମ୍‌ ୩-୦ ଗୋଲ ଦେଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ମହିଳା ବିଭାଗରେ କଟକର ଯୁଗଜ୍ୟୋତି ଟିମ୍‌ ଓ ଭଦ୍ରକ ହରିପୁରର ଜେଜେପି ଟିମ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଯୁଗଜ୍ୟୋତି ଟିମ୍‌ ୨-୦ ଗୋଲ ଦେଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା। ରେଫରୀ ଭାବେ ତାଜଉଦିନ ଖଁ। ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଲାଇନ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ସୁମନ ଦାସ ଓ ଅଭିରାମ ଦାସ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ।

ମା’ହେବେ ସାନିଆ

ମା’ହେବେ ସାନିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୪(ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ ଟେନିସ ଷ୍ଟାର ସାନିଆ ମିର୍ଜା ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନର ଜନନୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସାନିଆ ଓ ତାଙ୍କ କ୍ରିକେଟର ସ୍ବାମୀ ସୋଏବ ମଲିକ ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବରରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। ଚଳିତ ଏପ୍ରିଲ ୧୨ରେ ଏହି ସେଲିବ୍ରେଟି ଦମ୍ପତି ୮ମ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରିଥିଲେ।

ବିଶ୍ୱ ଏକାଦଶ ଦଳରେ ରଶିଦ

ବିଶ୍ୱ ଏକାଦଶ ଦଳରେ ରଶିଦ

ଦୁବାଇ,୨୩।୪(ପି.ଟି.)- ଆସନ୍ତା ମେ ୩୧ ତାରିଖରେ ଲଡର୍‌ସଠାରେ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଓ ବିଶ୍ୱ ଏକାଦଶ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ବିଶ୍ୱ ଏକାଦଶ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଶୀର୍ଷ ର଼୍ୟାଙ୍କଧାରୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସ୍ପିନର ରଶିଦ ଖଁାଙ୍କ ସୋମବାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

ଭେଲାଭାନ ସେନ୍ଥିକୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ପିଏସ୍‌ଏ ଟାଇଟଲ

ଭେଲାଭାନ ସେନ୍ଥିକୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ପିଏସ୍‌ଏ ଟାଇଟଲ

ମାଡ୍ରାସ,୨୩।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ସ୍କ୍ବାଶ ଖେଳାଳି ଭେଲାଭାନ ସେନ୍ଥିକୁମାର ଆମେରିକାଠାରେ ଚାଲିଥିବା ମାଡିସନ ଓପନ୍‌ ପିଏସ୍‌ଏ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଟାଇଟଲ ଜିଣିଛନ୍ତି। ୨୦ ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଟ୍ରିଷ୍ଟାନ ଇସେଲେଙ୍କୁ ୭-୧୧, ୧୩-୧୧୧୨-୧୦, ୧୧-୪ ଗେମ୍‌ରେ ହରାଇଛନ୍ତି।