ବାଲେଶ୍ୱର

ବେଆଇନ ଟୋଲପ୍ଲାଜା ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବେଆଇନ ଟୋଲପ୍ଲାଜା ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ
ରାଇସୁଆଁ, ୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବନାଯୋଡିଠାରେ ଥିବା ୨୦ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି। ବେଆଇନ ଭାବେ ଟୋଲପ୍ଲାଜା ନିର୍ମାଣ, ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ଦାଏର ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଅଭିଯୋଗରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ବିକାଶ ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଜନସାଧାରଣ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ରାସ୍ତାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଯାତାୟାତ ଏକରକମ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ ବହୁବାର ପ୍ରଶାସନ ଆଞ୍ଚଳିକ ମଞ୍ଚ ଏବଂ ଟୋଲପ୍ଲାଜା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଏହା ବିଫଳ ହୋଇଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ନେସ୍କୋ ୟୁଟିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ନେସ୍କୋ ୟୁଟିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ରାଜଘାଟ ନିକଟରେ ଥିବା ପାଓ୍ବାର ହାଉସ୍‌ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ନେସ୍କୋ ୟୁଟିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କାଗଜରେ ସୀମିତ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକାଶ

କାଗଜରେ ସୀମିତ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକାଶ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ପୁରାତନ ଜନଜାତି ଜୁଆଙ୍ଗଙ୍କ ବିକାଶ ହୋଇପାରୁନି। ସେମାନେ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ବହୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି।

ରୋଗ ଛଡ଼ାଇନେଲା ଖୁସି

ରୋଗ ଛଡ଼ାଇନେଲା ଖୁସି

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୮ା୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ସହ ଭତ୍ତା ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଗୋନାସିକା ପଞ୍ଚାୟତ ଜନ୍ତାରୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଜୁଆଙ୍ଗ ଯୁବତୀ କଷ୍ଟ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଦୂର ଜୁଆଙ୍ଗ। 

ବେଆଇନ ମଦଭାଟି ଠ। ବ

ବେଆଇନ ମଦଭାଟି ଠ। ବ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର): ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ଶୁଆକାଠି ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ଖଣି ଅଞ୍ଚଳ ହିଲଟପରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମଦ ଭାଟି ଚଲୁଥିଲା। ଶନିବାର ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ନିଶା ବଳୟରେ ଯୋଡ଼ା

ନିଶା ବଳୟରେ ଯୋଡ଼ା

ଯୋଡ଼ା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡ଼ା ଉପତ୍ୟକାରେ ନିଶା କାରବାର ଅହେତୁକ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସହର ନିଶା ବଳୟରେ ରହିଛି ା ଯୋଡ଼ା ସହରରେ ଗଞ୍ଜେଇ, ପ୍ଲାଜମୋଟାବଲେଟ, କୋରେକ୍ସ, ଏନ-ଟେନ, ଡେଣ୍ଡ୍ରାଇଟ ଏପରିକି ମାରାମତ୍କ ହେରୋଇନ ପୁଡିଆ ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ଋଣ ଦବା ନଁ।ରେ ଠକେଇ: ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ଅଟକ

ଋଣ ଦବା ନଁ।ରେ ଠକେଇ: ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ଅଟକ

ତିହିଡ଼ି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି କଲେଜ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀର ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସର ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ନଁ।ରେ ଠକିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ତହିଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୨୭୩/୧୮) ରୁଜୁ କରି ସେହି କମ୍ପାନୀର ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଶନିବାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। 

ସ୍ବାମୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ସ୍ବାମୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ରାନ୍ଦିଆ ଫିସେରିବନ୍ଧ ସାହିରେ ସ୍ବାମୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ମହିଳା ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଉଦ୍ଧାର ଭଉଣୀ, ଭାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର: ୪ ଗିରଫ

ଉଦ୍ଧାର ଭଉଣୀ, ଭାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର: ୪ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮- ଭଦ୍ରକ ପୁରୁଣାବଜାର ଡାକଚୁକିଆ ମହଲା ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ୨ଭଉଣୀ, ଭାଇଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ପୁରୁଣାବଜାର ପୋଲିସ ମତୋରୁ ୨ଭଉଣୀ ଭାଇ ଏବଂ ୫ କେଳା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କୁ ପୁରୁଣାବଜାର ଥାନାକୁ ନେଇଥିଲା। 

ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର: ୩ ଗିରଫ

ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର: ୩ ଗିରଫ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଚାନ୍ଦବାଲି କଲେଜ ନିକଟରେ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଦାଦାଗିରି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କଲେଜ ବାହାରେ କେତେକ ଅଣଛାତ୍ର ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ୱିତୀୟବର୍ଷର ବାଣିଜ୍ୟ ଛାତ୍ର ସୁଜିତ୍‌ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଥିବା ନେଇ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

କୁଅରେ ପଡି ୨ ନାବାଳିକା ମୃତ

କୁଅରେ ପଡି ୨ ନାବାଳିକା ମୃତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୮- ତିରିଂ ଥାନା ଅଧୀନ ଭାଲୁଗଡା ଗ୍ରାମର ୨ ନାବାଳିକା  ଶନିବାର ସକାଳେ ସ୍କୁଲରୁ  ଘରକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ଏକ କୂଅକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଫୁଟବଲ  ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୧୯।୮- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଭଞ୍ଜକିଆ ଜୟଦୁର୍ଗା ଆଥଲେଟିକ ଆସୋସିଏସନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ୩୦ତମ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସ୍ଥାନୀୟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ମୋରଡାରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଝାଡାବାନ୍ତି

ମୋରଡାରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଝାଡାବାନ୍ତି

ମୋରଡା,୧୯।୮-  ମୋରଡା ବ୍ଲକ  ଖୁଣ୍ଟାପାଳ ଉଚ୍ଚାସାହି ଗ୍ରାମରେ  ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୨୬ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ପ୍ରତିଦିନ ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବାରୁ ଗଁାରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଛି। ଖବର ପାଇ ବାରିପଦା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ କିଶାନତାଣ୍ଡି  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଟିମ୍‌ ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଔଷଧ ଦେବା ସହ ପୋଖରୀରେ ବ୍ଲିଚଂ ପାଉଡର  ପକାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।