ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା |

ନାକ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଗ ପ୍ରକାଶିତ ହୁଏ

 ନାକ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଗ ପ୍ରକାଶିତ ହୁଏ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ: ଆଘ୍ରାଣରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ନାକ ଆବେଗ ପ୍ରକାଶରେ ସହାୟତା କରିଥାଏ ବୋଲି ଗବେଷକ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ମସ୍ତିଷ୍କରେ ଭାବାବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲେ ନାକରେ ସ୍ପନ୍ଦନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ସ୍ନାୟୁବିଜ୍ଞାନୀ ମାରିଲେନା ଏଇଲୋ କହିଛନ୍ତି। କିଛି ମଣିଷଙ୍କ ଠାରେ ଭାବାବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇ ନ ଥାଏ। ସେମାନେ ସମାଜରେ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ନ ଥାନ୍ତି। ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲେକ୍ସିଥେମିଆ ରୋଗ ହୋଇଛି ବୋଲି ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନୀ କହିଥାନ୍ତି। ପ୍ରତି ଶହେ ଜଣରେ ଜଣେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ରହିଥାନ୍ତି ବୋଲି ଗବେଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଗବେଷକ କିଛି ଲୋକଙ୍କର ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନନ, ତ୍ୱଚାର ସ୍ଥିତି, ମାନସିକ ଅବସ୍ଥା ପ୍ରଭୃତିର ଆକଳନ କରିଥିଲେ। ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଭାବ ପ୍ରବଣତା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଘ୍ରାଣ ଶକ୍ତିରେ ତାରତମ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଆବେଗ ପରିମାଣ କମ୍‌ ଥିବାର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଭଳି ଲୋକଙ୍କ ଘ୍ରାଣ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ଅନିୟମିତତା ରହିଥିବାର ଜଣାପଡିଥିଲା। ଆବଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସମୟରେ ମସ୍ତିଷ୍କର ସ୍ନାୟୁ କୋଷିକାରେ ଏକ ପ୍ରକାର ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ କ୍ଷରଣ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଶରୀର ସମସ୍ତ ଇନ୍ଦ୍ରିୟକୁ ଅଧିକ କ୍ରୀୟାଶୀଳ କରିଥାଏ ବୋଲି ଗେବଷକ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା |

ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ଲାଗି ଦିଆଯାଏ ଶିକ୍ଷା

ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ଲାଗି ଦିଆଯାଏ ଶିକ୍ଷା

ପୃଥିବୀରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ନାନା ପ୍ରକାର ପରମ୍ପରା ତଥା ପ୍ରଥା ପ୍ରଚଳିତ ହୋଇଥାଏ। ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ବାସ କରୁଥିବା ଜାରଓ୍ବା ଜନଜାତିରେ ବାଳିକା ଏବଂ ବାଳକଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବାପରେ ବୟସରେ ବଡ଼ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ସମ୍ପର୍କରେ ଶିକ୍ଷାଦେଇଥାନ୍ତି।

ବାରମ୍ବାର ଉପବାସ କଲେ କ’ଣ ହୁଏ

ବାରମ୍ବାର ଉପବାସ କଲେ କ’ଣ ହୁଏ

ଭାରତରେ ଅନେକ ପର୍ବପର୍ବାଣି ତଥା ଓଷା ବ୍ରତ ପାଳିତ ହୋଇଥାଏ। ଅନେକେ ଏଥିପାଇଁ ଉପବାସ ବି କରିଥାନ୍ତି। ସେହିପରି ମେଦବହୁଳ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପବାସ ରହି ଓଜନ କମାଇବାର ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତି। ତେବେ ବାରମ୍ବାର ଉପବାସ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ଏହାର କୁପ୍ରଭାବ ଶରୀର ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ ବୋଲି ଗବେଷକ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ, କିଡ୍‌ନୀ ଷ୍ଟୋନ ଥିଲେ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ପେସ୍ତାବାଦାମ

ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ, କିଡ୍‌ନୀ ଷ୍ଟୋନ ଥିଲେ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ପେସ୍ତାବାଦାମ

ଦିନକୁ ୩-୪ଟି ପେସ୍ତାବାଦାମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି। ହେଲେ ଶରୀରରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ପେସ୍ତାବାଦାମ ଖାଇବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟପକ୍ଷେ ହାନୀକାରକ ବୋଲି ଚିକିତ୍ସକମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ପେସ୍ତାବାଦାମରେ ରହିଛି ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ କ୍ୟାଲସିୟମ୍‌, ଫସଫରସ୍‌, ଭିଟାମିନ୍‌, ଆଇରନ୍‌ ଓ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ। ହେଲେ ଏହି ପେସ୍ତାବାଦାମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ। କେଉଁମାନେ ପେସ୍ତାବାଦାମ ଖାଇବା ଅନୁଚିତ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣି ରଖିବା।

ଡାଇବେଟିସ୍‌ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ଭେଣ୍ଡି

ଡାଇବେଟିସ୍‌ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ଭେଣ୍ଡି

ଡାଇବେଟିସ୍‌ ଠୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ଭେଣ୍ଡି। ଏକଥା ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନୀମାନେ ମତ ଦେଉଛନ୍ତି। କାରଣ ଭେଣ୍ଡିରେ ରହିଛି ପ୍ରୋଟିନ୍‌, ଫାଇବର, କାବ୍ରୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ସ, କ୍ୟାଲସିୟମ, ଫସଫରସ, ଆଇରନ୍‌, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ ଓ ପୋଟାସିୟମ ଭଳି ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ।

ତ୍ୱଚା ଲାଗିବ ଆହୁରି ଆକର୍ଷଣୀୟ

ତ୍ୱଚା ଲାଗିବ ଆହୁରି ଆକର୍ଷଣୀୟ

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ସବୁବେଳେ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଥାଏ । ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ନିଜ ତ୍ୱଚାକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ ବିୟୁଟିପାର୍ଲର ଯିବାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ବି ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି ।

ନିଜେ କରନ୍ତୁ ନେଲ୍‌ ଆର୍ଟ

ନିଜେ କରନ୍ତୁ ନେଲ୍‌ ଆର୍ଟ

ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗର ନେଲ୍‌ପଲିସ୍‌ରେ ନଖକୁ ସଜାଇବା ସବୁ ନାରୀଙ୍କ ପସନ୍ଦ । ତେବେ ଏହାକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବା ଲାଗି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକେ ନେଲ୍‌ ଆର୍ଟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ କେହିକେହି ବ୍ୟୁଟିସିଆନ୍‌ଙ୍କ ସହାୟତା ନେଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ବିମାନଯାତ୍ରା

ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ବିମାନଯାତ୍ରା

ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ମହିଳାଙ୍କ ହାତରେ ସମୟ କମ୍‌ ରହୁଥିବାରୁ ଅନେକେ ବିମାନ ଯାତ୍ରାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ଅନେକ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଦୂରସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ହେଲେ ଅନ୍ୟ ଯାନବାହନ ଅପେକ୍ଷା ଏହା ଉପରେ ବେଶି ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି।

ପିଲାଙ୍କ ବୌଦ୍ଧିକ ବିକାଶ

ପିଲାଙ୍କ ବୌଦ୍ଧିକ ବିକାଶ

ନିଜ ପିଲାକୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ କରିବାକୁ କେଉଁ ମା’ ନ ଚାହେଁ । ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟପେୟର ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିକାଂଶ ପିଲାଙ୍କ ଠାରେ ଉଭୟ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ସ୍ତରରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି ।

ନଡିଆ ବର୍ଫି

ନଡିଆ ବର୍ଫି

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ: ଏକ କପ୍‌(୨୫୦ମିଲି.ଗ୍ରାମ) ନଡିଆ କୋରା, ୩/୪ କପ୍‌ କ୍ଷୀର, ୩/୪ କପ୍‌ ରାବିଡି କିମ୍ବା ମିଲ୍କମେଡ୍‌, ୩-୪ଟି ଗୁଜୁରାତି ଗୁଣ୍ଡ, ଅଧା ଚାମଚ ଗୋଲାପଜଳ, ଏକ ଚାମଚ ଚିନି, ୨-୩ ଟେବଲ୍‌ ସ୍ପୁନ୍‌ ଘିଅ, ଅଳ୍ପ କେଶର, ୮-୧୦ଟି କାଜୁ।

ମନ ଖୋଲି ହସିଲେ ମିଳେ କ’ଣ

ମନ ଖୋଲି ହସିଲେ ମିଳେ କ’ଣ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ହିଁ ସମ୍ପଦ। ଏହାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଲେ ଜୀବନ ଯାତ୍ରା ସହଜ ହୋଇଥାଏ। ଅତି ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ ଶରୀର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି। ତେବେ ସୁସ୍ଥ ରହିବାର ସହଜ ସୂତ୍ର ହେଉଛି ସବୁବେଳେ ଖୁସି ରହିବା। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ କୌଣସି ରୋଗ ହୋଇ ନ ଥାଏ।

ଜାମୁକୋଳି ଖାଇଲେ କ’ଣ ମିଳେ

ଜାମୁକୋଳି ଖାଇଲେ କ’ଣ ମିଳେ

ଜାମୁକୋଳି ଖାଇଲେ ଶରୀରରେ ଇନସୁଲିସ୍‌ସ୍ତରରେ ସମନ୍ବୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଟାଇପ୍‌-୨ ମଧୁମେହ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ୍‌-ସି, ଭିଟାମିନ୍‌-କେ, ତନ୍ତୁ, କାରୋଟୋନଏଡ୍‌ ପ୍ରଭୃତି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ରହିଥାଏ।

କିଡ୍‌ନୀ ଷ୍ଟୋନ ଦୂରକରେ ପିଆଜ

କିଡ୍‌ନୀ ଷ୍ଟୋନ ଦୂରକରେ ପିଆଜ

ଘରେ ଘରେ ପିଆଜର ବହୁତ ଚାହିଦା ରହିଛି। ସାଧାରଣତଃ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ ବଢାଇବା ପାଇଁ ପିଆଜର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଏହା ଆମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ।