ସମ୍ବଲପୁର

ବାଗମୁଣ୍ଡା ଧନୁଯାତ୍ରା ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟା, କଂସର ସରଗ୍‌ପୁରୀ ଆକ୍ରମନ୍‌, ଇନ୍ଦ୍ର ପରାସ୍ତ

ବାଗମୁଣ୍ଡା ଧନୁଯାତ୍ରା ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟା, କଂସର ସରଗ୍‌ପୁରୀ ଆକ୍ରମନ୍‌, ଇନ୍ଦ୍ର ପରାସ୍ତ

ତରବୋଡ଼,୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା କୋମନା ବ୍ଲକ ସିଆଲଲଟି ପନ୍‌ଚେତ ବାଗମୁଣ୍ଡା ଗାଁରେ ଦୁତୀୟ ବଛର ଅନୁଷ୍‌ଠିତ୍‌ ଧନୁଯାତ୍ରା ସୋମବାର ଥିଲା ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟା। ସଂଧ୍ୟାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖିଆ କୁନୁଆଁ ହିସାବେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ଏ.ଭି. ସ୍ବାମୀ, ସାମାଜିକ୍‌ କର୍ମୀ ସୁରେଶ କୁମାର ଆଚାରୀ, ନୂଆପଡ଼ା ଉକିଲ୍‌ ସଂଘର ସଭାପତି ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ପାଢ଼ୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନମିତା ପ୍ରଧାନ, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ରାମନରେଶ ଅହିର, ଭୁଗଲି ସୁନାନୀ ଆର୍‌ ସାମାଜିକ୍‌ କର୍ମୀ ଉପାସୁ ସୁନାନୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟାରେ କଂସ ମହାରାଜ ସରଗ୍‌ପୁରୀ ଆକ୍ରମନ କରି ଇନ୍ଦ୍ରକୁଁ ଲଢ଼େଇରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ ଆର୍‌ ସବୁ ଦେବତାକୁ ମଥୁରା ନଗରକେ ବାଂଧି ଆନିଛନ। ମଗଧ ରାଜ୍ୟ ଆକ୍ରମନରେ ଜରାସନ୍ଧ ପରାସ୍ତ ହେଇଛନ୍‌, ପଦ୍ମାବତୀ ସମେତ ୬୪ ରାଜ କନ୍ୟାକର ବିହା ଉତ୍‌ରୁ ଗୋପ୍‌ପୁରକେ ଫିରିଛନ, କାଲିୟକେ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ କଂସ ମହାରାଜ। ଇତାର ଉତ୍‌ରୁ ସାଁସ୍‌କୁର୍‌ତିକ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍‌ଠିତ୍‌ ହେଇଥିଲା। ସମ୍ବଲପୁରୀ ନାଚଗୀତ, ଲୋକ୍‌ବାଦ୍ୟରେ ଦର୍ଶକ୍‌ ନାଚି ପକେଇଥିଲେ। ମଁଚାନ ପରିଚାଲ୍‌ନାରେ ସେତମ ମଟାରୀ ଥିଲାବେଲକେ ଅନୁଷ୍‌ଠାନର ସଭାପତି ଶାନ୍ତିଲାଲ ମଟାରୀ, ସଂପାଦକ୍‌ ଭୂବନ ସତନାମୀ, ସହସଂପାଦକ ରିଖି ସତନାମୀ, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଗଜିନ ମଟାରୀ ଆର କେଶବ ଦୁରିଆ, ଆୟୋଜକ୍‌ ମିଟୁ ମଟାରୀ, ଦେଉଲାଲ ବାଗ୍‌, ପ୍ୟାରୀ ମଟାରୀ, ଅନାଦି ବଢ଼େଇ, ରବିଶଙ୍କର ସାହୁ, କାନ୍ତୁସ ମଟାରୀ ପର୍‌ମୁଖ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ସମ୍ବଲପୁର

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୂତ: ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଥାନାରେ ଏତଲା

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୂତ: ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଥାନାରେ ଏତଲା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୪।୫- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା କଲେକ୍ଟରେଟ୍‌ ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୂତ ଥିବା ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଭୂତଟି ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର ଏକ କାନ୍ଥରେ ଚଢ଼ି ତଳ ମହଲାରୁ ଉପର ମହଲାକୁ ଉଠୁଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଉଛି।

ଆସିଲାନି ନଳକୂପ ଖନନ ଗାଡ଼ି : ଅଧାରେ ରହିଲା ଡୁଣ୍ଡାବାସୀ ସ୍ବପ୍ନ

ଆସିଲାନି ନଳକୂପ ଖନନ ଗାଡ଼ି : ଅଧାରେ ରହିଲା ଡୁଣ୍ଡାବାସୀ ସ୍ବପ୍ନ

ଜୁନାଗଡ,୨୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଦୁନ୍ଦେଲମାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ବଣପାହାଡ ଘେରରେ ଲୁଚିରହିଥିବା ଡୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ନଳକୂପ ଖନନ କରାଯିବ ବୋଲି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ମିଳିବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

କୁମ୍ଭୀରକାନ୍ଦଣା ନୁହେଁ, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଅ  ମହାନଦୀ ମହାସୁରକ୍ଷା ସମାବେଶ

କୁମ୍ଭୀରକାନ୍ଦଣା ନୁହେଁ, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଅ ମହାନଦୀ ମହାସୁରକ୍ଷା ସମାବେଶ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୪ ା୫(ବ୍ୟୁରୋ) ମହାନଦୀର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପୀ ଜନସମର୍ଥନ ଅଭିଯାନ ଜୋର୍‌ଦାର୍‌ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ସମ୍ବଲପୁରର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ ବୁଧବାର ମହାନଦୀ କୂଳରେ ମହାସମାବେଶ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମାବେଶ ପ୍ରାର୍ଥନାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଚେତାବନୀରେ ଶେଷ ହୋଇଛି।

ଗଣବଳତ୍କାର ଶିକାର ନାବାଳିକାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଗଣବଳତ୍କାର ଶିକାର ନାବାଳିକାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସମ୍ବଲପୁର,୨୪ା୫ (ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଶାସନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା। ସେହି ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକାଜଣକ ବୁଧବାର ଘରେ କେହି ନ ଥିବା ସମୟରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବେକରେ ଦଉଡ଼ି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି।

ପଥର କ୍ୱାରୀରେ ବେଆଇନ ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ ଘଟଣା: ପୁଣି ଥାନାକୁ ଫେରିଲା ଜବତ ଗାଡ଼ି

ପଥର କ୍ୱାରୀରେ ବେଆଇନ ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ ଘଟଣା: ପୁଣି ଥାନାକୁ ଫେରିଲା ଜବତ ଗାଡ଼ି

ଦେବଗଡ଼,୨୪।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଦେବଗଡ଼ ଜିଲା ବାରକୋଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରମ୍ଭେଇ ପଞ୍ଚାୟତର ମହାଜନମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପଥର କ୍ୱାରୀ(କ)ରେ ଦୀର୍ଘ ତିନିମାସ ହେଲା ବେଆଇନ ଭାବେ ଡିନାମାଇଟ ତଥା ବିସ୍ଫୋରକ ସାହାଯ୍ୟରେ ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ କରାଯାଉଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବାବେଳେ ଗତ ୨୧ ତାରିଖ ସୋମବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ଗାଡି ଦ୍ୱାରା ଚୋରା ପଥର ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା କାମକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ଓରିଏଣ୍ଟାଲ କମ୍ପାନୀର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କୁ ଗ୍ରାମରେ ଅଟକ ରଖିଥିବା ଘଟଣା ପରେ ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ୩ ଟି ହାଇୱା ଗାଡି (ଓଡି-୨୮-୯୦୩୬, ଓଡି-୨୮-୯୦୩୭ ଏବଂ ଓଡି-୨୮-୯୭୦୨)କୁ ଜବତ କରିବାସହ ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲା ।

ବିକାଶ ନାଁରେ ଚାଲିଛି ଲୋକଦେଖାଣିଆ କାମ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୪।୫- ସହରର ସାମୂହିକ ବିକାଶ ନେଇ କେହି ତପତ୍ର ନୁହନ୍ତି। ଏ ଦିଗରେ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ କେବଳ ଲୋକଦେଖାଣିଆ କାମ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ରାଉରକେଲା ବିଧାୟକ ପ୍ରଭାତ ମହାପାତ୍ର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପାଣି: ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରିଜ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଆଖଡ଼ା କରୁଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ଦଳ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପାଣି: ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରିଜ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଆଖଡ଼ା କରୁଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ଦଳ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୪।୫- ରାଉରକେଲାର ଜୀବନରେଖା ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବ୍ରିଜ। ଏହି ବ୍ରିଜ ଏବେ ଦୋହଲୁଛି। କୋଉ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଭାଙ୍ଗିବ ତାହା କହିହେବ ନାହିଁ। କାରଣ ଏହା ବହୁ ପୁରୁଣା ହେଲାଣି। ତେଣୁ ଏହି ନଦୀ ଉପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ।

ବିପିୟୁଟି ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶିତ, ପାସ୍‌ ହାର ୮୪%

ବିପିୟୁଟି ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶିତ, ପାସ୍‌ ହାର ୮୪%

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୪।୫- ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅଫ୍‌ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି (ବିପିୟୁଟି) ପରୀକ୍ଷାଫଳ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ରେଗୁଲାର ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ପାସ୍‌ ହାର ୮୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କଲେ ମହିଳା

ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କୁ ସାବାଡ଼ କଲେ ମହିଳା

କିର୍ମିରା,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କିର୍ମିରା ବ୍ଲକ ବନ୍ଧପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ସିଆଲରମା ଗ୍ରାମରେ ମଦ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ କାରବାର ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ତେବେ ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ଏହାର କୁପ୍ରଭାବକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରି ଗ୍ରାମକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଶାମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌ ଦ୍ୱାରା ୩ ଶିଶୁଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୪।୫- ବିଟିଏମ୍‌ ଛକଠାରେ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍‌ ଓ ଜଳଖିଆ ଦୋକାନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୩ ଶିଶୁଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବୁଧବାର ସାରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌ ବିଟିଏମ୍‌ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ କୁଶ୍ରାଲୋଇର ୬ ପରିବାର: କାଳବୈଶାଖୀରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର

ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ କୁଶ୍ରାଲୋଇର ୬ ପରିବାର: କାଳବୈଶାଖୀରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର

ଲଖନପୁର,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ କରିଛି। ପ୍ରବଳ ଝଡ଼ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବହୁ ଘରର ଆଜ୍‌ବେଷ୍ଟସ୍‌ ଓ ଚାଳ ଉଡ଼ିଯାଇଛି।

 ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ଥାନାରେ ମାମଲା

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ଥାନାରେ ମାମଲା

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୨୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଗୁଡ଼ଭେଲା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରହେନମାଳ ଗ୍ରାମର ସରୋଜ ରଣା(୨୫) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ନେଇ ତୁଷୁରା ଥାନାରେ ବୁଧବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।