ସମ୍ବଲପୁର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ବେଲପାହାଡ଼, ୭।୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ଜୁନାଡ଼ିହି ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାହାଦୁର ସେକ୍‌ (୪୦)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବାହାଦୁର ବେଲପାହାଡ଼ର ଶ୍ରୀରାମନଗରରେ ରହୁଥିଲେ। ଫେରିକରି ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଘର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁର୍ଶିଦାବାଦ ଜିଲା ବେଲଡ଼େଙ୍ଗା ସହରରେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ରଣବିର ସିଂ(୪୨) ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବୁର୍ଲା ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ମାତ୍ର ସଂଘଟିତ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଠିକ୍‌ କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ଖୋଜିପାରିନାହିଁ। କେହି କେହି ଘଟଣା ରାତିରେ ବାହାଦୁର ସେକ୍‌ ଜୁନାଡ଼ିହି ପଟୁ ଚାଲି ଚାଲି ଆସୁଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ପଛ ପଟୁ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ବୁର୍ଲା ନିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ଧକ୍କା ଦେଇଥିବା ବାଇକ୍‌ରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ରଣବିର ସିଂ ବସିଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ମାତ୍ର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ କେହି ଜଣେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ବାଇକ୍‌କୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଯାଇଥିବାରୁ ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଖୋଜିବାରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟୁଛି ବୋଲି ପୋଲିସ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ଯୋଜନା ବାଟବଣା ହୋଇଛି ।

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ବିଜେପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଜଣେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସାନ ମେହେର(୬୫) । 

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲାରେ ଗତମାସ ଜୁଲାଇ ୨୪ତାରିଖ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଶ୍ୱିନୀ ସୁନାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ହୀରାକୁଦର ଏକ ଭଡ଼ାଘରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ସମୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ୫ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ଏକ ହୋଣ୍ଡା ହର୍ଣ୍ଣେଟ ମୋଟର ସାଇକେଲ (ନଂ-ଓଡି୧୫ଇ ୮୮୨୫) ଜବତ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ପି ମୁକେଶ କୁମାର ଭାମୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଦେବଗଡ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଧାନପାଟସ୍ଥିତ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସର୍ଗତ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। 

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା


ଘଣ୍ଟାପଡା,୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୂଷଳ ଧାରାରେ କ୍ରମାଗତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ-ସିନ୍ଧୁଗୋରା ୪୧ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ବାମୁହାଣ ପୋଲ ଉପରେ ୪ଫୁଟ୍‌, ମଲ୍ଲିକୁଦ ଗୁହୁରାନାଳ ପୋଲ ଉପରେ ୪.୫ଫୁଟ୍‌, ମାଉକଡଡିଆଁ ପୋଲ ଉପରେ ୨ଫୁଟ୍‌ ଏବଂ ଅଡାଗୁଡି ପୋଲ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ୫୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କଣ୍ଟାମାଳରୁ ଘଣ୍ଟାପଡା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଯୋଗୁଁ ଘଣ୍ଟାପଡା, ଅମ୍ବଗାଁ, କୁଲୁତାଯୋର, ଖମନମୁଣ୍ଡା, ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା, ଉମା, ନାରାୟଣପ୍ରସାଦ ଓ ରେଙ୍ଗାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବିକା ପ୍ରବାବିତ ହୋଇଛି। 

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ମହୁଲପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମରିଚଡିହ ଗ୍ରାମ ସ୍କୁଲ ପଛ ପଟୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗ ଜଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ଲହୁଣିପଡଶ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତନ୍ତବାହାଲ ଗ୍ରାମ ନାଳକୁ ଆଜି ସକାଳେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳା ବାସନ ମାଜିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବବିବାହିତା

ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବବିବାହିତା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଝାରସୁଗୁଡା ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ପୁରୁଣାବସ୍ତି ଲୁହୁରାପଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନବବିବାହିତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଘରେ କେହି ନ ଥିବାବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ନିଜ ଦେହରେ ବୁଧବାର କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ନୂଆପଡା ସାରାବଙ୍ଗ ଗାଁରେ ମଦ ଭାଟି ବନ୍ଦ ଦାବିରେ  ଆନ୍ଦୋଳନ

ନୂଆପଡା ସାରାବଙ୍ଗ ଗାଁରେ ମଦ ଭାଟି ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୂଆପଡା ଜିଲା ସାରାବଙ୍ଗ ଗାଁରେ ଏକ ମଦ ଭାଟି ରହିଛି। ଏହା ଯୋଗୁ ଏହି ଗାଁ ସମେତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖା ଦେଉଛି। ଲୋକେ ମଦ ପିଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରୁଛନ୍ତି।

ତେଲନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟାହତ

ତେଲନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟାହତ

ଗୁଡଭେଲା, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତେଲନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆସିବା ଫଳରେ ତୁଷୁରା-ଗୁଡଭେଲା-କଳହାଣ୍ଡି ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଧାନଘରା ପାଖ ତେଲନଦୀ ବ୍ରିଜର ଅପରପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ୪ ଫୁଟର ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି।

ସବ୍‌ଡେଗାରେ ହାତୀପଲଙ୍କ ଆତଙ୍କ

ସବ୍‌ଡେଗାରେ ହାତୀପଲଙ୍କ ଆତଙ୍କ

ସୁନ୍ଦରଗଡ/ସବ୍‌ଡେଗା, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ସବ୍‌ଡେଗା ବ୍ଲକରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ହାତୀପଲ ଆସି ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ହାତୀ ପଲରେ ପ୍ରାୟ ୧୮ଟି ହାତୀ ରହିଛନ୍ତି।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍