ସମ୍ବଲପୁର

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ଗୁରୁକୁଳ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ଗୁରୁକୁଳ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୭।୧-ନୂଆପଡା ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାଠାରୁ ମାତ୍ର ୭ କି.ମି .ଦୂର ହରିପୁର- ଜୁନାନୀ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆର୍ଯ୍ୟ (୧୩) ନାମକ ଜନୈକ ଗୁରୁକୁଳ ଛାତ୍ର (ବ୍ରହ୍ମଚାରୀ)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ପଡୋଶୀ ଛତିଶଗଡର ଡୁଙ୍ଗରଗଡରୁ ଆସି ସ୍ଥାନୀୟ ହରିପୁର ଗୁରୁକୁଳ ଆଶ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ। କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ନୂଆପଡା ପୋଲିସ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି। ଗତ ୪ତାରିଖ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କୁଆଡେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସେହିଦିନ ପ୍ରାର୍ଥନା ଶ୍ରେଣୀରେ ଜଣାପଡିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ରମ ତରଫରୁ ତନାଘନା ଖୋଜାଚାଲିଥିଲା। ପରିବାରବର୍ଗ ଖବର ପାଇ ଏଠାକୁ ଆସି ଖୋଜିଥିଲେ। ହେଲେ ସେ ମିଳି ନ ଥିଲେ। ଶନିବାର ସକାଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ମୃତଦେହକୁ ଏକ କୂଅରେ ପଡିଥିବା ଦେଖି ଆଶ୍ରମ ଏବଂ ଥାନାକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବରପାଇ ପୋଲସି ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହା ହତ୍ୟା କି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ତଦନ୍ତ କରିବା ଦାବିରେ କିଛି ସମୟ ମୃତଦେହକୁ ଛାଡି ନ ଥିଲେ। ପୋଲିସ ତରଫରୁ ଠିକ୍‌ ତଦନ୍ତର ନିର୍ଭର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳିବା ପରେ ଲୋକେ ମୃତଦେହକୁ ଛାଡିଥିଲେ। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ସବୁ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଗାମାଧବ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୬।୮-ଗ୍ୟାରେଜ ମାଲିକ ନନ୍ଦୁ ସିଂ ମୋ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡକୁ କାଠ ଫାଳିଆରେ ପିଟି ଚୁନା କରି ଦେଲେ। ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଏବେ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ନ ପାରି ଘରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ମୋ ଉପରେ ଦୁଇଟି ପିଲା, ବୃଦ୍ଧ ଶ୍ୱଶୁର ଓ ନଣନ୍ଦ ନିର୍ଭରଶୀଳ। ମାଗି ଯାଚି ଏମାନଙ୍କୁ ଚଳାଇ ପାରୁନି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଖର୍ଚ୍ଚ କେମିତି ତୁଲାଇବି। ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରୁଛି। ଏଣୁ ମୋତେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତା କରୁ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଏସ୍‌ପି ଡଃ. ଉମାଶଙ୍କର ଦାସଙ୍କୁ ଭେଟି ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ବ୍ରାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ବେଦବ୍ୟାସ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଡାଇକ(୨୫)। 

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସଂଘ

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସଂଘ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗ୍ରାମର ଟଙ୍କଧର ଖରସେଲ ନାମକ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯାଦବ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ଜୀବନ ଗଲା, ୩ ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ଜୀବନ ଗଲା, ୩ ଗୁରୁତର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୋଟିଏ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ୩ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ବିକଲପାଲି ଗାଁରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ବାହାରକୁ ଚରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବାବୁଲାଲ ହୋତାଙ୍କ ଏହି ଗୋରୁ ପଲ ଗୁହାଳକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡର ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ ଖମ୍ବରେ ପିଟି ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଖମ୍ବରେ ବିଦ୍ୟୁତ କରେଣ୍ଟ ଥିବାରୁ ତାହାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୋରୁ ଲଟକି ଯାଇଥିଲେ। ଉପସ୍ଥିତ ଗ୍ରାମବାସୀ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଖଟାଇ  ଥିଲେ। 

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ଯୋଜନା ବାଟବଣା ହୋଇଛି ।

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ବିଜେପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଜଣେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସାନ ମେହେର(୬୫) । 

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲାରେ ଗତମାସ ଜୁଲାଇ ୨୪ତାରିଖ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଶ୍ୱିନୀ ସୁନାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ହୀରାକୁଦର ଏକ ଭଡ଼ାଘରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ସମୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ୫ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ଏକ ହୋଣ୍ଡା ହର୍ଣ୍ଣେଟ ମୋଟର ସାଇକେଲ (ନଂ-ଓଡି୧୫ଇ ୮୮୨୫) ଜବତ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ପି ମୁକେଶ କୁମାର ଭାମୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଦେବଗଡ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଧାନପାଟସ୍ଥିତ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସର୍ଗତ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। 

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା


ଘଣ୍ଟାପଡା,୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୂଷଳ ଧାରାରେ କ୍ରମାଗତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ-ସିନ୍ଧୁଗୋରା ୪୧ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ବାମୁହାଣ ପୋଲ ଉପରେ ୪ଫୁଟ୍‌, ମଲ୍ଲିକୁଦ ଗୁହୁରାନାଳ ପୋଲ ଉପରେ ୪.୫ଫୁଟ୍‌, ମାଉକଡଡିଆଁ ପୋଲ ଉପରେ ୨ଫୁଟ୍‌ ଏବଂ ଅଡାଗୁଡି ପୋଲ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ୫୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କଣ୍ଟାମାଳରୁ ଘଣ୍ଟାପଡା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଯୋଗୁଁ ଘଣ୍ଟାପଡା, ଅମ୍ବଗାଁ, କୁଲୁତାଯୋର, ଖମନମୁଣ୍ଡା, ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା, ଉମା, ନାରାୟଣପ୍ରସାଦ ଓ ରେଙ୍ଗାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବିକା ପ୍ରବାବିତ ହୋଇଛି। 

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ମହୁଲପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମରିଚଡିହ ଗ୍ରାମ ସ୍କୁଲ ପଛ ପଟୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗ ଜଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ଲହୁଣିପଡଶ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତନ୍ତବାହାଲ ଗ୍ରାମ ନାଳକୁ ଆଜି ସକାଳେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳା ବାସନ ମାଜିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବବିବାହିତା

ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବବିବାହିତା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଝାରସୁଗୁଡା ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ପୁରୁଣାବସ୍ତି ଲୁହୁରାପଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନବବିବାହିତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଘରେ କେହି ନ ଥିବାବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ନିଜ ଦେହରେ ବୁଧବାର କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ।

Model This Week

ଯସ୍ମିନ୍