ଖେଳ |

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଧାଓ୍ବନ ଫିଟ୍‌

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଧାଓ୍ବନ ଫିଟ୍‌

କେପଟାଉନ୍‌, ୩।୧(ପି.ଟି.)
ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନିୟମିତ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ଫିଟ୍‌ ଘୋଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଜ୍ୱରଜନିତ ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଖେଳିବେ କି ନାହିଁ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଇଠିରେ ଆଘାତ ପାଇଥିବା ଧାଓ୍ବନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍‌ ଥିବାରୁ ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କ ସହ ନ୍ୟୁଲାଣ୍ଡ୍ସରେ ଓପନିଂ କରିବେ। ”ଭାରତୀୟ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍‌ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବା ପାଇଁ ସେ ଉପଲବ୍ଧ। ଦ. ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଧାଓ୍ବନଙ୍କ ଗୋଇଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜାଡେଜା ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାକୁ ବିସିସିଆଇ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌ ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ସେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିବେ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣାପଡ଼ିବ“ ବୋଲି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଆଶା ଅନୁସାରେ ଯଦି ଭାରତ ୩ ପେସର ଓ ଜଣେ ସ୍ପିନର କମ୍ବିନେଶନରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ତେବେ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ପଛରେ ପକାଇଦେବା ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ।
ସିରିଜ ଜିତିବାକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସୁଯୋଗ: ଶ୍ରୀନାଥ
ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ହୋଇନାହିଁ। ମାତ୍ର ଏଥର ସେହି ଅଲୋଡ଼ା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଭାରତ ନିକଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସୁଯୋଗ ରହିଛି ବୋଲି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜାଭାଗଲ ଶ୍ରୀନାଥ। ଭାରତ ଗତ ୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ୯ଟି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଜିତିଛି। ଫଳରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ଆଇସିସି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ନମ୍ବରଓ୍ବାନ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ପ୍ରତିହତ କରି ପାରିବ କି ନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ରହିଛି। ନିକଟ ଅତୀତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଦେଶ ପରିବେଶରେ ବେଶି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିନାହିଁ। ଏହାଛଡ଼ା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ କଲିକତା ଓ ଧର୍ମଶାଳା ବାଉନ୍ସି ପିଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତେଣୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଖେଳିବାକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ନ ଥିବା ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପରେ ଏବେ ମ୍ୟାଚ ରେଫରି ଭୂମିକା ନିର୍ବାହ କରୁଥିବା ଶ୍ରୀନାଥ କିନ୍ତୁ ଭିନ୍ନମତ ପୋଷଣ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲିଂ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ହାତରୁ ବିଜୟ ଛଡ଼ାଇ ଆଣିବା ଦକ୍ଷତା ରଖିଛି। ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟରେ ଏହା ହିଁ ଭାରତର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲିଂ କମ୍ବିନେଶନ। ଗତ ଦେଢ଼ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମୁଁ ଯାହା ଦେଖିଆସୁଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ କୋହଲି ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ବୋଲରଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ। ଗତ କିଛି ମାସଧରି ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚମତ୍କାର ରହିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ନିଜ ପେସ୍‌ ଓ ବାଉନ୍ସରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇ ପାରିବେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପିଚ୍‌ରେ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ବହୁମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ସଦୃଶ ବୋଲି ଶ୍ରୀନାଥ କହିଛନ୍ତି।
୧୯୯୨ ପରଠାରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୬ ଥର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛି। ମାତ୍ର କେବେହେଲେ ସିରିଜ ବିଜୟ ସ୍ବାଦ ପାଇନାହିଁ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧୯୯୨-୯୩ରେ ୪ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ୧-୦ରେ ଜିତିଥିଲା। ଅନ୍ୟ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ରହିଥିଲା। ୧୯୯୬-୯୭ରେ ଉଭୟ ଦେଶ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଘରୋଇ ଦଳ ୨-୦ରେ ସିରିଜ ଜିତିଥିଲା। ଭାରତ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ୨୦୦୧-୦୨ ସିଜନରେ ୨ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧-୦ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୦୬-୦୭ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ଜିତିଥିଲେ ହେଁ ଭାରତ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବିଜୟ ସ୍ବାଦ ପାଇଥିଲା। ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟକୁ ରାହୁଲ ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ୧୨୩ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୦-୧୧ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ୧-୧ରେ ଡ୍ର ରହିଥିବାବେଳେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଡର୍ବାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ୮୭ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୩-୧୪ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧-୦ରେ ଜିତିଥିଲା। ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ କୋହଲି (୧୧୯)ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ୧୫୩ ରନର ପ୍ରଶଂସନୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳି ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ରଖିଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଖେଳ |

ଜାତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ଅମିତ୍‌, ବୀରେନ୍ଦ୍ର, ଦୀପସାନ, ନୀଲମ୍‌

ଜାତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରେ ଅମିତ୍‌, ବୀରେନ୍ଦ୍ର, ଦୀପସାନ, ନୀଲମ୍‌

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରାଧିକରଣ (ସାଇ) କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଜାତୀୟ ହକି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ (ପୁରୁଷ) ପାଇଁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ୫୫ ଜଣିଆ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳାଳି ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସତ୍ତ୍ୱେ ନିରାଶ କଲେ ଶୁଟର ମନୁ-ମିଥରଭାଲ ଯୋଡ଼ି

ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସତ୍ତ୍ୱେ ନିରାଶ କଲେ ଶୁଟର ମନୁ-ମିଥରଭାଲ ଯୋଡ଼ି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬।୪- ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗୋଲ୍ଡ କୋଷ୍ଟଠାରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ଇଭେଣ୍ଟରେ ପଦକ ସଫଳତା ପାଇ ଭାରତକୁ ଗୌରବାନ୍ବିତ କରିଥିବା ଶୁଟର ମନୁ ଭାକର ଓ ଓମ୍‌ ମିଥରଭାଲ ଯୋଡ଼ି କୋରିଆର ଚାଙ୍ଗଓ୍ବନଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି।

କୋହଲିଙ୍କୁ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ

କୋହଲିଙ୍କୁ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସ୍ଲୋ-ଓଭର ବୋଲିଂ ଲାଗି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଅଧିନାୟକ ତଥା ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି।

ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ, କୋହଲିଙ୍କୁ ଖେଳରତ୍ନ ପାଇଁ ସୁପାରିଶ

ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ, କୋହଲିଙ୍କୁ ଖେଳରତ୍ନ ପାଇଁ ସୁପାରିଶ

କୋଲକାତା, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପ୍ରାକ୍ତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରାହୁଲ ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କ ନାମକୁ ସମ୍ମାନଜନକ ଗୁରୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟକୁ ସୁପାରିଶ କରିଛି।

ବାର୍ସିଲୋନା ଓପନ୍‌ରୁ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କ ବିଦାୟ

ବାର୍ସିଲୋନା ଓପନ୍‌ରୁ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କ ବିଦାୟ

ବାର୍ସିଲୋନା, ୨୬।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ତାରକା ଟେନିସ ଖେଳାଳି ନୋଭାକ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବାର୍ସିଲୋନା ଓପନ୍‌ରେ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଜୋକୋଭିଚ୍‌ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ବିଶ୍ୱର ୧୪୦ତମ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ମାର୍ଟିନ କ୍ଲିଜାନଙ୍କଠାରୁ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି।

ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ କଳ୍ପନା

ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ କଳ୍ପନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ଏଭରେଷ୍ଟ ଆରୋହୀ କଳ୍ପନା ଦାସ। ପର୍ବତାରୋହଣ ପରି ଦୁସାହସିକ କ୍ରୀଡ଼ାକୁ ନିଶା ଓ ପେସାରେ ପରିଣତ କରିଥିବା ଢେଙ୍କାନାଳର ଏହି ମହିଳା ପର୍ବତାରୋହୀ ଏବେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଏବଂ ଆଶଙ୍କାରେ। କେବଳ ରାଜ୍ୟରେ ନୁହେଁ ଦେଶରେ ଦୁସାହସିକ କ୍ରୀଡ଼ାକୁ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ପାଲଟିଥିବା କଳ୍ପନା ଏବେ ଉପଯୁକ୍ତ ନ୍ୟାୟ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ।

ନିଶାନ୍ତ ଚାମ୍ପିୟନ, ରାକେଶ ରନର୍ସଅପ୍‌

ନିଶାନ୍ତ ଚାମ୍ପିୟନ, ରାକେଶ ରନର୍ସଅପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ସ୍ଥାନୀୟ ଭିନ୍‌ଟେଜ୍‌ କ୍ଲବ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ ସ୍ନୁକର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ନିଶାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫାଇନାଲରେ ରାକେଶ ରୋଶନ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ୫-୨ ଫ୍ରେମ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଚିନ୍ମୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଅଲଇଣ୍ଡିଆ ଟେନିସ ଆସୋସିଏଶନ(ଏଆଇଟିଏ) ଓ ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ ଆସୋସିଏଶନ (ଓଟିଏ)ର ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ ମେଣ୍ଢାଶାଳସ୍ଥିତ ଗୁରୁକୂଳ ଟେନିସ ରିସର୍ଟରେ ଚାଲିଥିବା ୫୦କେ ପୁରୁଷ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚିନ୍ମୟ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଧୋନୀଙ୍କ ରନିଂ

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଧୋନୀଙ୍କ ରନିଂ

ବାଙ୍ଗାଲୋର, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ନିଜର ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ସାଜିଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ। ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏମ୍‌. ଚିନ୍ନାସ୍ବାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଘରୋଇ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଯେଉଁଭଳି କିପିଂ ପ୍ୟାଡ୍‌ ଓ ଗ୍ଲୋଭ୍ସ ପିନ୍ଧି ବାଉଣ୍ଡରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡ଼ି ଚୌକାକୁ ଅଟକାଇଥିଲେ ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚାରିଆଡ଼େ ଚର୍ଚ୍ଚା।

ଏଏଫ୍‌ସି କପ୍‌ ନ୍ୟୁ ରାଡିଆଣ୍ଟଠାରୁ ହାରିଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍‌ସି

ଏଏଫ୍‌ସି କପ୍‌ ନ୍ୟୁ ରାଡିଆଣ୍ଟଠାରୁ ହାରିଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍‌ସି

ମାଲେ, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ସୁପର୍‌ କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇ ଦମ୍‌ଦାର ଫର୍ମରେ ଥିବା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍‌ସି ଦଳକୁ ବୁଧବାର ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ମାଳଦୀପର ରାଜଧାନୀ ମାଲେଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏଏଫ୍‌ସି କପ୍‌ର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୁନୀଲ ଛେତ୍ରୀଙ୍କ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ ୨-୦ ଗୋଲରେ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁ ରାଡିଆଣ୍ଟ ଦଳଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି।

ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନା, ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନା, ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ଉହାନ(ଚାଇନା), ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ନିକଟରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ସଟ୍‌ଲର ବୁଧବାରଠାରୁ ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏସିଆ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ବିଜୟରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜନ ହେବ

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜନ ହେବ

କଲିକତା, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଆସନ୍ତା ୨୦୧୯ରେ ହେବାକୁଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)କୁ ୟୁନାଇଟେଡ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ)ରେ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି।